Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Se družite s sodelavci

Se družite s sodelavci

Jaz se družim,zakaj pa ne?Prejšnja glavna sestra sestra je sodelavcem prepovedala druženje z mano,pa so se ji smejali in jo vprašali kaj je ona njim da jim daje ozroma krati pravice izbire.Tako da gremo na kofe,bil sem na poroki nekdanje sodelavke,preko gmaila smo vstiku.Iz facebooka so me zaradi varnosti odstranile,ker jih je nadzorovala katere prijatelje imajo.[/quote]

Ne morem verjeti, da nekdo komu prepoveduje druženje s sodelavci, pa saj smo ljudje svobodni in se sami odločamo s kom se bomo družili.

Jaz se družim,zakaj pa ne?Prejšnja glavna sestra sestra je sodelavcem prepovedala druženje z mano,pa so se ji smejali in jo vprašali kaj je ona njim da jim daje ozroma krati pravice izbire.Tako da gremo na kofe,bil sem na poroki nekdanje sodelavke,preko gmaila smo vstiku.Iz facebooka so me zaradi varnosti odstranile,ker jih je nadzorovala katere prijatelje imajo.[/quote]

Ne morem verjeti, da nekdo komu prepoveduje druženje s sodelavci, pa saj smo ljudje svobodni in se sami odločamo s kom se bomo družili.[/quote]

Ta glavna sestra je pa precej za časom. Prefinjeno bi poskrbela, da bi nastal razdor v kolektivu (širjenje dezinformacij, laži, posmehovanje), nato pa bi vladala. Zakaj prepovedat druženje, to so zastarele metode? :)))

Mi se tudi doma ne pogovarjamo. Žena prinese kosilo na mizo, vse pojemo v tišini, vstanemo in gremo vsak po svoje. To je to.

LOL Je modrival kar prav napisal, da ste nekateri tu na forumu bedaki

Očitno imate doma velike probleme.

Ne morem verjeti, da nekdo komu prepoveduje druženje s sodelavci, pa saj smo ljudje svobodni in se sami odločamo s kom se bomo družili.[/quote]

Ta glavna sestra je pa precej za časom. Prefinjeno bi poskrbela, da bi nastal razdor v kolektivu (širjenje dezinformacij, laži, posmehovanje), nato pa bi vladala. Zakaj prepovedat druženje, to so zastarele metode? :)))[/quote]

Ogromno šefov ima tak sistem in deluje po takem sistemu,da se mu kolektiv ne more upret.Zato pa najdeš v ogromno firmah tabore.Imeti delavce skregane med sabo je najboljša taktika.Nekateri šefi zato samo nekaterim delavcem dajejo nagrade,da razjezijo druge sodelavce,da ti začnejo sovražit nagrajence.S tem tudi šefi nekako podkupijo delavce in v primeru spora,ti nagrajeni delavci stopijo na šefovo stran in ga ubranijo,ti pa zgubiš službo.Na sodišču pa ne moreš nič dosežt,zato ker se tvoji sodelavci bojijo za službo in ne bodo prišli pričat,saj vidijo kaj se je s tabo zgodilo in si ne želijo take nepravične usode.Proti tebi bodo prišli pričat šefovi podkupljenci z nagradami,ki bodo povedali in dodali malo morje laži o tebi,da si bil problematičen od samega začetka,da so imeli velikokrat sestanke zaradi tebe,da si zelo slabo opravljal službo,zamujal v službo,itd..

Ta glavna sestra je pa precej za časom. Prefinjeno bi poskrbela, da bi nastal razdor v kolektivu (širjenje dezinformacij, laži, posmehovanje), nato pa bi vladala. Zakaj prepovedat druženje, to so zastarele metode? :)))[/quote]

Ogromno šefov ima tak sistem in deluje po takem sistemu,da se mu kolektiv ne more upret.Zato pa najdeš v ogromno firmah tabore.Imeti delavce skregane med sabo je najboljša taktika.Nekateri šefi zato samo nekaterim delavcem dajejo nagrade,da razjezijo druge sodelavce,da ti začnejo sovražit nagrajence.S tem tudi šefi nekako podkupijo delavce in v primeru spora,ti nagrajeni delavci stopijo na šefovo stran in ga ubranijo,ti pa zgubiš službo.Na sodišču pa ne moreš nič dosežt,zato ker se tvoji sodelavci bojijo za službo in ne bodo prišli pričat,saj vidijo kaj se je s tabo zgodilo in si ne želijo take nepravične usode.Proti tebi bodo prišli pričat šefovi podkupljenci z nagradami,ki bodo povedali in dodali malo morje laži o tebi,da si bil problematičen od samega začetka,da so imeli velikokrat sestanke zaradi tebe,da si zelo slabo opravljal službo,zamujal v službo,itd..[/quote]

Tako je, točno to pravim. Tista glavna sestra ima nenavadno metodo. Sodelavce se običajno spre med seboj na način, kot si ga ti opisal/a. Vedi pa, da so nekateri ljudje že po naravi takšni, da so špiclji, hinavci, zavistneži in takšnega ni težko obrniti proti sodelavcu, sploh če ima finančni interes.

