Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sama na dopust v Slo

Sama na dopust v Slo

Kakšne ideje za junijski 10 dnevni dopust za samsko mlado punco, letos glede na razmere v Slo?
Somišljeniki, bi izbrali hostel, apartma, hotel? Kolesarjenje, hribolazenje, raziskovanje? Rabim odklop, spočiti se, zamenjati okolje, razmisliti par stvari.. pač ubi bože leto je za mano, v vseh pogledih, tako da komaj čakam da se vsedem v avto in… gasa, nekam me bo že pot zanesla. Za relax, enkrat se živi 🙂

To je sicer vprašanje bolj za introvertirance 🙂

Joj, kako sem se našel v tvojem zapisu. Tudi mlad, samski in introvertiran.

Res se samo enkrat živi, bi se ti lahko pridružil na dopustu?

Jaz sem planiral kolesarski izlet, z obiskom številnih jezerc, kjer se lahko ohladim. Skok v hribe in h Kolpi.

Jaz grem vedno sama na dopust, vedno bicikl zraven :).
Pa ponavadi še kake gojzarje pa kak kajak, sup.
Tako, da kolo, plavanje, veslanje, včasih pa še peš v gore.
Največkrat izberem šotor, ker pač je najceneje. Hostli znajo biti ok. DOkaj poceni, tudi, če imaš svojo sobo.
Pa to ne prakticiram samo v Slo, ampak v tujini tudi.
Seveda pa grem pogledat tudi kak slap, sostesko, jamo. Včasih tudi kak muzej, čeprav to raje pozimi ali pa tudi poleti, če je bolj slabo vreme.

nova
Uredništvo priporoča

Predlagam ti dopust ob posočju imaš kr veliko za počet, če se upaš, greš lahko tudi na zipline 🙂
Lahko si ob Soči, lahko greš pogledat slap Kozjak, slap Boka, slap Virje, hribolazenja je veliko.

Jaz bi šla na Jezersko, nočitev z zajtrkom. Ostalo že bo

Na Jezerskem nimaš kaj početi 10 dni. Max 2 dni

Na kak kmečki turizem v Zg. Savinjski? Lahko samo sediš na bližnjem robu in gledaš naravo, lahko greš v planine, se potepaš po kakšni od dolin, kolesariš, kajak … Primerno tudi za samske, preverjeno. 😉

Super odgovori, hvala. Mogoče zna kdo priporočiti prav dotičen app, hostel, hotel, pa da je bil sam recimo tam, da te ne gledajo prav čudno 🙂 dobrodošli predlogi za celo Slo

a bi šla z mano en dan ta vikend ,nisem zatežen, lahko greš tudi po svoje, ti garantiram da boš navdušena nad izbiro

Zakaj bi te pa gledali prav čudno?
Po celi Sloveniji sem že bila sama, kampi, hostli, tudi kak poceni hotel. Pa me še nikoli niso nič čudno gledali.

Kakorkol se boš odločla, te občudujem.

Si sploh ne predstavljam, da bi šla sama na dopust, res ne. Pa sm full zgovorna, družabna…vem in vrjamem da bi tud sama spoznala kr neki frendov in frendic tud ČE bi šla sama, ampak mi neki ni do tega. Mogoče tud zato, ker imam full frendic in frendov, in ZMER bi se našu kdo, ki bi šou z mano, pa navajena cel lajfv družbi. Pa tud ne vem, kr neki mi je sama potovat, raj sm v družbi.

V glavnm srečno, uživi, pa kamorkol te pot nanese.

Je pa kar veliko prednosti, ce gres sam na dopust, gres kadar hoces, kamor hoces, za kolikor casa hoces, ni se ti treba prilagajat ostalim ne nic. Samo en dober plan ogledov po dnevih, morda kolo s seboj ali si ga tam izposodis in imas popoln odklop in mir. Kar pogumno.

Kakorkol se boš odločla, te občudujem.

Si sploh ne predstavljam, da bi šla sama na dopust, res ne. Pa sm full zgovorna, družabna…vem in vrjamem da bi tud sama spoznala kr neki frendov in frendic tud ČE bi šla sama, ampak mi neki ni do tega. Mogoče tud zato, ker imam full frendic in frendov, in ZMER bi se našu kdo, ki bi šou z mano, pa navajena cel lajfv družbi. Pa tud ne vem, kr neki mi je sama potovat, raj sm v družbi.

V glavnm srečno, uživi, pa kamorkol te pot nanese.
[/quote]

Ej, hvala ti ful :))

Mam kar mal probleme, sama sem bolj tiha in samotarska, okoli pa sami družabni frendi, splet okoliščin pa me je “prisilil”, da se končno opogumim in se neham upirati svoji pravi naravi. Ker mojim frendom to ne gre, rabijo tudi za sprehod družbo. In pol me je blo velikokrat kar sram rečt ej, letos bi šla pa js solo…. ne vem no, počutim se da nosim eno težko breme, težko živim svoj pravi jaz. Ampak… to sem obrnila sebi v prid kot ena lepa močna lastnost, mnogo ljudi se pretvarja in živi za druge, jaz pa žal ne morem več 🙂

Jaz tudi zbiram predloge za hostle 🙃

A ti si izbereš hostel? Je to res najpomembnejše?

