Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Šarec ne bi dovolil referenduma o družinskem zakoniku

Šarec ne bi dovolil referenduma o družinskem zakoniku

Siolčki, komu ste se zjokali v naročju, da je odstranil moj komentar??
In še enkrat, kaj ni tako kot je Šarec rekel???

Če bi dobil na mizo predpisano število podpisov državljanov za razpis referenduma, bi ga moral dovoliti :)) Razen, če bi zlobiral ukinitev referendumov na sploh. Kar bi bila pa hudo diktatorska poteza.


ja, jaz menim, da se ne… pokaže se točno tak kot je… in jaz ne pravim, da je bil odličen predsednik, daleč od tega, samo v tej izbiri, ki je na voljo, je pa zame boljša izbira kot Šarec.
Točno vemo kaj lahko in bomo dobili, in toliko škodljiv spet ni bil in ja je bolj povezovalen in predsednik vseh kot bi to bil Šarec – to zagotovo. In se pri tem ne pretvarja, čeprav mu to očitajo vsi, vztraja, da takšen je in tudi bo naprej. Kar je prav, ker je predsednik vseh…
všeč mi je tudi to, da vzame ponosno zastavo in maha z njo in navija npr. za naše športnike…
vidiš katerega drugega politika,d a tako sproščeno in predano navija – ne vsi se hodijo sončit in kazat na velike športne prireditve … se spomniš kdaj kučana, turka in podobnih da so to počeli – niso nikoli, počne to cerar, janša – nihče nikoli… samo kazat in sedet na vip tribune hodijo in podeljevat pokale… Pahor je v tem oziru res izjema… in to mi je všeč in najbrž ga zato iskreno tudi tako potem športniki podprejo, medtem ko ostale politike izžvižgajo, ko se hodijo sončit na sprejeme ob velikih uspehih športnikov.

In glede na Šarcevo zategnjenost se mi že zdi v katero skupino bo on sodil.
[/quote]
če nekdo iskreno vihti slo zastavo na športnih prireditvah in še bolj iskreno kriči “dejmo miška mala” še ne pomeni da je politično sposoben … za Pahorja itak vemo da ni, ampak vseeno.

pa da je neškodljiv se tudi ne strinjam … je škodljiv, že zato ker je funkcijo, za katero se spet poteguje degradiral, da ne naštevam drugih škodljivosti.

in kdor podpira nekoga samo zato, ker približno ve kaj bo s tem dobil, boji pa se podpreti nekaj novega, še nikdar ni prilezel naprej, le nazaj, recimo še 5 let spravljenja, kar zagovarja Pahor. Ne hvala, želim ven iz teh politićnih spravljalskih igric, gledam naprej, v prihodnost, nazaj me ne zanima nič več.

Pravzaprav smo daleč od demokracije, tudi, če se določeni predsedniški kandidat ne bi postavljal nad voljo ljudstva.

Predsedniška funkcija, ki je predvsem protokolarna, bi morala pripadati starosti, modrecu, človeku, ki je v življenju kaj pokazal.

Noben od kandidatov niti približno ne ustreza položaju predsednika. Pahor je dovolj škode naredil kot predsednik vlade in je na tem položaju manj škodljiv. Šarec je star 40 let, a ste resni? Še vojske ni služil in naj bo vrhovni poveljnik oboroženih sil v primeru izrednega stanja?
[/quote]

ja glej, tadva kandidata sta in med njima izbiramo, druge izbire ni in bojkot volitev je najslabša možna poteza

In kam naprej smo prilezli z novimi?
Zares (Gregor Golobič), Pozitivna Slovenija (Zoran Janković), ZaAB (Alenka Bratušek), DLGV (Gregor Virant), SMC (Miroslav Cerar) …

NIKAMOR !

Pa pravijo, da gre osel le enkrat na led. Slovenski butli niti ne štejete več, kolikokrat so vas že nategnili, ane?!

ja glej, tadva kandidata sta in med njima izbiramo, druge izbire ni in bojkot volitev je najslabša možna poteza
[/quote]

Drži. Sem iz desnega političnega pola. Mi nimamo kaj volit, ko sta na voljo dva politika leve politične opcije.

