Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Saj ima bogatega tipa, zakaj od mene pričakuje pomoč

Saj ima bogatega tipa, zakaj od mene pričakuje pomoč

Imam kolegico, bolj znanko, ima nekega tipa, s katerim ne vem kako je resno, ampak on ima dosti denarja. Ampak vsakič ko se dobiva na kavi, nekje na pol leta, daj mi pomagaj, nimam denarja,  saj ti imaš denar. Daj mi  stanovanje za oddajo zastonj, saj imaš itak preveč. Daj mi to, daj mi uno. Imam denar, ampak zakaj bi ji jaz dajala denar? Konec koncev kaj pa sem ji jaz? Pa naj ji ta tip pomaga ali pa njena družina? Pa konec koncev, nohti umetni, barva ni da ni , vedno sveže pobarvana, garderoba uff, jaz sem čista kmetica napram njej, čevlji po najnovejših trendih. Jaz res ne vem, kaj je ljudem ,ali sem pa že jaz iz enega drugega obdobja. Kako se pričakuje pomoč kar naokoli, naj ti pomaga družina, če je res stiska, ne pa en znanec, s katerim greš na pol leta komaj na kavo, vmes se pa nič ne slišiš.

če ni  monday provoke.

Frendica je sponzoruša – od tipa dobi točno toliko, da je za zadovoljevanje njegovih percepcijskih potreb ( umetni nohti, blajh, cote in ostalo kar da nase zanj).  Za svoje eksistenčne potrebe je pa potreban sama poskrbet. kaj ne hodi v službo, ne služi svojega denarja uradno? Se preživlja samo  v vlogi sponzoriranke, ali kako?

Postavi jo na relna tla. Kaj imaš ti sploh od nje kot frendice, na tiste pol leta ob kavi, ki jo moraš še ti očitno plačat za obe?

 

Še svoj živ dan mi ni neka znanka rekla, “ej daj mi denar”.

Nikdar.

Kje to živite?

nova
Uredništvo priporoča

Zakaj sploh hodiš na kofe z njo?

Ja, res, zakaj sploh hodiš z žensko, ki to gre itak na živce, na kavo?

Odgovor na objavo uporabnika
atikin, 05.12.2022 ob 10:32

če ni  monday provoke.

Frendica je sponzoruša – od tipa dobi točno toliko, da je za zadovoljevanje njegovih percepcijskih potreb ( umetni nohti, blajh, cote in ostalo kar da nase zanj).  Za svoje eksistenčne potrebe je pa potreban sama poskrbet. kaj ne hodi v službo, ne služi svojega denarja uradno? Se preživlja samo  v vlogi sponzoriranke, ali kako?

Postavi jo na relna tla. Kaj imaš ti sploh od nje kot frendice, na tiste pol leta ob kavi, ki jo moraš še ti očitno plačat za obe?

 

Ne ni monday provoke.  sem  že v letih, ko dobro vem, če  odbijem, potem izgubim te stike, že tako imam malo stikov z ljudmi. Zato grem na kavico, če je prilika, vsaj za neobvezni čvek,  ker drugače bom čisto asocialno bitje. Nismo več mladi, imam 50 let+, v mojih letih se družimo bolj z družino pa sami s seboj, največ pa z možem.  Mi gre pa res na živce ta odnos, daj mi pomagaj,, daj mi zastonj najemniško stanovanje, itak imaš preveč. Vedno imam jaz preveč in vedno imajo drugi  premalo. To mi je neverjetno, jaz vem da ne bi nikoli na svwetu prosila kogarkoli. Tu pa imam občutek, kot da sem največji nategun, ker ji ne pomagam.

Jaz imam isto eno kolegico, skoz jamra, ampak kot da bi gledal modno revijo, ta ženska v sebe vloži ogromno denarja. Ampak jamra, da nima denarja za kruh, da nima za bencin, za vinjeto. Samo enkrat sem ji dala denar za vinjeto, sedaj pa ne delam to več. To zame ni revščina, da nekdo ima umetne nohte, pa top garderobo, ni čudno da zmanjka za hrano. Groza. In to isto ženska pri 45 letih. Ne neka frklja. Imaš take carice, lovače, njim je cilj samo da enega najdejo, da jih bo štipendiral, služba je pa za njihove osebne potrebe.

