Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek S kontracepcijo do redne službe

S kontracepcijo do redne službe

Klavzula je nezakonita. Ne morejo ti nič, če se to zgodi. Nič. Tvoja izbira ali jim poveš naj klavzulo umaknejo ali jo pač ignoriraš. Zavezuje te pa ne. Itak nimaš planov zanosit, ni da jih nameravaš okol prinest. Se ti pa ni treba zdaj odločit za 3 leta brez otrok, ker – ponavljam – nezakonita klavzula…

Odgovor na objavo uporabnika
Razdvojena, 15.10.2021 ob 12:53

Sem v poznih 20ih let, na začetku nove veze in brez otrok. Po 5 letih honorarnih in volenterskih služb, nešteto poslanih prošnjah, se mi je končno nasmehnila sreča. Prišla sem do čisto pravega razgovora za službo in bila povabljena v ožji krog kandidatov. Včeraj sem imela individualni razgovor.
Veselje žal ni trajalo dolgo, saj je razgovor zašel v zelo osebne vode, tema otroci. Vem, da na taka in podobna vprašanja ni potrebno odgovoriti, lahko celo prijaviš kršitev, se zavedam, a kaj, ko se potem razgovor prav hitro zaključi, o morebitni službi pa lahko le še sanjaš.
Razgovor in moje reference so očitno prepričali kadrovnika in direktorja, saj sem bila vabljena na podpis pogodbe, a ta me je pustila odprtih ust in brez besed. V eni od točk je klavzula s katero bi se obvezala, da v roku treh let ne bom zanosila. Delovno mesto je zahtevno, potrebna so specifična znanja, uvajanje z mentorjem je dolgo, vseskozi pa se je potrebno tudi dodatno izobraževati, vložek delodajalca je velik. Po eni strani razumem delodajalca.
Čez vikend imam čas za razmislek. Res je to moja sanjska služba, a vseeno, nekega dne si želim otrok. Na kocki je veliko! Mogoče bo kdo rekel, da kompliciram, da tri leta ni dolga doba, ampak če pomislim, da bom takrat že čez 30 in res želim otrok, potem se taki pogodbi obvezati tudi ni hec.
Naj podpišem in začnem z jemanjem kontracepcijskih tabletk, riskiram ali pa strgam pogodbo in molim, da se mi še enkrat v življenju nasmehne taka sreča?

Kaj Klamfaš no? Kakšni klavzuli takoj?  Ma da ste nekatere,osebe

Odgovor na objavo uporabnika
Poveš ob podpisu, 16.10.2021 ob 13:38

Počakaš na obojestranski podpis in kar ob podpisu poveš, da je klavzula nezakonita, vendar v tem času ne planiraš imeti otrok. Že zato, da jim daš vedet, da nisi pravno nepismena. Če je služba nemogoča, pa zanosiš ob prvem trenutku, ko se odločita za otroka, zato da imaš urejene bolniške in porodniško, nato hitro še enkrat, v vmesnem času pa  iščeš drugje.

No To. Hvala. Lp

    Resno vse vprašam, po katerem zakonu? Ženske doma?

Meni se tudi ne da s temi …. Je grozno. Bo pa že.

Seveda, imejte otroke, Sam tolk težav imate mom. 🙃😳😔  vse o klòub* Sitne* po kakšni klavzula, ki ste sama obvezujoča? Joj, začnete, prosim prenehajte. Hvala

Brezveze dilema. Podpiši in pojdi delat. Če slučajno vmes zanosiš, si itak zaščitena kot nosečnica, nič ti ne morejo. Med porodniško pa le išči novo službo.

Če ne podpišeš, boš še par let čakala na naslednjo priložnost.

Delodajalci pišejo podobne neumnosti v pogodbe neprestano. Tako da mirne duše podpiši, klauzula je itak neveljavna.

