SDS gr do konca
se obeta ustavno sodišče.
ma ti pa res ne zmorejo priznat poraza, hja pa treba si je zagotovit še nekaj mesecev na stolčkih, za bruhat.Pa še Viranta so mi čist fental!:)
da se ne pozabi tema:
se obeta ustavno sodišče.
ma ti pa res ne zmorejo priznat poraza, hja pa treba si je zagotovit še nekaj mesecev na stolčkih, za bruhat.Pa še Viranta so mi čist fental!:)
Se moram dopolnit…….Ko tole poslušam mi ni čist jasno kdo bolj koketira s sveto trojico…DeSUS ali SLS……bolano:((((
Pahor že sestavlja vlado, pa mu ni ponujeno niti mandatarstvo….ajajoj…..
JJ ni sposoben, zmožen sprejeti resnice. Zato ga ni. JJ ne pozna sramu. To so pokazala vsa njegova dejanja do sedaj.
In lepo je napisal v eni temi, mislim, da boos, da prav zaradi takih stvari, ko daje neumestne izjave, da se ne odziva na povabila novinarjev, je Janez Janša izgubil in izgublja.[/quote]
Vem da ni sposoben pogledati resnici v oči in se sprijaznit da je pogorel.
Ni mu več pomoči!!!!!!!!!!
Če se tega ne zna diplomatsko izogniti ni vreden mandatarstva…..a je tako težko reči….Ko bo volilna komisija potrdila izide se bomo o tem pogovarjali…..Po moje to ni tako težko….
Jaz sem slišala in to dobro (čeprav zraven pišem in berem forum), da je Pahor jasno in to večkrat povedal in celo poudaril: “če bom dobil mandat….” “..o tem se bomo pogovarjali, ko bo vodilna kojmisija potrdila izide…..”.
Soditi o tem ali je vreden ali ne s strani posameznikov, je tako, tako…hm, hm, hm …. ali je vreden ali ne, je odločila večina Slovencev. To šteje, samo to in nič drugega.
Itak vrabček itak…….ne gledam celih trenj……ampak vse skupaj se mi zdi podobnu tekmovanju DeSusa in SLS kateri se bo uspelo bolj priljubiti trojčku….in še nekaj…med vsem kar sem slišala je bilo rečeno:…meni, Borutu in Katarini….kje pa so njihovi volilci??????
p.s.: pa ne mislit, da mi je hudo, zaradi odločitve volilcev…..bo pa vsekakor pestro naslednja štiri leta:))))
Patetično pričakovanje mojega glasu
Slovenija – petek, 26.09.2008
Tekst: Brane Kastelic
Nekaterim izseljencem so volitve v domovini zadnja skrb, drugim morda prva. Tudi med tistimi, na katerih življenje, delo, zaslužek in davke (posebno pomembna »kategorija«) dogajanje v domovini nima nobenega vpliva, so zelo različni ljudje. Na enem polu so tisti, ki se ne vtikajo v odločitev rojakov o tem, kdo jim bo vladal. Na drugem polu pa so… ideološko opredeljeni. Briga njih, ali sta aktualna vlada in opozicija dobri ali slabi!
Natisni članek »
Pošlji članek »
Povečaj pisavo
Top iz rubrike Zgodovinski dogodki
Kam greš, Slovenija?
Kazen ni vsemogočna, a pomaga
Več novic iz rubrike »
Zadnje objavljeno Čestitamo našim športnikom za rojstni dan (26. september)
Bobinac iz Združenja Manager v vrh rokometne zveze
TE-TOL s pozivom za premog v uradnem listu EU
(Foto: Luka Cjuha)
V našem, slovenskem primeru obstaja specifičen dvoglavi problem, ko gre za glasove iz tujine. Eden je v nekaterih glavah doma, ki mislijo, da vsi glasovi iz tujine prihajajo od »ta črnih«, drugi je v nekaterih glavah v tujini, ki mislijo, da se morajo od daleč še vedno bojevati s »ta rdečimi«.
Če bi sodili po tem, koliko britanskih izseljencev voli, bi mislili, da so jim volitve zadnja skrb. Po svetu jih je 5,5 milijona. Za zadnje parlamentarne volitve (leta 2005) se jih je registriralo – čeprav je registracija, zahvaljujoč vsemogočnemu internetu, postala razmeroma enostavna – manj kot 20.000 oziroma več kot polovica manj, kot je volilnih listov odšlo v tujino iz Slovenije. Nenadoma, ker se na naslednjih volitvah obeta tesen izid, se veliko več govori o glasovih izseljencev, ki veliko bolj zanimajo opozicijske konservativce kot vladajoče laburiste. Zakaj? Zato, ker večina izseljencev, ki voli, voli konservativce. Ne zaradi ideološke opredelitve, ampak zato, ker so večinoma upokojenci, ki v sončne tuje kraje prejemajo pokojnino z deževnega Otoka, konservativci pa so tradicionalno stranka nižjih davkov. Konservativci pričakujejo, da bi lahko iz tujine dobili do milijon glasov. Ne gre torej za to, kaj lahko stranke naredijo za izseljence, ampak kaj lahko ti naredijo zanje. Patetično!
Volilna pravica je univerzalna pravica in ena najpomembnejših demokratičnih pravic in vsak glas je pomemben. Tudi neoddan! Stranke in njihovi voditelji bi morali veliko več časa in energije posvetiti vprašanju, zakaj 39 odstotkov (v Britaniji) in 36 odstotkov (v Sloveniji) »domačih« volilcev na zadnjih volitvah ni izkoristilo te svoje pravice, kot pa patetičnemu pričakovanju in upanju (v Sloveniji), da glasovi iz tujine bodo ali ne bodo odločali o zmagovalcu.
Problem glasov iz tujine je tudi individualno glasovanje po pošti. Ne samo zato, ker lahko pošta predolgo potuje, se izgubi ali pride na napačen naslov, ampak tudi in predvsem zato, ker lahko volilni list pride v napačne roke. Celo v Britaniji, državi z zelo dolgo demokratično tradicijo – pri poštnem glasovanju – odkrivajo veliko goljufij, kraj in prodaj glasov.
Najbolj razumno bi bilo, da bi se izseljenci odločali predvsem po tem, kaj zanje naredi vlada v domovini ali kaj jim ponuja opozicija. Zato hvalim idejo britanskega izseljenca v Franciji, ki predlaga, da bi izseljenci volili svoje poslance v parlamentu. Idejo je gotovo dobil pri Francozih, ki največ naredijo za izseljence. Njihove interese v domovini zastopa Svet za Francoze na tujem (CSFE). CSFE ima 150 članov, ki jih izvoli 1,9 milijona Francozov na tujem. Svet izvoli dvanajst članov 321-članskega senatnega doma francoskega parlamenta. Francoski zunanji minister imenuje tudi dvajset svetovalcev, ki pomagajo CSFE.
Mož je pošten in mu je dobro jasno, da do zmage niso prišli na način, na katerega bi bil lahko ponosen…[/quote]
kako pa, lahko je ponosen, stranka je dobila 3x več kot pred štirimi leti, ponosen je lahko tudi Golobič, iz 0{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} na 9{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, če ni to za važit se, pol pa ne vem kaj je! Aja morda 0,2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} več???
itak je pa jasno, da poraženci najdejo miljon reči, samo da jim ni potrebno pogledati vase!