Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Še en nov davek na avtorske pogodbe???

Še en nov davek na avtorske pogodbe???

Pa odpri s.p. ali pa d.o.o..
A misliš, da je tu kaj drugače? Tudi oni si morajo zaslužit vse to, jim nihče ne da![/quote]

SP bodo v čisto istem dreku. To so čisto isti sužnji. Ne vidim razloga, da bi odpirala.

Zraven pa bo kaznovala vse tiste, ki dejansko prodajamo avtorske pravice in nam avtorska pogodba zelo ustreza? Če se hoče država lotiti goljufanja, potem naj se loti podjetij, ki goljufajo s tem, da imajo na avtorsko pogodbo “zaposlene” snažilke in varnostnike (karikiram). Pa misliš, da se tem snažilkam in varnostnikom (karikiram) so splača? Ne, se jim ne, splača se podjetjem, snažilke in varnostniki (karikiram) pa so brez vseh pravic.

Država se je očitno odločila, da avtorskih ne želi več. Jaz sem že ob uvedbi 8 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prispevka šla nazaja na status, ker si lahko privoščim. Državi dam 500 evrov vsak mesec, ostalo je moje. Zdaj pa si predstavljajte, da nekdo zasluži samo 800 evrov bruto – in takih je ogromno! Kako bo živel? Ne bo. Nehal bo delat in bo še ena brezposelna oseba na socialni več. Pa na črno, kar se bo dalo.

V torek sem bila operirana. V sredo sem bila že za računalnikom in delala. Ja, me boli, zelo težko sedim, ampak ko ne zdržim več, vzamem tableto proti bolečinam in delam naprej. En redno zaposlen bi za tole vzel najmanj dva tedna bolniške, plačane bolniške. Jaz plačane bolniške nimam. Ampak državi se zdi primerno, da so moji prispevki enako visoki. To je nesprejemljivo.

Spodnji dopis sem poslal ministrstvu. Pozivam vas, da v čimvečjem številu zasujete ministrstvo z maili, klici…, ker je to še eden od strokovnih poskusov ‘ako prođe, prođe’.

Spoštovani!

Zelo sem ogorčen ob napovedi, da se bodo prispevki za sp-je v spodnjem razredu povišali s sedanjih 105 na 170 eur.

Efektivno to pomeni velikost prispevka več kot 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ob osnovi 850 eur. Ne vem, po kakšni logiki nam lahko dvignete FIKTIVNO osnovo kar za 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. To hkrati pomeni, da bomo naenkrat prispevkovno UDARJENI BOLJ KOT KDORKOLI DRUG! 20 odstotkov!!! Koliko plačujete na primer vi?

Itak smo razporejeni po razredih in kdor izkazuje večji dobiček, plačuje več – o tem ni debate niti dvoma. Zakaj po medijih širite izkrivljena dejstva, da sp-ji plačujemo manj kot redno zaposleni? Bral sem namreč o ‘dejstvih’, ob katerih se samo grenko nasmehnem. Moji prispevki niso čisto nič manjši od redno zaposlenih s približno enako plačo (če pozabim na dejstvo, da sp-ji sploh ne izkazujemo plače).

Spravili ste se na najobčutljivejši del populacije, ki še nekaj ustvarja in prispeva v skupno vrečo. Verjamem, da bodo mnogi pričeli zapirati in prešli v breme države. Končni izplen bo zelo nizek, škoda pa neznanska.

Če mislite, da smo sp-ji itak goljufi in nesramni bogataši, je to stvar DURSa, ki naj po potrebi odkriva nepravilnosti. Vi pa enostavno niste kompetentni, da nas po lastni presoji obdavčite z nepojmljivim 21{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prispevkom za zdravstvo.

Zase vem, da trdo delam za vsakih 100 eur, izkazujem prihodke in dobiček, kakršen že je, in sem glede na to uvrščen v ustrezen prispevkovni razred. Velikost prispevkov v ničemer ne zaostaja za tistimi redno zaposlenimi.

Tega ukrepa ni mogoče upravičiti nikakor, ker je diskriminatoren, žaljiv in lažniv.

Pričakujem kompetenten odgovor.

Lep pozdrav.

Sem redno zaposlena in je bilo letos z mano enako…sicer mali poseg, uradno na dan dopusta, naslednji dan v službi … tako da tudi med redno zaposlenimi se očitno najdemo taki naivneži, ki vemo, da smo plačani zato, da svoje delo opravimo.