Ampak glede na to, da so to noter dali, kaže na izjemno gnilo firmo, v kateri ne boš hotela bit več kot 3 leta

Odgovor na objavo uporabnika
da, 16.10.2021 ob 09:17

Če mene vprašaš problem v današnji druzbi je da od šole do zaključka je zgrešen sistem. Kar pomeni trg dela in tisto kaj se šolaš ni ustrezno porazdeljeno. Pomeni šolaš se 15-20 let in potem imaš diplomo, gimlazijo, itd ter prideš na trg in spoznaš, da po 20 prošnjah dobiš 1 ali 2 odgovora in še tam iščejo ljudi z izkušnjami z točno določenega področja. Poznam večina ljudi, ki je diplomiralo sedaj pa delajo kot navadni delavci, ker ne morejo najti sluzbe, za kaj imajo diplomo.

Drugo promovirajo enakopravnost, zenske karijere itd. Glej vprašej se globoko, kaj v zivljenju hočeš in dobila boš odgovor, da to ni 45 let kariera. Na prvem mesto je druzina (moz, otroci za kar si srečna), potem si ti, sluzba je stranska stvar, ki je pomembna ali je na 3 ali 4 mesto. Drugače povedano poznam statistike in zenske z dobrimi karierami so od zensk najbolj nesrečne (ni časa za druzino, moza, sebe) končajo pri 35-40 letu v depresiji, same.

Tudi sam sem za enakopravnost, ali ne v smislu da ljudje se zgubijo v zivljenju nevejo več kaj hočejo. Mediji jim promovirajo kariera, vse sama zmoreš itd. Prvi cilj v zivljenju bi moral biti najti partnerja in potem se na temeljih gradi, vse ostalo, da po 50 letih imaš urejeno zivljenje ter nisi sama. In to je tisto kaj je do 20 stoletja gnalo ekonomijo, sedaj pa sistem počasi razpada. Imaš ogromno diplomiranih ljudi, premalo poklicnih in tehničnih ljudi, ter plače, ko se ne splača delat v Sloveniji. In kultura se je spremenila se pravi ne gradi se več na temeljih, ampak je samo odprte razmerje, kratke zveze (ena mala napaka in ze iščejo zamenjavo), in te zadeve bodo po 20 letih pripeljale do kolapla ekonomije. Ekonomijo poganjajo skupine, druzine, in to je tisto kaj ljudi zene da se bolj trudijo v svojih sluzbah (druzina). Če odvzameš druzino potem ljudje tudi zgobijo motivacijo do zivljenja, tako da tu jaz vidim  s časom kolapla ekonomije. Na trgo se to opaza, da podjetja ne morejo več najti delavca.

Kaj je pa tole⁉️

“Drugo promovirajo enakopravnost, zenske karijere itd. Glej vprašej se globoko, kaj v zivljenju hočeš in dobila boš odgovor, da to ni 45 let kariera. Na prvem mesto je druzina (moz, otroci za kar si srečna), potem si ti, sluzba je stranska stvar, ki je pomembna ali je na 3 ali 4 mesto. Drugače povedano poznam statistike in zenske z dobrimi karierami so od zensk najbolj nesrečne (ni časa za druzino, moza, sebe) končajo pri 35-40 letu v depresiji, same.

Tudi sam sem za enakopravnost, ali ne v smislu da ljudje se zgubijo v zivljenju nevejo več kaj hočejo. Mediji jim promovirajo kariera, vse sama zmoreš itd. Prvi cilj v zivljenju bi moral biti najti partnerja in potem se na temeljih gradi, vse ostalo, da po 50 letih imaš urejeno zivljenje ter nisi sama.”

Resno⁉️

Oseba, ki je na prejšnji strani napisala tole najverjetneje sodi v skupino ljudi s poslanstvom “učiti kako živeti”. Gre za osebe na katere naletimo praktično povsod, pa naj se jim izogibamo v še tako širokem loku. Sami zase vseskozi trdijo, da imajo prav, kar je sicer zanimiv paradoks, saj gre navadno za ljudi, ki so si na nekem področju nabirali izkušnje skozi dolga leta, predvsem na račun lastnih težav. Prav hecno je, da imajo o zakonih največ povedati serijski ločenci in ločenke, o modi vedo vse taki, ki so celo leto pripravljeni na pust, koncept zdravega prehranjevanja obvladajo tisti z “nekaj kilogrami preveč”, nogomet in ostali športi so rezervirani za “kavč strokovnjake”, floskule o škodljivosti kajenja prodajajo kronični kadilci,… in še bi se kaj našlo.

