Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek rubež premičnin kaj ti lahko zarubijo

rubež premičnin kaj ti lahko zarubijo

Sam da so rubežniki krivi za vaše probleme… Men so tud pršl,pa se je dal vse lepo zment,sam prijazn morš bit,jasno da če ji boš nekam poslau,da se jim bo pol je*** kaj bo s tabo,pr men naprimer so bli tok prijazni,pa so napisal,da me ni doma,in mi rekl nej se probam zment do naslednjič,al pa dnar skupi spravim.Tud oni so sam ljudje,k bi radi sam prežvel!

Pozdravljeni,

mene pa samo zanima ali ti lahko rubež zarubi domačo žival kot je naprimer kuža ki je vreden recimo 2000€.

Vnaprej hvala za odgovor.

Lep pozdrav

nam pa mislijo 1x priti in imamo dolg 40.000€ za avstrijsko banko. imamo nekaj stvari ki bi se lahko prodale ampak ne bi bilo dovolj. imamo tudi vikend ki je vreden več kot dolg a nočejo vzeti vikenda ampak naše stvari. napisali smo da naj gredo rajši na vikend kot pa na naše stvari. hladilnike, štedilnike, pralne stroje pa sušilne ti lahko vzamejo?

mene pa zanima ,ce lahko kdo odgovori na vprasanje reveza1234,ker imam popolnoma isto situacijo,pa hitro prosim…ali pa ce ste vi g.revez1234 na svoje vprasanje ze dobili konkreten odgovor bi vas prosil,ce mi povete kaksen je.hvala

zdravo, zanima me ali lahko rubez vzame avto ki je last na oceta? sin je douzn 400evrov. pa ka use lahk zaplenijo, tudi ce on vec let ni doma, ampak je useeno prijavlen pri mami in ocetu za stalno bivanje? lepo vas prosim za odgovor

Kdaj boste Slovenci dobili jajca in tretirali rubeznika kot kriminalca. In kdo so te rubezniki? Nimajo vesti? Kaksno delo opravljajo… da jih ni sram!

lp mene nekaj zanima z možem živiva v najemniškem stanovanju in lasnik hoče da se začasno prijaviva zanima me če pride rubežnik ker imava nekaj dolga ali lahko odnese stvari ki so last lasnika stanovanja v pogodbi imava napisano kaj je od lasnika zanima me če lahko on vzame njegove stvari in če upoštevajo najemniško pogodbo lp in hvala za odgovore

Ali ti lahko zarubijo bancni sef?

Imam hipotekarni kredit na avstrijski banki…me pa nekaj zanima ker imam neki drugi dovg in k meni pridejo rubežniki in mi nimajo kaj odnest ali mi lahko vzamejo nepremičnino ki pa se normalno odplačuje…prosim za konkreten odgovor…hvala


Rubež je rop, nevračanje dolga pa verjetno dobro dejanje.

Živjo, mene pa zanima, kaj ti lahko v resnici vzamejo, saj nam je izvršitelj grozil, da nam lahko vzame vse, kar je v stanovanju, tudi pohištvo in gospodinjske aparate, po brskanju po spletu pa naletim na tale člen, ki me je še bolj zmedel:
(1) Predmet izvršbe niso:

1. obleka, obutev, perilo in drugi predmeti za osebno rabo ter posteljnina, posoda, pohištvo, štedilnik, hladilnik, pralni stroj in druge za gospodinjstvo potrebne stvari, kolikor je vse to nujno potrebno dolžniku in članom njegovega gospodinjstva;

2. hrana in kurjava, potrebni dolžniku in članom njegovega gospodinjstva za šest mesecev;

3. delovna in plemenska živina, kmetijski stroji in druge delovne priprave, ki so dolžniku kmetu nujni za kmetijsko dejavnost, ter seme za uporabo na njegovem gospodarstvu in krma za živino za štiri mesece;

4. predmeti, ki so dolžniku, ki opravlja javno službo ali znanstveno, umetniško ali drugo delo kot poklic, nujno potrebni za opravljanje njegovega dela;

5. gotovina dolžnika, ki ima stalne mesečne prejemke, do mesečnega zneska, ki je po zakonu izvzet iz izvršbe, v sorazmerju s časom do naslednjih prejemkov;

6. redi, medalje, vojne spomenice in druga odličja in priznanja, poročni prstan, osebna pisma, rokopisi in drugi osebni dolžnikovi spisi ter slike oziroma fotografije družinskih članov;

7. pripomočki, ki so bili dani invalidu ali drugi osebi s telesnimi hibami na podlagi predpisa, ali si jih je sam nabavil, in so nujni za opravljanje njegovih življenjskih funkcij.

