Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Samovozeča vozila so že med nami

Samovozeča vozila so že med nami

ne vidim, kateri točno problem naj bi mi to rešilo…?

Za starejše dobra rešitev, sam pa tega ne bi imel

P.S. “Problem z Muskom” pa očitno nimam jaz, saj ne nasedam politično-marketinškemu bull-shitu.

Bi člobek pomislil, da ob vseh vrlinah slovenskih političnih nakladancij, človek pridobi kakšen vpogled v nategancijo drugih.. pa očitni na ameriške limanice še vedno vsi padajo.

De omnibus disputandum..

Avtonomno vozilo je tisto vozilo, ki vozi samo. Še glasilo AMZS, Auto Bild, Auto Moto Sport, kot računalniške revije lepo opozarjajo, da 2-3 nivo niti približno ni “avtonomen”. V bistvu je že oznaka napačna.. in bi moralo biti 20-30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} avtonomije.
Dejanska avtonomnost je pa pri 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.
[/quote]

jasno … obstaja 5 stopen avtonomnosti in če smo že nekaj o tesli, potem je ta na 2-3 stopnji. šatli, ki vozijo po evropskih prestolnicah so pa pete stopnje.

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Torej, koliko je tako vozilo avtonomno? Rabiš zanj še vedno vozniški izpit?

prednost avtonomne vožnje ni v lastništvu … to je percepcija, ki jo bodo ljudje morali zamenjati in potem bo vse lažje 🙂
zdaj so na cestah avtonomni šatli, naslednja stopnja bodo avtonomni taksiji. nič od tega ni lastništvo. pomeni manjši strošek in večje udobje .. in varnost seveda.

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

ne rabiš, ker ga ne voziš ti … ampak takih pa res trenutno še ni na cesti.
peta stopnja avtonomnega vozila volana sploh nima

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

prednost avtonomne vožnje ni v lastništvu … to je percepcija, ki jo bodo ljudje morali zamenjati in potem bo vse lažje 🙂
zdaj so na cestah avtonomni šatli, naslednja stopnja bodo avtonomni taksiji. nič od tega ni lastništvo. pomeni manjši strošek in večje udobje .. in varnost seveda.
[/quote]

Komaj čakam! Avto rabim cca 2x na teden, ostali čas stoji v garaži. Potemtakem bi ta avtič naročila vnaprej, pride, me pobere, vozaka po opravkih, dostavi domov in gre? Jaz pa plačam tistih par ur uporabe?

Komaj čakam! Avto rabim cca 2x na teden, ostali čas stoji v garaži. Potemtakem bi ta avtič naročila vnaprej, pride, me pobere, vozaka po opravkih, dostavi domov in gre? Jaz pa plačam tistih par ur uporabe?
[/quote]
ja … v to smer se trenutno razvija 🙂

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯


ja … v to smer se trenutno razvija 🙂
[/quote]

In kako daleč smo? Moj stari garažar namreč počasi crkava. SSaj je bil priden, 20+ let.

vidva kar sapo zajemita in počakajta.

Raje se vozim z javnim prevozom, kot pa da bi kupil avto, ki bi me sam peljal.

Komaj čakam! Avto rabim cca 2x na teden, ostali čas stoji v garaži. Potemtakem bi ta avtič naročila vnaprej, pride, me pobere, vozaka po opravkih, dostavi domov in gre? Jaz pa plačam tistih par ur uporabe?
[/quote]

Zici z montiranimi k*urci bodo pa kot dodatna oprema

Komaj čakam! Avto rabim cca 2x na teden, ostali čas stoji v garaži. Potemtakem bi ta avtič naročila vnaprej, pride, me pobere, vozaka po opravkih, dostavi domov in gre? Jaz pa plačam tistih par ur uporabe?
[/quote]

Zici z montiranimi k*urci bodo pa kot dodatna oprema

Zici z montiranimi k*urci bodo pa kot dodatna oprema
[/quote]

Če ti to rabiš, izvoli, predlagaj. Jaz ne rabim.

1. ☺

prednost avtonomne vožnje ni v lastništvu … to je percepcija, ki jo bodo ljudje morali zamenjati in potem bo vse lažje 🙂
zdaj so na cestah avtonomni šatli, naslednja stopnja bodo avtonomni taksiji. nič od tega ni lastništvo. pomeni manjši strošek in večje udobje .. in varnost seveda.
[/quote]

In kako bo to izgledalo če bodo vsi brez avta? Kako boš šel vsak dan na delo, kako bodo otroke razvažali na dejavnosti? Če moraš vse vnaprej planirat to ni udobje

Najbolj čudno mi je, da niti vlaki ne vozijo povsem sami, kljub doteranim timingom in tirom, ki praktično onemogočajo medsebojno zaletavanje…pa se nesreče vseeno dogajajo. Faktor je velikokrat človeška napaka. Zdej če pogledamo ceste, vse prometne pasove, krožne, slepe ulice, enosmerne, vremenske razmere, razliko v podlagi, pnevmatike, ponekod sploh signala ni…hmm, nebi zaupal tehniki po imenu avtopilot, ni šans. Bedarija. Folk bo še bolj zakrnel in nesposoben ob vsej avtomatizaciji, zanašal se bo na prekleto elektroniko, ki zna crknit ob najmanj primernem trenutku…in nihče psihično in fizično ne bo tako pripravljen v takem primeru kot voznik, ki avto upravlja povsem sam in se zaveda svoje funkcije. Važno, da se denar obrača.

Prekajen meso dl cajt gvera;)

In kako daleč smo? Moj stari garažar namreč počasi crkava. SSaj je bil priden, 20+ let.
[/quote]
kot povsod, so tudi na tem področju mesta v prednosti … tko da odvisno kje živiš 🙂

In kako bo to izgledalo če bodo vsi brez avta? Kako boš šel vsak dan na delo, kako bodo otroke razvažali na dejavnosti? Če moraš vse vnaprej planirat to ni udobje
[/quote]

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

In kako bo to izgledalo če bodo vsi brez avta? Kako boš šel vsak dan na delo, kako bodo otroke razvažali na dejavnosti? Če moraš vse vnaprej planirat to ni udobje
[/quote]

dvomim da bodovsi brez avta, sej to ni cilj

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Komaj čakam en krog

Zna biti, da nam bo bolje, kot zdaj, pri vseh teh histeričnih, trzajočih, na drugi strani pa apatičnih, nesposobnih za vožnjo ljudeh…

Bi rad videl to ja. In kako bo samostoječe vozilo vedelo, da dežuje, da mora voziti počasneje in da čez prehod za pešce gre mujo s prikolico?

Da dežuje, ve že moj 10+ let star avto. Je pa res, da bo avtonomna vožnja dobila zeleno luč šele, ko bo avtonomno vozilo prestalo test na Balkanu.


Vprašaj nekoga, ki rešuje te probleme, pa ti bo te narekovaje nekam nabil.
Evo, iz prve roke.

New Report

Close