Ta glavna sestra je pa precej za časom. Prefinjeno bi poskrbela, da bi nastal razdor v kolektivu (širjenje dezinformacij, laži, posmehovanje), nato pa bi vladala. Zakaj prepovedat druženje, to so zastarele metode? :)))[/quote]

Ogromno šefov ima tak sistem in deluje po takem sistemu,da se mu kolektiv ne more upret.Zato pa najdeš v ogromno firmah tabore.Imeti delavce skregane med sabo je najboljša taktika.Nekateri šefi zato samo nekaterim delavcem dajejo nagrade,da razjezijo druge sodelavce,da ti začnejo sovražit nagrajence.S tem tudi šefi nekako podkupijo delavce in v primeru spora,ti nagrajeni delavci stopijo na šefovo stran in ga ubranijo,ti pa zgubiš službo.Na sodišču pa ne moreš nič dosežt,zato ker se tvoji sodelavci bojijo za službo in ne bodo prišli pričat,saj vidijo kaj se je s tabo zgodilo in si ne želijo take nepravične usode.Proti tebi bodo prišli pričat šefovi podkupljenci z nagradami,ki bodo povedali in dodali malo morje laži o tebi,da si bil problematičen od samega začetka,da so imeli velikokrat sestanke zaradi tebe,da si zelo slabo opravljal službo,zamujal v službo,itd..[/quote]

Tole si pa zadel tako do pike, da ne bi mogel bolj.

Ne. Sem vedno vesela, kadar srečam koga izvedn službe in malo poklepetava, ampak na skupne malice in na organizirana druženja pa že dolgo ne hodim več. Z razlogom.

Razumem za druženja izven delovnega časa, zakaj pa ne na malico, saj je v družbi bolj prijetno?

Dajte nehajte blefirat. V resnici hodite s sodelavci na mailico in se tam vse menite. Pa nekaj blefirate, kako se ne pogovarjate domačih zadev, ja pa ja. V resnici se pogovarjate o vsem, tudi kako gre vašim otrokom v šoli.

Razumem za druženja izven delovnega časa, zakaj pa ne na malico, saj je v družbi bolj prijetno?
[/quote]

Ne hodim (več) ven na malice.

Ta glavna sestra je pa precej za časom. Prefinjeno bi poskrbela, da bi nastal razdor v kolektivu (širjenje dezinformacij, laži, posmehovanje), nato pa bi vladala. Zakaj prepovedat druženje, to so zastarele metode? :)))[/quote]

Ogromno šefov ima tak sistem in deluje po takem sistemu,da se mu kolektiv ne more upret.Zato pa najdeš v ogromno firmah tabore.Imeti delavce skregane med sabo je najboljša taktika.Nekateri šefi zato samo nekaterim delavcem dajejo nagrade,da razjezijo druge sodelavce,da ti začnejo sovražit nagrajence.S tem tudi šefi nekako podkupijo delavce in v primeru spora,ti nagrajeni delavci stopijo na šefovo stran in ga ubranijo,ti pa zgubiš službo.Na sodišču pa ne moreš nič dosežt,zato ker se tvoji sodelavci bojijo za službo in ne bodo prišli pričat,saj vidijo kaj se je s tabo zgodilo in si ne želijo take nepravične usode.Proti tebi bodo prišli pričat šefovi podkupljenci z nagradami,ki bodo povedali in dodali malo morje laži o tebi,da si bil problematičen od samega začetka,da so imeli velikokrat sestanke zaradi tebe,da si zelo slabo opravljal službo,zamujal v službo,itd..[/quote]

Se je enako zgodilo dvema sodelavkama v podjetju.

Pri nas v službi je nekaj takšnih osebkov, ki o vsem odprto govorijo in to brez zavor. Tudi precej osebne stavri, kar jaz nikkor ne bi govorila pred sodelavci. Seveda pa se pogovarjam o tem, kje smo bili za vikend, iznenjujemo si kakšne izkušnje, mnenja, tudi kake recepte, vsakodnevne stvari, pa saj je veiiko tem, o katerih se lahko pogovarjaš in ni potrebno govoriti o osebnih zadevah. Je pa normalno, da se pogovarjaš, saj ne moreš biti ves čas tiho. v končni fazi tudi delo je takšno, kjer je potrebna komunikacija in medsebojno sodelovanje. In če se dobro razumeš s sodelvci tudi delo poteka bolj gladko.

