Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Se en protest in pridemo v 4. Val

Se en protest in pridemo v 4. Val

Odgovor na objavo uporabnika
Odločitev, 01.06.2021 ob 14:20

Odgovor na objavo uporabnika
matematika166, 01.06.2021 ob 14:12

Se sicer strinjam, da o dolgoročnih posledicah cepljenja ni dosti znanega, so mi pa znane kratkoročne posledice Covid in to je 3.566.430 zabeleženih smrti na svetu do včerajšnjega dne.

 Na podlagi teh podatkov se seveda vsak posamezno odloči kaj in kako

Prebivalstva je nekje 7,7 milijard.

Torej je umrlo zaradi Covida (zaokrožimo na 3,6 milijona) 0,04% ljudi!

Po analogiji bi moralo umreti v Sloveniji 800 ljudi – kam nas je ta vlada pa pripeljala??

 

Slovenija ima res višji procent smrti, vendar sem sam mnenja, da nobena vlada tega ne bi mogla preprečiti. Že ko pogledamo obnašanje ljudi danes, izgleda kot da je večina pozabila, da Covid obstaja.

 

Bistvo mojega zapisa pa je bila primerjava smrti zaradi Covid in smrti zaradi cepljenja.

 

Ne glede na zapisano, pa se vsak zase odloči kaj in kako. Jaz enostavno igram na večjo verjetnost.

Slovenija ima višji procent smrti iz razloga, ki je vsem popolnoma jasen, imamo nedelujoč sistem zdravstva in oskrbe v domovih za ostarele.  Problem predvsem kadra.  Od strežnic v domovih  in medicinskih sester v bolnicah ne moreš pričakovati niti osnovnih higienskih minimumov, kaj šele česa drugega,  zato smo tudi sicer v vrhu po bolnišničnih okužbah, z nalakiranimi dolgimi kremplji pač ne moreš vzdrževati higiene v bolnicah in v domovih, kjer starčki cele dneve ležijo v posranih plenicah tudi ne.  In tak kader, ki dela v zdravstvu in po domovih – ŠROT, velikokrat noče upoštevati ukrepov, kaj šele se cepiti, to spada zraven k njihovem primitivnem, neumnem razmišljanju.

Odgovor na objavo uporabnika
zdravstvo657, 01.06.2021 ob 14:32

Slovenija ima višji procent smrti iz razloga, ki je vsem popolnoma jasen, imamo nedelujoč sistem zdravstva in oskrbe v domovih za ostarele.  Problem predvsem kadra.  Od strežnic v domovih  in medicinskih sester v bolnicah ne moreš pričakovati niti osnovnih higienskih minimumov, kaj šele česa drugega,  zato smo tudi sicer v vrhu po bolnišničnih okužbah, z nalakiranimi dolgimi kremplji pač ne moreš vzdrževati higiene v bolnicah in v domovih, kjer starčki cele dneve ležijo v posranih plenicah tudi ne.  In tak kader, ki dela v zdravstvu in po domovih – ŠROT, velikokrat noče upoštevati ukrepov, kaj šele se cepiti, to spada zraven k njihovem primitivnem, neumnem razmišljanju.

Primitivnost izražaš samo ti, ko žališ negovalne, ki se po svojih najboljših močeh trudijo oskrbovati starostnike, potrebne veliko nege.

 

Povprečna starost v domovih je 87 let! To je razlog za veliko smrtnost v domovih, ne pa slabo negovanje!

 

Če bi res tako slabo skrbeli za te slabotne starostnike, bi jih veliko več umiralo veliko prej, ne pa, da so jih uspeli tako dolgo ohranjati žive KLJUB njihovemu slabemu zdravstvenemu stanju!

Nehaj s povprečjem starosti, te številke ne povedo ničesar o oskrbi, pač le to, da ljudje “do zadnjega” ostajajo doma zaradi čakalnih vrst.  V domove grejo umret.

 

nova
Uredništvo priporoča

Odgovor na objavo uporabnika
Grozlivo, 01.06.2021 ob 14:30

Ja, res je grozno, ker ljudje nočemo nositi skafandrov še med spanjem v trikrat razkuženi spalnici.

Sarkazem ti gotovo ne pomaga.

