Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Rojstvo otroka na Hrvaškem?

Rojstvo otroka na Hrvaškem?

https://zavarovanec.zzzs.si/wps/portal/portali/azos/zav_tujina/povracila_tujina

http://europa.eu/youreurope/citizens/health/unplanned-healthcare/payments-reimbursements/index_sl.htm

Predpisi o socialni varnosti po posameznih državah

Ana je vključena v sistem obveznega zdravstvenega zavarovanja v državi članici A. Za nekaj mesecev je odšla na študij v državo B. S saboj vzela evropsko kartico zdravstvenega zavarovanja, ki so jo izdali v državi A. Ana je noseča in bo rodila v državi B. Zdravstvene storitve med nosečnostjo in ob porodu veljajo za nujne, zato bo imela Ana v državi B vso potrebno zdravstveno pomoč. Pokazala bo evropsko kartico zdravstvenega zavarovanja in osebno izkaznico.

Za Ano bodo v državi B veljali enaki pogoji, kot če bi bila v tej državi zavarovana. Če je zdravljenje brezplačno za prebivalce, ki so tam zavarovani, bo brezplačno tudi za Ano. Če je treba za zdravljenje plačati in nato zahtevati povračilo stroškov, bo Ana plačala zdravstvene storitve po enaki ceni kot tam zavarovani upravičenci in nato zahtevala povračilo. Za povračilo bo zaprosila v državi B, kjer ji bodo stroške povrnili po enaki stopnji, kot velja za njihove zavarovance . Država B bo nato ta denar izterjala od zavoda za zdravstveno zavarovanje v državi A, pri katerem je Anna zavarovana.

Vendar če bi bil porod edini razlog za Anin odhod v državo B, bi evropsko kartico zdravstvenega zavarovanja lahko zavrnili. V tem primeru bi se morala še pred odhodom v državo B pozanimati o stroških in povračilu stroškov za porod v tujini.

Pa še en na spletu dostopen vir informacij (http://www.bibaleze.si/clanek/nosecnost/ali-zavarovalnica-krije-stroske-poroda-v-tujini.html):

Informacije smo preverili na Hrvatskem zavodu za zdravstveno osiguranje v Zagrebu, kjer so nam zatrdili, da sta Hrvaška in Slovenija sklenili sporazum o socialnem zavarovanju že leta 1998. V njem je zapisano, da imajo zavarovanci ene države med začasnim bivanjem v drugi državi pravico do nujnih zdravstvenih uslug, in sicer breme nosi zdravstveno zavarovanje države, iz katere je oseba. ”Menimo, da se porod, ne glede ali je prezgoden ali se zgodi v pričakovanem terminu, šteje za nujen primer. Tako oseba, ki je zavarovana v Sloveniji in ima evropsko zdravstveno izkaznico, ne rabi plačati stroškov poroda, temveč morajo biti le-ti izpostavljeni odgovorni slovenski območni enoti zdravstvenega zavarovanja.”

Članek je iz leta 2011… ne vem če je še po 6 letih še vedno aktualen

izrecno so navedeni zgolj stroški poroda. eventuelna dodatna oskrba nedonošenčka, prevoz v slovenijo ipd… tu not ne paše

https://med.over.net/forum5/posting.php?mode=quote&f=151&p=9525339

Poznam eno, ki je šla v popolnoma normalni nosečnosti na morje na Krk, skratka nič posebnega. Kar naenkrat nosecnost ni bila več čisto normalna in je šla predčasno rodit v porodnišnico na Reko. Samega poroda in bivanja nedonošenčka sicer ni plačala, je pa bilo vseeno ogromno zapletov in stroškov. Mož si je moral plačevati bivališče, ko jima je bivanje v hotelu poteklo. Ko sta hotela v Slovenijo, je moral mož najprej sam, da je za otroka uredil osebno izkaznico, sicer ga brez dokumenta ne bi spustili čez mejo. Plačati sta morala fotografa, da jima je nekako približno ustrezno naredil fotko nedonošenčka za osebno. Na upravni enoti so seveda ugotovili, da fotka ni ok in so šele po daljšem pregovarjanju naredili nek uradni zapisnik in kljub vsemu izdali osebno. Za nedonošenčka sta morala sama plačati reševalni prevoz z Reke v Ljubljano in seveda še spremstvo zdravnika, kar je bilo vse skupaj krepko čez tisoč evrov. Skratka, nkeno zdravje in zdravje otroka nista bila ogrožena nič bopj kot doma, bilo pa je precej dodatnih poti za moža in precej stroškov. Pa samo na Hrvaško sta šla.

