Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Samski in gradnja?

Samski in gradnja?


kupila ti jo je pa mamica.😁😂
[/quote]
Kaj tebe boli k… kaj je kdo men kupil.?


Kaj tebe boli k… kaj je kdo men kupil.?
[/quote]
pač si nekoristna.😂

torej še nič sama naredila, aja ni res vsak dan en kupček..


bo tako, nepremičnin ima pa več kot pol mona skupaj.😂
Nima dneva delovne dobe.

tale pa sodi res med najbolj butaste. Se pravi, hiša pride prav šele po smrti?
Živeti v prostoru, kjer se dobro počutiš ni koristno, če ni vsaj več oseb?
Zakaj mora biti hiša življenjski projekt? Danes jo postaviš v enem letu tipi topi.
[/quote]

Življenjski projekt v smislu, da si to res najbolj želim, ne da zidam cel lajf. Vidim da težko razumeš kar prebereš, ker tudi ostalega nisi razumel.

Kaj bo zidal cel lajf, leto, dve da se vse presuši in je vseljen, pol kupčka mu še ostane če ima parcelo.


bo tako, nepremičnin ima pa več kot pol mona skupaj.😂
Nima dneva delovne dobe.
[/quote]
Je pač sposobna zelo dobro živet tudi brez dneva delovne dobe ane? A si ji fovš? Sem prepričana da zanjo, ko bo zelo stara, ne bo treba zamaškov zbirat in na tv fehtarit, tako kot za marsikaterega od vas, ki ste že cel lajf na minimalcih.
Fovšlivci………….

Čez samostojnost ga ni. Neprecenljivo je, da ti neki upravniki ali sosedje ne krojijo življenja. Edino priporočam da na bodočih randijih gospodičnam ne razkriješ svojega statusa. Oz. izbereš partnerko brez stan.problema.


Je pač sposobna zelo dobro živet tudi brez dneva delovne dobe ane? A si ji fovš? Sem prepričana da zanjo, ko bo zelo stara, ne bo treba zamaškov zbirat in na tv fehtarit, tako kot za marsikaterega od vas, ki ste že cel lajf na minimalcih.
Fovšlivci………….
[/quote]
pa se je javilo še eno nekoristno, za nič sposobno, ki tako kot grda resnica živi od tujih žuljev.😁😅

Odvisno je od tisoč različnih okoliščin – in tvojega karakterja in želja. To moraš sam ocenit.
Jaz… bi v tvoji situaciji verjetno raje kupil stanovanje – ali pa (predvsem zaradi mikrolokacije, če bi mi bila zelo všeč) zgradil nekaj majhnega – z veliko zunanjega prostora.
Lahko zgradiš hišo tam nekje 70 – 100 m2, ki je tako zastavljena, da jo lahko širiš dalje, če bi imel kdaj željo ali potrebo.

pozabila si napisati pa umetni k u r a c ki ti visi nad glavo ,vse bi imela pri roki

Sicer bi bilo odvisno še od par če-jev, ampak po vsej verjetnosti bi.

Itak, zakaj ne. Samo pač naredi si tok manjšo, da ne boš potem imel vsega placa, pa ne boš vedel kam z njim. Eno luštno, 60 kvadratov, pritlično, z večjo spalnico, če boš kdaj vseeno še z žensko probal, da en bo pol zadrega, ko boš imel placa samo za enoposteljno sobo.

Jaz bi tako hiško z nekaj svoje zemlje takoj imela.

Vsak ima svoje veselje, eni z izhodi v mesto po pijačkah in podobno, drugi pa se radi spočijojo na stolu pred hišo, ki so jo prej sami pokosili (za rekreacijo in ne, ker morajo).

SKratka: pogumno in fajn uživaj 🙂

TAKOJ! Če bi mela finance, bi gradila sama. Tudi če bi bila v zvezi, bi gradila sama.
Vse narediš po svojih željah, plus — če boš spet v zvezi in če pride do ločitve, ji lepo pokažeš vrata in se ne rabiš leta in leta bockat s tem od koga je kaj, pa kdo bo zdaj šel kam živet. Prihrani si živce in najprej poskrbi zase.