Odgovor na objavo uporabnika
Luccas, 01.06.2021 ob 13:12

Jansa in Urska sta cepljena.   Anticepilski petkovi protestniki so grda packa v  Sloveniji.   Ne le, da so zdraharji, so tudi prenasalci virusa, ko se derejo po mestu.

Cepljena in namazana. 😉

Odgovor na objavo uporabnika
Pomagaj si sam, 01.06.2021 ob 13:20

Odgovor na objavo uporabnika
Fionca, 01.06.2021 ob 13:14

Do jeseni nebi smelo biti prav nikogar, ki bi bil necepljen.  V nasprotnem primeru nas spet caka sranje.

Tudi cepljeni zbolijo. Pa nihče tudi ne ve točno, koliko časa naj bi cepivo res varovalo. O dolgoročnih posledicah cepljenja s cepivi, ki niso šla skozi vse faze testiranj, pa sploh še ni kaj dosti znanega.

V Angliji je ne vem koliko precepljenih, a plavajo v tretji val.

Kako je to mozno?

Odgovor na objavo uporabnika
Odločitev, 01.06.2021 ob 13:27

Se sicer strinjam, da o dolgoročnih posledicah cepljenja ni dosti znanega, so mi pa znane kratkoročne posledice Covid in to je 3.566.430 zabeleženih smrti na svetu do včerajšnjega dne.

 

Na podlagi teh podatkov se seveda vsak posamezno odloči kaj in kako.

Ce izracunas procent, se resno vprasas, kdo tu koga farba!

Nekateri se nocemo cepit. Mislim, da nas je celo vecina takih, le da se jih bo nekaj cepilo, da bodo lahko sli na dopust.

Naslednji teden grem v tujino, se bom testirala.

Od omto ra do zdaj sem bila 4x v tujini, 2x po 2 tedna in smo se vsi tam testirali vsak dan. Nic hudega mi n ebo, ce se bom se za dopust.

Mogoce se dam cepit jeseni, da mi drzi cez zimo.

 

Zanimivo je se, da razen parih res starih ljudi, takih cez 80,ne poznam nikogar, ki bi se cepil zaradi zdravja, ampak se vsi cepijo zaradi potovanj in ostalih nebuloznih omejitev.

In ce pogledamo Anglijo, ki je v vrhu precepljenosti, jim zdaj stevilo okuzb raste. Wtf?! Zakaj potem sploh cepljenje?

na nujno higieno  v vsakem priemru, četudi nikoli ne bi bilo covida…

potem ko vidim reševalca in dohtarja, kako z masko pod nosom kašlja v pacienta, potem si da še tisto masko iz ust dol in si kihne v dlan in s tisto taco na kateri ima svoje izločke od kihanja prijema vse kar bi moralo biti sterilno in čisto v reševalnem vozilu – potem se ne čudim da imamo povečano stevilo smrti, pa niti ni nujno da od korone.. ob takem ravnanju zdravstvenega osebja lahko vsak pacient, ki ima huje oslabljen imunski sistem, tudi umre…

ampak tako se obnašajo – videno na lastne oči, potem se pa te isti osebki derejo v kamere, kaki so ubogi, pa da so oni junaki… kaki junaki le – morilci so to s takim obnašanjem…

in potem se eni bedaki spravljate na kultiviranega človeka, ki v nikogar ne kiha, ne kašlja in ne pljuva, samo hodi naokoli brez maske, pa se spravljate na kultiviranega zdravega človeka, ki v nikogar ne kašlja in ne pljuva, samo jedel bi rad v gostilni notri, ipd… ti po vašem mnenju ogrožajo zdravje… zdravstveniki v uniformi, ki  trosijo svoje izločke naokoli po opremi, ki bi morala biti sterilna prav zaradi najhuje bolnih pacientov, ti pa ne ogrožajo nikogar po vaše in njihovo, oni si pa, za svoje dejasnko lahko tudi morilsko početje, izplačujejo dodatke, in si pojejo hvalnice kakšni junaki iz prvih bojni vrst da so…

ogabnooo… ogabna korupcija in namensko ogrožanje najhuje bolnih in prizadetih… opisan primer viden na lastne oči… potem pa zaupaj še tem ljudem, ki se imajo za bogove –  fuj… to niso ljudje… in se ne čudim članku iz slo novic danes, ki opisuje ravnanje s pacienti v ce bolnici…  to niso dohtarji niti sestre – to so nasilneži, ki se izživljajo nad šibkejšimi

 

Odgovor na objavo uporabnika
Odločitev, 01.06.2021 ob 15:14

Sarkazem ti gotovo ne pomaga.