(2) Če se stranki ne moreta sporazumeti, kateri predmeti so glede na določbo prvega odstavka tega člena izvzeti iz izvršbe, ali če se to sicer pokaže za potrebno, odloči o tem sodišče.

(3) Predmeti iz 1. do 4. točke prvega odstavka tega člena niso izvzeti iz izvršbe, če se vodi izvršba zaradi poplačila terjatve iz naslova posojila, s katerim je bil predmet kupljen, oziroma posojila, danega za razvoj dejavnosti, za katero je bil predmet kupljen, ter v primeru, kadar se vodi izvršba zaradi poplačila terjatve, ki je bila zavarovana s pogodbeno zastavno pravico na tem predmetu.

(4) Poštna pošiljka ali poštno denarno nakazilo, naslovljeno na dolžnika, ne more biti predmet izvršbe, dokler mu ni vročeno.

pod vsem tem je pa nekje pisalo, torej lahko vzamejo praktično vse, kar najdejo na tem naslovu..

Prosim, če mi lahko nekdo to pojasni, ker res več ne vem kaj je res in kaj ne.. Hvala

Oblacil. Raznorazne slike. Pralni stroj bela tehnika. Ti ne smejo rubit vse kar je za zivlnenje potrebno po zakonu ne smejo.. Niti avtomobila ne smejo rubit ce imas otroke in sluzbo v katero se mores peljat. Preberte si malo zakon.. Lp

Pralni stroj, kakšn hladilnik res ne, pomivalca pa lahk.

Vzamejo ti:
Sedežno garnituro,tablični računalnik,osebni računalnik,laptop,mobilni telefon,ročne ure znanih znamk,zlatnino,srebrnino,televizijo,radio,tepihe(arabske),sušilni stroj,vredne okraske,mikrovalovno pečico,regal za predsobo,dnevni regal,regal za kopalnico tudi z umivalnikom vred,če je vgrajen v regal…Vse je pa odvisno kako je ohranjeno in koliko je vsega od naštetega tudi starost predmeta…To sami ocenjujejo…

Vzet ti ne sme: pralni stroj,hladilnik,štedilnik,komplet kuhinjo,miza s stoli,postelje,tudi od otrok ne,spalničnih omar,oblačil,igrač,posode itd…

Tako je moji babši razlagal kaj lahko odnese in kaj ne…in vedi,če boš se lepo zmenila z njim,ti da možnost da obročno odplačuješ dolg,,če nimaš denarja za celotno poplačilo dolga…

Povedal ji je…da zakaj ljudje začnejo plačevat,ko potrkamo na vaših vratih izvršitelji. Zakaj se ne odplača dolg,ko ti da že upnik možnost na obroke…Pol pa imamo še večji dolg na glavnico,ko nas pošiljajo…in se je z njim zmenila na obročno odplačevanje vsak mesec na njegov trr in dolg lepo počasi pada…Probaj še ti v tej smeri…lp


Ja moja je glih od davčne oz. od policijske kazni dobila domov rubež,ker moja je na isti dan v roku 1 ure priletela na isti radar 3 krat…Torej tri kazni…eno je odplačala,za ostali dve je očitno pozabila in se pol spomnila,ko nam je potrkal na vrata izvršitelj…Sem napisal da se da vse zmenit,tudi na obročno plačilo…lp


Ja moja je glih od davčne oz. od policijske kazni dobila domov rubež,ker moja je na isti dan v roku 1 ure priletela na isti radar 3 krat…Torej tri kazni…eno je odplačala,za ostali dve je očitno pozabila in se pol spomnila,ko nam je potrkal na vrata izvršitelj…Sem napisal da se da vse zmenit,tudi na obročno plačilo…lp
[/quote]

njej so že zdavnaj zarubili vse, kar se je dalo…

New Report

Close