Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ščitnica in prehrana, stres

Ščitnica in prehrana, stres

Madona, kaj toliko komplicirate. Že več kot 40 let se zdravim, jemljem redno zdravila, doživljensko, mi je že na začetku povedal zdravnik in to je to. Počutje odlično, ne gledam kaj jem, na količino vnosa hrane pa dam malo več pozornosti, zmerno športam. In uživam v življenju, tukaj in sedaj. Že vaše kompliciranje vam uničuje zdravje. Kakšen stres, saj si ga same ustvarjate, kmečko pamet v roke.

Se zdraviš, za čim vse?

Za bor vpiši dih narave, za lugol vpiši zraven še ptuj, tam je prava, msm in mgcl pa je v ljubljani ali pa jih najdeš na alaja mit. Bor povej, da rabiš sol za v banjo. Veliko zdravja.
Aja, vse dobiš po pošti.
[/quote]

Najlepša hvala. Bom naročila. Terme Lendava bom res obiskala, zaenkrat pa česen in čebula. Hvala!

nova
Uredništvo priporoča

Najlepša hvala. Bom naročila. Terme Lendava bom res obiskala, zaenkrat pa česen in čebula. Hvala!
[/quote]

S čebulo se lahko mažeš, zunanje, le prerežeš. Potem pa žveplov MSM, oralno in zunanje. Plus bor in kar boš še rabila. Veliko zdravja in dobrega počutja ti želim.

S čebulo se lahko mažeš, zunanje, le prerežeš. Potem pa žveplov MSM, oralno in zunanje. Plus bor in kar boš še rabila. Veliko zdravja in dobrega počutja ti želim.
[/quote]

Najlepša hvala za tvojo pomoč! Takoj jutri začnem.


si pač ena izmed tistih srečnic, ki imajo TSH ok in prav tako počutje, pa prebavo in kilograme. Ene nimajo te sreče in se morajo zelo truditi, da kljub tsh-ju znotraj normalnih meja živijo normalno življenje. Srečno še naprej

glede zaprtja je lahko res, da ni vedno kriva ščitnica, če je tsh nižji od 2 in se pojavlja zaprtje je potrebno iskati vzroke drugje, predvsem pa z drugimi pomagali (ne odvajali!!) skrbeti za mehko blato.
Pri starosti okrog 50 se lahko pojavi cistokela ali pa spust črevesja (poglejte na netu kakšen intervju z dr. Košorokom) in tu so odvajala zelo škodljiva.
Jaz bi predlagala da opravite pregled pri rektologu, ki bo našel tudi kak fizični vzrok za zaprtje.
Sicer pa si jaz pomagam z probioitiki VITA BIOSA in praškom MACROBALANS. Zraven pijem še magnezij in dosti gibanja..hoja, hitra hoja, kolo, plavanje.
Predvsem pa mi je pomagalo to, da sem spremenila položaj pri odvajanju blata.
pripenjam članek:
http://www.viva.si/Alternativna-in-naravna-pomo{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}8D/1455/O-{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}A1kodljivosti-sede{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}8Dega-iztrebljanja


si pač ena izmed tistih srečnic, ki imajo TSH ok in prav tako počutje, pa prebavo in kilograme. Ene nimajo te sreče in se morajo zelo truditi, da kljub tsh-ju znotraj normalnih meja živijo normalno življenje. Srečno še naprej
[/quote]

Se strinjam in to pri 70, se nimajo kaj za pritoževat..
Eni zbolijo od 20 leta naprej, pa morajo marsikaj do 70 potrpet in se borit za prilagojen način življenja, ki vpliva na slabo kakovost življenja nasploh, zaradi slabega zdravja.
Če bi ta bila na bolniški, ali doma obležala pri 40, ne bi sanjala o 70.
Pa ne mislim direkt na osebo(ne leti direkt),ampak na situacijski primer.