Sem redno zaposlena in je bilo letos z mano enako…sicer mali poseg, uradno na dan dopusta, naslednji dan v službi … tako da tudi med redno zaposlenimi se očitno najdemo taki naivneži, ki vemo, da smo plačani zato, da svoje delo opravimo.[/quote]

Ti že mogoče, ti pa lahko napišem kar nekaj primerov. Ena uradnica, ki ji v službi ni treba vstati s stola, je bila 4 tedne na bolniški zaradi zvina gležnja. Če res ne bi mogla hoditi, bi jo taksi pripeljal do vrat pisarne. Če ne bi mogla hoditi, pa je lahko hodila, ker je vsak večer sprehajala psa, ampak v službo pa ni mogla. Takšnih primerov je veliko. Ima plačo, regres, dopust, bolniški, malico, prevoz in verjetno še kakšne dodatke. Jaz naj plačujem za zdravstvo enake prispevke kot ona? Jaz, ki nimam nobenih pravic. Ne, ne bom.

Sem redno zaposlena in je bilo letos z mano enako…sicer mali poseg, uradno na dan dopusta, naslednji dan v službi … tako da tudi med redno zaposlenimi se očitno najdemo taki naivneži, ki vemo, da smo plačani zato, da svoje delo opravimo.[/quote]

Ti že mogoče, ti pa lahko napišem kar nekaj primerov. Ena uradnica, ki ji v službi ni treba vstati s stola, je bila 4 tedne na bolniški zaradi zvina gležnja. Če res ne bi mogla hoditi, bi jo taksi pripeljal do vrat pisarne. Če ne bi mogla hoditi, pa je lahko hodila, ker je vsak večer sprehajala psa, ampak v službo pa ni mogla. Takšnih primerov je veliko. Ima plačo, regres, dopust, bolniški, malico, prevoz in verjetno še kakšne dodatke. Jaz naj plačujem za zdravstvo enake prispevke kot ona? Jaz, ki nimam nobenih pravic. Ne, ne bom.[/quote]

Verjamem, poznam tudi jaz; 2x kihne in je dva tedna na bolniški 🙁
Povsod, tako v gospodarstvu kot v JS imaš take…

Ti že mogoče, ti pa lahko napišem kar nekaj primerov. Ena uradnica, ki ji v službi ni treba vstati s stola, je bila 4 tedne na bolniški zaradi zvina gležnja. Če res ne bi mogla hoditi, bi jo taksi pripeljal do vrat pisarne. Če ne bi mogla hoditi, pa je lahko hodila, ker je vsak večer sprehajala psa, ampak v službo pa ni mogla. Takšnih primerov je veliko. Ima plačo, regres, dopust, bolniški, malico, prevoz in verjetno še kakšne dodatke. Jaz naj plačujem za zdravstvo enake prispevke kot ona? Jaz, ki nimam nobenih pravic. Ne, ne bom.[/quote]

Verjamem, poznam tudi jaz; 2x kihne in je dva tedna na bolniški 🙁
Povsod, tako v gospodarstvu kot v JS imaš take…[/quote]

In jaz, ki enega dneva bolniške ne morem dobiti, naj to financiram? Ne pade mi na kraj pameti. Financiram otroške dodatke, pa ga ne dobim, ker sem menda prebogata. Financiram vrtce, moj otrok ne dobi mesta v vrtcu. In zdaj naj financiram še bolniške, ki jih ne morem dobiti. Sem jaz v tej državi ta zadnji kreten?

Vem. 🙂 Ampak mislim, da nekdo drug tukaj tega ne razume.[/quote]

Razlika je, ali govorimo o plači, samozaposlenem, ki izstavlja račune ali pa nekom, ki dela po AH.[/quote]

Ja ok. Ampak lahko delaš po AH tudi prek sp. Tisit, ki si ne uredi statusa in zasluži več kot 1000 evrov je itak nor. Sploh če si misli plačevat prispevke.
Jaz tudi dobivam AH in sem sp. Lastna odločitev, ker v nasprotnem primeru mislim, da mi ne bi zneslo.

Bruto plača 1500 evrov ni isto kot če nekdo dobi 1500 evrov bruto honorarja.
REcimo da ta dva delata pri istem delodajalcu. En honorarno, drug redno zaposlen.

