Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Samski na dopust

Samski na dopust

Kam greste samski na dopust? Vzamete enoposteljno ali dvoposteljno sobo? Si hitro najdete družbo ali vedno večerjate sami?

 

Smiselno bi bilo, da bi se samski skupaj dali in si tako razdelili stroške. Letovanje bi bilo bolj poceni in še dolgčas ne bi bilo.

Ko sem bil samski sem hodil na takšne načine na dopust, da vprašanje sobe ni bilo relevantno; kamp ali kaj podobnega.

Nisem si iskal niti našel družbe in sem večinoma jedel sam. Sploh ko sem šel npr jadrat – sam, na mini jadrnici – so bile edina stalna družba za dva tedna ribe in galebi. Pa kakšni znanci sem ter tja, ko sem se pojavil v civilizaciji.

Ko berem vprašanja o dopustih samskih imam čedalje pogosteje občutek, kot da se bojite biti sami…

nova
Uredništvo priporoča

Odgovor na objavo uporabnika
Nudist, 30.07.2021 ob 08:25

Smiselno bi bilo, da bi se samski skupaj dali in si tako razdelili stroške. Letovanje bi bilo bolj poceni in še dolgčas ne bi bilo.

Še to dodam.   Si ne predstavljam, da bi šel za teden dni sam nekam na dopust.  2 – 3 dni bi verjetno še vzdržal, naslednji pakiranje.

Brez problema. V hotelu vzamem normalno sobo, ker velikokrat enoposteljne nimajo. Večinokrat pa je dopust razgiban, ne na enem mestu ampak v obliki potovanja. Prekrižaril sem že večino Evrope z avtom, velikokrat tudi spim v avtu.

Ce bi sla sama na dopust, bi sla tako, da bi spala v hotelu, enoposteljna ali dvoposteljna soba, kakor bi naneslo, pa malo bi menjala kraje, recimo kaksno mesto za par dni, da si kaj ogledam in potem plaza za nekaj dni, v blizini pa tudi kaj za pogledat, da ne lezim cel teden na lezalniku.

Jest sama mi ni problem, itak je v jedilnici ali v gostilni precej ljudi in nikdar nisi sam.

Odgovor na objavo uporabnika
Nudist, 30.07.2021 ob 08:47

Še to dodam.   Si ne predstavljam, da bi šel za teden dni sam nekam na dopust.  2 – 3 dni bi verjetno še vzdržal, naslednji pakiranje.

Ok to je žalostno. En teden ne moreš preživeti sam v svoji družbi?

Evo jaz že leta sama hodim na potovanja. Ker mi je tako bolj všeč. Sicer ne hodim na neko klasično morje, ležati na plažo. To grem kakšen podaljšan vikend. Potujem večinoma po mestih v lastni režiji, v europi velikokrat prespim v hostlih. Na kakšna daljša potovanja izven europe in severne amerike pa grem večkrat z agencijo, kjer gre več ljudi samskih z njimi. Jest in na pijačo grem sama. Včasih koga spoznam in se začebljamo, včasih ne. Ko sam potuješ dosti več ljudi spoznaš kot pa če si v skupini. Če si odprt za to seveda.

Zdravo sem samski 48 letni moski iscem kaksno samsko da bi sla skupaj na dopust.ce bi sla kam na morje ali v toplice se javi.

069 685 117

Odgovor na objavo uporabnika
žalostno930, 30.07.2021 ob 09:25

Ok to je žalostno. En teden ne moreš preživeti sam v svoji družbi?

Evo jaz že leta sama hodim na potovanja. Ker mi je tako bolj všeč. Sicer ne hodim na neko klasično morje, ležati na plažo. To grem kakšen podaljšan vikend. Potujem večinoma po mestih v lastni režiji, v europi velikokrat prespim v hostlih. Na kakšna daljša potovanja izven europe in severne amerike pa grem večkrat z agencijo, kjer gre več ljudi samskih z njimi. Jest in na pijačo grem sama. Včasih koga spoznam in se začebljamo, včasih ne. Ko sam potuješ dosti več ljudi spoznaš kot pa če si v skupini. Če si odprt za to seveda.