Kdor ni izkusil življenske stiske zaradi bolezni, naj bo raje tiho. Bolezen je učiteljica, ampak tudi obrne življenje na glavo…


napisala sem cistokela, mislila sem na rektokelo

Ja, moji hormoni so adijo pamet.
A prav z Bownovo terapijo se ukvarjaš? To pa fajn, mogoče mi pa lahko pojaniš zakaj meni ni bilo všeč :).
Stvar je bila taka. Na terapijo sem šla samo 1x. Ampak v obodbju, ko sem še globoko žalovala za ljubo osebo in v obodobju, ko sem imela drugo ljubo osebo zelo bolno pa še eno zoprno virozo sem ravno prebolela (v bistvu še ne čisto). V bistvu sem pričakovala, da je to podobno kot pri masaži, da se ves čas ukvarja s tabo. Tu pa je bilo tako, da mi je zmasirala nekaj točk in odšla za dalj časa in spet zmasirala in spet odšla. In to, ko sem večina časa tam sama ležala, mi je bilo tečno. Mogoče, bi bilo drugače, če bi mi bilo razloženo koliko časa, zakaj tako in tako naprej.
Mi je šlo pa kar nekaj na jok. Ne vem ali zaradi tistih zgoraj omenjenih zadev ali pa je tudi sama terapija kaj ven prinesla? Kaj praviš?
Sicer mi je bilo neprijetno takrat, ampak ravno zaradi tega razmišljam, da je pa ta neprijetnost pomenila ravno to, da gre nekaj ven?
Kolikokrat in kako pogosto pa naj bi se hodilo na terapijo?
Pri meni je od tega že nekaj let.

ok. Saj ti vse točno ti minerali uredijo, preberi članke. Jod sam veliko, sploh za ciste, dojke, neplodnost, ampak v sinergiji še z borom, selenom, mg.
Občasno jemljem tudi žveplo, msm.
Dnevno pa se pršim po telesu oz vratu z borom in sodo, nemljem pa lugol. Ostalo po potrebi.
Razen v lugolu, se v vseh lahko tudi kopaš. Kristale vržeš v lavor ali kad.
[/quote]

Si mi pa dala dosti dela. Hvala :).
Moram vse to preštudirati.

Pri meni je tudi bilo tako, da na začetku z Euytiroxom je bilo super. Že po kakih dveh, treh tednih so se pojavile občutne spremembe na bolje.
Ampak zdaj pa spet utrujenost, slabo počutje. Res, da ne tako slabo kot takrat pred jemanjem. Tudi recimo lasje mi ne izpadajo tako kot so mi takrat. Ampak počutje obup. TSH pa ok.
Kar se teh močnato škrobnih živil tiče sem opazila, da mi slabo denejo, če jih jem zvečer, ker mi zadržujejo vodo. In potem se zjutraj zbudim kot balon.
Sol pa je še bistveno hujša. Tako, da kaka predelana hrana, naprej pripravljene jedi – no go. Tudi kaka šunka ali kaj takega. Ne smem zvečer jesti. V glavnem preveč slane jedi (torej bolj kot ne vse v gostilnah) mi sploh ne denejo ok. Tako, da se trudim manjšati sol.
Zelenjava, sadje – to mi pa vse fajn dene, ne glede na to ali jem zjutraj ali zvečer.
Tudi pri mlečnih izdelkih imam fajn občutek, ampak sem že večkrat prebrala, da pa za ščitnico je treba to skenslat.
O teh zadevah pa nisem spraševala tirologa. Bom pa naslednjič vprašala kako je z glutenom ali je to res kaj na tem ali je to bolj kaka modna muha. Namreč ne opažam kakih težav zaradi glutena ali pa ne vem, da jih gluten povzroča.

Fajne ste, da ste se tako razpisale.
Saj na FB so skupine na to temo, samo meni ni do tega, da vsi znanci vedo za moje težave. Preberem že kaj pišejo druge, komentiram pa raje ne.

