Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Rosvita Pesek ni slovenka?

Rosvita Pesek ni slovenka?

… spet si ga najebala…. :)))))))))))))))

Ma sej me kr strah postaja. Ta je še moje fotke našla pismo ha ha
:))))

Kdaj greva v Ljubljano? Pa ne čez rdečo ha ha

Pa je to normalno?? Kitty je pač povedala, kaj si misli o včerajšnji oddajo, malo je sicer pretirala, ampak takšno zlivanje gnojnice … :((. Mi gre prav na bruhanje. Je forum za to, da izlivate svojo negativno energijo?? Neregistriranih nickov pa jaz enostavno ne bi dovolila tukaj gor, ker takšen nick, deluje še najbolj zahrbtno od vsega. In navadno se uporablja samo za žaljenje :(.

nova
Uredništvo priporoča

Po mojem mnenju na RTV spada tudi knjižni jezik. V pogovornih oddajah pa lahko tudi splošno pogovorni. Vsaj voditelji morajo to spoštovat. Sploh pa, če imajo še doktorat. Tudi od mene se pričakuje (pa ne samo v službi) obnašanje in govorjenje, ki je na nivoju mojega poklica in izobrazbe. In tako se tudi obnašam. Če vemo, da imajo na tv celo šole oz. usposabljanja o govorjenju, potem ni opravičila. Morda kdaj res človeku uide kakšna nepravilna beseda, a stremeti je treba, da se jo takoj popravi.

Rosvito spoštujem kot novinarko, zna lepo brati, kar se pa vodenja tiče, me zelo moti, ker zna goste (ki niso “na njeni strani”) zelo provokativno in tudi nesramno spraševati, skratka imajo možnost povedati le tisto, kar ona želi, potem jih ustavi, prekine. Tudi novinarji niso več objektivni in se opazi, da so politično opredeljeni. To ni prav!

Kitty, glede zlobnih komentarjev itak sama veš, da se ni vredno sekirati.

Drugače je pa meni Rosvita všeč. Pa tudi včerajšnja oddaja je bila kar prijetna, vsaj kolikor sem je uspela videt.
(Žogca, ne vem, kako si lahko pričakovala resno predvolilno oddajo, saj so že cel teden reklamirali, da se bodo s kandidati pogovarjali o prostem času, glasbi, itd.)

Ker nisem gledala cele oddaje, niti nisem opazila kakšnih hujših napak. Oziroma le-teh ni bilo bistveno več, kot pri ostalih voditeljih/napovedovalcih na TV. Roko na srce – zadnje čase je po TV slišati vse sorte, predvsem pa bi kar nekaj voditeljev dnevnika (na POPu in na nacionalnki) lahko šlo na tečaj pravilnega naglaševanja besed. Pa lahko bi še enkrat prebrali poglavje o širokem in ozkem o in e. :((

˝Kitty, tule si pa padla daleč pod svoj običajni nivo. Škoda, tvoji dosedanji posti so bili običajno dobri in dokaj realni.

Še en, ki namesto, da bi kaj pametnega napisal na temo se rajši ubada z mano. Se ni potrebno veš. Zase točno vem na kakšnem nivoju sem zato si tudi upam pisat s pravim imenom.

Jaz se povsem strinjam s tabo. Na javni RTV je kvaliteta govorjenega jezika padla pod vsak sprejemljiv nivo in kdor dela osnovne napake, to ni nepripravljenost, ampak neznanje. Pika.

Neznanje na javni RTV pa seveda podpirajo sami taki, ki bi na testu slovenščine itak padli, kar se tudi vidi po zakracanosti MON-a z osnovnimi napakami.

Vidim, da se je razvila kar vroča debata o pravilnem govorjenju po tv. Nisem vsega prebrala, me pa dnevno motijo slovnične napake, ki jih delajo novinarji. Malokateri sploh še uporablja dvojino in meni se zdi to sramotno. Kaj jih sploh učijo na faxu, da še dvojine ne poznajo? No ja, precej je uvoženih in ti dvojine tako ali tako nimajo. Včasih se z možem samo križava, ko gledava kakšno odjavno špico, so sami vići. a so šli vsi študirat novinarstvo.

Glede tega pa, ko ste že vse tako pametne in ste napadle Kitty. Zakaj je skrivate za skritimi nicki?