Ok, tuki ne bom pametovala, ker ne vem čist točn kako je s temi povračili stroškov.
Me pa res zanima kako je s tem, ker v prihodnosti tud mene čaka nosečnost in porod, pa bi mi prav prišla točna informacija glede povračil.
Sam kolikor jaz razumem, v nujnih primerih, če si pač takrat v tujini, ok, plačaš sam, ampak bi zavarovalnica morala vrnit denar. Saj nepričakovan porod je tud nujna zadeva. Ok, drugo je, da greš ti namenoma rodit v drugo državo. Sm glih včer neki vidla, da so ženske hodile v Avstrijo prav z namenom da bi tam rodile, sicer jim je takrat zavarovalnica vrnila del stroškov, ne pa vsega.
[/quote]

Bom v tem tednu preklicala zavarovalnice pa napisala kar sem zvedela..

Ok, tuki ne bom pametovala, ker ne vem čist točn kako je s temi povračili stroškov.
Me pa res zanima kako je s tem, ker v prihodnosti tud mene čaka nosečnost in porod, pa bi mi prav prišla točna informacija glede povračil.
Sam kolikor jaz razumem, v nujnih primerih, če si pač takrat v tujini, ok, plačaš sam, ampak bi zavarovalnica morala vrnit denar. Saj nepričakovan porod je tud nujna zadeva. Ok, drugo je, da greš ti namenoma rodit v drugo državo. Sm glih včer neki vidla, da so ženske hodile v Avstrijo prav z namenom da bi tam rodile, sicer jim je takrat zavarovalnica vrnila del stroškov, ne pa vsega.
[/quote]

Bom v tem tednu preklicala zavarovalnice pa napisala kar sem zvedela..
[/quote]

Ok, bo tud men ta informacija prav prišla v prihodnosti 😉 tud jaz, sploh če bo poletje, takrat ne mislm doma sedet in čakat. Te čist razumem.

Članek je iz leta 2011… ne vem če je še po 6 letih še vedno aktualen
[/quote]

Glede na to, da morajo biti po direktivah EU zdravstvene storitve za ljudi iz EU vedno bolj dosegljive tudi v drugih EU državah, te zadeve zelo verjetno še vedno veljajo.
Še sploh, ker so tudi na spletni strani ZZZS-ja, do katere sem tudi dala povezavo, podobne aktualne informacije o tem.

Članek je iz leta 2011… ne vem če je še po 6 letih še vedno aktualen
[/quote]

Glede na to, da morajo biti po direktivah EU zdravstvene storitve za ljudi iz EU vedno bolj dosegljive tudi v drugih EU državah, te zadeve zelo verjetno še vedno veljajo.
Še sploh, ker so tudi na spletni strani ZZZS-ja, do katere sem tudi dala povezavo, podobne aktualne informacije o tem.
[/quote]
Eno je kaj piše na spletnih straneh drugo je pa kaj je od tega res, ZZZS sicer trdi, da imamo enake pravice po celi EU oziroma z EU zdravstveno kartico so pokrite vse zdr. storitve v EU, na žalost to ni res in v večini primerih je treba kar konkretno doplačat vračilo tega pa je Sizifovo delo in če ti uspe vsaj polovično vračilo si lahko vesel.

Članek je iz leta 2011… ne vem če je še po 6 letih še vedno aktualen
[/quote]

Glede na to, da morajo biti po direktivah EU zdravstvene storitve za ljudi iz EU vedno bolj dosegljive tudi v drugih EU državah, te zadeve zelo verjetno še vedno veljajo.
Še sploh, ker so tudi na spletni strani ZZZS-ja, do katere sem tudi dala povezavo, podobne aktualne informacije o tem.
[/quote]

ja ja, teorija je eno

v praksi pa vemo, kako je na hrvaškem… že pri enostavnih stvareh

http://www.delo.si/novice/slovenija/evropska-zdravstvena-kartica-ne-odpira-vseh-vrat.html

izrecno so navedeni zgolj stroški poroda. eventuelna dodatna oskrba nedonošenčka, prevoz v slovenijo ipd… tu not ne paše