A psihičnih težav pa nimate? Jaz imam prav obdobja, ko je grozno. Včasih samo par dni, včasih pa tedne. O tem težko komu razlagam, ker ne razumejo, saj še sama ne prav dobro (saj veste, češ kaj ti pa manjka, pejt v Sočo pogledat, pa boš videla kaj je hudo, to sam smisla ne najdeš ipd.). Mislim, da nisem depresivna, ampak tesnobna. Pa to si jaz mislim, da je zaradi ščitnice, tirolog je rekel, da to so simptomi. Kaj pa , če ni od tega? Sploh ne vem več, kaj naj.

Jaz sem bila čisto na tleh. Kar jemeljem tablete, je kar ok.
Prej pa totalno uničena, depresija na polno. Hodila tudi na terapevtske skupine za terapijo in seveda ni pomagalo. Razlog je bil v ščitnici.
In ja, tudi jaz imam slab odziv okolice, zato o tem sploh ne govorim. Ni pa prijetno, ko te imajo za leno, brezvoljno.

Pri meni je tudi bilo tako, da na začetku z Euytiroxom je bilo super. Že po kakih dveh, treh tednih so se pojavile občutne spremembe na bolje.
Ampak zdaj pa spet utrujenost, slabo počutje. Res, da ne tako slabo kot takrat pred jemanjem. Tudi recimo lasje mi ne izpadajo tako kot so mi takrat. Ampak počutje obup. TSH pa ok.
Kar se teh močnato škrobnih živil tiče sem opazila, da mi slabo denejo, če jih jem zvečer, ker mi zadržujejo vodo. In potem se zjutraj zbudim kot balon.
Sol pa je še bistveno hujša. Tako, da kaka predelana hrana, naprej pripravljene jedi – no go. Tudi kaka šunka ali kaj takega. Ne smem zvečer jesti. V glavnem preveč slane jedi (torej bolj kot ne vse v gostilnah) mi sploh ne denejo ok. Tako, da se trudim manjšati sol.
Zelenjava, sadje – to mi pa vse fajn dene, ne glede na to ali jem zjutraj ali zvečer.
Tudi pri mlečnih izdelkih imam fajn občutek, ampak sem že večkrat prebrala, da pa za ščitnico je treba to skenslat.
O teh zadevah pa nisem spraševala tirologa. Bom pa naslednjič vprašala kako je z glutenom ali je to res kaj na tem ali je to bolj kaka modna muha. Namreč ne opažam kakih težav zaradi glutena ali pa ne vem, da jih gluten povzroča.
[/quote]
glede zadnjega odstavka sem mnenja, da pri tirologu dobimo vsi isti odgovor; hrana nima vpliva na ščitnico in se jo zdravi samo z dodatkom hormona (eutyrox). So pač fokusirani na zdravljenje z zdravili. Glede glutena je ogromno napisanega. Na kratko povedano, molekule glutena so podobne tkivo ščitnice in v kolikor imate razvito inoleranco na gluten, kar ne pomeni alergijo, ker potem bi imeli tudi celiakijo, potem vaš imunski sistem z protitelesi napada te molekule in ker so zelo podobne tkivu ščitnice, začnejo protitelesa napadati tudi ščitnico, to se na izvidu vidi kot povišan ANTI TPO IN ANTI TG. Zato svetovalci za prehrano svetujejo pri Hašimotu, da se izogibamo oz. izločimo gluten… s tem se zmanjšajo protitelesa in bo naša ščitnica dlje časa ostala. Kar je pa tkiva uničenega se ne da pomagat in je treba ščitnici pomagat z dodajanjem hormona.
jaz sem si marsikaj uredila s pomočjo Simone Godina https://www.facebook.com/studiozadolgozivost

Jaz imam Hashimoto ugotovljen že približno 20 let, hrano jem normalno vse po vrsti, če mi kaj ne ustreza, pač zamenjam. Jemljem Euthyrox 100, nikoli drugih posebnih težav. Živiš kot da ni nič, meni se zdi absurdno da se ne vem kaj ukinja v prehrani in dodaja, ali imate dejansko visti tisti, ki to počnete kakšne izboljšave ali je to samo moderno danes izločati vsega boga, pa vsak človek je človek zase in dvema ne ustreza ista stvar??!

