Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek S 1.julijem jo bomo postavili na cesto

S 1.julijem jo bomo postavili na cesto

7 let sorodnica stara 78let biva pri nas. Čisto, oprano in zlikano ima.Na dan se ji skuha in pripravi 4 obroke. Penzijo ima 1600eur, niti centa nam ne da za hrano. Vse se vrti okrog nje. Ker sem doma, grem zgodaj zjutraj s kolesom ali tečt, potem pridem domov ji skuham zajtrk. Grem za eno uro na njivo, ona vmes poje, se stušira. Ko pridem iz njive ji vsak dan 1h kaj čistim. Potem grem k sbi v svoj del hiše in kuham kosilo, vmes sebi posesam, tla pomijem. Kosilo ji nesem ob 13.30 ali jo povabim gor. Po kosilu pospravim kuhinjo in grem do 15.30 počivat, dam ji mir saj ona počiva do 16ure in želi imet spodaj popolni mir. Ob 15.30 vstanem in ji grem spečt palačinke, pecivo, jabolčni zavitek. Po 16uri ko ona vstane ji nesem s kavo. Po 18uri skuham večerjo in ji okrog 19-19.30 prinesem. Počakamo  da poje. Potem jo vzamemo s sabo ven, sama grem tečt ona pa malček hodi in poklepeta z mimoidočimi. Vrnemo se domov mi povečerjamo. Ona gre pred tv in glasno gleda tv do polnoči. Vmes čez dan gremo z njo po opravkih na banko, v lekarno, k zdravniku, frizerju. Pred dnevi mi pove soseda da je v lekarni povedala da je sama, nima nikogar, da mora vse sama. Da ne skrbimo zanjo itd. Tako se mi je in nam zagnusila da je več nočemo imeti pri sebi in opravka z njo. Saj vsi letamo okrog nje in skrbimo zanjo kot dojenčico. Pred lekarno jo pustimo tik pred vhodom, počakamo v avtu, saj sama želi dvignit zdravila. Zdaj pa se ve zakaj da nas šimfa. S 1.julijem po zajtrku naj gre lepo drugam. Mene zelo grdo gleda ko grem pol ure tečt namesto njej glancat jedilni servis.

Potem se boste pa spet slabo počutili in si grehe nabijali. Eni ljudje enostavno niste rojeni za biti prasice, pa če se še tako trudite.

Tako je. In ne, ni res, da LGBT ogrožajo rodnost Slovenije, tako kot propaganda piše v SDS revijah.

Namesto, da bi babice čuvale naše otroke, se moramo mi ukvarjati z babicami. Poleg službe, seveda.

Smo imeli doma nekatere podobne eksotične izkušnje, vendar pa nehvaležnosti ni bilo. Star oče je bil skromno hvaležen in zgodaj odhajal spat. Mel pa je svoje fore. Vem, da je tudi pljunil med rože, podelal sekret, kdaj pobegnil.

Seveda je bil dementen.

Imam 2 hčerke. In ob sobotah je od začetka tako da ena ji čisti od 8 do 12h spodaj stanovanje. Druga jo pelje ven na sprehod na izlet, kavo, v muzej, knjižnico v tistem kraju in se vrnejo do kosila. Naslednji vikend se zamenjajo, druga čisti prava pa z njo na izlet. Da po 7 letih slišiš take svinjarije kar okrog govori takoj konec. Ne ker bi se užalili, tako ne gre.

Da gospa finančno nič ne prispeva, ni logično. Gre za kakšno kompenzacijo?

Če širi neresnične govorice, jo o tem povprašaš, a ne? Saj se ni treba na smrt skregat zaradi tega. Če je tako obnašanje znak demence, kontaktiraš njenega zdravnika.

Avtorica, dve hčerki je prav. Kaj zdaj hoceš, tercialka? Medaljo? Na stara leta boš kot ona. Polna si sama sebe in brez ljubezni. Namesto pizde in srca imaš blagajno. Boli nas k za tvojo dramo. Pojdi na njivo.

Babo dajte v Dso. Penzijo ima dovolj visoko. Kdo bo dedoval, pa ne vem.

Tega ne smete narediti. Po zakonu boste dolžni skrbeti za ostarele gospo. Če pa je taka nehvaležna lažniva, pa jo morate takoj vprašati, kaj je narobe z vami in ali bi raje skrbela sama zase kot okrog vdori ali odšla v   DSO ?  Za zdaj je treba bit prijazen z njo. Ker očitno je, da je poleg vas osamljena!

Da poleg vas samo gleda TV in da ji samo hrano prenašate.

Niste pa do nje ljubeči in je ne objamete in skupnega časa z njo nikoli ne preživljate! Seveda jo k zdravniku in v lekarno peljete  kdo pa je ne bi. Ampak vi z njo ne gledate TV in ne igrate kart itd.