Pravzaprav mi zelo pomaga.

 

Veliko bolj kot paničnim prenašanje njihovih pretiranih strahov.

Odgovor na objavo uporabnika
Imaš prav, 01.06.2021 ob 14:19

Odgovor na objavo uporabnika
Napoved, 01.06.2021 ob 14:04

Odgovor na objavo uporabnika
malo cepiva, 01.06.2021 ob 14:01

Odgovor na objavo uporabnika
Napoved, 01.06.2021 ob 13:51

Odgovor na objavo uporabnika
ni cepiv, 01.06.2021 ob 13:47

Odgovor na objavo uporabnika
Napoved, 01.06.2021 ob 13:36

Odgovor na objavo uporabnika
bejž no, 01.06.2021 ob 13:28

Odgovor na objavo uporabnika
Napoved, 01.06.2021 ob 13:17

Do jeseni bo maksimalno 45% cepljenih, ostali se ne želijo.

A res, zato so danes porabili vse odmerke cepiva v Celju, ljudje v Ljubljani že tedne in tedne čakajo na cepljenje vpisani v aplikacijo, pa še bazena  50-60let niso pocepili, kje so šele 40-50, 30-40 in mlajši….  Važno da Beovička naklada o cepljenju otrok (ob svetem Nikoli).

Do jeseni bo maksimalno 45% cepljenih, ostali se ne želijo.

Ne da se ne želijo, cepiv ni.

Cepiv bo v kratkem dovolj povsod. Danes naprimer je v Celju ostalo nekaj cepiv, pa je bilo odprto za vse…..

 

45% bo kar prava številka.

Koliko odmerkov je po 2 urah cepljenja ostalo v Celju?  7 odmerkov od 500-ih.  Cepili pa so samo Celjane, tiste, ki nimajo osebnega zdravnika.  Bomo videli, kako bo jutri in pojutrišnjem, ko bosta na vrsti Moderna (4 ure) in Pfizer (3 ure). Prejšnji teden so ravno tako porabili cepivo.  Imajo pa zelo malo odmerkov, zato cepijo tako kratek čas, Moderne imajo malo več zato bo cepljenje trajalo 4 ure.

 

Še vedno mislim, da je 45% prava številka. Pripravljen sem tudi staviti 10.000 Eur na to številko.

Imaš prav, cepljenih več kot 50% ne bo, razen elite in starejših, bodo ljudje ostali brez cepiva.

Cepiva je/bo dovolj. Trenutno imamo na zalogi 260.000 odmerkov, vendar kandidatov še zdaleč ni toliko.

Odgovor na objavo uporabnika
Grozlivo, 01.06.2021 ob 18:38

Pravzaprav mi zelo pomaga.

 

Veliko bolj kot paničnim prenašanje njihovih pretiranih strahov.

 

Če mi nekdo za vratom stoji v vrsti, to vsekakor ni stvar panike temveč stvar bontona in kulture.

 

Odgovor na objavo uporabnika
zdravstvo predvsem je pozabilo, 01.06.2021 ob 18:21

na nujno higieno  v vsakem priemru, četudi nikoli ne bi bilo covida…

potem ko vidim reševalca in dohtarja, kako z masko pod nosom kašlja v pacienta, potem si da še tisto masko iz ust dol in si kihne v dlan in s tisto taco na kateri ima svoje izločke od kihanja prijema vse kar bi moralo biti sterilno in čisto v reševalnem vozilu – potem se ne čudim da imamo povečano stevilo smrti, pa niti ni nujno da od korone.. ob takem ravnanju zdravstvenega osebja lahko vsak pacient, ki ima huje oslabljen imunski sistem, tudi umre…

ampak tako se obnašajo – videno na lastne oči, potem se pa te isti osebki derejo v kamere, kaki so ubogi, pa da so oni junaki… kaki junaki le – morilci so to s takim obnašanjem…