Honorarec bo delodajalca stal 1500 evrov in nič več, nič manj. Redno zaposleni,s 1500 bruto plače pa bo delodajalc satal okorg 1740 evrov.

Saj pravim… honorarec, ki dela za 1500 evrov je primerljiv za zaposlenim, ki ima okrog 1300 bruto plače. Ampak nekaterim redno zaposlenim je to nekaj totalno nerazumljivega.

http://www.racunovodja.com/izracuni/place2013/%5B/quote%5D

se pravi država še več dobi kot sem mislila od ene zaposlitve, da bo bolj natančno. jamrali ste pač koliko prispevkov plačate, pa sem še jaz mal pojamrala, ki bi tudi raje videla svojo bruto plačo na svojem trr. pa čisto razumem vašo situacijo, saj vem, da ste mnogi prisiljeni v te oblike dela, kar je spet čisto navadna slovenska potegavščina v korist kapitala.[/quote]

In kaj misliš kaj bo potem, ko boš imela bruto plačo na svojem računu? To pomeni, da boš morala imet 2 računana banki, enega normalnega, enega za “bruto pačo”, avtomatično to pomeni dvojne stroške vodenja. To pomeni, da boš morala vsak mesec sama študirat kdaj kaj plačat.Tisti bruto se bo hitro spremenil v neto, ko boš plačala prisepvke. Plus, če sama nisi sposobna, boš morala najet še računovodjo, da ti bo vse skupaj vodil. To pomeni, da boš, če si še mlada, verjetno odlaševala z nosečnostjo ali pa se bala vsake bolniške, ki bi te lahko odtegnila od dela. Lahko preživiš en mesec brez vsakih dohodkov, na bolniški? To pomeni, da boš avtomatično imela težave pri odobritvi kredita, da ne boš sposobna opravljat nobenega obročnega nakupa v trgovini, da si boš na leto privoščial bolj malo neplačanega dopusta in da ne boš imela nobene garancije, da boš jutri še imela “službo”.

Ne razumem tega večnega tarnanja glede obdavčitev. Svoboda, demokracija in suverenost pač nekaj stanejo. Kako je lahko ljudem denar bolj pomemben kot tisočletne sanje Slovencev, ki jih mi zdaj živimo? A bi radi nazaj komunistično diktaturo, ko teh obdavčitev sploh ni bilo? Ste že pozabili, da smo po kavbojke in kofe hodili v tujino?

V tej temi ne govorimo o dohodnini (obdavčitvi), temveč o prispevkih za soc. varnost – te smo pa plačevali že v socializmu. Mogoče se najprej pozanimaj o teh starih časih, ki jih omenjaš, pa potem pametuješ izven konteksta.

In kaj misliš kaj bo potem, ko boš imela bruto plačo na svojem računu? To pomeni, da boš morala imet 2 računana banki, enega normalnega, enega za “bruto pačo”, avtomatično to pomeni dvojne stroške vodenja. To pomeni, da boš morala vsak mesec sama študirat kdaj kaj plačat.Tisti bruto se bo hitro spremenil v neto, ko boš plačala prisepvke. Plus, če sama nisi sposobna, boš morala najet še računovodjo, da ti bo vse skupaj vodil. To pomeni, da boš, če si še mlada, verjetno odlaševala z nosečnostjo ali pa se bala vsake bolniške, ki bi te lahko odtegnila od dela. Lahko preživiš en mesec brez vsakih dohodkov, na bolniški? To pomeni, da boš avtomatično imela težave pri odobritvi kredita, da ne boš sposobna opravljat nobenega obročnega nakupa v trgovini, da si boš na leto privoščial bolj malo neplačanega dopusta in da ne boš imela nobene garancije, da boš jutri še imela “službo”.[/quote]

ah dej no dej, razlika je samo v tem, da potem sam plačuješ prispevke, če se tako odločiš. Tako kot sedaj sami plačujemo dodatno zavarovanje, pa ne rabimo za to imeti dveh računov niti računovodje. Seveda ta način po svoje pomeni, da moraš imeti sam pri sebi močno finančno disciplino. Saj naš sistem konec koncev ni edini na svetu, očitno pa tudi kaj posebej uspešen ne.

New Report

Close