No, pa preidimo nazaj k temi. Ljudje se glede na osebnost razlikujemo in tako je tudi s predstavnicami nežnejšega spola, katerih prioriteta je lahko družina ali jim je recimo ljubša kariera, morda celo kaj tretjega npr. hobiji, so altruistično usmerjene v deljenje seksualnih fantazij,…

V de factu pa nastane problem, ko in če začne okolica pritiskati nanje v smislu žal ti bo in suha veja si. Na take umske analfabete se je namreč najbolje požvižgati. Saj veste kako je z njihovimi nasveti…

Avtorica sočustvujem….. Ne bi bila rada v koži vas, današnjih 20+ letnikov. Vem, kako je bilo tudi v mojih šasih, 30 let nazaj, ko sem bila jaz stara toliko kot ti. Sicer ne toliko s posiljevanjem s situacijo,kot jo ti doživljaš, ampak z izsiljevanjem spolnih uslug za zaposlitve, napredovanja, ohranitev službe, ipd. Jaz se nisem nikoli poslužila ne nenega, nedrugega – ker imam svoje dostojanstvo. Sem potrkala na druga vrata, tudi v tujini in za pridne in sposobne se vedno najde pošteno delo, ki ga z veseljem tudi opravljaš. SO – good luck ! 🙂

Brez sarkazma pa še nekaj: imaš pa torej še alternativo na voljo: redno nudenje t.i. “vitamina V” nadrejenim. Veliko žensk se tega v Sloveniji tudi poslužuje. Ker seveda nimajo svojega dostojanstva in morale.

Poznam primere iz gospodarstva ( bančništvo in zavarovalništvo -če se poteguješ npr. v tej branži za zaposlitev, potem kar pričakuj, da če si spospobna, pa še všečna in dišeča nadrejenim, da bodo zahtevali ali izsiljevali tvoje  dajanje “vitamina V”  za napredovanje, delanje kariere zagotovoljen ). Sicer nekatere ženske pakar same ponudijo, takoj, ker so že “ulaufane” od prej.

 

Pojasnitev, če še ne veš:

“Vitamin V” = sinonim za širitev ženskih nog in dostopa do njihovega mednožja.

Odgovor na objavo uporabnika
Sem ne blagne, 16.10.2021 ob 23:06

Kaj Klamfaš no? Kakšni klavzuli takoj?  Ma da ste nekatere,osebe

Avtorica, napiši prosim ime podjejta , ki ti je dalo pogodbo s tovrstno klavzulo o nezanositvi za naslednja 3 leta -državno, zasebno – gospodarska panoga?

Odgovor na objavo uporabnika
Senza736, 15.10.2021 ob 22:10

Na začetku nove zveze, praviš? Mislim, da je 3 leta taman, da se dodobra spoznata in se šele nato odločata za družino…

Abejžnobejž… Ne moreš svojega življenja in zveze po nekih teoretičnih reglcih furat…tri leta za spoznavanje  🙂 Pa kaj še  🙂

Nekatero se pač “turbo hitro” spoznavajo/mo. Vse je odvisno od IQ ja 🙂  🙂    MI2 z možem – po enem letu že poročena. Ampak ne zato, ker bi mi kakšna biološka tiktakala – izključno zato,  ker sva takrat začutila da je to to,  da želiva zmešati svoj genetski material (!) in da sva bila v letih, ko sva bila oba še fit  in zdrava za imet otroke. kaj boš čakal potem – vsako leto lahko je vrtiljak. Mlajši ko si, bolje je imet otroke – za svojo telesno in mentalno zdravje potem 🙂 Koliko živčno razvrvanih staršev poznam, ki so prvega imeli pri skoraj 40ih… Noro so nervozni, vse jim gre na živce, ko so otroci pa najstniki  so pa vsi že izgoreli, se jim čisto nič več ne da z njimi večinoma potem ukvarjati. Praktično pri skoraj 60ih imajo še ne polnoletne otroke, ko imajo nekateri pa že vnuke, tudi s fakultetami, ne raja in navadna radnićka neizbražena klasa, da ne bo pomote- to je pa kriza, da imaš pri 60ih še nepolnoletnega sina ali hči, ja. OK; če se “zgodi”, ni problema, da jih pa načrtno tako pozno planiraš, je pa v današnjih časih malo ku-ku.

