Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sanjsko potovanje

Sanjsko potovanje

Naj hčerka po diplomi najde službo za eno leto. Obe se zmenita koliko bosta dajali na stran vsak mesec. In v tem letu načrtujta in raziskujta kaj vse bosta videli, malo zgodovine malo jezika (havajščina je v skromni obliki na Duolingu in japonščina). Po enem letu bosta videli, koliko vama je uspelo našparati, ostalo pa kredit.
To bi jaz na vajinem mestu naredila. Sploh, če je to ena in edina želja po potovanju in nimata želje nič drugega videti.

Midva še vedno šparava, o tem sem že pisala, kako sva skrčila tudi proračun za hrano.
Dopusta lani in še nekaj časa ne bo v smislu 10 dni morja ipd. Greva pa na Savo, na dnevno kopanje do slo obale, na kak hrib …pač malo ven iz stanovanja.
Da pa bi vzela kredit na pet!!! let? Ni šans. Raje stisnem zobe in dodatno delam in potujem, ko prihranim. Edini zame opravičljivi kredit je stanovanjski.
Tako da te razumem, da nimate, ampak verjetno ne razmišljaš po otročje kot avtorica.

Go for it.

Mislim, da si računala premalo denarja. Japonska je za nad izredno draga in če ne bosta spali ravno po kakih hostlih, je cena hotelov od 100 do 200 eur na noč na osebo. Tudi prevozi po Japonski niso poceni in hrana, pa tudi če ješ na ulici, kar by the way super varianta, stane kar nekaj več kot pri nas.
Havaji so res raj na zemlji, a so ena najdražjih destinacij. Tudi če si bista kaj sami skuhalu, računaj da so cene navite. Samooskrbe nimajo, zato je treba tja vse pripeljati, kar podraži vse skupaj. Če najdeta lokale, kjer jedo domačini, je cena obroka nekje 15 dolarjev na osebo.
Že sam let do Tokia pride okoli 1000 eur na osebo. Kje je še pot do Havajev in nazaj.
Ne pravim, da ne pojdi, pravim da rabiš več denarja. Razen seveda, če se gresta ruzak varianto in spanje po hostlih. Kar pa mi nekako ne gre skupaj s sanjskim potovanjem.

Imam kolega, ki gre večkrat na Japonsko. Pravi, da ga na potovanje pride okrog 3000 evrov na osebo. Toliko za info. Na koncu se boš itak odločila sama, je pa tako, da poskušaj razmišljati v obratni smeri, kot razmišljaš zdaj. Zdaj sta si zamislili potovanje in iščeta možnosti, kako do denarja. Treba bi bilo pa najprej pogledati vaše finance, si pustiti kakega jurja minimalno na računu, premisliti, če boste lahko na starost vzdrževali to veliko hišo s pokojninami – če prav razumem, bo hčerka po diplomi živela doma? Kako si pa ona zamišlja svojo prihodnost, kako se boste zmenili glede stroškov itd.?

No, ko boste to malo razmislili, pa naredite dober finančni načrt, ki vključuje tudi denar za potovanje. Mogoče boš ugotovila, da 3000 brez problema zapravite, 5000 bi še šlo, 7000 je že zelo, zelo na tesno, 10.000 pa vas bo vodilo v finančni polom. Tako nekako kot če bi kupovali avto ali kaj drugega. Potem pa v tem znesku načrtuješ potovanje – mogoče bo samo Japonska brez Havajev, mogoče samo Havaji ali pač kakšna alternativa. Pa hčerko obvezno vključi v izdelavo finančnega plana, bo dobra šola za življenje, kakorkoli se bosta že na koncu odločili.

Tko je to, če nimaš nobene domišljije. Sej ne da sem kaj na boljšem, ampak mene jebbbajo druge stvari.

Jaz ne bi naredila tega. AMPAK, smo naredili že hujše bedarije oz v slabše stvari vložili denar.
Če je to tvoja srčna želja, pojdi! Ko si enkrat star, nemočen in še do veceja težko prideš, so lepi spomini lahko edino kar ti ostane. Pa še hčerka gre s tabo. Ko bo enkrat imela partnerja, bo hodila z njim. Fuck it, boš že odplačala.

sanje so eno
reala in kreditna sposobnost je drugo

mislim, da ti nobena banka ne bo dala 10 jurjev gotovinskega kredita.

V takem primeru – bi priporočil, da odmakneta pot z akakšno leto ali dve in šparata že vnaprej; potem če/ko bo še hči dobila službo – gresta lahko pa takoj in odplačevanje bo lažje.

V takem primeru – bi priporočil, da odmakneta pot z akakšno leto ali dve in šparata že vnaprej; potem če/ko bo še hči dobila službo – gresta lahko pa takoj in odplačevanje bo lažje.
[/quote]

Avtorice ne napeljujem k zadolževanju, vsekakor pa je tale predlog popoln strel mimo. Le kje misliš, da bodo dekletu, ki je komaj prišlo v službo, dali 6 (!!) tednov dopusta – in to v kosu?!