Govora je o dopustu, torej morje , hotel, plaža in ne o potovanjih, kjer se stalno nekaj dogaja.  Recimo, da na morju spremeniš kraj, je isti qurac, samo drugo pakovanje.

Odgovor na objavo uporabnika
Nudist, 30.07.2021 ob 12:04

Govora je o dopustu, torej morje , hotel, plaža in ne o potovanjih, kjer se stalno nekaj dogaja.  Recimo, da na morju spremeniš kraj, je isti qurac, samo drugo pakovanje.

Ne vem kaj pa doma počneš ko si sam? Si pač na plaži če ti to odgovarja, kakšna knjiga, greš s kolesom kam, zvečer na terasi hotela kakšno pivo rukneš, greš kakšno znamenitost pogledat, opazuješ ostale nudiste :)….ne razumem te logike da doma ste lahko celo leto sami, niste pa zmožni bit na morju en teden sami.

Umrem če moram it kam sama.. nisem tip za to. Najraje sem v družbi. En dan, dva ok. Ma cel teden!? Ni šans

Sama se prepotovala skoraj cel svet. Ko mi je pasalo, sem bila sama, če mi ni, sem imela družbo kot bi mignil. Nisem pa nikoli šla nekam, da bi si npr. rezervirala sobo za en teden.

Odgovor na objavo uporabnika
Dolgčas, 30.07.2021 ob 13:45

Umrem če moram it kam sama.. nisem tip za to. Najraje sem v družbi. En dan, dva ok. Ma cel teden!? Ni šans

Pridi greva skupaj. Imava iste potrebe.

Kje je vam ratalo najt druzbo ki je bila na nivoju na dopustu? Jaz sem se zapletla v same cudne ljudi ce sem se…

Ne se ljudje hecati. Človek, ki ne zna biti sam, kjerkoli že to je, se mi res hudo smili. Ja kako boste pa živeli z drugimi, ko pa ne znate živeti sami s seboj? Edini odgovor je, da ste odvisni od odnosa, to je pa strašljivo. Ni lepšega biti sam s seboj. Saj ne živite zato, da boste odvisni od drugih, temveč živite svoje življenje in res ne razumem, čemu ste ujetnik lastnega življenja? Pa živeti sam s seboj je dejanska svoboda, vsi ostali, ki pa se ti na tvoji življenjski poti pridružijo so samo spremljevalci naše poti in tudi oni so krojač svojega življenja. Resnično se mi smilijo tisti, ki niso spoznali užitka tišine, miru, spokojnosti v svoji duši. Drugi niso na svetu, da vas bodo za rokico vozili. Vseeno mi je ali sem na poti sama ali z možem, vedno mi je izjemno lepo.

Odgovor na objavo uporabnika
Res ali kaj?, 30.07.2021 ob 16:40

Ne se ljudje hecati. Človek, ki ne zna biti sam, kjerkoli že to je, se mi res hudo smili. Ja kako boste pa živeli z drugimi, ko pa ne znate živeti sami s seboj? Edini odgovor je, da ste odvisni od odnosa, to je pa strašljivo. Ni lepšega biti sam s seboj. Saj ne živite zato, da boste odvisni od drugih, temveč živite svoje življenje in res ne razumem, čemu ste ujetnik lastnega življenja? Pa živeti sam s seboj je dejanska svoboda, vsi ostali, ki pa se ti na tvoji življenjski poti pridružijo so samo spremljevalci naše poti in tudi oni so krojač svojega življenja. Resnično se mi smilijo tisti, ki niso spoznali užitka tišine, miru, spokojnosti v svoji duši. Drugi niso na svetu, da vas bodo za rokico vozili. Vseeno mi je ali sem na poti sama ali z možem, vedno mi je izjemno lepo.

