Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek S čim se ukvarjajo ljudje, ki imajo takšne hiše?

S čim se ukvarjajo ljudje, ki imajo takšne hiše?

Tudi iz MDF-a, ja, je naše pohištvo. Kot vse novejše boljše hiše.

Drugače pa ne vem, a pri vas s pohištvom ob tla tolčete? In to ravno z vogalom? (PS. Probaj še s plastiko in poročaj.) Pri nas ne, ker nismo škodljivci in se znamo obnašati.

Drugače je pa MDF osnovni material, ki se ga potem lahko barva ali “oblači” v furnir in druge materiale.

A z avtom se tudi ne voziš, ker je lakiran? Oblačiš se izključno v oblačila iz ekološko pridelanega bombaža? Uporabljaš eko kozmetiko in čistila in ješ eko hrano? Ker to so tista področja, kjer smo ljudje najbolj izpostavljeni zgoraj naštetemu. Če so pa fronte moje kuhinje iz MDF, je to res še najmanj – če bi seveda zgoraj navedeno držalo. Prosim dokaze.
[/quote]
Ja kolk se pa ti zafrustrirano trudiš dokazovati, da imaš denar.
In tudi če ga imaš, si žal cenena v svojem obnašanju in razmišljanju.
Stila si kupit ne moreš.

Saj te hiše, ki jih je avtorica dala gor, so čisto v redu, le znotraj bi morale biti bolj domače opremljene. Preveč hladno delujejo. Boš pa ti moral kar nekaj polente pojesti, preden si boš lahko nekaj takega privoščil. :))
[/quote]

Od kdaj si pa ti strokovnjakinja za moje socialno-ekonomske razmere? 😛

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Imamo lepo novo hiso, sedaj je 14 let odkar jo imamo. Takrat sva delala v sluzbah, nekaj so pomagali njegovi, moji so dali parcelo. Tudi navadni ljudje imamo lahko lepe hise. Iskreno receno te hise ki so na postu od avtorice, so meni kicaste. Je dosti lepsih his. Kar se tice kvadrature, to so prevelike bajture, mi imamo 300 m z garazami vred in je to vec kot dovolj. Danes bi naredila manjso. Eni pisete da take hise ne mores narediti s placami. Lahko. Poznam ljudi ki imajo res lepe moderne hise, pa so usluzbenci.

Jaz pa poznam familijo….dec služi s patenti in inovacijami. Kupil staro bajto z delavnico. Ampak res staro, za silo obnovili zunanjost. Notranjost obnovljena kot nova vendar brez luksuza. Če jim kdo vlomi nima kaj odnest.
Na morčku se ziba jahtica za mio evrčkov. Vse je odvisno,kaj ti je poanta življenja. Tiste dni , ko je otrok v šoli so doma,ostalo na čolničku , ki je max izkoriščen. Razumejo se super, drugom ne razkazujejo in živijo lep lajf. Lahko bi imeli mnogo več…pa pravijo da ne rabijo. Postlo rabiš da prespiš ,kuhinjo da skuhaš in se ne ubadajo s tem,kdo bo ogromno bajto pospravljal,ko v petek odidejo v svoj raj na morje.

To je moj odgovor na traparijo, ki sem jo prebrala tule. Folk namreč komentira zadeve, pa nima pojma o pojmu, vidi nekaj na TV in naredi povzetke brez repa in glave. Poglej kaj piše ena takih TV pametnjakovičk:
poloooo je napisal/a: ↑
Tako pretiravanje pri cenah, da to ni res, gledam včsaih po tv, kakšno bajto dobiš v ameriki za tak denar, te jim do okenskih polic ne sežejo, pa za pol manj denarja.

