Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Samohranilka na minimalcu ni dosti bolj revna od zdravnika

Samohranilka na minimalcu ni dosti bolj revna od zdravnika

Če vi plačujete nekaj čez 300, ste med dražjimi vrtci, potem ona plača 50, 60 evrov, torej je odgovor da, mogoče res 10 procentov. Zadovoljna? Sicer pa ni problem plačevat tako malo vrtca. Z možem vzemita službe za minimalca. Ne morem verjeti, da ste eni tako požrtni, da ste revežu s petkrat nižjo plačo fovš.[/quote]
To so cene vrtcev v ljubljani, velja za vse. Ne, tista na minimalcu placa 18eur ali nic, poznam nekaj primerov. Nisem jim fous, se mi pa ne zdi fer, da smo kao srednji razred molzna krava za tiste spodaj in zgoraj. Dejansko od se kar dobre place na koncu ne ostane nic, si na istem kot socialci.[/quote]

Nisi vredna sploh komentarja. Če si na istem kot socialci, pa pojdi na minimalca, to je res še najmanjši problem po mojem. Kako si lahko tako zagovedna, zlobna, omejena?

Prosim, da avtor- ica pusti svojo telefonsko, da mu dokažem, da je moja plača 561 evrov in imam 30 evrov otroškega dodatka. No, moja dejanska plača je 400 evrov, nekaj so dodatka, ostalo do 561 doda država. Imam pa 30 evrov otroškega, ker sem lani imela nadomestilo za brezposelnost, nekaj pa sem delala preko podjemne. Če že govorimo o nekih dejstvih. Malica ni subvencionirana, kosilo še manj. Stanovanje imam lastno in skromno, torej nimam subvencije. No, imam pa 140 evrov preživnine, če to kaj šteje.

Non stop poslušamo samo tarnanje socialcev. Kamorkoli se obrneš se tarna in samo tarna.
Zakaj si preprosto ne poiščejo še druge službe, če z eno ne morejo preživeti? Tako kot v drugih državah? Vsak drugi pa na čikih, z novimi 500 EUR vrednimi mobiteli za katere daje 30 EUR krede mesečno.

jaz bi mel tut ferrari, pa nimam keša. Zato je treba standard prilagodit temu primerno

Po novem se tudi znižanje prihodka šteje za spremembo, tako da daj novo vlogo za OD!

samohranilka ima prednost, ker odlično govori slovensko in dva tuja jezika, medtem ko si ti skupaj spravil eno čefu skrupucalo.

Če vi plačujete nekaj čez 300, ste med dražjimi vrtci, potem ona plača 50, 60 evrov, torej je odgovor da, mogoče res 10 procentov. Zadovoljna? Sicer pa ni problem plačevat tako malo vrtca. Z možem vzemita službe za minimalca. Ne morem verjeti, da ste eni tako požrtni, da ste revežu s petkrat nižjo plačo fovš.[/quote]
To so cene vrtcev v ljubljani, velja za vse. Ne, tista na minimalcu placa 18eur ali nic, poznam nekaj primerov. Nisem jim fous, se mi pa ne zdi fer, da smo kao srednji razred molzna krava za tiste spodaj in zgoraj. Dejansko od se kar dobre place na koncu ne ostane nic, si na istem kot socialci.[/quote]
Tudi Pahor jamra, da komaj preživi s tremi jurji. Pa mi ni jasno, zakaj ne gre raje delat za minimalca. 🙂
Ljudje ste res prizadeti in tako požrešni, da bi delavcem vzeli še tistega minimalca za svoj luksuz.


In od tebe naj pričakujemo, da bo zdravstvena blagajna bolj polna. Spadaš med tiste, ki prispevajo 25 evrov na mesec v zdravstveno blagajno, torej točno nič. In kdo ti je kriv, da si si omislila otroka brez moža? Si pač napačnega izbrala. Tako kot poklic pa še kaj. Sama napačne odločitve. Zdaj smo pa drugi krivi.


In od tebe naj pričakujemo, da bo zdravstvena blagajna bolj polna. Spadaš med tiste, ki prispevajo 25 evrov na mesec v zdravstveno blagajno, torej točno nič. In kdo ti je kriv, da si si omislila otroka brez moža? Si pač napačnega izbrala. Tako kot poklic pa še kaj. Sama napačne odločitve. Zdaj smo pa drugi krivi.[/quote]

Od minimalca se plačuje cca 105 evrov za zdr. zavarovanje (približno pol delavec, drugo polovico delodajalec).


