Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek S čim veganskim lahko nadomestim ocvirke?

S čim veganskim lahko nadomestim ocvirke?

Lahko pa začneš rediti kokoši in dodaš jajca svoji prehrani in bo top.
A splav podpiraš?


*kaša=žganci (ne vem, kaj mi je)

Jaz dam včasih dimljeno pinceto in pride zelo dobro.

Čebula! Tamlada, skupaj z zelenimi deli.

Zelo se obnese vege šunka, ocvres na olju, ravno tako nasekljan seitan, ali vege hrenovke … Tako sem pripravljala in je bilo vedno bozansko, ajdovi zganci so mi sicer odlucni tudi z jurckovo (gobovo) omako.

Jaz rjavo prepražim čebulo na olju in je dober nadomestek, tudi možu, ki sicer uživa meso.

panceta ni vegansko živilo :DDDD

Jaz rjavo prepražim čebulo na olju in je dober nadomestek, tudi možu, ki sicer uživa meso.

Sojin drobljenec. Prakticno isti okus.


Pa ne da so vam cigani prašiča ukradli?

Sem gledala eno oddajo, ko je juhar slanino zamenjal s praženimi shitaki (ne vem če se tak napiše) gobami. Bajo so zelo mesnate in dajo podoben okus…

Dimljen tofu, narezan na kocke. Pa na olju prepražena čebula in rdeče paprika.

Normalni jemo ocvirke. Ostali bi jedli, pa ne upate.:-))

Zwergenwiese ima na tržišču 2 veganski zaseki: eno s čebulo, eno z mandlji. Obe več kot odlični. Jaz kar na njej zdinstam kašo ali zelje.
Dobiš ju v bio trgovinah, Norma, Biotopic, Avena ….

O luba marija, kaj vse eni požrete… soja ni soja že 50 let, te svinj.*rije ne bi jedel za nič na svetu. Me pa zanima, kako daleč raziščete izvor “veganskih” živil in to, koliko škode povzročijo okolju (ja, tudi živalim) ? Ali je to ista logika, kot pri voznikih hidbridov in elektro vozil – če se mi ne kadi iz auspuha, je eko.
Elektrika in veganska živila pridejo iz kozmičnega sevanja. In vi vsi ste zaradi tega boljši ljudje. Bogendaj, da bi jedel sezonsko in lokalno, to pa ne. To vendar nikoli niso počeli, nikoli ni blo na televiziji.

Sojin drobljenec.
Npr.: https://www.dm-drogeriemarkt.si/si_homepage/zdravo_zivljenje/dm-bio/591488/169311-sojin-drobljenec-18-5-2015.html
Tud v Mercatorju mislm, da ga majo.


veganske ocvirke.


veganske ocvirke.
[/quote]

Ocvreš vegana DDD

Avtorica, predlagam, da bebave odgovore mirno preskočiš. Mene odrasli otročaji sploh ne ganejo več, oz.jih ignoriram.
Lahko poskusiš s popečeno čebulo. Jaz nasekljam seitan na zelo koščke, jih mariniram v barbecue omaki ali potresem z dimljeno mleto papriko in soljo in česnom v prahu in to pocvrem na obilni količini olja, da je bolj mastno. Je zelo dobro.

Smrdljivi okus po špehu se da nadomestiti tudi z veganskimi proizvodi. Ampak ti nisi vegan in s to temo provociraš, ker če bi želelo, bi info o nadomestku že zdavnaj našlo.

Aja, še nekaj. V naši družini nismo vegani in kljub temu žgancev ne potresam z ocvirki. Jih nihče ne pogreša.

Ocvirke se je jedlo pred 50+ leti, ko so morali reveži kompenzirati kalorije z ocvirki, kožami, parklju, repi, ušesi in ostalo nesnago.

Kdo pa dans sploh še žre ocvirke na hrani?
“Prasci”. (naj mi živali oprostijo)

Vem, da obstajajo eni prigrizki (kokice, flipsi) z okusom slanine, seveda mesa niso videli od blizu, ampak vsebujejo umetno aromo dima – na koncu je okus podoben.

Mogoče se dobi ta aroma tudi posebej, pa dodaš npr. k popečenim kruhovim kockam in to zraven serviraš


S stisnjeno prepražimo čebulo.

To so zgolj tipične sofistične trditve za zagovarjanje kretenizmov.

Gospa bi bila rad bolj papeška od papeža na način, da samo sebe sili v nekaj kar ji ne paše, da bo MODIŠ. Sedaj pa jok in stok iskat “nadomestke”.

Pa če je veganstvo tako etično da se ga držijo svetniki, zakaj bi tako razsvetljen človek iskal kompenzacijo za takozvano temačno krutost/mrhovinarstvo ?

Sami sebe *ebejo, da dokažejo neobstoječ point.

Grdo povedano, sam tko je.
[/quote]
Glej brez veze se je sekirati zaradi njih, itak delajo škodo sebi in svojim potomcem, dolgoročno ne bodo preživeli, vsejedci pa vsekakor bomo.

Bla blabla
Premaknite se z veganov na kaj drugega. Recimo na pedofilijo v cerkvi. Tam je večja štala.

lejga ženska je sam vprašala za nadomestek nevem zaka moreš to pisat pusti jo da živi svoje živlenje

New Report

Close