https://med.over.net/forum5/posting.php?mode=quote&f=151&p=9525339

Poznam eno, ki je šla v popolnoma normalni nosečnosti na morje na Krk, skratka nič posebnega. Kar naenkrat nosecnost ni bila več čisto normalna in je šla predčasno rodit v porodnišnico na Reko. Samega poroda in bivanja nedonošenčka sicer ni plačala, je pa bilo vseeno ogromno zapletov in stroškov. Mož si je moral plačevati bivališče, ko jima je bivanje v hotelu poteklo. Ko sta hotela v Slovenijo, je moral mož najprej sam, da je za otroka uredil osebno izkaznico, sicer ga brez dokumenta ne bi spustili čez mejo. Plačati sta morala fotografa, da jima je nekako približno ustrezno naredil fotko nedonošenčka za osebno. Na upravni enoti so seveda ugotovili, da fotka ni ok in so šele po daljšem pregovarjanju naredili nek uradni zapisnik in kljub vsemu izdali osebno. Za nedonošenčka sta morala sama plačati reševalni prevoz z Reke v Ljubljano in seveda še spremstvo zdravnika, kar je bilo vse skupaj krepko čez tisoč evrov. Skratka, nkeno zdravje in zdravje otroka nista bila ogrožena nič bopj kot doma, bilo pa je precej dodatnih poti za moža in precej stroškov. Pa samo na Hrvaško sta šla.
[/quote]

Hvala, me je zanimalo bolj kaj se zgodi v takem primeru, kot si ga opisal/a…ne pa državljanstvo..

Pri drugem te lahko marsikaj preseneti. Meni je 3 tedne pred rokom odtekla voda, v 10 minutah sem bila v porodnišnici in v manj kot eni uri rodila. Preveri, koliko imaš do najbližje porodnišnice.

O, to ste pa citirali moj post iz leta 2014:))) O tisti moji znanki, ki je šla na Krk.

Evo stvar je taka…
do 36 tedna krije zavarovalnica ( Vazjemna) “vse”.
Po 36 tednu pa nič kar se tiče nosečnosti in poroda…

LP

Glede na zakon, ki so ga sprejeli na HR lani, bo imel otrok hrvaško državljanstvo.
Vsak otrok, ki je rojen na HR ima avtomatsko HR državljanstvo, ne glede na to od kje prihajajo starši.

Razmisli raje kako boš reševala to zadevo.

Šla bom za en teden na morje in če bo karkoli bom upala, da pridem do Postojne…
Niti slučajno ne bom doma čakala, da se gdč. odloči, da pride na svet…
Glede državljanstva me pa najmanj skrbi.


No, meni se vseeno zdiš egoistična trapa. Zaradi tvojega preseravanja v visoki nosečnosti tvegaš komplikacije.


No, meni se vseeno zdiš egoistična trapa. Zaradi tvojega preseravanja v visoki nosečnosti tvegaš komplikacije.
[/quote]

Jaz jemljem porod kot nekaj naravnega in ne kot znanstveno fantastiko…

Če si ti stala ( ali pa boš) pred porodnišnico en mesec pred porodom je to tvoj problem.
Celo nosečnost sem počela večino običajnih stvari ( odrekla sem se edino športu).

Meni so pa smešne tiste, ki imajo čisto normalno nosečnot in se obnašajo, kot da so rizične…

Vsak ima svoja prepričanja in če sem zato egoistična trapa sem to z vesejem… Kljub temu, da imam otroke to še ne pomeni, da ne bom imela več svojega življenja in da si ne bom privoščila tega kar si želim.

Da lahko osrečiš druge moraš biti za začetek zadovojen sam s sabo…


No, meni se vseeno zdiš egoistična trapa. Zaradi tvojega preseravanja v visoki nosečnosti tvegaš komplikacije.
[/quote]

Lahko mi pa še razložiš kakšna je razlika med tem če sedim oz. ležim v senčki ob morju in grem na vsake toliko časa zaplavati v morje in pa tem, če doma sedim v senci na terasi in grem v bazen na vsake toliko časa zaplavat?

Najbrž je plavanje v morju exstremni šport.. vsaj za nekateree…

V Sloveniji ne moreš met držàvljanstev, kolikor hočeš. Za pridobitev slovenskega moraš najprej prinesti zagotovilo o odpustu iz prejšnjega. Tako da na upravni enoti ti tega sigurno niso rekli.