Avtorice ne napeljujem k zadolževanju, vsekakor pa je tale predlog popoln strel mimo. Le kje misliš, da bodo dekletu, ki je komaj prišlo v službo, dali 6 (!!) tednov dopusta – in to v kosu?!
[/quote]

Nimam pojma. Mogoče neplačan, mogoče začetek dela čez xx dni, kdo ve, kaj se uspe zmenit…
Saj to ni do konca izdelan predlog, gre za splošno zamisel – ki je / ali pa ni izvedljiva, odvisno od okoliščin.

Avtorice ne napeljujem k zadolževanju, vsekakor pa je tale predlog popoln strel mimo. Le kje misliš, da bodo dekletu, ki je komaj prišlo v službo, dali 6 (!!) tednov dopusta – in to v kosu?!
[/quote]
Če hči dela preko študentskega servisa, se marsikaj da dogovoriti. Glede na izkušnje današnje mladine, pa dvomim, da jo bo takoj po diplomi čakala služba na ndč.


Če hči dela preko študentskega servisa, se marsikaj da dogovoriti. Glede na izkušnje današnje mladine, pa dvomim, da jo bo takoj po diplomi čakala služba na ndč.
[/quote]

Mogoče jo bo, mogoče tudi ne. Če je ne bo, potem tudi izvirni predlog odpade, kajne? Če bo pa dobila za DČ, se za NDČ lahko pod nosom obriše, če bo vmes zmaglila za 6 tednov. Da ne rečem, da 6 tednov dopusta ne bo imela nikoli in da je v večini podjetij problem dobiti 2 tedna v kosu. To je realnost. Če bosta našli varianto, jo morata prej.

Mogoče jo bo, mogoče tudi ne. Če je ne bo, potem tudi izvirni predlog odpade, kajne? Če bo pa dobila za DČ, se za NDČ lahko pod nosom obriše, če bo vmes zmaglila za 6 tednov. Da ne rečem, da 6 tednov dopusta ne bo imela nikoli in da je v večini podjetij problem dobiti 2 tedna v kosu. To je realnost. Če bosta našli varianto, jo morata prej.
[/quote]
Se strinjam, če bo možnost prej, jo je za izkoristiti. Vseeno pa ostajam mnenja, da vsaj polovico potovanja financirata iz prihrankov.

Tajska recimo bi te prisla 1500 na osebo za 14 dniz masazami vred!

Sem pozabila povedat: bila na havajih, upam, da ne pricakujes plazo alla maldivi. Havaji so za moje pojme sanjski za trekinge po dzungli. Plaze so valovite vecinoma in nic privlacne. Havaji so ekstremno dragi (podobno kot japonska) ce ne jes mcdonaldsa, so obroki x4 cena kot pri nas.

Go for it! Čudovito darilo! Obe še dovolj mladi in hkrati brez večjih obveznosti. Go for it!
Za cel znesek res ne bi najemala kredita. Moj načrt bi bil nekako tako: pišeš, da imata stanovanji v hiši, in to samostojni stanovanji. Hči se preseli k tebi (mogoče se še niti odselila ni). Tako lahko že jutri začneš eno stanovanje oddajati in ga oddajaš 2 leti: tako dobiš polovico potovanja kritega že do samega potovanja, za drugo polovico vzameš kredit, ki ga kriješ iz najemnine tako bo znesek kredita nižji in obvladljiv.

Ker vesta da gresta, lahko že leto in pol vnaprej planirata, kupita karti, rezervirata…:)
Uživajta in spočijta si! Življenje je tako lepo;)

Dopust na kredit? Niti va sanjah.


Niti pod slučajno. Vedno živim v okviru svojih zmožnosti. Če nimam, ne kupim. Če imam, si privoščim. Če bi želela potovanje, bi varčevala, če lahko odplačuješ obrok za kredit, lahko ta znesek tudi varčuješ.
Jaz osebno, nikoli ničesar na kredit.

če si to obe zelo želita potem pojdita ane. imata še dovolj časa za varčevanje, v enem letu se lahko našpara kar nekaj, sploh če bo še hčera kaj oddelala. ko bosta delali končni plan pa vidita, če je vajin načrt izvedljiv, ali se kaj črta.
zame je kredit – kredit … vseeno ali ga vzameš za potovanje, hišo, avto … ni razlike.

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Jaz nebi. Mesečno dajem na stran 150 eur, iz tega črpam denar za potovanja, iščem poceni avionske karte, kakor tudi poceni prenočišča. Azija je ful poceni, na Tajskem lahko zapravim za kosilo 1 eur ali pa tudi manj, odvisno kaj in kje jem. Prenočišča, hoteli, na Tajskem so cenejši kakor v Slo ali na hrvaškem. Pot si planiram eno leto v naprej, iščem vse na internetu, skratka, gre, samo potriditi se moram. kreditv za to pa nikakor ne jemljam.
O zadolževanju pa se moraš sama odločiti, tu ti jaz ne mislim soliti pameti.

New Report

Close