Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Rok za pritožbo

Rok za pritožbo

Evo:

25.9. obvestilo Poste

26., 27., 28., 29., 30.9, 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., in 10.10 = 15dni.

10.10 ob 24:00 se izteče 15 dan,ko nisi prišel iskat pošto, zato je ob 24:00 posta vrocena.

11.10 je prvi dan roka za pritozbo, nato pa se 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18.10 (zadnji dan) = 8 dni rok za pritožbo

11.10 je prvi dan roka za pritozbo, nato pa se 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20., 21., 22., 23., 24., 25., 26.10 (zadnji dan) = 15 dni rok za pritožbo.

Glede na rok k si ga mel za pritozbo, sam ugotovi kaj je bil tvoj zadnji dan.

Dobro, zaj….l sem in kaj zdej, a zdej sem osel zate?
S temi zadevami se mi ni bilo treba ubadati 20 let ali pa več.
Res je, lahko bi si kaj prebral o tem, poiskal mogoče osnovno pravno mnenje (zastonj pač ne), ampak, bil sem tudi na nekem brezplačnem posvetu pri odvetnici, ko je preverjala rok za pritožbo je bilo njej ok. Meni je bilo posledično ok. Kdo, če ne pravnik. Očitno fail.

Ok, imam 8 dnevni rok za pritožbo na ta sklep o zavrženju pritožbe, rok mi teče od 10.11., če kdo ve, kaj moram napisati? Se pravi se moram pritožiti na ta sklep in še enkrat dodati prvotno pritožbo. Ali kako?

Evo:

25.9. obvestilo Poste

26., 27., 28., 29., 30.9, 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., in 10.10 = 15dni.

10.10 ob 24:00 se izteče 15 dan,ko nisi prišel iskat pošto, zato je ob 24:00 posta vrocena.

11.10 je prvi dan roka za pritozbo, nato pa se 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18.10 (zadnji dan) = 8 dni rok za pritožbo

11.10 je prvi dan roka za pritozbo, nato pa se 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20., 21., 22., 23., 24., 25., 26.10 (zadnji dan) = 15 dni rok za pritožbo.

Glede na rok k si ga mel za pritozbo, sam ugotovi kaj je bil tvoj zadnji dan.
[/quote]

Še enkrat si zgoraj preberi moj zapis kako je organ štel, 17.10. je bil zadnji rok za pritožbo, tako kot je zapisal tudi v sklepu. Ti pa seštevaš in seštevaš in po tvoje je to 18.10.

Še enkrat si zgoraj preberi moj zapis kako je organ štel, 17.10. je bil zadnji rok za pritožbo, tako kot je zapisal tudi v sklepu. Ti pa seštevaš in seštevaš in po tvoje je to 18.10.
[/quote]

Ti dam se jaz en nasvet. Ne pritozuj se in pozabi.
Za pritozbo mas upravno takso, razen ce je kaka socialna zadeva. Ce vlagas pritozbo, je vprasanje za organ druge stopnje samo to ali si res zamudil ali ne, vsebina pritozbe ga ne zanima in jo tudi ne bo bral. Organ druge stopnje bo sam potrdil ali je zavrzenje upraviceno ali ne.

Pa kako naj sprejmem tvoj nasvet, če še tvoja interpretacija rokov ni skladna.

Moja interpretacija rokov je spisana na podlagi podatkov, ki si jih dal. Edina razlika med mano pa tabo je, da ti rok za pritozbo stejes od naslednjega dne, ko ti je postar vrgel kuverto v nabiralnik (torej od nekega dejstva), jaz pa rok za peirozbo stejem od izteka 15 dnevnega cakanja na posti (fikcija vrocitve), ampak ce bos pogledal sodno prakso na prejsnji strani, vids da rok za pravno sredstvo zacne tecti takoj naslednji dan (16i dan) po 15 dnevnem cakanju na posti.

Nič ne štejem. Pa pustimo zdej nabiralnik.

Samo to mi še odgovori, ti si prišel do datuma 18.10. kot zadnji rok za pritožbo.

Na sklepu je naveden datum 17.10. kot zadnji dan pritožbe.

Kako pa boš odgovoril na to, glede na to, da si “u pravu”

Moral bi videt se obrazlozitev sklepa, ampak v samem bistvu je 19.10 v obeh primerih prepozno in je v koncni fazi je vseeno a zamudis 1 dan ali 10 dni. Odlocitev v bistvu ostane ista.

Dan prejema obvestila se ne steje nikamor. 15 dnevna doba je steta z naslednjim dnem pa do zadnjega 15ega dne. 16i dan od prejema obvestila je ze prvi dan roka za pritozbo.

Torej, poslal bom pritožbo na sklep, pritožbo bo organ odstopil v obravnavo sodišču, tako navaja pravni pouk v sklepu.
Sodišče bo odločalo o pritožbi, predvidevam, da bo pritožbo zavrnilo in izdalo pravnomočno odločbo na katero ni več možna pritožba. Verjemite, godi se mi krivica, na koncu bom moral plačati za nekaj kar se mi očita in še to brez dokazov.
Vseeno mora obstaja neka zadnja inštanca, ki bi zadevo spravila v prvotno stanje.

Mal drugace bo.

To, v zvezi s cimer si vlagal pritozbo/ugovor, je ze pravnomocno.

Sklep, da se pritozba zavrze, pa se ni. Ce bos vlagal pritozbo zoper njega, sodisce nebi nobene pravnomocne odlocbe izdalo, ampak samo sklep, da se pritozba zavnre. To samo po sebi bi pomenilo, da je sklep o zavrzenju pravnomocen.

Ce gre za kako izvrsbo, mas opcijo vlozit tozbo na nedopustnost izvrsbe. Nevem zakaj se sploh gre.

Ni izvršba, plačilni nalog je.
Potem je bz, da se sploh pritožim.

New Report

Close