V širši družbi smo se odločili, da ne gremo na volitve, ker je naš glas nepomemben,

Če pa zmaga Pahorja povzroči kak infarkt od jeze v Murgljah, potem mu pa dam svoj glas, pa naj se gre pohodnika in hrani zlate ribice.

Drži. Sem iz desnega političnega pola. Mi nimamo kaj volit, ko sta na voljo dva politika leve politične opcije.

V širši družbi smo se odločili, da ne gremo na volitve, ker je naš glas nepomemben,

Če pa zmaga Pahorja povzroči kak infarkt od jeze v Murgljah, potem mu pa dam svoj glas, pa naj se gre pohodnika in hrani zlate ribice.
[/quote]

Kar tako naprej,


če nekdo iskreno vihti slo zastavo na športnih prireditvah in še bolj iskreno kriči “dejmo miška mala” še ne pomeni da je politično sposoben … za Pahorja itak vemo da ni, ampak vseeno.

pa da je neškodljiv se tudi ne strinjam … je škodljiv, že zato ker je funkcijo, za katero se spet poteguje degradiral, da ne naštevam drugih škodljivosti.

in kdor podpira nekoga samo zato, ker približno ve kaj bo s tem dobil, boji pa se podpreti nekaj novega, še nikdar ni prilezel naprej, le nazaj, recimo še 5 let spravljenja, kar zagovarja Pahor. Ne hvala, želim ven iz teh politićnih spravljalskih igric, gledam naprej, v prihodnost, nazaj me ne zanima nič več.
[/quote]

Glej levi in desni tako volijo, ker mislijo, ker mislijo, da vedo kaj bodo s tem dobili. Pa nič ne dobijo, ker jim kradejo, kradejo vsi. Levi volijo tistega, ki se predstavi za levega, pa ni važno a je kriminalec ali ni in obratno desni. Torej noben volivec ni nič boljši. Nič. Je pa dejstvo, da zadnji dve vladi sta Slovenijo potonili, dobesedno.


če nekdo iskreno vihti slo zastavo na športnih prireditvah in še bolj iskreno kriči “dejmo miška mala” še ne pomeni da je politično sposoben … za Pahorja itak vemo da ni, ampak vseeno.

pa da je neškodljiv se tudi ne strinjam … je škodljiv, že zato ker je funkcijo, za katero se spet poteguje degradiral, da ne naštevam drugih škodljivosti.

in kdor podpira nekoga samo zato, ker približno ve kaj bo s tem dobil, boji pa se podpreti nekaj novega, še nikdar ni prilezel naprej, le nazaj, recimo še 5 let spravljenja, kar zagovarja Pahor. Ne hvala, želim ven iz teh politićnih spravljalskih igric, gledam naprej, v prihodnost, nazaj me ne zanima nič več.
[/quote]

Oprosti ampak noben predsednik ni nobenemu sportniku se drl dejmo miska mala. Tudi pahor ne. Tiso je bilo drugje, se strinjam je bilo neprimerno in se je opravicil. Ti pa kates, da si neiskrema oseba ker situacije sorevracas in govoris neresnice. Velik clovek vsakdo je tisti zame, ki prizna napako in se opravici. Bila je enkratna. Ti pa to nepomembnost tako ponavljas in sploh dajes v situacije v katerih se to ni zgodilo. Ti ne bi skodilo malo doslednosti in postenosti. Tudi sarca sem ravno slisala, da je danes izrekel javno, da dokler v slo gonimo eno in isto… je taksno izrzoslovje.pa po tvojem primerno izrazanje predsednika… ko si ze tako picajzlasta do drugih… bodi do vseh.
Tako se mi pogovarjamo doma, se v sluzbi recemo ponavljamo eno in isto, ne pa gonimo… bodi natancna tudi do svojega ljubljenca kako se obnasa in.izraza v javnosti