Mene ravno pri tem glutenu zanima ali je to samo ena modna muha?
Ok, mi je jasno, da preveč sladkarij, mastnega, predelane hrane… da ni zdravo in da se je treba temu ogibat.
Samo zadnje čase pa kar naprej berem, da naj bi bil gluten krivec za vse?
Pri sebi pa ne opažam nobenih težav, ki naj bi kazale na intoleranco za gluten?
Sem pa prebrala, da je med tistimi, ki imajo celiakalijo dosti takih, ki imajo tudi hashimota. Ampak iz tega jaz sklepam, da ni nujno, če imaš hashimota, da imaš tudi intoleranco za gluten. Je večja verjetnost kot pri ostalih ljudeh, ni pa nujno?

Ko berem vse te nasvete kaj smeš jesti in kaj ne, se vprašam kaj sploh smem jesti?

eutyrox je kurativa, ko je ščitnica delno ali v celoti uničena in jemanje tablet je neobhodno.
upoštevanje dognanj strokovnjakov glede prehrane, pa je preventiva in pomaga izboljšati počutje tisim, ki kljub pravemu TSH-ju trpijo. Draga tudimetulka, tudi taki obstajajo, ki imajo izvide ok, počutej pa ne in so primorani iskati rešitve v ukinjanju določenih stvari in dodajanju v obliki prehr. dodatkov. Bodi srečna, da lahko živiš kot da ni nič in srečno še naprej

eutyrox je kurativa, ko je ščitnica delno ali v celoti uničena in jemanje tablet je neobhodno.
upoštevanje dognanj strokovnjakov glede prehrane, pa je preventiva in pomaga izboljšati počutje tisim, ki kljub pravemu TSH-ju trpijo. Draga tudimetulka, tudi taki obstajajo, ki imajo izvide ok, počutej pa ne in so primorani iskati rešitve v ukinjanju določenih stvari in dodajanju v obliki prehr. dodatkov. Bodi srečna, da lahko živiš kot da ni nič in srečno še naprej
[/quote]

Se strinjam.
Nič se ne pogovarjamo o sami obščitnici. Kljub vsem izvidom same ščitnice b.p., je lahko vneta obščitnica, kar lahko povzroča hude težave.
Za obščitnico je zadolžen mineral bor, za katerega niti ne vemo največkrat, da sploh obstaja.
Bora pa v zemlji navadno ni, zaradi napačne priprave njiv, zato ga tudi v hrani ni dovolj, čeprav ga potrebujemo le v sledeh.
Tudi na vrtovih in v sadovnjakih ga ne dovajamo, v kozmetiki in kaviarju pa ga je čez glavo, torej ni strup!
Farmacija pa nam ga prepoveduje, oz. nam laže o njegovi koristnosti in potrebah našega telesa po njem za normalno delovanje.
Sol, ki je prej škodljiva kot bor, pa je prisotna v vseh jedeh in pripravkih zanje.

eutyrox je kurativa, ko je ščitnica delno ali v celoti uničena in jemanje tablet je neobhodno.
upoštevanje dognanj strokovnjakov glede prehrane, pa je preventiva in pomaga izboljšati počutje tisim, ki kljub pravemu TSH-ju trpijo. Draga tudimetulka, tudi taki obstajajo, ki imajo izvide ok, počutej pa ne in so primorani iskati rešitve v ukinjanju določenih stvari in dodajanju v obliki prehr. dodatkov. Bodi srečna, da lahko živiš kot da ni nič in srečno še naprej
[/quote]

Ja ok, ne pravim, da nekomu to ne pomaga, ampak imam občutek, da so ljudje kot ovce, nekaj preberejo in grejo vštric s čredo, brez da bi razmislili ali oni to res potrebujejo ali ne.

