Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek rubež premičnin- prosim za pomoč

rubež premičnin- prosim za pomoč

Nekajkrat sem se opekla za manjše vsote (do 1500 eur), potem se je nabralo za 10 000 eur, ki jih nikoli ne bom videla in me je udarilo po glavi, da jaz šparam, drugi pa uživajo na moj račun. Zdaj dam 10, 20 eur, če vidim da je res stiska in če gre za dobre prijatelje.

Vedno posodim denar, ne samo jaz, tudi mož in v 25ih letih nimava slabe izkušnje. Včasih tudi po par 10k, sicer to ni redna praksa, a v času, ko smo si kupovali stanovanja, smo si z bližnjim preposojali tudi take vsote. Ja, avtomobile smo si tudi posojali, zdaj sicer ni več potrebe, a bi si jih brez problema, če bi bilo treba.

Pred nekaj leti je mož posodil 500€ sorodniku, za katerega sva bila zelo v dvomih, da bo vrnil, a sva si rekla, ok, naj bo ta denar pozabljen in naj bo izkušnja zanj in za naju, na srečo niso reveži in če lahko komu pomagava, pa naj bo tako, mogoče bovapa midva kdaj potrebovala pomoč in se bo našel kdo tretji, ki nama bo pomagal…
E, sorodnik je vrnil denar čez pol leta. Je že v štartu rekel, da bo vrnil do kona leta in je. Potem si je še 2x sposodil in obakrat vrnil.

Jaz imam slabe in dobre izkušnje. Nekateri so vrnili, drugi niso. Za slabe ljudi je to najboljši način, da se jih znebiš, ker jih potem ne vidiš nikoli več. Se potrudijo za to. Če so prisiljeni v kontakt, imajo pa oni slabo vest, ne jaz. Je zanimivo, ko pride tak človek k tebi za sodelavca.

Rek včasih velja tudi obratno. Tisti, ki rabijo pomoč in so pošteni in vrnejo – včasih s posojanjem prijatelja celo pridobiš, ne le izgubiš.

Ni rubež najprej na plačo?
Z rubežnikom se da osebno dogovoriti o obročnem odplačevanju in celo zmanjšanju stroškov nad vrednostjo glavnice.
Samo poklicati jih je treba in se pogovarjati.

Ampak eni res malo na pamet govorite. Rubiti ne morejo osnovnih sredstev za preživetje. Kuhinja odpade, spalnica tudi, pralni stroj in podobno. Lahko odnesejo pomivalni, sušilni, Tv…Avto, če je partner dokazal, da ga je kupil na kredit tudi odpade, ne glede, če je kupljen v skupnem gospodinjstvu (Seveda, če dokaže, da ga je kupil na kredit, z dediščino ali čim podobnim kar ne spada v prihodke skupnega gospodinjstva). Lahko zasežejo avto na lizing, če sumijo, da bi s prodajo iztržili toliko, da poplačajo lizing do konca in jim še nekaj ostane. Vendar, ker se vsi bojijo rubežnikov pristanejo v vse mogoče.
http://prntscr.com/n25jx1

Če vprašaš mene je najbolje, če se spraviš v osebni stečaj, če res nimate premoženja. Tako odpade poplačilo tvojega trenutnega kredita in seveda rubeža zaradi poroštva.
In pusti moralna načela, tega so se poslužili veliko premožnejši od tebe z dolgovi, ki jih vaša družina ne bo videla v celotnem svojem življenju. Jutri je ponedeljek in čas za akcijo http://www.osebnistecaj.si/pogosta-vprasanja/

Seveda v času preizkusne dobe ne bo regresa izplačila bodo do višine minimalne plače, če prejemaš otroški dodatek, ga prenesi na partnerja. Poleg minimalne plače ti moraš ostati še dodatek za preživljanje otroka ampak te malenkosti bosta že uredila s stečajnim upraviteljem.