Jaz pa sem v Usa prebila precej časa, zato vem, da so njihove bajte večinoma sklumpane skupaj, lesene, z nekimi alu okenskimi okvirji, pri nas so še vikendi zgrajeni precej bolj kvalitetno. In točno vem, kakšna so ta naselja. Tudi to iz slike. Iz prve roke.
[/quote]
…no ja, si res živela v povprečnih naseljih…nisi videla oz. živela v res lepih hišah, in ja, v Slo so nepremičnine precenjene, pa še nekaj: pravilno je S slike, ne IZ slike (ker je na sliki, ne v sliki)….

ljudje znali zapravljati denar po pameti in ne za drobne stvari ki nimajo nobene vrednosti(preveč oblek,čevljev,mobiteli,kozmetika,avti) se da v življenju marsikaj naredit.Poznam človeka ki ima podjetje z 50 milijoni kapitala pa na zunaj izgleda kot kak socialec.Podjetje njemu pomeni vse in včasih res ne razume zakaj si dobesedno nič ne privošči.Ampak vsak lahko zapravlja svoj denar za tiso kar sam želi. Imaš pa ženske ki imajo v omari oblek in čevljev za 100 tisoč evrov noge imajo pa še vedno krive in telo jim je povešeno.Urejene so lepe pač ne.

Se strinjam. Zame so ljudje, ki imajo take hiše ali si jih želijo, nespametni. Obstaja toliko boljših načinov za zapraviti premoženje. Če pa že hočeš hudo hišo in imaš tudi toliko premoženja, da jo boš brez težav vzdrževal, je pa smiselno najti odličnega arhitekta in zgraditi nek presežek kot je tista lesena hiša v Kranjski Gori.

Sicer pa gre pri tej temi v bistvu za dve vprašanji. Eno je, kdo gradi take hiše – nespametni ljudje brez okusa, ki radi na ven kažejo prestiž, drugo vprašanje je pa, kako do toliko denarja. Marsikaj se da tudi z ne ravno briljantnimi dohodki, če pa še kaj podeduješ zraven ali ti pri osamosvajanju pomagajo starši, je pa sploh lažje. Če recimo že v štartu dobiš stanovanje od babice ali ti ga kupijo starši, najdeš še partnerja z nekaj prihranki in starši, ki lahko kupijo parcelo ali jo celo že imajo v lasti, si lahko pri 30 v novi hiši za 200 tisočakov, pri 50 letih pa v taki za 600 jurjev. Če imaš pa boljšo plačo, pa sploh ni problem. Je pa vprašanje, če sploh hočeš tako hišo. Jaz recimo ne.


…no ja, si res živela v povprečnih naseljih…nisi videla oz. živela v res lepih hišah, in ja, v Slo so nepremičnine precenjene, pa še nekaj: pravilno je S slike, ne IZ slike (ker je na sliki, ne v sliki)….
[/quote]

….sorči, vidim, da si funkcionalno nepismena. Nikjer ne piše, kje sem živela.
Drugače pa ja….povprečne bajtice, precej slabše od tistih iz naših oglasov in ne kaj dosti boljše od tistih iz mojega linka v tem predelu dosegajo cifre po par milijonov usd. Za ta denar res dobiš v drugih okoliših precej več, ampak še vedno pa ne drži, kar piše “poloooo”, da daš za veliko boljše bajte iz naših oglasov v usa pol manj. Če hočeš živet v normalno solidnem okolju, to ne drži!
Drugače pa tudi velike vile imajo podobno gradnjo, vse leseno, kot iz kartona, saj od daleč se ne vidi, ko pa enkrat vstopiš v takšno bajto, pa vidiš, da ni primerjave z zidanimi hišami. Veš, ne govorim o brunaricah, to je drugo.
V usa je najpomembnejša lokacija in spet lokacija. Precej bolj, kot pri nas. Pa je že v Slo tako, da so stanovanja v MB praktično pol cenejša, kot v LJ.
Jap, morda je pa “poloooo” videla kakšno bajto v Texasu ali New Mexicu, kjer si moraš vzet na pot do najbližjega Walmarta zalogo vode in računat za tja in nazaj en dan vožnje. Drugega pa v tisti vukojebini itak ni.

New Report

Close