In od tebe naj pričakujemo, da bo zdravstvena blagajna bolj polna. Spadaš med tiste, ki prispevajo 25 evrov na mesec v zdravstveno blagajno, torej točno nič. In kdo ti je kriv, da si si omislila otroka brez moža? Si pač napačnega izbrala. Tako kot poklic pa še kaj. Sama napačne odločitve. Zdaj smo pa drugi krivi.[/quote]

Od minimalca se plačuje cca 105 evrov za zdr. zavarovanje (približno pol delavec, drugo polovico delodajalec).[/quote]

Prispevek zavarovanca ZZ 6,36 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} 51,46 €
Kaj da delodajalec ni tvoj problem ampak njegov. Tale znesek ni niti za eno bolj resno laboratorijsko preizskavo. Kaj šele za zdravljenje. Solidarni naj bomo samo s ta revnimi, a ne? Vse kar je tale vplačala je že v porodnišnici porabila. Od kje naj potem pride denar za zdravstvo. Iz minimalcev??

Moja mama je bila samohranilka z dvema otrokoma in na minimalcu pa nikoli na bolniški, ker je raje vzela dopust, ko je bila bolna. Pač so imeli take razmere v službi, da si ni upala imet bolniške.
Vrtec ni bil prav nič zastonj. Je manj plačevala, zastonj pa ni bil. Malico v šoli je bilo treba tudi plačat, potem v višjih razredih pa ne. V SŠ pa ni bilo možnosti malice.
Nobene dejavnosti ni bilo zastonj. Če športni dan nisem mogla plačat, sem morala na pohod. Če nisem mogla plačat šole v naravi, sem morala v šolo hoditi, sošolci so bili pa v šoli v naravi. Tako nekak je bilo to.
Nobenega stanovanja nismo dobili zastonj.
Otroški dodatki pa so bili ja.
Sicer sem stara 30, ampak dvomim, da je sedaj vse tako bajno kot ti pišeš. Mogoče kaj bolje kot takrat, ampak dvomim, da kaj dosti bolje.

Samo res, tudi sam opažam, da so recimo tam kjer živijo v blokih tisti, ki so dobili neprofitna stanovanja parkirani dobri avtomobili, itak. Plača je res minimlana, na fušu se pa trgajo od dela. No sej, z minimalcem se itak ne, da živet, zato je logično, da delajo, če imajo možnost.
Samo, ko potegeneš črto, dolgoročno, izpadejo danes tisti, ki so se zadolžili oz. zakreditirali za stanovanje navadni bedaki proti socialcem. Da ne pišem o tem, da ženske vlečjo delovno dobo večina na bolniškah, ki jih koristijo za otroke. Skoraj leto bolniške pred porodom zaradi rizične nosečnosti, pol pa še par let za nego otrok, ko se njen jebač, ki ga je kovala v zvezde izgubi neznano kam.

Če vi plačujete nekaj čez 300, ste med dražjimi vrtci, potem ona plača 50, 60 evrov, torej je odgovor da, mogoče res 10 procentov. Zadovoljna? Sicer pa ni problem plačevat tako malo vrtca. Z možem vzemita službe za minimalca. Ne morem verjeti, da ste eni tako požrtni, da ste revežu s petkrat nižjo plačo fovš.[/quote]
To so cene vrtcev v ljubljani, velja za vse. Ne, tista na minimalcu placa 18eur ali nic, poznam nekaj primerov. Nisem jim fous, se mi pa ne zdi fer, da smo kao srednji razred molzna krava za tiste spodaj in zgoraj. Dejansko od se kar dobre place na koncu ne ostane nic, si na istem kot socialci.[/quote]

Mogoče si srednji razred po prihodkih, intelektualno in empatično pa si očitno “spodnji razred” in to zelo nizko. Sebe, z možem zdravnikom primerjaš z samohranilko in praviš, da ste na istem?? KURA.

Moja mama je bila samohranilka z dvema otrokoma in na minimalcu pa nikoli na bolniški, ker je raje vzela dopust, ko je bila bolna. Pač so imeli take razmere v službi, da si ni upala imet bolniške.
Vrtec ni bil prav nič zastonj. Je manj plačevala, zastonj pa ni bil. Malico v šoli je bilo treba tudi plačat, potem v višjih razredih pa ne. V SŠ pa ni bilo možnosti malice.
Nobene dejavnosti ni bilo zastonj. Če športni dan nisem mogla plačat, sem morala na pohod. Če nisem mogla plačat šole v naravi, sem morala v šolo hoditi, sošolci so bili pa v šoli v naravi. Tako nekak je bilo to. Nobenega stanovanja nismo dobili zastonj.
Otroški dodatki pa so bili ja.Sicer sem stara 30, ampak dvomim, da je sedaj vse tako bajno kot ti pišeš. Mogoče kaj bolje kot takrat, ampak dvomim, da kaj dosti bolje.[/quote]

Samohranilka ali vdova ali ločenka? Ker če je bila samohranilka z dvema otrokoma, potem ti ne poznaš očeta? Ali pač?
Kaj ne ločite kaj je samohranilka in ženska, kjer je mož umrl ali odšel. To pač ni enako.