Oprosti ampak noben predsednik ni nobenemu sportniku se drl dejmo miska mala. Tudi pahor ne. Tiso je bilo drugje, se strinjam je bilo neprimerno in se je opravicil. Ti pa kates, da si neiskrema oseba ker situacije sorevracas in govoris neresnice. Velik clovek vsakdo je tisti zame, ki prizna napako in se opravici. Bila je enkratna. Ti pa to nepomembnost tako ponavljas in sploh dajes v situacije v katerih se to ni zgodilo. Ti ne bi skodilo malo doslednosti in postenosti. Tudi sarca sem ravno slisala, da je danes izrekel javno, da dokler v slo gonimo eno in isto… je taksno izrzoslovje.pa po tvojem primerno izrazanje predsednika… ko si ze tako picajzlasta do drugih… bodi do vseh.
Tako se mi pogovarjamo doma, se v sluzbi recemo ponavljamo eno in isto, ne pa gonimo… bodi natancna tudi do svojega ljubljenca kako se obnasa in.izraza v javnosti
[/quote]

mislim da ga ni slovenca, ki ne bi vedel kje so se “miške male” zgodile, tko da te kr občudujem, da si si vzela čas in šla tole kolobocijo pisat 🙂

Nam ne bi bilo lažje dat barbiko v penzjon, skupaj z ribico in za pol leta belega.
Na mesto predsednika pa zaposlimo enega šolanega profija, pa bo za vse prav.
Enako naredimo s prvim ministrom, uvedemo nadzorno službo; državni zbor ukinemo, folku damo metle in naj pucajo svoj drek. Isto s svetniki in še nebroj prisesanih na dudi.

Še en razlog, da ga ne bom volila! Ne bi dovolil nekaj, kar je ustavna pravica in izražanje volje ljudstva zaradi lastnih prepričanj – to je totalitarni sistem, žal.

Ni totalitarni sistem, za določene teme referendum ni dovoljen.

za ostale pa … za razliko od mnogih mislim, da so volitve privilegij in dolžnost vsakega volivca in zato redno hodim na volitve. Nisem ne leva, ne desna, poslušam kaj kdo pove in se odločam po občutku. Evo, na zadnjih parlamentarnih volitvah sem volila Piratsko stranko, ker v nikogar nisem v resnici verjela. Tokrat se s Šarcem celo v mnogočem strinjam, s tem da mi je jasno kakšne so njegove pristojnosti. In to bi bilo od mene za danes vse, lepo bodite in pojdite volit, izbira je in celo ne tako zelo slaba … se mi mudi v kripto svet, se dogajajo lepe zelene pozitivne številke, moram še malo zaslužit 🙂

Razmisli malo.
Za določene teme, volja ljudstva ni dovoljena?

TO je je totalitarizem.

In nasilje manjšin in marginalcev nad večino je demokracija?

Kakšen smisel ima potem VEČINA?

Potem pa naj vse odloča, kar manjšina, ki se zato počuti poklicana?

Zakaj potem pretvarjanje, da na volitvah zmaga tisti, ki dobi VEČ glasov?

šlo se je za posvojitve otrok – ne za drugega… in za moje pojme referendum o tem ni bil sporen.
A vas tiste, ki ste nasprotovali temu, vas pa ni zmotil tisti referendum, ki smo ga imeli pred leti o umetnih oploditvah samskih žensk…
tisti vam je pa pasa, in vsa nič ni zmotil, pa se ravno tako gre za odločanje večine o pravici neke manjšine.
malo ste dvolični.
[/quote]

Mislim, da ni dosti takih, ki bi jim bil en sporen, drug pa ne, so se kar poklopili isti ljudje pri prvem in drugem. V obeh primerih so bili konzervativci proti, liberalci za.

Bolje, da Pahor postane heheh bo vse izdal. Ker so se vsi proti njemu obrnili. Šarec bo spet zaprl pipo.

Tako je v ponedeljek poročala POP TV: “Slovenska Cerkev je v dilemi – naj podpre Boruta Pahorja, ateista s posluhom za “svete interese”, ali Marjana Šarca, vernika, ki strogo ločuje Cerkev od države? Ljubljanski nadškof metropolit Stanislav Zore o konkretnih imenih noče govoriti, podpira pa izvolitev “moralne avtoritete”, vloge, ki se ji je Pahor zavestno odrekel. Torej, Cerkev Pahorja ne podpira.”