Taki ljudje so največji fehtarji, pa tudi niso tako redki, samo da v večini ne fehtajo denar, ampak za popuste, vse mora biti za njih poceni, a hkrati so kot božična  jelka. Imeli smo poslovnega pasrtnerja, na sebi je imel za par tisoč euro v cunjah, kot božična jelka, avto ves nakrancljan, ampak za popuste nas je pa takop drl, da smo parkrat prekinili sodelovanje, pa je potem spet nazaj prišel in pristal na pogoje. Prav gabijo se mi taki ljudje, ki bi sebi privosčili max, ostalim pa nič .

Avtorica reci ji naj se obrne na svoje starse, ce ti ne morejo pa na druge sorodnike za pomoc. Ti si zadnja postaja. To so ljudje, ki samo gledajo kako bi koga izkoristili (samo da ni njihov), to so osebe, ki razmisljajo tako, zakaj bi rekla mami, partnerju, teti itd.. naj mi pomagajo financno, ce lahko izkoristim mici, ko jo jebe, za drugo kot bankomat itak ni. Tako so jih vzgojili. Mene so vzgojili obratno, pri nas je sramota, da sorodnik kruha pri tujcih prosi, sramota, da vsi vedo, da je familija tako nizko, da eden iz druzine po vasi “kruha” fehta.  No pri vecini jih vzgajajo obratno, drugje prosi, ce prosis drugje si frajer in ne obicna sramota. Hladno ji reci ne, ne se pustiti izkoriscat, naj ji njeni pomagajo. Bolje biti sam kot v slabi druzbi.

Take fehtarjev je disti. Ženska je očitna pleh pička, ne razumem da žensk ni nič sram. Sem pa samo enkrat naredila tako napako, oddam stanovanje kolegici , že tako ji dam 100 EUR nižjo ceno. Kot da bi denar od nje vlekla, to je tako nerada plačala vsak mesec tisoč izgovorov zakaj ne danes, ampak jutri, mi vzbujala slabo vest s tem ko je govorila kako bo sedaj lačna, ker sem ji ves denar pobrala. Pol leta je bila pri meni, potem ji nisem podaljšala pogodbe , pustila je  umazano stanovanje in me blatila okoli, ko sem naredila zapisnik, slike priložila in  ji odbila od kavcije vso škodo, razbila je steklokeramično ploščo v kuhinji, parket je bil pod rožo čist uničen  od vode, najeti sem morala čistilni servis. Vse račune za saniranje škode  predložim. Pa je bila isto vsa umetna, od umetnih nohtov, do umetnih obrvi, trepalnic, za vse je bil denar, le za najemnino ne.  To so taki ljudje in jaz s čudim da take  ženske moške uspejo preslepiti.

Odgovor na objavo uporabnika
yram, 05.12.2022 ob 11:52

Avtorica reci ji naj se obrne na svoje starse, ce ti ne morejo pa na druge sorodnike za pomoc. Ti si zadnja postaja. To so ljudje, ki samo gledajo kako bi koga izkoristili (samo da ni njihov), to so osebe, ki razmisljajo tako, zakaj bi rekla mami, partnerju, teti itd.. naj mi pomagajo financno, ce lahko izkoristim mici, ko jo jebe, za drugo kot bankomat itak ni. Tako so jih vzgojili. Mene so vzgojili obratno, pri nas je sramota, da sorodnik kruha pri tujcih prosi, sramota, da vsi vedo, da je familija tako nizko, da eden iz druzine po vasi “kruha” fehta.  No pri vecini jih vzgajajo obratno, drugje prosi, ce prosis drugje si frajer in ne obicna sramota. Hladno ji reci ne, ne se pustiti izkoriscat, naj ji njeni pomagajo. Bolje biti sam kot v slabi druzbi.

Se strinjam.  To fehtarjenje imajo nekateri v krvi.

