Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek S čim namazat – suha, razpokana koža na rokah

S čim namazat – suha, razpokana koža na rokah

Rabim nasvet kako zrihtat razpokano kožo na rokah? Včeraj sm čistila z nekim agresivnim čistilom, ki mi je totalno “požrl” kožo na rokah, zgleda kot bi jih celo noč namakala v razkužilu.

Takoj po čiščenju sem namazala sicer z bogato kremo, ampak tole je katastrofa.

Kakšna krema, mazilo?

Bepanthen mazilo? Ta mastno

Kamill, preizkusil vse drage balzame, ta je zame najboljša.

ognjič pomaga, sam ne te trgovinske varjante. Če maš domačo kremo al pa iz lekarne. Pa čim bolj pogosto mazat.

Tudi jaz bi rekla ognjič, mi vedno pomaga, iz mullerja

Kakovostno kremo, ne plastit, koža lahko absorbira samo določen del, ostalo se ti samo paca in še kaj vname. Torej kvaliteta pred kvantiteto!

Jaz bi tudi prosila za kakšen dober nasvet. Hči ima tako suho kožo po nogah, da jo srbi in ko se spraska je samo še slabše – včasih nastanejo tudi ranice. Kakšen dober predlog?

Odgovor na objavo uporabnika
Ninči725, 09.08.2022 ob 09:51

Jaz bi tudi prosila za kakšen dober nasvet. Hči ima tako suho kožo po nogah, da jo srbi in ko se spraska je samo še slabše – včasih nastanejo tudi ranice. Kakšen dober predlog?

Tole bi jaz rekla, da je mogoče za k zdravniku…predvsem pa naj se ne umiva z zelo vročo vodo.

pomaga lipikar od la roche

Poskusi mazat z olivnim oljem.

Roke so itak zelo na udaru, tako da je treba zanje skrbet. Po dveh letih vseh razkužil točno vem kako je to. Nisem še našla prave.

Problem pri meni so tudi komolci in regade na petah.

 

Lipikar je zakon! Mi je 1x priporočila teta farmacevtka in je res najboljša krema za suho kožo, tudi za otroke, dojenčke, starejše.

Odgovor na objavo uporabnika
cracked, 09.08.2022 ob 09:39

Rabim nasvet kako zrihtat razpokano kožo na rokah? Včeraj sm čistila z nekim agresivnim čistilom, ki mi je totalno “požrl” kožo na rokah, zgleda kot bi jih celo noč namakala v razkužilu.

Takoj po čiščenju sem namazala sicer z bogato kremo, ampak tole je katastrofa.

Kakšna krema, mazilo?

Ali poznate karbonoir? Po naključju se mi je reklama “pripeljala” na instagramu pa sem rekla, da probam…Krema je krasna in vsestranska, ful lepo diši. Msilim, da vsebuje še aktivno oglje.

V lekarni kupi kremo z GLICERINOM in KAMELICO. Kupi še bombažne rokavice(morajo jih imeti v lekarni). Zvečer si namaži to fajn mastno kremo in daj gor rokavice.

Meni je takoj pomagalo.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 2982, 09.08.2022 ob 10:01

Roke so itak zelo na udaru, tako da je treba zanje skrbet. Po dveh letih vseh razkužil točno vem kako je to. Nisem še našla prave.

Problem pri meni so tudi komolci in regade na petah.

 

od rok…  milo in voda pa kakovostna krema

razkuzila niso nikoli bila nanenjena za splosno rabo, ampak za v bolnisnicno…  v dveh letih polivanja  tega povsod smo naredili ogromno škode

 

Butters karitejevo maslo – mojim razpokanim rokam odlično pomaga.

 

Prvo moras sanirat razpoke, da ne nastanejo kake rane, torej pot pod noge in vlekarno po Bepanten, pokazi roke farmacevtki, ti bo dala pravega zate.

 

Nega rok, stopal in komolcev je zelo enostavna, ce se drzis reda in si dosleden.

Po ciscenju roke najprej namazem z vlazno kremo za roke, da kozo malo navlazi in sprosti, ko se to dobro vpije, pa najbolj navadno ognjicevo iz DM v loncku, gor bombazne rokavice in pocakam, da se vpije. Za vsak dan pa najprej vlazna krema, cez pa kaksna bolj hranilna, pozimi veckrat SOS iz Lidla, je taka kot zista od Neutrogene, samo ene 3x cenejsa.

Stopala cez dan pa tako, da kremo z dlani razmazem po petah in prstih, po tusiranju namazem z ognjicevo iz DM in gor nogavice, vcasih sem to delala vsak dan, zdaj 2x na teden, ni potrebe za veckrat. 1x na teden z brisaco ali kar s prsti postrgam suho kozo okoli prstov, na petah je sploh ni.

Na komolcih razmazem kremo za obraz, ki mi ostane na prstih, tudi serum in emulzije in ostle obrazne zavbe, vse obrisem prste ob komolce, komolce imam kot dojencek.