Heheh vi se bunite levo in desno. Zdaj vidite kaj so. Religiozni vsi.

Zakaj ne ocenjujemo raje po dejanjih?

Ker nimajo dejanj imajo samo besede. To pomeni, da ne moremo ocenjevati dejanj ampak samo besede, ki pa niso nič vredne, brez dejanj.

Za to izvoljeno moralno avtoriteto ima verjetno sam sebe, ko bo prišepetoval Borčiju, to je prava razlaga.

Razmisli malo.
Za določene teme, volja ljudstva ni dovoljena?

TO je je totalitarizem.

In nasilje manjšin in marginalcev nad večino je demokracija?

Kakšen smisel ima potem VEČINA?

Potem pa naj vse odloča, kar manjšina, ki se zato počuti poklicana?

Zakaj potem pretvarjanje, da na volitvah zmaga tisti, ki dobi VEČ glasov?
[/quote]

Za odločanje o stvareh, ki posegajo v človekove pravice, referenduma ne bi smelo biti. Če bi bilo tako kot praviš ti, potem bi homofobna večina na referendumu lahko izglasovala, da se vse, ki so homiči, lahko izžene iz države ali zapre v zapor. Tebi bi bilo to prav, saj bi to odločila večina. Večina na referendumu bi lahko odločila, da v Sloveniji ne bo nobene džamije – pa vidiš, da so nekateri v LJ nekaj poskušali v tej smeri (da bi bil referendum o džamiji), pa jim, ni uspelo.
Če bi bilo tako kot ti praviš, bi Slovence na referendumu vprašali, če se strinjajo s tem, da v Slovenijo ne sme noben migrant, ki je islamske vere. Seveda bi bila v naši državi večina ZA. Ampak, a misliš, da tak referendum bo?

Za odločanje o stvareh, ki posegajo v človekove pravice, referenduma ne bi smelo biti. Če bi bilo tako kot praviš ti, potem bi homofobna večina na referendumu lahko izglasovala, da se vse, ki so homiči, lahko izžene iz države ali zapre v zapor. Tebi bi bilo to prav, saj bi to odločila večina. Večina na referendumu bi lahko odločila, da v Sloveniji ne bo nobene džamije – pa vidiš, da so nekateri v LJ nekaj poskušali v tej smeri (da bi bil referendum o džamiji), pa jim, ni uspelo.
Če bi bilo tako kot ti praviš, bi Slovence na referendumu vprašali, če se strinjajo s tem, da v Slovenijo ne sme noben migrant, ki je islamske vere. Seveda bi bila v naši državi večina ZA. Ampak, a misliš, da tak referendum bo?
[/quote]

Naslednja faza pa, izgon kadilcev, pijancev in džankijev, kasneje še debeluhov, invalidov in rahitikov, kaj nam pa bojo, samo kvarijo povprečje.

Za odločanje o stvareh, ki posegajo v človekove pravice, referenduma ne bi smelo biti. Če bi bilo tako kot praviš ti, potem bi homofobna večina na referendumu lahko izglasovala, da se vse, ki so homiči, lahko izžene iz države ali zapre v zapor. Tebi bi bilo to prav, saj bi to odločila večina. Večina na referendumu bi lahko odločila, da v Sloveniji ne bo nobene džamije – pa vidiš, da so nekateri v LJ nekaj poskušali v tej smeri (da bi bil referendum o džamiji), pa jim, ni uspelo.
Če bi bilo tako kot ti praviš, bi Slovence na referendumu vprašali, če se strinjajo s tem, da v Slovenijo ne sme noben migrant, ki je islamske vere. Seveda bi bila v naši državi večina ZA. Ampak, a misliš, da tak referendum bo?
[/quote]

Človekove pravice so definirane v USTAVI.
Referendum ne posega v ustavo.
Referendum ima vpliv na zakone, pogojno.

Vse ostalo napisano so pa tvoje blodnje.

Večina ljudi NI homofobnih.
Večina ljudi tolerira islam, saj je džamija zgrajena.

Referenduma o migrantih Slovenija ne potrebuje, ker nismo cilj njihove migracije.
Slovenija je prerevna za njihovo predstavo o zahodnem svetu.

New Report

Close