Odgovor na objavo uporabnika
WEND, 05.12.2022 ob 10:28

Imam kolegico, bolj znanko, ima nekega tipa, s katerim ne vem kako je resno, ampak on ima dosti denarja. Ampak vsakič ko se dobiva na kavi, nekje na pol leta, daj mi pomagaj, nimam denarja,  saj ti imaš denar. Daj mi  stanovanje za oddajo zastonj, saj imaš itak preveč. Daj mi to, daj mi uno. Imam denar, ampak zakaj bi ji jaz dajala denar? Konec koncev kaj pa sem ji jaz? Pa naj ji ta tip pomaga ali pa njena družina? Pa konec koncev, nohti umetni, barva ni da ni , vedno sveže pobarvana, garderoba uff, jaz sem čista kmetica napram njej, čevlji po najnovejših trendih. Jaz res ne vem, kaj je ljudem ,ali sem pa že jaz iz enega drugega obdobja. Kako se pričakuje pomoč kar naokoli, naj ti pomaga družina, če je res stiska, ne pa en znanec, s katerim greš na pol leta komaj na kavo, vmes se pa nič ne slišiš.

ti si kmetica.

Odgovor na objavo uporabnika
WEND, 05.12.2022 ob 11:08

Ne ni monday provoke.  sem  že v letih, ko dobro vem, če  odbijem, potem izgubim te stike, že tako imam malo stikov z ljudmi. Zato grem na kavico, če je prilika, vsaj za neobvezni čvek,  ker drugače bom čisto asocialno bitje. Nismo več mladi, imam 50 let+, v mojih letih se družimo bolj z družino pa sami s seboj, največ pa z možem.  Mi gre pa res na živce ta odnos, daj mi pomagaj,, daj mi zastonj najemniško stanovanje, itak imaš preveč. Vedno imam jaz preveč in vedno imajo drugi  premalo. To mi je neverjetno, jaz vem da ne bi nikoli na svwetu prosila kogarkoli. Tu pa imam občutek, kot da sem največji nategun, ker ji ne pomagam.

A če ne boš šla 2x na leto na čvek z njo, boš pa asocialno bitje? Boljšo zgodbico si izmisli, ta je precej dolgočasna.

Ogni se je. Tole je kr neki.?

Pri meni je bilo tako, da sem prosila sestro, pa sem mogla it po kolenih; no, zdaj je tisti denar že vrnjen. Verjetno bi prej dobila kredit na banki, kot pa od nje.

Tako da, ne veš, kakšne ima ona odnose v družini, morda si niti ne upa vprašat, ker že pozna odgovor. Tudi jaz sestre nikoli ne bom več prosila za nič, v resnici sva skregani.

Zakaj bi pa ona rada tvoje stanovanje, pa ne vem, lahko jo izkoristiš za najemnino, ampak verjetno bo ona hotla to prijateljsko. Jaz ne bi.

Ženska zaračunava svojo družbo tako tipu kot tebi. Ti rabiš njeno družbo, ona rabi nekaj v zameno.

Zelo težko razumem take ženske, imam pa podobne izkušnje kot tu avtorica piše. Vedno jaz plačam pijačo, ampak grozno mi je poslušati osebo, ko ima na sebi ves možni luksuz, a hkrati jamra kako nima denarja. Enkrat sem ji dala 50 EUR, potem pa ne več, zakaj pa bi? Plačam pijačo, to je to.

bolj je čudno, kako da se družiš s tako kolegico? na splošno mi je čudno, kako ženske tako prezirate določene karakterje, hkrati pa ste s takimi ljudmi prijatelji ali celo v partnerstvu?

Sem dosti bližje 60-tim kot 50-tim letom, pa imam kar razvejano mrežo znancev in nekaj res dobrih prijateljev.

Če pa seveda celo življenje zgolj sediš doma na kavču in dihaš za vrat družini, ljudi niti nimaš prilike spoznati.

Moja 60-letna sodelavka nima zasebnega življenja, ker se je – po njenih besedah – raje kot s hobiji in prijatelji ves čas ukvarjala z družino. Hčere imajo vse čez 35 let. In se vprašaš, s kom ali s čim se je ženska tako intenzivno ukvarjala…

 

 

Nisem bogata in me to jezi

Torej si jo tip za lastne potrebe okrenca, pobarva, ovesi z zlatom samo zato da jo lažje pumpa. Po drugi strani pa ji ne da nič, denarja, svobode…torej ima idiota in si je sama kriva.  Naj ga ima 🙂 ji že paše malo kiča, zlata in hvale…. tudi zmagovalnim telicam na radgonskem sejmu vse to sledi 🙂 do telitve ali zakola

New Report

Close