Na malici teče debata o vsem…o članih družine in o drugih sodelavcih, ki jih ni na malici v tej družbi. :))

Seveda, ker so najbrž naveličani skupnega življenja in imajo slabe odnose doma, pa silijo v druženja s sodelavci, mladi pač imajo svoje življenje in ga živijo.

Ta glavna sestra je pa precej za časom. Prefinjeno bi poskrbela, da bi nastal razdor v kolektivu (širjenje dezinformacij, laži, posmehovanje), nato pa bi vladala. Zakaj prepovedat druženje, to so zastarele metode? :)))[/quote]

Ogromno šefov ima tak sistem in deluje po takem sistemu,da se mu kolektiv ne more upret.Zato pa najdeš v ogromno firmah tabore.Imeti delavce skregane med sabo je najboljša taktika.Nekateri šefi zato samo nekaterim delavcem dajejo nagrade,da razjezijo druge sodelavce,da ti začnejo sovražit nagrajence.S tem tudi šefi nekako podkupijo delavce in v primeru spora,ti nagrajeni delavci stopijo na šefovo stran in ga ubranijo,ti pa zgubiš službo.Na sodišču pa ne moreš nič dosežt,zato ker se tvoji sodelavci bojijo za službo in ne bodo prišli pričat,saj vidijo kaj se je s tabo zgodilo in si ne želijo take nepravične usode.Proti tebi bodo prišli pričat šefovi podkupljenci z nagradami,ki bodo povedali in dodali malo morje laži o tebi,da si bil problematičen od samega začetka,da so imeli velikokrat sestanke zaradi tebe,da si zelo slabo opravljal službo,zamujal v službo,itd..[/quote]

Vi ste pa na Marsu? Ne nakladaj tja v tri dni. Če si ti zatežen, še ne pomeni, da so vsi takšni.

Se pač ne znaš vključiti v kolektiv. To je tvoj problem, ne šefov ali od sodelavcev. Nas je 12 v podjetju, vključno s šefom in se dobro razumemo. Tudi čez vikend se družimo kot med tednom.

Raje se vprašaj, zakaj te ne marajo.

Nimam sodelavcev, ni čag, in ni druženj. Imam pa možnost izbire s kom delam in s kom bom delal na različnih projektih. Izbiram sebi kompatibilne partnerje, ki so mi samo v službenem času tudi prijatelji in niso družinski prijatelji.

Čudovito. Tudi jaz tako, če le morem. Ampak večinoma se ne da (je treba sodelovati s tistimi, s katerimi te pač porinejo delati skupaj).

S sodelavci, vsemi, se razumem odlično, vendar so to le … sodelavci. Ko se odregistriram, se odregistriram od vsega, službe, dela, sodelavcev in začnem živeti, tisto malo, kolikor mi odmerja ta idiotski sitem dela in delovnega časa. Da bi se družila s sodelavci izven delovnega časa? Mi ne pade na pamet, imam vse kaj bolj pomembnega in ljubečega za početi in sploh je moj prosti čas vreden veliko več, tako da se ne bi družila z njimi popoldne niti, če bi mi plačali po redni urni postavki.

Tako na splošno pa. fak, no … ljudji drk..jo v glavo cele dneve za povečini mizerijo od plače, potem pa za imidž organizirajo druženja, srečanja, piknike plese. Fuj, fuj, fuj, hinavščina na kvadrat. Pa saj, kdo se udeležuje? Ritolizniki, tisti, ki ne zmorejo sobivanja s svojimi partnerji, družinami ali ta najbolj ustrahovani. Drugi so raje s svojimi družinami in/ali sbvojimi lastnimi interesi.

Ogromno šefov ima tak sistem in deluje po takem sistemu,da se mu kolektiv ne more upret.Zato pa najdeš v ogromno firmah tabore.Imeti delavce skregane med sabo je najboljša taktika.Nekateri šefi zato samo nekaterim delavcem dajejo nagrade,da razjezijo druge sodelavce,da ti začnejo sovražit nagrajence.S tem tudi šefi nekako podkupijo delavce in v primeru spora,ti nagrajeni delavci stopijo na šefovo stran in ga ubranijo,ti pa zgubiš službo.Na sodišču pa ne moreš nič dosežt,zato ker se tvoji sodelavci bojijo za službo in ne bodo prišli pričat,saj vidijo kaj se je s tabo zgodilo in si ne želijo take nepravične usode.Proti tebi bodo prišli pričat šefovi podkupljenci z nagradami,ki bodo povedali in dodali malo morje laži o tebi,da si bil problematičen od samega začetka,da so imeli velikokrat sestanke zaradi tebe,da si zelo slabo opravljal službo,zamujal v službo,itd..[/quote]

Vi ste pa na Marsu? Ne nakladaj tja v tri dni. Če si ti zatežen, še ne pomeni, da so vsi takšni.