Lahko je samohranilka brezposelna in živi od socialne podpore, to ni najboljša primerjava.

Čudno, vsi računate, če in koliko prispeva v zdravstveno blagajno. Prav nihče pa ne računa, da je čudno, da dobim samo 30 evrov otroških, kar je sicer tema pogovora. Dohodki so lahko tudi drugačni, tako da jaz nisem mojih prispevkov pustila v porodnišnici, ampak sem jih kar preplačala. Če želi avtor še kakšno dodatno pojasnilo, naj pusti kontakt. Sicer pa naj ne lapa v prazno.

V resnici pa si povedalo samo, kakšno tele si.[/quote]
Račun je bil podkrepljen z dejstvi.[/quote]

Ja, z napačnimi dejstvi! Res teletom sramoto delas

Od minimalca se plačuje cca 105 evrov za zdr. zavarovanje (približno pol delavec, drugo polovico delodajalec).[/quote]

Prispevek zavarovanca ZZ 6,36 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} 51,46 €
Kaj da delodajalec ni tvoj problem ampak njegov. Tale znesek ni niti za eno bolj resno laboratorijsko preizskavo. Kaj šele za zdravljenje. Solidarni naj bomo samo s ta revnimi, a ne? Vse kar je tale vplačala je že v porodnišnici porabila. Od kje naj potem pride denar za zdravstvo. Iz minimalcev??[/quote]

No, če imaš povprečno plačo, pa ti daš sto evrov iz svojega bruta, pa rabiš samo eno niti ne zahtevno operacijo in tri dni v bolnici, pa si isto vse pokuril, kar si vplačal.
Ne želi si zdr. sistema brez solidarnosti, razen če nisi že vnaprej odločen, da boš ob prvem resnem zdr. zapletu naredil samomor.

Upam, da si videla – daj novo vlogo za nov izračun, pa ne bo samo 30 evrov. Ja, čudno je, da tega ne veš.

Prispevek zavarovanca ZZ 6,36 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} 51,46 €
Kaj da delodajalec ni tvoj problem ampak njegov. Tale znesek ni niti za eno bolj resno laboratorijsko preizskavo. Kaj šele za zdravljenje. Solidarni naj bomo samo s ta revnimi, a ne? Vse kar je tale vplačala je že v porodnišnici porabila. Od kje naj potem pride denar za zdravstvo. Iz minimalcev??[/quote]

No, če imaš povprečno plačo, pa ti daš sto evrov iz svojega bruta, pa rabiš samo eno niti ne zahtevno operacijo in tri dni v bolnici, pa si isto vse pokuril, kar si vplačal.
Ne želi si zdr. sistema brez solidarnosti, razen če nisi že vnaprej odločen, da boš ob prvem resnem zdr. zapletu naredil samomor.[/quote]
Povsod je možnost zavarovanja. Zavarovalnice s tem služijo. Kot pri avtu.

in kje so očezje otrok, ko so otroci bolni?
Zakaj ne gredo oni na bolniške.
A???

Moji skupni prihodki:placa+od+prezivnina=cca900€ vrtca sem placevala 120€, sedaj ima malico v soli subvencionirano. Za vse ostalo sem samoplacnica. Tko da tisti, ki mate par 1000 € na mesec na razpolago raje vtihnite. Jemo pa pijemo pa grejemo se pa itak vsi in nas priblizno enako stane s tem, da mate doticni dosti vec € na razpolago, ki vam po placilu teh stroskov se ostanejo. Men ne ostane nic.


To so cene vrtcev v ljubljani, velja za vse. Ne, tista na minimalcu placa 18eur ali nic, poznam nekaj primerov. Nisem jim fous, se mi pa ne zdi fer, da smo kao srednji razred molzna krava za tiste spodaj in zgoraj. Dejansko od se kar dobre place na koncu ne ostane nic, si na istem kot socialci.[/quote]
Tudi Pahor jamra, da komaj preživi s tremi jurji. Pa mi ni jasno, zakaj ne gre raje delat za minimalca. 🙂
Ljudje ste res prizadeti in tako požrešni, da bi delavcem vzeli še tistega minimalca za svoj luksuz.[/quote]

Zakaj bi se skušal preživljati z delom za minimalca, če lahko on z dvema urcama takega dela (dobro medijsko pokritega) pridobi volivce na naslednjo izvolitev.

New Report

Close