Jaz si vedno izberem ta prvo neko državo, del države oz. če gre za Slovenije pač si rečem:grem v Posočje ali pa grem na Kočevsko, v Bohinj… in, ko vem kam želim it, potem iščem prenočišča.

Jaz ti lahko predlagam hostel v Trbovljah recimo. Kaj boš pa potem?

Ideje? Jaz sem na novo sama, pa razmišljam, SLO obala, Portorož, Ankaran (kamp Adria), … ali tujina Toskana, … Imam ogromno idej in želja, pa ne vem, če bo letos finančno vse možno. Če rada hodiš okrog, potem ti ne bo problema.
Jaz se hitro zadovoljom, meni je ogled raznih stvari in poležavanje na plaži top. Ne rabim veliko, samo lepo morje, mivka, sonce. Ali pa pejt v Bohinj, kampirat, tam je tut lepo. Šotor za wno osebo dobiš že za cca 50€.

Tudi jaz predlagam Posočje, saj sem bila tam doma. Od Tolmina do Trente ne zmanjka idej, lahko vsak dan kakšen hribček, slapovi… Glede nočitev je bolj odvisno od tega, ali si tudi tam raje sama in si v celoti čas razporejaš sama, da bi ti bolj ustrezal apartma, ali pa si raje bolj na komot in ne maraš kuhat, potem je morda bolje hotel ali penzion ali kmečki turizem, kjer nudijo tudi hrano. Ne verjamem, da kjerkoli gledajo čudno, saj kdor oddaja, je najbrž navajen različnih gostov.

10 dni je ravno prav za evropsko pešpot E6, odsek po SLO, Koroška-Jadran: http://www.pespoti.si/obhodnica.php?id=4
Primerna sploh in predvsem, če rabiš odklop in premislit vse živo.
Pojdi v enem kosu, tudi če si brez kondicije, saj trpiš le prvih par dni, nato pa gre.
Seveda pa je odvisno tudi od tega, koliko robe imaš s sabo… 🙂

Ne vem sicer kako je s tem danes v času korone, ampak…
Ko sem imel 20 in malo let, sem skoraj vsak vikend hodil po Julijcih od koče do koče. Ker je bilo poleti večkrat težko dobiti posteljo, sem s seboj imel spalko, armafleks in šotorsko krilo.
Spoznal sem kar nekaj zanimivih ljudi, ker pač nisem šparal jezika, še posebej, če je šlo za mlajšo žensko populacijo.

Hostel ne bi, jer nimas svoje kopalnice in sobe.
Apartma je vse en glih, ce si doma.
Za sotor nisem, vsaj sama ne bi bila v sotoru.

Izbrala bi hotel, kjer ti drugi postrezejo zajtrk in vecerjo, da se ne ubadam se s tem, kaj in kje bom jedla.
Glede na junijsko vreme, bi hotela se notranji bazen, ce dezuje, se vsaj lahko kopam.

Potem pa glede na tvoje zelje, bo to morje ali hribi, kolo ali gojzerji ali oboje, pac karkoli ze rada pocnes, avto bos itak imela in se lahko tudi kam zapeljes.

Brez korone bi pa definitivno sla kam v tujino, ena omenja Toskano, bi bila kar fajn destinacija, tam pa bi izbrala tudi apartma.

Odvisno kaj si želiš. Meni dopust pomeni hotel in edina aktivnost je sprehod po zajtrku ter najkrajša mogoča pot do plaže. Morje torej. Senčka, knjiga, plavanje, kak koktajl in miiir, nobenega prilagajanja nikomur. Če si za aktivnosti si pač izberi kar te veseli.

K sosedom pa ne greš?

Svetujem ti Slavonijo: Kopački rit, Papuk, mesta v Slavoniji in terme.

Če je to predaleč pa preprosto: Osrednja Hrvaška

https://www.croatia.hr/en-GB/Destinations/Regions/Cluster/Central-Croatia

Meni plus, tebi mogoče minus: junija tam ne boš srečevala Slovencev.

K sosedom pa ne greš?

Svetujem ti Slavonijo: Kopački rit, Papuk, mesta v Slavoniji in terme.

Če je to predaleč pa preprosto: Osrednja Hrvaška

https://www.croatia.hr/en-GB/Destinations/Regions/Cluster/Central-Croatia

Meni plus, tebi mogoče minus: junija tam ne boš srečevala Slovencev.
[/quote]

Posebno v Slavoniji ne.

Kdaj se boste naučili, da v hribe se ne hodi sam?

Za hribe ni noben problem, če greš sam.
Kar se pa gora tiče pa ja, ni pametno, da hodiš sam. Samo jaz pač nimam s kom it pa grem sama. Kaj čem? DOma jokat, da nimam družbe za gore? Se pa strinjam, da to ni preveč pametno.
Hribi pa ni panike.

New Report

Close