V DSO bo gospa bolj srečna in nič več osamljena. Prepričana sem,.da.se je potožila, da je sama! In nikakor, da je za vse sama! To je razlika. Ne ji podtikat.

Ne bi smelo biti tako, da ste njeni služabniki. To je povsem napačen odnos. Vi imate ogromno dela z njo, ona se še vedno počuti osamljena in odrinjena. Ne vem, kakšne imate sicer odnose z njo, ampak če je možno, naj bo bolj del družine. In nenazadnje, če ni fizično obnemogla, bi tudi njej koristilo, da sama skrbi za čistočo, kuharijo, itd. Moja stara mama je gospodinjila dokler je stala na nogah. Ne zato, ker ni imela nikogar za pomoč, ampak ker je sama rekla, da če neha delati fizično, se bo zasedela in nehala funkcionirati še psihično.

Kdo je gospa? Tašča, teta? Ali je nepremičnina v kateri živite vaša, ima kake pravice bivanja? Lepo se pogovorite z njo in ji vse povejte kakor ste nam. Predlagajte ji tudi DSO. Tam bo imela tudi družbo, telovadbo, terapije, delavnice….

Zakaj nič ne prispeva za gospodinjstvo?

Ja kar tako se izseli ljudi ja. Me prav firbec čigava je hiša :). Tudi če ni njena, ima posest ker tam živi, torej je potrebno na sodišče za izselitev. Vso srečo, zelo verjetno bo prej umrla preden bodo sodni mlini zmleli. Pa sosedje bodo imeli lepo mnenje o vas ko boste 80 letnico prisilno izselili. Se ti bo še golcalo po tem da te v lekarni obrekuje.

Še bolj me firbec kaj imate toliko za ribat pri njej. Ti vsak dan uro plus še hčere 4h na vikend. Ona pa menda nonstop počiva (čudaško pri skoraj 80 in toliko hrane). Torej kaj tolk pucate? 🙂

Moram rect, da ne razumem, zakaj se toliko ukvarjate z njo? Ali je bolana, da ne more sama zase skrbet v celoti?  Zakaj sploh biva pri vas?

Odgovor na objavo uporabnika
Maslo, 29.06.2024 ob 08:10

7 let sorodnica stara 78let biva pri nas. Čisto, oprano in zlikano ima.Na dan se ji skuha in pripravi 4 obroke. Penzijo ima 1600eur, niti centa nam ne da za hrano. Vse se vrti okrog nje. Ker sem doma, grem zgodaj zjutraj s kolesom ali tečt, potem pridem domov ji skuham zajtrk. Grem za eno uro na njivo, ona vmes poje, se stušira. Ko pridem iz njive ji vsak dan 1h kaj čistim. Potem grem k sbi v svoj del hiše in kuham kosilo, vmes sebi posesam, tla pomijem. Kosilo ji nesem ob 13.30 ali jo povabim gor. Po kosilu pospravim kuhinjo in grem do 15.30 počivat, dam ji mir saj ona počiva do 16ure in želi imet spodaj popolni mir. Ob 15.30 vstanem in ji grem spečt palačinke, pecivo, jabolčni zavitek. Po 16uri ko ona vstane ji nesem s kavo. Po 18uri skuham večerjo in ji okrog 19-19.30 prinesem. Počakamo  da poje. Potem jo vzamemo s sabo ven, sama grem tečt ona pa malček hodi in poklepeta z mimoidočimi. Vrnemo se domov mi povečerjamo. Ona gre pred tv in glasno gleda tv do polnoči. Vmes čez dan gremo z njo po opravkih na banko, v lekarno, k zdravniku, frizerju. Pred dnevi mi pove soseda da je v lekarni povedala da je sama, nima nikogar, da mora vse sama. Da ne skrbimo zanjo itd. Tako se mi je in nam zagnusila da je več nočemo imeti pri sebi in opravka z njo. Saj vsi letamo okrog nje in skrbimo zanjo kot dojenčico. Pred lekarno jo pustimo tik pred vhodom, počakamo v avtu, saj sama želi dvignit zdravila. Zdaj pa se ve zakaj da nas šimfa. S 1.julijem po zajtrku naj gre lepo drugam. Mene zelo grdo gleda ko grem pol ure tečt namesto njej glancat jedilni servis.

S starimi ljudmi je res tezko. Ne ves ali je res “zleht” ali zivi v svojem svetu.  78 let ni zelo visoka starost. So pa nekateri v teh letih tudi ze dementni. Oce kolegice je imel 88 let, ko mu je umrla zena (zaspala doma) in ko so klicali zupnika za blagoslov in molili je bil baje cisto miren. Ko se je zupnik odpravljal pa mu je rekel, da bi lahko se ostal in malo prigriznil ter pojedel kos torte. Seveda torte in prigrizkov niso imeli. Ce ne bi vsi vedeli, da je dementen, bi marsikaj krozilo po vasi.