Se pač ne znaš vključiti v kolektiv. To je tvoj problem, ne šefov ali od sodelavcev. Nas je 12 v podjetju, vključno s šefom in se dobro razumemo. Tudi čez vikend se družimo kot med tednom.

Raje se vprašaj, zakaj te ne marajo.[/quote]

Ti pa moraš imeti res dolgočasno privatno življenje, da se med vikendom družiš s sodelavci. To bi jaz počela samo, če bi imela enega čednega sodelavca. :)))

Ogromno šefov ima tak sistem in deluje po takem sistemu,da se mu kolektiv ne more upret.Zato pa najdeš v ogromno firmah tabore.Imeti delavce skregane med sabo je najboljša taktika.Nekateri šefi zato samo nekaterim delavcem dajejo nagrade,da razjezijo druge sodelavce,da ti začnejo sovražit nagrajence.S tem tudi šefi nekako podkupijo delavce in v primeru spora,ti nagrajeni delavci stopijo na šefovo stran in ga ubranijo,ti pa zgubiš službo.Na sodišču pa ne moreš nič dosežt,zato ker se tvoji sodelavci bojijo za službo in ne bodo prišli pričat,saj vidijo kaj se je s tabo zgodilo in si ne želijo take nepravične usode.Proti tebi bodo prišli pričat šefovi podkupljenci z nagradami,ki bodo povedali in dodali malo morje laži o tebi,da si bil problematičen od samega začetka,da so imeli velikokrat sestanke zaradi tebe,da si zelo slabo opravljal službo,zamujal v službo,itd..[/quote]

Vi ste pa na Marsu? Ne nakladaj tja v tri dni. Če si ti zatežen, še ne pomeni, da so vsi takšni.

Se pač ne znaš vključiti v kolektiv. To je tvoj problem, ne šefov ali od sodelavcev. Nas je 12 v podjetju, vključno s šefom in se dobro razumemo. Tudi čez vikend se družimo kot med tednom.

Raje se vprašaj, zakaj te ne marajo.[/quote]

A sva sodelavca?Ker nas je sedaj tudi 12,no z šefom nas je 13,pa se tule tudi vsi razumemo.V veselem decembru vsak petek večerja,ples,za 30.4. gremo skupaj na kres,in 1.5. vsako leto organizira kolektivni piknik.

To je pa največja bedarija. Seksualni interesi in sodelavci, no go. Resno. Sicer tega ponavadi predvsem moški ne razumejo.

Jaz sem imel že zelo lepe sodelavke, pa mi na pamet ni padlo, da bi kero pecal, ker mi je več pomenil dober in korekten kolegialen odnos, kot pa nekaj, kar lahko pripelje v neželjene posledice, kregarije, užaljenost…Partnerja si iščemo drugje, ne v službi.

Vi ste pa na Marsu? Ne nakladaj tja v tri dni. Če si ti zatežen, še ne pomeni, da so vsi takšni.

Se pač ne znaš vključiti v kolektiv. To je tvoj problem, ne šefov ali od sodelavcev. Nas je 12 v podjetju, vključno s šefom in se dobro razumemo. Tudi čez vikend se družimo kot med tednom.

Raje se vprašaj, zakaj te ne marajo.[/quote]

A sva sodelavca?Ker nas je sedaj tudi 12,no z šefom nas je 13,pa se tule tudi vsi razumemo.V veselem decembru vsak petek večerja,ples,za 30.4. gremo skupaj na kres,in 1.5. vsako leto organizira kolektivni piknik.[/quote]

Neverjetno, tudi med prazniki se družite ss sodelavci, kaj nimate nobenega privatnega življenja?

@Taborji
še v tej temi se ne more zgrešit, kateremu taboru pripada sodelujoči. Res zadeto v piko.
Edino zate ne vem. Najbrž prilagodljivi opazovalec nekje vmes 🙂

To je pa največja bedarija. Seksualni interesi in sodelavci, no go. Resno. Sicer tega ponavadi predvsem moški ne razumejo.

Jaz sem imel že zelo lepe sodelavke, pa mi na pamet ni padlo, da bi kero pecal, ker mi je več pomenil dober in korekten kolegialen odnos, kot pa nekaj, kar lahko pripelje v neželjene posledice, kregarije, užaljenost…Partnerja si iščemo drugje, ne v službi.[/quote]

Mišljeno je kot šala. Zato je tako velik smeško zraven. Ampak, v obzir je treba vzeti, da smo 40 ur na teden z istimi osebami, ki so lahko tudi v redu, vendar se naveličaš. Imel naj bi tudi nekaj svojega življenja.

Pa še to, moja dva sodelavca sta se poročila in se zelo dobro razumeta. Je pa res, da nista neposredna sodelavca, ampak v različnih enotah iste organizacije.

New Report

Close