Tvojega vnuka si pa samo priglasila v slovensko državljanstvo in ni rabil nič zaprosit zanj. To velja za otroke slo državljanov, ki se rodijo v tujini. Prineseš rojstni list in kmalu imamo enega Slovenca v registru več. Pa tudi to ne gre tako enostavno kot ti pišeš, da v 5 minutah. Je pa bistveno enostavneje in hitreje kot za nekoga, ki po redni poti zaprosi.

Mešaš jabka in hruške.
[/quote]

Tu je treba se dodati, da otroci, ki so ob rojstvu priglaseni v drzavljanstvo, se morajo ob dopolnjenem 18 rojstnem dnevu odlociti za eno od obeh drzavljanstev. Redki umetniki in sportniki lahko v Sloveniji dobijo dvojno drzavljanstvo (tudi nekateri zdravniki ipd.) – osebe, ki jih drzava Slovenija sama prepozna kot pomembne za svoje gospodarstvo in jim podeli slovensko drzavljanstvo, svoje originalno pa smejo obdrzati.
Tistih nekaj primerkov navadnih Slovencev, ki imajo dvojno drzavljanstvo, ki so nad 18 let, pa imajo to samo zaradi goljufije, ki je mozna. Na tujem uradu recejo, da zelijo izpis iz tega tujega drzavljanstva, ki ga ne dobijo, saj tuj urad zeli najprej potrdilo o sprejemu v slovensko drzavljanstvo; na slovenskem uradu jim recejo hkrati, da zahtevajo najprej izpis iz tujega urada (drzavljanstva). V tem primeru se “zgoljufa” za obe, ker bi naceloma moral clovek sam urediti po prejemu slovenskega drzavljanstva izpis iz tujega – tega pa ne naredi. Kar pa lahko ima seveda posledice, ce ugotovijo na uradih za to.

V Sloveniji ne moreš met držàvljanstev, kolikor hočeš. Za pridobitev slovenskega moraš najprej prinesti zagotovilo o odpustu iz prejšnjega. Tako da na upravni enoti ti tega sigurno niso rekli.

Tvojega vnuka si pa samo priglasila v slovensko državljanstvo in ni rabil nič zaprosit zanj. To velja za otroke slo državljanov, ki se rodijo v tujini. Prineseš rojstni list in kmalu imamo enega Slovenca v registru več. Pa tudi to ne gre tako enostavno kot ti pišeš, da v 5 minutah. Je pa bistveno enostavneje in hitreje kot za nekoga, ki po redni poti zaprosi.

Mešaš jabka in hruške.
[/quote]

Tu je treba se dodati, da otroci, ki so ob rojstvu priglaseni v drzavljanstvo, se morajo ob dopolnjenem 18 rojstnem dnevu odlociti za eno od obeh drzavljanstev. Redki umetniki in sportniki lahko v Sloveniji dobijo dvojno drzavljanstvo (tudi nekateri zdravniki ipd.) – osebe, ki jih drzava Slovenija sama prepozna kot pomembne za svoje gospodarstvo in jim podeli slovensko drzavljanstvo, svoje originalno pa smejo obdrzati.
Tistih nekaj primerkov navadnih Slovencev, ki imajo dvojno drzavljanstvo, ki so nad 18 let, pa imajo to samo zaradi goljufije, ki je mozna. Na tujem uradu recejo, da zelijo izpis iz tega tujega drzavljanstva, ki ga ne dobijo, saj tuj urad zeli najprej potrdilo o sprejemu v slovensko drzavljanstvo; na slovenskem uradu jim recejo hkrati, da zahtevajo najprej izpis iz tujega urada (drzavljanstva). V tem primeru se “zgoljufa” za obe, ker bi naceloma moral clovek sam urediti po prejemu slovenskega drzavljanstva izpis iz tujega – tega pa ne naredi. Kar pa lahko ima seveda posledice, ce ugotovijo na uradih za to.
[/quote]

Ne zavajaj!
http://www.mnz.gov.si/si/mnz_za_vas/tujci_v_sloveniji/drzavljanstvo/dvojno_drzavljanstvo/

DVOJNO DRŽAVLJANSTVO

Slovenija dopušča dvojno državljanstvo v določenih situacijah, ki jih predvideva Zakon o državljanstvu Republike Slovenije:

1. Naturalizacija
Prosilcu za slovensko državljanstvo, ki je državljan države članice Evropske unije, v postopku za sprejem v slovensko državljanstvo ni treba predložiti dokaza, da ima odpust iz dosedanjega državljanstva, če obstaja med državama vzajemnost.