 

 

Za tisto, ko ima hci suhe noge, olivno olje in gel za tusiranje naj zmesa v razmerju 2:1 in naj se s tem tusira in dobro namaze noge, po tusiranju pa kaksen sensitive oljni lotion, spet DM od Balea ima dobrega. Lahko si tudi noge maze z mandljevim oljem.

 

Odgovor na objavo uporabnika
prvo sanirat, 09.08.2022 ob 11:43

Prvo moras sanirat razpoke, da ne nastanejo kake rane, torej pot pod noge in vlekarno po Bepanten, pokazi roke farmacevtki, ti bo dala pravega zate.

 

Nega rok, stopal in komolcev je zelo enostavna, ce se drzis reda in si dosleden.

Po ciscenju roke najprej namazem z vlazno kremo za roke, da kozo malo navlazi in sprosti, ko se to dobro vpije, pa najbolj navadno ognjicevo iz DM v loncku, gor bombazne rokavice in pocakam, da se vpije. Za vsak dan pa najprej vlazna krema, cez pa kaksna bolj hranilna, pozimi veckrat SOS iz Lidla, je taka kot zista od Neutrogene, samo ene 3x cenejsa.

Stopala cez dan pa tako, da kremo z dlani razmazem po petah in prstih, po tusiranju namazem z ognjicevo iz DM in gor nogavice, vcasih sem to delala vsak dan, zdaj 2x na teden, ni potrebe za veckrat. 1x na teden z brisaco ali kar s prsti postrgam suho kozo okoli prstov, na petah je sploh ni.

Na komolcih razmazem kremo za obraz, ki mi ostane na prstih, tudi serum in emulzije in ostle obrazne zavbe, vse obrisem prste ob komolce, komolce imam kot dojencek.

 

 

Za tisto, ko ima hci suhe noge, olivno olje in gel za tusiranje naj zmesa v razmerju 2:1 in naj se s tem tusira in dobro namaze noge, po tusiranju pa kaksen sensitive oljni lotion, spet DM od Balea ima dobrega. Lahko si tudi noge maze z mandljevim oljem.

 

Jaz sem vse probala…in mi je všeč, da je krema čim bolj naravna. Prisegam na tole kremico: https://karbonoir.si/trgovina/negovalno-mazilo-z-aktiviranim-ogljem/ Pa še slovenska je. 😀

karkoli brez parabenov, barvil in konzervansov itd. bo ok 😉

 

Imela enake težave kot gospa, ki je odprla temo…ni je bilo stvari, ki je nisem probala, olivno olje je premalo, ne da vlage. Koža rabi tudi vlago.

Jaz se ne bi šla z domačimi žavbami, jedilno olje je za v želodec, ne na telo.

Ponudba je res dobra, veliko dobrih izdelkov tudi slovenskega porekla.

Odgovor na objavo uporabnika
manja861, 09.08.2022 ob 11:50

Jaz sem vse probala…in mi je všeč, da je krema čim bolj naravna. Prisegam na tole kremico: https://karbonoir.si/trgovina/negovalno-mazilo-z-aktiviranim-ogljem/ Pa še slovenska je. 😀

ooo od njih ima hčerka milo, ga je dobila za darilo in je fenomenalno. Ene 10 dni pa se ji je koža lepo sčistila.

Pogledam še to kremo.

Vsi, ki imate težave s suhimi rokami imate poškodovano bariero. Roke so izpostavljene vsemu, zato so toliko bolj občutljive. Pozimi je še huje, ker je mraz in kurjava.

Imam nekaj krem, povsod kakšno. Niso mi všeč te mastne, ki so kot neka mazila ala ognjič, to morda kdaj ponoči, sicer mi pa ustreza kombinacija naravnih masel in olj.

Tukaj se pa moram oglasit, ker res poznam stvari. Rada podprem slovenske izdelke in imam doma od skinfairytale, butters, hemtouch..od vsakega mi je kaj všeč. In imam tudi karbonoir, tole mazilo je life saver, sploh zdaj poleti, diši nežno in nevsiljivo, če imaš kje suhe zaplate jih lepo omehča in zgladi. Nič ne iritira, je brez parabenov, silikonov in ne vem česa še. Vem, da je tudi vegan friendly.

Mislim, da bi bilo super za suhe roke, razpokane.

za roke, ena ine edina, 48 krema

kakšno hranljivo kremo (jaz uporaim kar otroško) in bombažne rokavice gor, čeznoč. lepotni nasvet temu rečem ;). drugače pa se potrudi med pucanjem uporabljat zaščitne rokavice za pucanje, da zaščitiš kožo.. mam tud jaz problem s temi rokavicami, kupim pol pa pozabim gor dat, al so mi moteče itd.. ampak uporabljam bolj naravna čistila tko da ni neke panike..

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 5290, 09.08.2022 ob 13:49

za roke, ena ine edina, 48 krema

ja, to pa jaz uporabljam vsakodnevno za zaščito, mi je fajn k ni mastna..

New Report

Close