 

 

Ufvn

To je moževa teta. Mož jo je vzel k nama, ker je ostala sama v hiši, otroka jo ne obiskujeta. Moj mož je bil naiven, sama pa s hčerama njena služkinja. V začetku je bilo rečeno da bo nekaj mesecev dokler hišo ne proda. Tako je minilo 7 let. Meni je tega dovolj. Stregli smo jo spredaj in zadaj. Gospe je dolgčas in je ni mogoče animirat. Meni je vseeno al bo šla nazaj v hišo pa naj bo tam sama ali kamorkoli. Ni pa dementna, brihtna pa preračunljiva 599 na uro. Ne želim da se vtika v moje življenje koliko sem na njivi, koliko kolesarim. Kaj oblečem, kaj počenjam. Če se bo možu smilila pa naj gre s prvim julijem k njej v hišo pucat, jo animirat. Danes in jutri ji še skuham, v pondeljek pa kot da je ni. V 7 letih nisem bila dneva na izletu, na počitnicah ker sem non stop skrbela zanjo. Tako nehvaležnost ne toleriram več. Niti me ne zanimajo njene zgodbice o prodaji hiše, če je ni prodala v 7 letih je niti ne bo.

Seveda je osamljena.

Družba ne pomeni, da ji prineseš zajtrk, ji ga vržeš na mizo in greš.

Pa potem kosilo enako.

Družba pomeni, da se zvečer zraven nje vsedeš pred TV in pogledata film skupaj, pa po popoldanskem počitku skupaj spijeta kavo in kako tečeta.

 

In kot so že zgoraj spraševali, čigava dejansko je hiša, kje je bila ona prej…?

Odgovor na objavo uporabnika
Maslo, 29.06.2024 ob 09:42

Ufvn

To je moževa teta. Mož jo je vzel k nama, ker je ostala sama v hiši, otroka jo ne obiskujeta. Moj mož je bil naiven, sama pa s hčerama njena služkinja. V začetku je bilo rečeno da bo nekaj mesecev dokler hišo ne proda. Tako je minilo 7 let. Meni je tega dovolj. Stregli smo jo spredaj in zadaj. Gospe je dolgčas in je ni mogoče animirat. Meni je vseeno al bo šla nazaj v hišo pa naj bo tam sama ali kamorkoli. Ni pa dementna, brihtna pa preračunljiva 599 na uro. Ne želim da se vtika v moje življenje koliko sem na njivi, koliko kolesarim. Kaj oblečem, kaj počenjam. Če se bo možu smilila pa naj gre s prvim julijem k njej v hišo pucat, jo animirat. Danes in jutri ji še skuham, v pondeljek pa kot da je ni. V 7 letih nisem bila dneva na izletu, na počitnicah ker sem non stop skrbela zanjo. Tako nehvaležnost ne toleriram več. Niti me ne zanimajo njene zgodbice o prodaji hiše, če je ni prodala v 7 letih je niti ne bo.

Soocite jo s tem kar veste in jo vprasajte zakaj tako. Povejte da vas je prizadela in da ce tako misli zelite da se odseli kamor zeli.

fuknite jo v dom, ker vam bo vsem požrla zdravje, če tega nemudoma ne boste naredili. vse drugo sedaj ni tako pomebno , kot je to. bajto če je njena se proda in se s tem plačuje oskrbnina v domu.

Torej gre ne gre za kakšno bolezen, ampak samo za starejšo osebo. Vsem je bilo samoumevno da živi kot v hotelu? Zakaj? Najprej pri sebi razčisti zakaj igraš vlogo služabnice in kaj pričakuješ v zameno? Potem pa vprašaj še njo kaj si želi.

Glede na napisano je gospa še toliko pri močeh, da si brez problema sama naredi vsaj zajtrk. Za kosila bi se lahko tudi zmenili drugače. Mogoče da skupaj kaj pripravite. Ali pa da ona kaj pripravi ko greste na njivo – npr. nareže zelenjavo, olupi krompir, opere solato,…

Popoldanska kavica naj bo bolj družabni dogodek kot pa da pečeš celega vraga. Ob klepetu čas hitreje mine. Lahko se igrate tudi kako družabni igro – npr. kartate.

Zvečer pa lahko kaj skupaj naredite ali pa si sama kaj naredi.

Glede govoric, da je za vse sama. Ne veš kaj točno je bilo izrečeno. Lahko da je rekla da je tako sama in je s tem mislila osamljena. Pa si je druga to drugače razlagala. Lahko se samo počuti nekoristno. Lahko pa gre za začetek kake bolezni.