to so besede, zakoni, če gre vse po uradni poti…..če ne gre pa zarubijo vse, sploh če imaš posla s privat izterjevalcem. Če se zajebavaš, ti nabije takšne stroške, da ti je kasneje žal. Takšni imajo svoje cenike za obiske in se požvižgajo. Pozvoni na vrata in ne odpreš, 500eur, to naredi tudi 10x v mesecu. Če mu ne plačaš, te ne bo terjal preko sodišča, takrat si nakoplješ osebno z njim probleme. Poznam takšnega človeka in ga kar pogosto najamejo, on ne bo naredil nič, če ga boš pa zajebaval, boš imel na vratih dolenjsko cigajnarijo, potem bo vsak plačal, ker se boji za življenje. Pravijo potem kliči policijo, ti kar, enkrat kličeš pa te bo cigan za par jurjev zaklal, ni vredno.

to so besede, zakoni, če gre vse po uradni poti…..če ne gre pa zarubijo vse, sploh če imaš posla s privat izterjevalcem. Če se zajebavaš, ti nabije takšne stroške, da ti je kasneje žal. Takšni imajo svoje cenike za obiske in se požvižgajo. Pozvoni na vrata in ne odpreš, 500eur, to naredi tudi 10x v mesecu. Če mu ne plačaš, te ne bo terjal preko sodišča, takrat si nakoplješ osebno z njim probleme. Poznam takšnega človeka in ga kar pogosto najamejo, on ne bo naredil nič, če ga boš pa zajebaval, boš imel na vratih dolenjsko cigajnarijo, potem bo vsak plačal, ker se boji za življenje. Pravijo potem kliči policijo, ti kar, enkrat kličeš pa te bo cigan za par jurjev zaklal, ni vredno.
[/quote]

Sodniki sami svetujejo dogovor z upnikom in sodni odlog za eno leto in v tem času poplačilo dolgov, v kolikor gre zadeva na dražbo, če je upnik vpisan v ZK na nepremičnino.
Izvršitelji se morajo najprej obesiti na prihodke, ne na premičnino.
Zatem na nepremičnino.

Ni mi pa jasno, kako upniki lahko nabijejo stroške in še obresti v štirikratni višini glavnice.
Dokler tega ne dobijo, se jih ne moreš rešiti glede pobotnice.
To bi morali vsi mi preverjati, koliko teh dodatnih, prenapihnjenih, stroškov, bi sploh smelo zakonsko biti, do katere višine.
Samo sodna cenitev nas stane 1000€!

V navadi je, da se ljudje bolj poslužujejo zasebnih terjatev, ker so realizirane dosti prej kot po uradni poti. To se v praksi najbolj pokaže pri nakupu in neodplačevanju avtomobila, katerega lastnik je bila avtohiša v lasti zasebnika.
Po uradni poti in do pravnomočnega sklepa sodišča traja mnogo dlje in kupec bo v tem času vozilo še zmeraj lahko uporabljal, česar si avtohiša ne želi, več kilometrov, obraba delov itd. posledično nižja vrednost vozila in izguba denarja.
Zasebne terjatve so uspešnejše psihično in včasih tudi fizično nasilje vedno pripeljeta do uspeha.

Ah, hiše na lizing hočejo svoj denar in ne avta nazaj. Sem jim ga ponudila, pa jim ni dišalo.
Enako tudi drugi upniki, oni želijo dogovor in so pripravljeni na obročno odplačevanje.
Jasno pa je, da se pred potekom 10tih let želi obnoviti dolg, torej želijo neko garancijo.
Treba jih je poklicati, se dogovoriti in dogovora tudi držati.
Razne banke in zavarovalnice pa te slečejo do gat. Totalni židje in židovsko oderuški, brez sramni način.

Obresti nikoli niso 4x…ker obresti ne smejo presegati glavnice….za 1000€ je lahko zgolj 1000€ obresti. Kar navije stroške so rubežniki in postopki, ki niso zakonsko omejeni.

New Report

Close