Se strinjam s tabo.
Obenem pa te spominjam na to, kako si še pred kratkim zagovarjala nepismene forumovke. 🙂

Eno so nepismene forumovke drugo pa nepismeni novinarji na nacionalni tv :))
Med prve včasih spadam tudi sama ha ha

Vse to nima prav nobene povezave z Rosvito. Kitty se je očitno eni pred 28 dnevi, 13 urami in 12 sekundami zamerila z nečim, kar je napisala. In danes si ta gospa daje duška z 27-timi različnimi vzdevki. Že videno.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Mene pa še bolj kot polpismenost (npr. fax namesto fakulteta ali vsak faks) moti posploševanje (“malokateri sploh še uporablja dvojino) in nacionalna nestrpnost (“Včasih se z možem samo križava, ko gledava kakšno odjavno špico, so sami vići.”).

Seveda se ne mislim ubadat s tabo, malo prej sem se prvič, in se tokrat zadnjič.

Kaj pametnega tule ni za napisat. Rosvita Pesek je dobra novinarka, oddaja je bila v živo, tu popravki eventualnih kiksov niso možni. Jasno pa je da je lažje kritizirat kot pa pohvalit, čeprav tudi slednje prav nič ne stane. No, če si zdaj kaj srečnejša… Prepričan sem, da Rosvita ne bi bila, če bi te komentarje prebrala. Pa nič hudega, naj ji krava crkne, pokažimo da smo Slovenci.

Drugače je na MON-u. Ko zadevo napišeš, lahko preden klikneš na Oddaj, zadevo prebereš in morebitno slovenko spremeniš v Slovenko, še posebno, če pišeš pod svojim imenom. To bi človek pričakoval, tudi če ne ceniš Slovenk in četudi si s slovnico velikokrat skregana, kot si sama zapisala.

No to mi je všeč.

Eno so nepismene forumovke drugo pa nepismeni novinarji na nacionalni tv :))
Med prve včasih spadam tudi sama ha ha[/quote]

A zdaj je tudi že nepismena?

Jaz sem pa POVSEM strinjam s kitty in vesela sem, da je opozorila na to. Oddaja je bila prav zaradi Rosvitine nedosledne uporabe dvojine, rodilnika (kaj je že to?!?) in nepovezanih stavkov, skoraj negledljiva. POleg tega je g. Gasparija naslovila z g. Tuerk in sploh se ni popravila… saj vem, da se vsak zmoti, pa vseeno. POleg tega ima gospa Rosvita doktorat (!!) na FDV in od akademsko izobražene osebe (če ne že od vsakega diplomiranega) novinarja, bi – brez zamere – ampak povsem upravičeno, pričakovali “malo več”.

Sicer je bila pa zasnova oddaje povsem neprimerna.
“Upamo, da bomo s kandidati preživeli lep večer”, čestitke kandidatki za rojstni dan, predstavljanje kandidatov na način, kot da bi šlo za tekmovalce v kakšnem kvizu … No, saj to bi bilo čisto ok za komercialno televizijo, ne pa za nacionalko.

Se podpišem pod napisano.

Drugi teden enkrat bom verejtno šla….popoldne… ma ni še sigurno, se nisva še nič točno menla… lahko greš z mano, ma ne vem, koliko časa bom imela…. bom kr neki časa na podjetju… pa še z eno čl. se imam za dobit… hmhm…

Povdarjate samo Rosvitine slovnične napake. Mene pa tako grozno moti, da Mario, ki je baje profesor slovenščine ali nekaj podobnega, uporablja tuje besede, popačenke in podobno. Sramota za njega, sicer pa daje vtis, da je sam s svojim jezikom strašno zadovoljen. Kako lahko nekdo, ki je študiral slovenščino, vztrajno iz oddaje v oddajo ponavlja: npr. “uvodni SONG”? Me kar zmrazi, ko to slišim. Pa še ima nekaj podobnih cvetk, ampak mi trenutno ne pridejo na misel. Da o uporabi mašil ne govorimo. In seveda o praznih stavkih, ki nič ne povedo (Jaz grem sedaj k našemu gostu, šopek nesem naši tekmovalki…). Rosvita je zakon proti njemu!

Jaz priznam, da me je tko Rosvita Pesek šokirala, da njega v bistvu nisem poslušala.

Vsekakor pa velja, da pravilno bi morali govorit vsi brez izjeme. Kdor tega ni sposoben naj menja poklic.

Zdaj na poročilih RTV SLO. Danes v Švici volijo poslance v parlamentU. Ne plačujejo več lektorjev ali kaj?

ha ha

Kakšni lektorji? Bi zmanjkalo denarja za plačo direktorja.

New Report

Close