Meni se je pa vedno zdelo, da se to pri nas ne dogaja oz da je to totalna redkost pri nas. Očitno sem se motila.

Odgovor na objavo uporabnika
donporleone, 17.10.2021 ob 11:20

Kaj je pa tole⁉️

“Drugo promovirajo enakopravnost, zenske karijere itd. Glej vprašej se globoko, kaj v zivljenju hočeš in dobila boš odgovor, da to ni 45 let kariera. Na prvem mesto je druzina (moz, otroci za kar si srečna), potem si ti, sluzba je stranska stvar, ki je pomembna ali je na 3 ali 4 mesto. Drugače povedano poznam statistike in zenske z dobrimi karierami so od zensk najbolj nesrečne (ni časa za druzino, moza, sebe) končajo pri 35-40 letu v depresiji, same.

Tudi sam sem za enakopravnost, ali ne v smislu da ljudje se zgubijo v zivljenju nevejo več kaj hočejo. Mediji jim promovirajo kariera, vse sama zmoreš itd. Prvi cilj v zivljenju bi moral biti najti partnerja in potem se na temeljih gradi, vse ostalo, da po 50 letih imaš urejeno zivljenje ter nisi sama.”

Resno⁉️

Oseba, ki je na prejšnji strani napisala tole najverjetneje sodi v skupino ljudi s poslanstvom “učiti kako živeti”. Gre za osebe na katere naletimo praktično povsod, pa naj se jim izogibamo v še tako širokem loku. Sami zase vseskozi trdijo, da imajo prav, kar je sicer zanimiv paradoks, saj gre navadno za ljudi, ki so si na nekem področju nabirali izkušnje skozi dolga leta, predvsem na račun lastnih težav. Prav hecno je, da imajo o zakonih največ povedati serijski ločenci in ločenke, o modi vedo vse taki, ki so celo leto pripravljeni na pust, koncept zdravega prehranjevanja obvladajo tisti z “nekaj kilogrami preveč”, nogomet in ostali športi so rezervirani za “kavč strokovnjake”, floskule o škodljivosti kajenja prodajajo kronični kadilci,… in še bi se kaj našlo.

No, pa preidimo nazaj k temi. Ljudje se glede na osebnost razlikujemo in tako je tudi s predstavnicami nežnejšega spola, katerih prioriteta je lahko družina ali jim je recimo ljubša kariera, morda celo kaj tretjega npr. hobiji, so altruistično usmerjene v deljenje seksualnih fantazij,…

V de factu pa nastane problem, ko in če začne okolica pritiskati nanje v smislu žal ti bo in suha veja si. Na take umske analfabete se je namreč najbolje požvižgati. Saj veste kako je z njihovimi nasveti…

Saj tu nihče ne pritiska. Napisal sem realno stanje, kaj dejansko se dogaja, medtem ko sem avtorci postavil vprašanje da naj se samo odloči kaj ji je pomembno. Statistike lahko preveriš preko spleta katere zenske so najbolj nesrečne in to je generalno gledano . Glede, kaj bi komu moralo biti na prvem mesto pa se vsak sam odloči, ali dejstvo je da ko so bile tradicionalne druzine da so ljudje ostali skupaj, večina jih je bilo poročenih ter medtem ko je to vplivalo pozitivno na razvoj in ekonomijo. V današnjem času pa se je kultura spremenila, tradicionalnost izginja, kar se kaze pri ekonomiji v negativni smeri (na trgo dela primankuje delavcov). Problem nastaja v tvoji glavi (suhe veje), ker nihče ne piše da bo ji zav. Če bi malo bral časopise, tv, in ostale zadeve bi opazil da 95% so novice delno lazne ter da se te zadeve promovirajo, ki sem napisal. Tako da okolica pritiska ali ne z moje strani ampak z strani novic, časopisov, tv itd. Ljudje pa berejo ter na podlagi teh zadev sprejemajo odločitve v zivljenju. Včasi je potrebno razmislit za par let v naprej, ne samo zivet za trenutek, medtem ko te zivljenje postavi na realna tla.