in potem se eni bedaki spravljate na kultiviranega človeka, ki v nikogar ne kiha, ne kašlja in ne pljuva, samo hodi naokoli brez maske, pa se spravljate na kultiviranega zdravega človeka, ki v nikogar ne kašlja in ne pljuva, samo jedel bi rad v gostilni notri, ipd… ti po vašem mnenju ogrožajo zdravje… zdravstveniki v uniformi, ki  trosijo svoje izločke naokoli po opremi, ki bi morala biti sterilna prav zaradi najhuje bolnih pacientov, ti pa ne ogrožajo nikogar po vaše in njihovo, oni si pa, za svoje dejasnko lahko tudi morilsko početje, izplačujejo dodatke, in si pojejo hvalnice kakšni junaki iz prvih bojni vrst da so…

ogabnooo… ogabna korupcija in namensko ogrožanje najhuje bolnih in prizadetih… opisan primer viden na lastne oči… potem pa zaupaj še tem ljudem, ki se imajo za bogove –  fuj… to niso ljudje… in se ne čudim članku iz slo novic danes, ki opisuje ravnanje s pacienti v ce bolnici…  to niso dohtarji niti sestre – to so nasilneži, ki se izživljajo nad šibkejšimi

 

Celjska bolnica je katastrofa, žal smo izkusili na lastni koži večkrat.

Najhujša žarišča okužb so (desničarske) družine, ker se v stanovanjih družijo brez mask, ne upoštevajo varnostne razdalje, ampak očetje svoje hčere posiljujejo, brez distance, potem se pa niti ne razkužijo po posilstvu.

Odgovor na objavo uporabnika
večji problem, 01.06.2021 ob 13:05

Odgovor na objavo uporabnika
Calipsoo, 01.06.2021 ob 12:47

Nori protestniki ste nam spet zaostrili epidemicno situacijo.   Vrag naj vas pocitra !!!

Gotovo vsako zbiranje pripomore k hitrejšemu širjenju okužb. Kar hodim okoli se mi zdi sicer večji problem v trgovinah in barih, kjer se je povsem pozabilo na varnosto razdaljo.  Ko zahtevam 1,5m razdalje me ljudje čudno gledajo in se mi posmehujejo.

 

Prehitro smo pozabili na Covid in njegove posledice. Večji porast sicer pričakujem v jeseni, predvsem med necepljenimi. Poletje bo prbližno enak tempo okužb kot dosedaj, ne glede na morebitne proteste.

To res ni prav, da sem vam debilnim zagovornikom fašizma smejijo. Morali bi se zjokat, ko vas vidijo.

Odgovor na objavo uporabnika
Robi…, 02.06.2021 ob 10:49

To res ni prav, da sem vam debilnim zagovornikom fašizma smejijo. Morali bi se zjokat, ko vas vidijo.

Nisem pristaš nobene stranke. Kot zapisano gre za stvar kulture in bontona.

Res je, ljudje so neodgovorni.
Zato pa je mafija izjavila, da bodo z nošenjem nagobčnika in cepljenjem postali odgovorni.
Kar je pa seveda bedarija in se dejansko gre za pokvarjeno manipulacijo in izkoriščanje naivne neumne množice.
S stigmatiziranjem odgovornih in zdravih ljudi, pa mafija psihopatska še dodatno vzpodbuja dejanja in egoizem neodgovornih ljudi.
Tako neumni in neodgovorni ljudje dobijo občutek, da so večvredni od ostalih.

Janševiki ste že v četrtem valu, mene pa še prvi ni ujel? Kako je to možno?

Odgovor na objavo uporabnika
kako glup moraš biti, 01.06.2021 ob 13:45

Odgovor na objavo uporabnika
Popay, 01.06.2021 ob 13:01

največja korona je jajo, pa noben drug, itak nima magičnih 46 v parlamentu. Živimo v 21 stoletju napredne tehnologije in demokracije, ne pa v janševem komunizmu. Model misli, če ima nogo številka 46 s katero je partijski somišljenici, mledenki kot mladenič stopil na vrat na strelišču, ko je bil član zsms, kpj v bivši jugi, da ima tudi 46 glasov v parlamentu s pomočjo dveh glasov manjšine, ki nikoli v zgodovini nista bila odločilna glasova.
Naj odstopi, pa ne bo nobenih protestov in Slovenija bo spet postala dežela na sončni strani Alp, ne pa kot zdej na temni strani Alp zaradi Princa teme.

Daj glupi popaj , prizanesi nam s takimi, ti res nisi čisto gladek !