Prosilcu za slovensko državljanstvo tudi v naslednjih primerih ni treba predložiti dokaza, da ima odpust iz dosedanjega državljanstva:
– če je oseba brez državljanstva,
– če dokaže, da ga po zakonu njene države izgubi z naturalizacijo,
– če dokaže, da tuja država ne odloči o vlogi za prenehanje državljanstva v razumnem roku (šteje, da država ne odloči v razumnem roku, če je oseba vlogo za prenehanje državljanstva pri pristojnih organih vložila najpozneje v 60 dneh po izdaji zagotovila, in je v dveh letih od vročitve zagotovila storila vse potrebno za uspešno dokončanje postopka pri pristojnih organih matične države),
– če dokaže, da njegova država ne daje odpusta ali da prostovoljno pridobitev tujega državljanstva šteje za nelojalno dejanje, ki je sankcionirano v njenih predpisih.

2. Naturalizacija mladoletnih otrok
V primeru, ko gre za sprejem mladoletnega otroka v državljanstvo Republike Slovenije na podlagi 14. člena Zakona o državljanstvu Republike Slovenije, Slovenija ne predpisuje pogoja, da ima otrok odpust iz dosedanjega državljanstva. Zakonodaja prav tako ne predvideva, da bi se takšna oseba morala kdaj kasneje odreči prejšnjemu državljanstvu oziroma se odločiti med slovenskim ali tujim državljanstvom.

3. Naturalizacija z olajšavami
Dokaza o odpustu iz dosedanjega državljanstva ni treba predložiti tudi nekaterim prosilcem za slovensko državljanstvo v okviru naturalizacije z olajšavami iz 12. člena Zakona o državljanstvu Republike Slovenije:

– oseba, ki je slovenski izseljenec ali njegov potomec do četrtega kolena v ravni črti in vloži vlogo na podlagi 1. odstavka 12. člena Zakona o državljanstvu Republike Slovenije,

– oseba, ki je izgubila slovensko državljanstvo na podlagi odpusta ali odreka in vloži vlogo na podlagi 2. odstavka 12. člena Zakona o državljanstvu Republike Slovenije,

– oseba, ki je rojena na območju Republike Slovenije in dejansko živi v Sloveniji od rojstva dalje in vloži vlogo na podlagi 5. odstavka 12. člena Zakona o državljanstvu Republike Slovenije,

– oseba, ki ima status begunca, priznanega po zakonu o azilu, in vloži vlogo za sprejem v slovensko državljanstvo na podlagi 7. odstavka 12. člena Zakona o državljanstvu Republike Slovenije,

– oseba, ki je brez državljanstva (apatrid) in vloži vlogo za sprejem v slovensko državljanstvo na podlagi 8. odstavka 12. člena Zakona o državljanstvu Republike Slovenije,

– oseba, ki je poročena s slovenskim državljanom in vloži vlogo za sprejem v slovensko državljanstvo na podlagi 3. odstavka 12. člena Zakona o državljanstvu Republike Slovenije, le če s tem soglaša Vlada Republike Slovenije, kar je v primeru, če država izvora predpisuje za prenehanje državljanstva izpolnitev pogojev, ki bi za prosilca pomenila ogrožanje njegovega življenja ali eksistence, ali če bi prenehanje izvornega državljanstva za prosilca pomenilo izgubo lastninske pravice na nepremičnini oziroma pravice do posedovanja nepremičnin.

4. Izredna naturalizacija
Pri sprejemu tujca v državljanstvo Republike Slovenije v okviru izredne naturalizacije se prosilcu dopušča ohranitev dosedanjega državljanstva.

5. Pridobitev državljanstva po rodu
Pri pridobitvi državljanstva po rodu je možna pridobitev dvojnega državljanstva v primerih, če je otrok rojen v mešanem zakonu, kajti državljanstvo se po tem načelu pridobi po starših. Tako lahko otrok pridobi državljanstvo Republike Slovenije po tistem od staršev, ki je državljan Republike Slovenije, po drugem od staršev pa lahko v skladu s predpisi države, katere državljan je ta roditelj, pridobi državljanstvo te države.