Namesto da hranite svojo užaljenost, jo raje vprašajte v povezavi s temi govoricami. Lepo mirno, brez napadanja. Pa brez veze kar odrezat, raje se zmenite kako se bi organizirali drugače.

Odgovor na objavo uporabnika
Mojnasvet, 29.06.2024 ob 09:49

Soocite jo s tem kar veste in jo vprasajte zakaj tako. Povejte da vas je prizadela in da ce tako misli zelite da se odseli kamor zeli.

Po napisanem ji nic ni, le izkorisca ljudi, ki jih lahko. Zakaj ste se pustili tako izkoristit in zakaj ji sploh – zdravi in pri moceh – strezete spred in zad, pa ne vem. Jaz toliko doma ne cistim kot ti navajas, da cistite za ostarelega cloveka, ki lahko tekom dneva (ce je zdrav) umaze kaj? Kapric pa ne bi prenasala. Pa pravis, da ima super penzijo, placa pa nic? Za vse tole bi vam lahko mirno placala (ne dala, ker ne gre za miloscino) 800 eur. Pa nima kdo muksnit, da jo izkoriscate. Ker tole, kar imate zdaj, je izkoriscanje z njene strani. In to prenasas 7 let?

Kaj pa njena otroka?

Odgovor na objavo uporabnika
Stara forumašica, 29.06.2024 ob 09:45

Seveda je osamljena.

Družba ne pomeni, da ji prineseš zajtrk, ji ga vržeš na mizo in greš.

Pa potem kosilo enako.

Družba pomeni, da se zvečer zraven nje vsedeš pred TV in pogledata film skupaj, pa po popoldanskem počitku skupaj spijeta kavo in kako tečeta.

 

In kot so že zgoraj spraševali, čigava dejansko je hiša, kje je bila ona prej…?

Družbe ima na dan okrog 10 ur. Je dobrega zdravja, tako da bi lahko sama animirala starejše od nje po vasi. Ampak ona je fina dama!!!! Čistit ne, kuhat ne. Nalakirane nohte pa knjigo zna v roki držat. Vse kristalno jasno zakaj jo lastni otroci niti povohajo ne. Danes je ena hči ves dopoldan z njo naokrog. Popoldan po kosilu in okrepčilnem spancu če bi šla v trgovino bi šimfala da nima nikogar ki bi ji kuhal, čistil, kam odpeljal da mora reva vse sama. Od ponedeljka bo morala, vse ji spakiram ven če ne bo sama. V tisti njeni bajturini se ji bo kolcLo po domači hrani, čistoči in animaciji pa po vsej komoditeti.

A staro sorodnico boste zaradi trapastega razloga postavili na cesto? Dajte no malo s srcem pogledati na celo situacijo. Če boste to naredili ste veliko slabši, kot ona, ki pojamra ljudem zato, ker je že dementna ali pač zato, da vzbuja pozornost. Raje se lepo mirno pogovorite z njo in ji povejte, da vam ni všeč, če okoli govori, da ji ne pomagate.

Odgovor na objavo uporabnika
Maslo, 29.06.2024 ob 10:16

Družbe ima na dan okrog 10 ur. Je dobrega zdravja, tako da bi lahko sama animirala starejše od nje po vasi. Ampak ona je fina dama!!!! Čistit ne, kuhat ne. Nalakirane nohte pa knjigo zna v roki držat. Vse kristalno jasno zakaj jo lastni otroci niti povohajo ne. Danes je ena hči ves dopoldan z njo naokrog. Popoldan po kosilu in okrepčilnem spancu če bi šla v trgovino bi šimfala da nima nikogar ki bi ji kuhal, čistil, kam odpeljal da mora reva vse sama. Od ponedeljka bo morala, vse ji spakiram ven če ne bo sama. V tisti njeni bajturini se ji bo kolcLo po domači hrani, čistoči in animaciji pa po vsej komoditeti.

 

Po prvem postu nimam občutka, da ima družbo 10 ur na dan.

 

Pa mimogrede, da jo vržeš ven, je tvoja ideja. Kaj na to pravi mož?

    Za eno 78 letno, ki sķoz pociva in hodi na izlete, dosti umaze in poje…

To je ena razvajena ženica, ki ji nič ne pomeni to letenje okoli nje.

Zdolgocasena!!! Njej ura drugače teče!!!

Glede na to da dajete svoj prosto čas, da ji spucate…njej to nič ne pomeni. Z vaše strani dajete veliko, ona pa tega ne ceni.

Verjamem da se počuti osamljeno, zato ker nima okupacije. Ampak to je njeno dojemanje.

Dajte jo v DSO! Morda vas bo potem bolj cenila

New Report

Close