Se popolnoma strinjam. jaz včasih dobesedno izginem sama nekam, To mi takooooooo paše.

Seveda hodim sama na dopust. Zadnjič sem šla lani septembra v Podčetrtek. Zjutraj dolg sprehod, zajtrk in za par usic v Orhidelijo. MIR.

Otrokom do 16 leta vstop ni dovoljen. Je še kje taka lokacija?

Enopostoeljnih sob ponavadi itak nimajo. Pač vzameš sobo za enega, notri sta pa dve postelji.

Osebno sicer največkrat spim v šotoru, včasih v hostlu, če pa ne drugače pa tudi najem sobe.

Hja, na dopsutu pa res vedno sama večerja pa zajtrkujem pa malicam ….

Na dopustu nikoli ne iščem družbe. Kaj mi bo družba neznanca?

Že leta in leta sama dopustujem.

Potem pa eni ne hodimo na dopust, po tvoji logiki 🙂 Midva s partnerjem tudi v dvoje ne bi zdržala ‘na morju’, pa preden popadete to kot lačen pes kost: komot pa zdrživa dva, tri tedne v dvoje na majhni jadrnici.

Hja, večina nas potuje v času dopusta. Če imaš ti to srečo, da lahko potuješ izven dopusta, je pa super zate. Jaz službenih potovanj žal nimam, tako da potovanja edino med dopustom.

Vzameš ruzak in greš z vlakom kjer spoznaš veliko ljudi. Spiš v campih in hostlih kjer spet spoznas ljudi. Je pa dopust precenjen, če si tako zgaran da moraš iti nekam, da si preluftaš glavo je čas za zamenjavo službe. Jaz ne potujem več veliko, ker nama je s punco en dan na morju zadosti in rajši vlagava ta denar v stanovanje.

Ce si samski prakticno celo zivljenje tudi dopust ni tezava, ce pa po mnogih letih ostanes sam je pa samski dopust precej nelagoden in naporen, tako da ni potrebno obsojati. Poznam.

Odgovor na objavo uporabnika
ena samsska, 30.07.2021 ob 17:56

Enopostoeljnih sob ponavadi itak nimajo. Pač vzameš sobo za enega, notri sta pa dve postelji.

Osebno sicer največkrat spim v šotoru, včasih v hostlu, če pa ne drugače pa tudi najem sobe.

Hja, na dopsutu pa res vedno sama večerja pa zajtrkujem pa malicam ….

Na dopustu nikoli ne iščem družbe. Kaj mi bo družba neznanca?

Že leta in leta sama dopustujem.

suša me dnogami je huda reč. pa tudi zoprna si sigurno.

 

Moraš biti pa hudo naiven, če misliš, da samski ne seksajo.

Ja,tako je pri meni,mož mi je umrl pred 4 leti.Si ne predstavljam,da bi kamorkoli šla sama

Odgovor na objavo uporabnika
Sudoku710, 30.07.2021 ob 19:13

Ce si samski prakticno celo zivljenje tudi dopust ni tezava, ce pa po mnogih letih ostanes sam je pa samski dopust precej nelagoden in naporen, tako da ni potrebno obsojati. Poznam.

Sama sem bila v vezi od 16ga leta. Po ločitvi (po 30em) sem še nekaj cincala, vsi so govorili kam bi šli, ko je bilo za rezervirat nikjer nobenga. In sem se malo skregala sama s sabo in šla sama. In ugotovila da je strah in vse res samo v naši glavi. Sedaj si pa želim sama hodit okoli. Mi je po pravici povedano bolj všeč. Samo opogumit se rabiš. Malo it čez sebe. In ugotoviš kako je na drugi strani kjer nisi domač in komot zelo fajn :). Za začetek mogoče s kakšno agencijo s katero hodijo ljudje sami. Recimo oskar, shappa….. Če si ženska ima tudi kompas neko ponudbo za ženske če se ne motim.

New Report

Close