Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Rožnati slonček!

Rožnati slonček!

Nekoč je v Afriki živela velika čreda slonov….,v kateri je bil tudi majhen rožnat slonček s svojimi starši.
Ker je bil rožnate barve,je bil seveda prava posebnost!
Ime mu je bilo Beni…
Bil je vesel slonček,vsi so ga imeli radi.
In tako je rožnati slonček imel najboljšega prijatelja,
s katerim sta se pogosto igrala.
Beniju se je zdel njegov prijatelj,ki mu je bilo ime Fredi..čisto poseben slon.Po koži je imel namreč vse polno rdečih pik.

Slončka sta doživela skupaj veliko lepega.Divjala sta naokoli in škropila z vodo,tekala po gozdu in leno poležavala v senci.
Tako dobro sta se razumela,da jima večkrat ni bilo treba govoriti…
Samo spogledala sta se in že sta vedela,kaj drugi misli…

Nekega dne,pa je Fredova mama rekla….Otroka posloviti se bo treba,otroka preselili se bomo drugam..daleč stran…
Slončka sta bila žalostna,saj sta bila močno navezana drug na drugega…

V slovo sta si pomahala z rilcema…

Rožnati slonček je bil tako zelo žalosten,da se ni maral igrati,nič ni jedel,nič več se ni igral….Vsi so bili zaskrbljeni za slončka,saj ni imel niti malo veselja v sebi…vse bolj in bolj je bil žalosten…Zato se je odločil,da bo obiskal sovo Modrijanko.
Sova je bila stara in izkušena…kadar so sloni potrebovali pomoč,so šli k njej…
Sova Modrijanka je tako prisluhnila slončkovim težavam,nato je razmišljala in rekla…
Tri stvari lahko narediš slonček moj dragi…
Prvič,da jokaš,ko si žalosten,neglede na to,kaj bodo rekli drugi…
Z jokom je namreč tako kot z velikim temnim oblakom,ki je po dežju spet lahek,svetel..
drugič,z nekom ki ga imaš rad,se pogovori o težavah…In tretjič,,prijatelju poišči poseben prostor v svojem srcu.
Tako se ga boš spominjal in bo vedno pri tebi.
In še nekaj..pomagal ti bo čas.Tvoja bolečina bo vse manjša,ko bo mineval čas.
Hvala je rekel Beni in se odpravil proti domu.Počutil se je nekoliko bolje..
Ko je rožnati slonček prišel domov,ni več skrival svoje žalosti.
Jokal je tri dni in še celo uro.In ker so slonje solze velike,je kmalu stal v pravi solzni luži…
Nato je globoko vzdihnil in izdihnil in že mu je bilo nekoliko lažje v srcu.
Potem je slonček odšel k svoji mami….Natančno ji je razložil vse svoje velike težave in potožil,kako močno pogreša Fredija.

Popoldne se je slonček ulegel pod senčno drevo in v srcu poiskal prostor za Fredija…
Globoko je vzdihnil in počutil se je veliko bolje..
V slončkovem srcu je imel Fredi zdaj velik lep prostor….
Tako je Beni kaj kmalu ugotovl,da ima v srčku še veliko prostora za vse druge živali,ki jih sploh še ne pozna…In to ga je zelo razveselilo….
Po dolgem času je odšel k drugim otrokom…Opazoval jih je….
Pravkar pa se je po obilnem deževju prikazalo sonce..
na nebu se je prikazala prekrasna mavrica.
Vsi slončki so ostrmeli…Ko je mavrica zagledala Benija,ga je hotela razveseliti,kajti vedela je za njegove težave.
Podarila vam bom svoje barve..In kot bi se naredila čarovnija,so bili vsi slončki najlepših mavričnih barvah…Rdeči,rumeni,zeleni,modri vijolični…
Beniju je bilo to izredno všeč..In po dolgem času se je spet zasmejal.
V lica je bil rdeč,kot Fredijeve pike.Končno je bil spet srečen..
Igral se je divje igre,tekal po gozdu,škropil z vodo.
Drugim otrokom je pripovedoval,kaj vse je doživel s Fredijem.
Ponoči,ko je spal,pa je velikokrat sanjal o njem……

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Ja nč muca , zdejle moraš počakat da tole preberem :)))

MUCA :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
za tole !

zajček je res navdušen in se muci zahvaljuje za pravljico.
Grem spat in sanjala bom..

Zate zajček..da mi nauš tko down…:)) ***************************************************************************************************************************************************************************************************************

Vidim da nas vse pošteno trga in trka…Mislim bo treba pamet v roke vzet in se malo…k pameti spravit! AA?

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Muca!
Dober večer.
Sem sprva mislil,da hočeš Disneyevo pravljico povedat(slonček Dumbo),pa le ni bilo tako.
pomlad je ja,res!
Sp

heheh ooo pozdravljen……
Jep sem jo tamali prebrala danes zvečer..in sem se fejst zamislila..zato vam jo poklanjam dragi moji….

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

ja, je zajček vedu :))))))))))))

New Report

Close