Glede na to da imam ogromno znanja na tem področju, ter da vsak dan vsaj eno uro namenim za branje (znanstveni članki, raziskave, knjige, podkesti doktorov itd. lahko podam objektivno mnenje na to temo, kar za tebe ne morem rečti ze z načina razmišlanja.

Ne razumem delodajalcev s takimi fake pogoji, porodnisko placa itak drzava, v casu nosecnosti pa lahko zaposlena uvaja novo.

Odgovor na objavo uporabnika
da, 17.10.2021 ob 18:48

Saj tu nihče ne pritiska. Napisal sem realno stanje, kaj dejansko se dogaja, medtem ko sem avtorci postavil vprašanje da naj se samo odloči kaj ji je pomembno. Statistike lahko preveriš preko spleta katere zenske so najbolj nesrečne in to je generalno gledano . Glede, kaj bi komu moralo biti na prvem mesto pa se vsak sam odloči, ali dejstvo je da ko so bile tradicionalne druzine da so ljudje ostali skupaj, večina jih je bilo poročenih ter medtem ko je to vplivalo pozitivno na razvoj in ekonomijo. V današnjem času pa se je kultura spremenila, tradicionalnost izginja, kar se kaze pri ekonomiji v negativni smeri (na trgo dela primankuje delavcov). Problem nastaja v tvoji glavi (suhe veje), ker nihče ne piše da bo ji zav. Če bi malo bral časopise, tv, in ostale zadeve bi opazil da 95% so novice delno lazne ter da se te zadeve promovirajo, ki sem napisal. Tako da okolica pritiska ali ne z moje strani ampak z strani novic, časopisov, tv itd. Ljudje pa berejo ter na podlagi teh zadev sprejemajo odločitve v zivljenju. Včasi je potrebno razmislit za par let v naprej, ne samo zivet za trenutek, medtem ko te zivljenje postavi na realna tla.

Glede na to da imam ogromno znanja na tem področju, ter da vsak dan vsaj eno uro namenim za branje (znanstveni članki, raziskave, knjige, podkesti doktorov itd. lahko podam objektivno mnenje na to temo, kar za tebe ne morem rečti ze z načina razmišlanja.

Zanimiv, sklepam da hobi… morda kaj drugega?

No, če praviš, da ne pritiskaš, kako pa potemtakem interpretiraš tole?

“Drugo promovirajo enakopravnost, zenske karijere itd. Glej vprašej se globoko, kaj v zivljenju hočeš in dobila boš odgovor, da to ni 45 let kariera. Na prvem mesto je druzina (moz, otroci za kar si srečna), potem si ti, sluzba je stranska stvar, ki je pomembna ali je na 3 ali 4 mesto. Drugače povedano poznam statistike in zenske z dobrimi karierami so od zensk najbolj nesrečne (ni časa za druzino, moza, sebe) končajo pri 35-40 letu v depresiji, same.”

Kar se statistike tiče, ljudje smo si različni, zato je vsakršno primerjavo potrebno vzeti z rezervo. Kakorkoli obračaš je sreča precej širok pojem in osrečujejo nas različne stvari.

“Glede na to da imam ogromno znanja na tem področju, ter da vsak dan vsaj eno uro namenim za branje (znanstveni članki, raziskave, knjige, podkesti doktorov itd. lahko podam objektivno mnenje na to temo, kar za tebe ne morem rečti ze z načina razmišlanja.”