 

uuuu, mater, to sem šele zdej videl…, huh. Ok. Prebral sem ta post nad tem citiranim in morem priznat, da je realen in na mestu…, zgleda, da nisi jajatov pasji oz. qurbin sin, pač ne morem reč, da si šoder greznica od človeka.., predvidevam seveda po istem niku, da si isti avtor.
Tako, da ti iz spoštovanja do tistega komentarja ne bom odgovoril na glup način.

Samo opomba, kej je fora politike, vajenc… Zakaj opozicija ne more uspeti proti jajatu, če črtamo SMC, Počivalška in DEsus Pivčevo, ki sta izdala vsaj polovico glasov volivcev jajatu in mu omogočila to norijo, ki jo počne že več kot leto dni. Glih zaradi tega, ker ljudje enotno ne nastopajo proti s(d)s stranki, tudi v virtuali na forumih…
Si videlo kdaj recimo pokvarjene vernika s(d)s naci stranke, da je kritiziral nekoga, ki je pisal proti nekomu, ki je pisal proti tako imenovani opoziciji… Jst nidem nikoli…. Oni so enotni in samo kimajo en drugemu, pa, če bi jaja ali kater drug od teh vernikov zdej kot tist Brejvik postrelil na stotine ljudi bi en drugemu vsi aplaudirali in opravičevali to kar bi Pacient naredil. Politika je qurba, vajenc.
Torej kenslam na nivoju citiran komentar zaradi tistega komentarja, ki si ga napisal pred tem, jebi ga, mea culpa. Vse kar je napisano na nivoju proti največjemu političnemu Pacientu v Evropi, spoštujem…..

4.val bomo prinesli z dopusta. Nekaj iz Hrvaške (tam bo u ime turizma vse dovoljeno), nekaj z let. terminalov. Tujci, ki bodo potovali čez Slo na Hrvaško , bodo tudi nekaj “odložili” tukaj. Jeseni bo zarade tega spet štala.

Kakšna porast, na čem si ti? Gripe poleti skoraj ni. Prehladnih virusov tudi ne. Testi nimajo česa zaznat, kapiš? Nehajte se že blamirat kletni troli, ker boste izgubili še tiste tri sive celice, ki so vam ostale za vegetativni živčni sistem.

Odgovor na objavo uporabnika
četrti val, 02.06.2021 ob 11:09

4.val bomo prinesli z dopusta. Nekaj iz Hrvaške (tam bo u ime turizma vse dovoljeno), nekaj z let. terminalov. Tujci, ki bodo potovali čez Slo na Hrvaško , bodo tudi nekaj “odložili” tukaj. Jeseni bo zarade tega spet štala.

Eni ste res trapasti da še po enem letu verjamete. Mevže nevredne.  Cepi se, zaščiti sebe in daj drugim mir. Kaj te briga kje kdo hodi. A zdaj bo pa mene brigalo za zdravje vseh in tebe za moje? Ne, jaz tega ne podpišem. Vsak naj nase pazi. Saj ni treba vsake kljuke prijet pa vsega na obraz nosit. Če pa to počneš, ti noben izletnik ni kriv, da zboliš, ker si sam pacek.

Hahaha, tujina bo kriva, da bo Covid narastel…..saj veš da je povsod v okolici boljša situacija kot pri nas?

 

Glavni krivci bodo tisti, ki bodo dopustovali v Sloveniji….čudno da ni nihče tega pogruntal.

Odgovor na objavo uporabnika
osliček gre v gozdiček, 02.06.2021 ob 11:16

Eni ste res trapasti da še po enem letu verjamete. Mevže nevredne.  Cepi se, zaščiti sebe in daj drugim mir. Kaj te briga kje kdo hodi. A zdaj bo pa mene brigalo za zdravje vseh in tebe za moje? Ne, jaz tega ne podpišem. Vsak naj nase pazi. Saj ni treba vsake kljuke prijet pa vsega na obraz nosit. Če pa to počneš, ti noben izletnik ni kriv, da zboliš, ker si sam pacek.

Praviš, da ne verjameš v kovid.  Zakaj bi se potem cepila??!! 😉

Kaj zdaj, a ste desničarji tudi neki teoretiki, ki ne verjamete v moč cepiva? Kaj te brigajo komunistična zbiranja, cepit se greš, pa si varen. A se igle bojiš?

New Report

Close