Ja ok, ne pravim, da nekomu to ne pomaga, ampak imam občutek, da so ljudje kot ovce, nekaj preberejo in grejo vštric s čredo, brez da bi razmislili ali oni to res potrebujejo ali ne.
[/quote]

oh, tudi če sem ovca…ko ti nič ne štima…ne prebava, ne kondicija, ne spanje in niti kilogrami, tirolog pa reče: “gospa, izvidi so ok, iščite razloge za vaše počutje drugje.” Se mi zdi, da še najmanj škode delam, če izločam posamezna živila in upam, da čimprej ugotovim kaj je tisto kar mi škodi. Seveda, so o teh tegobah narejene cele študije in v glavnem so vsa priporočila brez stranskih učinkov. Torej, nič ni narobe če poizkusimo, ne. Sicer pa, ko sem sesuta…živo žabo bi pojedla, če bi mi nekdo rekel, da bom ista kot pred izbruhom Hašija.
Modna muha je tam, kjer se za dieto odločajo zaradi kozmetičnih (celulit, kak kilogram več) napak.

oh, tudi če sem ovca…ko ti nič ne štima…ne prebava, ne kondicija, ne spanje in niti kilogrami, tirolog pa reče: “gospa, izvidi so ok, iščite razloge za vaše počutje drugje.” Se mi zdi, da še najmanj škode delam, če izločam posamezna živila in upam, da čimprej ugotovim kaj je tisto kar mi škodi. Seveda, so o teh tegobah narejene cele študije in v glavnem so vsa priporočila brez stranskih učinkov. Torej, nič ni narobe če poizkusimo, ne. Sicer pa, ko sem sesuta…živo žabo bi pojedla, če bi mi nekdo rekel, da bom ista kot pred izbruhom Hašija.
Modna muha je tam, kjer se za dieto odločajo zaradi kozmetičnih (celulit, kak kilogram več) napak.
[/quote]

Oh….vidiš, zadevo jemlješ osebno. Nisem rekla, da si ovca. Jaz odgovarjam na prvi post, kjer ni z eno besedno omenila, da bi imela neke strašne težave.

oh, tudi če sem ovca…ko ti nič ne štima…ne prebava, ne kondicija, ne spanje in niti kilogrami, tirolog pa reče: “gospa, izvidi so ok, iščite razloge za vaše počutje drugje.” Se mi zdi, da še najmanj škode delam, če izločam posamezna živila in upam, da čimprej ugotovim kaj je tisto kar mi škodi. Seveda, so o teh tegobah narejene cele študije in v glavnem so vsa priporočila brez stranskih učinkov. Torej, nič ni narobe če poizkusimo, ne. Sicer pa, ko sem sesuta…živo žabo bi pojedla, če bi mi nekdo rekel, da bom ista kot pred izbruhom Hašija.
Modna muha je tam, kjer se za dieto odločajo zaradi kozmetičnih (celulit, kak kilogram več) napak.
[/quote]

Saj veš, najbolj pametni so tisti, ki jim nič ne manjka.
Dejstvo pa je, da ravno prehrana in stres naredita veliko škode v telesu pa, če imaš težave s ščitnico ali pa ne. Tako, da se strinjam, da so debate na to temo še kako koristne. Sploh pa sem vesela, ko napišete ostale svoje izkušnje. Ker eno so izkušnje, drugo pa je tista množična propaganda in potem ne veš kaj verjeti. Zato sem res vesela vsake, ki napiše svoje izkušnje.

Oh….vidiš, zadevo jemlješ osebno. Nisem rekla, da si ovca. Jaz odgovarjam na prvi post, kjer ni z eno besedno omenila, da bi imela neke strašne težave.
[/quote]

Lahko je pametovati, če nimaš težav.

New Report

Close