Pri pridobitvi državljanstva po rodu Slovenija nima vpliva na preprečevanje dvojnega državljanstva. Nastajanje dvojnega državljanstva je namreč posledica enakih ali podobnih načinov državljanstva v različnih državah.

6. Državljan Republike Slovenije pridobi tuje državljanstvo
Slovenska zakonodaja ne predpisuje avtomatične izgube slovenskega državljanstva v primerih, ko slovenski državljan pridobi državljanstvo tuje države. Nobena država namreč ne more posegati v suverenost druge države, zato tudi Slovenija ne more svojim državljanom priznavati državljanstva tuje države. Od tuje države je odvisno, ali bo od prosilca zahtevala, da se v postopku za pridobitev njenega državljanstva odpove slovenskemu državljanstvu. Večina držav pa zaradi preprečevanja dvojnega državljanstva predpisuje za sprejem v njihovo državljanstvo odpoved dosedanjemu državljanstvu ali pa avtomatično prenehanje državljanstva, če njihov državljan prostovoljno, na lastno prošnjo, sprejme tuje državljanstvo.

Kako boš dokazala, da je tvoj? Ena, ki je dopustovala v Južni Ameriki je bila doma obtožena, da je otroka kupila na črnem trgu.

No, upam, da bodo znanstveniki nekoč razvili teste, s katerimi bodo ljidje lahko dokazovali krvno (ne-)sorodstvo.

V Sloveniji ne moreš met držàvljanstev, kolikor hočeš. Za pridobitev slovenskega moraš najprej prinesti zagotovilo o odpustu iz prejšnjega. Tako da na upravni enoti ti tega sigurno niso rekli.

Tvojega vnuka si pa samo priglasila v slovensko državljanstvo in ni rabil nič zaprosit zanj. To velja za otroke slo državljanov, ki se rodijo v tujini. Prineseš rojstni list in kmalu imamo enega Slovenca v registru več. Pa tudi to ne gre tako enostavno kot ti pišeš, da v 5 minutah. Je pa bistveno enostavneje in hitreje kot za nekoga, ki po redni poti zaprosi.

Mešaš jabka in hruške.
[/quote]

Tu je treba se dodati, da otroci, ki so ob rojstvu priglaseni v drzavljanstvo, se morajo ob dopolnjenem 18 rojstnem dnevu odlociti za eno od obeh drzavljanstev. Redki umetniki in sportniki lahko v Sloveniji dobijo dvojno drzavljanstvo (tudi nekateri zdravniki ipd.) – osebe, ki jih drzava Slovenija sama prepozna kot pomembne za svoje gospodarstvo in jim podeli slovensko drzavljanstvo, svoje originalno pa smejo obdrzati.
Tistih nekaj primerkov navadnih Slovencev, ki imajo dvojno drzavljanstvo, ki so nad 18 let, pa imajo to samo zaradi goljufije, ki je mozna. Na tujem uradu recejo, da zelijo izpis iz tega tujega drzavljanstva, ki ga ne dobijo, saj tuj urad zeli najprej potrdilo o sprejemu v slovensko drzavljanstvo; na slovenskem uradu jim recejo hkrati, da zahtevajo najprej izpis iz tujega urada (drzavljanstva). V tem primeru se “zgoljufa” za obe, ker bi naceloma moral clovek sam urediti po prejemu slovenskega drzavljanstva izpis iz tujega – tega pa ne naredi. Kar pa lahko ima seveda posledice, ce ugotovijo na uradih za to.
[/quote]

Ne nakladaj. Sodim med tistih nekaj primerkov Slovencev, ki imamo dvojno drzavljanstvo, samo da jaz osebno poznam zajetno stevilo takih nekaj primerkov z razlicnimi kombinacijami dvojnih drzavljanstev. Koliko je potem se drugih.
Tudi goljufije ni nobene. Moja druga drzava priznava 2 ali vec drzavljanstev in ne zahteva izpisa iz drugih drzavljanstev. Ne le to, ampak ti tudi dajejo nasvete, kako potovati, ce imas dvojno alii multiplo drzavljanstvo, ce se slucajno kje kaj zadatkne, da ti lahko pomagajo.

Za avtorico pa samo to: pouci se, kaj vse za sabo potegne drzavljanstvo v neki drzavi. Potem ti ne bo tako zelo vseeno.

To pa ne bo držal.
Dobi, če je vsaj eden od staršev Hr državljan, drugač ne.

New Report

Close