TAKOJ! Če bi mela finance, bi gradila sama. Tudi če bi bila v zvezi, bi gradila sama.
Vse narediš po svojih željah, plus — če boš spet v zvezi in če pride do ločitve, ji lepo pokažeš vrata in se ne rabiš leta in leta bockat s tem od koga je kaj, pa kdo bo zdaj šel kam živet. Prihrani si živce in najprej poskrbi zase.
[/quote]

go for it zelo te podpiram
razmišljaj v naprej ne da si življenje na starost zakompliciraš z enim brezveznikom moškega ali ženskega spola
Na koncu so finance tiste ,ki odločajo o vsem


Pri 34 sem kot ženska, sveže samska in z bistveno manj prihrankov kot ti, začela graditi. Razlogi?
1. Tudi samski potrebujemo streho nad glavo.
2. Najem? Ne. Ne bi se selila vsake par let, pri najemu je tudi to možno, da te doleti.
3. Nakup stanovanja? Ne. Navajena življenja v hiši z vrtom, izven velikega naselja. Stanovanje v nekem bloku ni bilo sprejemljivo zame.
4. Nakup hiše? Niti ne, ker je pri stari hiši veliko za popraviti (stroški rušitve in gradnje), pri novogradnjah pa bi imela predelave, ki tudi stanejo. Pa tudi primerne takrat ni bilo na trgu.
5. Ostala je le še gradnja lastne hiše. In še danes, ko že nekaj let živim v tej hiši, mi ni žal. Konkreten projekt, konkretne izkušnje. In nenazadnje – naložba. Kdo jo bo dobil, ko umrem, pa ni več moj problem 🙂

Tako, da ti svetujem, da se odločiš za gradnjo, če si le pripravljen žrtvovati tvoj čas in voljo za to.
[/quote]

Dobila parcelo?

No, če bi jaz dobila-podedovala parcelo, bi vsekakor šla raje v gradnjo ene mini funkcionalne hiške. Tako pa je parcela+hiška prevelik zalogaj za samsko s 1400 eur plače.

Težko rečem ker je premalo informacij. Najbolj bi me zanimala oddaljenost parcele do službe in nasploh kje parcela leži. Potem pa kakšna je verjetnost selitve zaradi nove službe, oz. kakšne imaš možnosti za delo od doma/s.p.

Dobila parcelo?

No, če bi jaz dobila-podedovala parcelo, bi vsekakor šla raje v gradnjo ene mini funkcionalne hiške. Tako pa je parcela+hiška prevelik zalogaj za samsko s 1400 eur plače.
[/quote]

Se da, če si pravi tip za to. Če ne ciljaš na palačo po najnovejših trendih in če si pripravljena, da se nekaj let odpoveš vsemu, razen najnujnejšemu. Tudi dopusti odpadejo. Meni ni bilo nikoli žal. Ampak jaz sem kupila, ker je bilo tako ceneje.

Če je parcela v kraju kjer imam službo (in je dolgoročna služba) potem seveda:) Če je parcela na pravi legi (blizu bus, trgovina, ZD, zabava…) potem je to to:)
Če vse to ni…ne, ne bi.


Hišo postaviš v letu in pol? A poveš recept? Pa vključi podatek, da ima večina od 750,00 – 850,00 eur plače. Ljubljančani in ostala smetana le dvigujete povprečje. Banko ne bi rada okradla.
tale pa sodi res med najbolj butaste. Se pravi, hiša pride prav šele po smrti?
Živeti v prostoru, kjer se dobro počutiš ni koristno, če ni vsaj več oseb?
Zakaj mora biti hiša življenjski projekt? Danes jo postaviš v enem letu tipi topi.
[/quote]

New Report

Close