Glede subjektivnosti oziroma objektivnosti pa malo premisli, kdo običajno takšne članke sploh piše⁉️ Kot je meni znano, razen kakšne svetle izjeme, gre nemalokrat za (rahlo) zafrustrirane, po možnosti tercialke, ki vedo kar se človeka tiče o vsem vse. Tipične predstavnice že omenjene skupine ljudi s poslanstvom “učiti kako živeti”. Pa si se kdaj vprašal, so ljudje, ki pišejo te članke zares srečni❓ Živijo po načelih o katerih pišejo❓ Na podlagi česa so napisali nek sestavek, kakšni so argumenti❓

“Glede, kaj bi komu moralo biti na prvem mesto pa se vsak sam odloči, ali dejstvo je da ko so bile tradicionalne druzine da so ljudje ostali skupaj, večina jih je bilo poročenih ter medtem ko je to vplivalo pozitivno na razvoj in ekonomijo.”

Pa so bili ti poročeni ljudje s tradicionalnimi družinami tudi srečni⁉️

“Drugače povedano poznam statistike in zenske z dobrimi karierami so od zensk najbolj nesrečne (ni časa za druzino, moza, sebe) končajo pri 35-40 letu v depresiji, same.”

In zakaj bi uspešna poslovna ženska v najlepših letih ostala sama⁉️ Lahko si poišče podobno mislečega moškega in se v življenju lepo dopolnjujeta. Druga možnost pa so pripadniki mlajše generacije, pač neke sorte nadkompenzacija s tem, da nima otrok… dve muhi na en mah…

Ah ja, življenje je prekratko, da bi ga živeli po volji drugih❗

Glej zgodilo se mi je isto, stara sem bila 29 let z že enim otrokom. Novo delovno mesto in nepisana obljuba,da 4 leta ne bom imela še enega otroka. Vse super, dogovora sem se držala, v 4 letih je mož zbolel pristal na precej močnih zdravilih in nisva imela nobene možnosti še enkrat zanositi. Ja imam enega otroka,ampak je moj pohlep kriv,da jih nimam več. Nihče ti ne more vrniti tega nobena služba,pa če je še tako sanjska. Življenje je samo eno in čas hiti bolj kot si predstavljamo.

Odgovor na objavo uporabnika
eno je teorija drugo praksa, 17.10.2021 ob 12:20

Abejžnobejž… Ne moreš svojega življenja in zveze po nekih teoretičnih reglcih furat…tri leta za spoznavanje  🙂 Pa kaj še  🙂

Nekatero se pač “turbo hitro” spoznavajo/mo. Vse je odvisno od IQ ja 🙂  🙂    MI2 z možem – po enem letu že poročena. Ampak ne zato, ker bi mi kakšna biološka tiktakala – izključno zato,  ker sva takrat začutila da je to to,  da želiva zmešati svoj genetski material (!) in da sva bila v letih, ko sva bila oba še fit  in zdrava za imet otroke. kaj boš čakal potem – vsako leto lahko je vrtiljak. Mlajši ko si, bolje je imet otroke – za svojo telesno in mentalno zdravje potem 🙂 Koliko živčno razvrvanih staršev poznam, ki so prvega imeli pri skoraj 40ih… Noro so nervozni, vse jim gre na živce, ko so otroci pa najstniki  so pa vsi že izgoreli, se jim čisto nič več ne da z njimi večinoma potem ukvarjati. Praktično pri skoraj 60ih imajo še ne polnoletne otroke, ko imajo nekateri pa že vnuke, tudi s fakultetami, ne raja in navadna radnićka neizbražena klasa, da ne bo pomote- to je pa kriza, da imaš pri 60ih še nepolnoletnega sina ali hči, ja. OK; če se “zgodi”, ni problema, da jih pa načrtno tako pozno planiraš, je pa v današnjih časih malo ku-ku.

Malo kuku je imeti otroka pri 20 z neznancem.z moškim je treba živeti par let preden se ima otroke.

Imeti otroka je resna odločitev ne pa igračkanje.

In ne po enem letu osebe ne poznas

Odgovor na objavo uporabnika
mimores, 19.10.2021 ob 19:48

Malo kuku je imeti otroka pri 20 z neznancem.z moškim je treba živeti par let preden se ima otroke.

Imeti otroka je resna odločitev ne pa igračkanje.

In ne po enem letu osebe ne poznas

kdo pa govori, da pri 20ih?

 

Pri 30ih je pa to tako že čisto Ok in zrelo.

Leta hitro grejo. Tako, da kar podpiši. 3 leta so nič.

New Report

Close