Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Še ena misel

Še ena misel

Kaj si mislijo mladi, ko vas tikajo? Včeraj me je tikal en Slovenec, rekla bi, da sva podobnih let ali da je kakšno leto mlajši od mene. Pomislila sem, da misli, da nisem z njim krav pasla.

Lahko bi mu rekla, da ON ni z mano krav pasel, ampak …

Neki visoko izobraženi ljudje, ki tikajo prodajalke, ker mislijo, da nimajo niti osnovne šole.

Res je, da imajo ene samo osnovno šolo (po navadi kakšne dijakinje iz študentskega servisa, ki še niso naredile poklicne mature in odlašajo), ampak …

Dajte si že zapomnit, da se vse ljudi nad 18 vika.

Avtorica tega članka ja no to je stvar domene. Jaz sem že blizu 70 h let pa mi je bolj primerno ,če me tika kdo kot pa vika. In to čisto iz preprostega razloga pri vikanju se počutim star kot nevem kaj. Zato ne dajem veliko pozornosti ma to ,če me tikajo. No ,če pa je kdo malo presran bo pa takoj zganjal nek svoj prav kajne. Vsak sam lahko odloča kako ga ogovorijo. Najbolje pa je z imenom seveda ,če svojemu sogovorniku poveš ime.

Jaz sem stara 39 pa mi gre na živce če me prodajalci, serviserji, upravni delavci, ki jih osebno ne poznam tikajo. Je drugačen odnos, bolj posloven. Jaz osebo ki je ne poznam vikam, pa naj bo to čistilka, trgovka ali zdravnik. Saj nisva krav skupaj pasla. Če je nek sproščen pogovor recimo s starši otrokovih sošolcev/prijateljev ali na kaki prireditvi, druženju se izogibam nazivanja.

 

 

Tudi sama sem opazila, da danes kar vsi tikajo. Sploh ta mladi. Prides na bencinsko crpalko, v trgovino ipd. in pozdravijo Zivjo, kaj bos? Lepo, da vsaj pozdravijo, ampak stranke se vika, vsaj mene so tako ucili in tudi znanci opazajo to. Sem srednja generacija, torej generacija X v najboljsih zrelih letih in smo navajeni vikanja, pa nima veze, na kaksnih funkcijah je kdo. Npr. v sluzbi med sodelavci se tikamo, tudi vodje, medtem ko cistilke in kuharje v menzi vikamo. Jaz se tega drzim in vikam tudi studente, dijake, nima veze koliko je nekdo star, temvec v kaksnih odnosih se (ne) poznamo.

avtorica, boli te kurac, če te tikajo, ne kompliciraj

Če vas moti,da vas tikajo,se oblecite elegantno in boste vikani.

Odgovor na objavo uporabnika
Še ena misel, 17.03.2024 ob 05:42

Kaj si mislijo mladi, ko vas tikajo? Včeraj me je tikal en Slovenec, rekla bi, da sva podobnih let ali da je kakšno leto mlajši od mene. Pomislila sem, da misli, da nisem z njim krav pasla.

Lahko bi mu rekla, da ON ni z mano krav pasel, ampak …

Neki visoko izobraženi ljudje, ki tikajo prodajalke, ker mislijo, da nimajo niti osnovne šole.

Res je, da imajo ene samo osnovno šolo (po navadi kakšne dijakinje iz študentskega servisa, ki še niso naredile poklicne mature in odlašajo), ampak …

Dajte si že zapomnit, da se vse ljudi nad 18 vika.

    Se absolutno strinjam! Meni je to milo rečeno katastrofa. Še moj 11-letni sin je opomnil svojega očeta, ker je nekje tikal kelnerco.

Mene pa ful moti, da me vikajo! Pa sem stara 51 in me to moti. Delam v Avstriji in tam tega sploh ne poznajo, ko začneš z vikanjem, te gledajo ful čudno in takoj popravijo du-ti in to celo nadrejeni,  šefi, direktorji.

Sicer sama, kjer nanese tud vikam, ampak če mi nekdo reče, da naj tikam, bom tikala

Mi je pa to totalno mimo, ker spoštovanje se lahko izkaže tud s spoštljivim izražanjem tikanja. To je pač moje mnenje

Vika se samo tujce, ne zato ker so nad 18 ampak zato ker jih ne poznamo in nam to daje neko distanco. Sodelavce recimo tikamo pa ce imajo 100let. Od kot ti da tikajo izobrazeni ljudje? A si videla njihove listine? Mislim da imas samo obcutek manjvrednosti ker si neizobrazena (kar se vidi po zapisu)

Se strinjam z vami. Človeka spoštuješ z odnosom in ne z vikanjem.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 8305, 25.03.2024 ob 21:14

Se strinjam z vami. Človeka spoštuješ z odnosom in ne z vikanjem.

in vikanje je del odnosa, naših dejanj, del izkaza spoštovanja

Se strinjam s tabo, avtorica, sam ne vem, kje si ravno trgovke dobila kot predstavnice “žrtev”. Prav trgovke so tiste, ki največkrat kar tikajo. Če ima južnjaški naglas pa sploh….

a to samo v Sloveniji ali še kje drugje se vika vse ljudi stare nad 18. let?

Odgovor na objavo uporabnika
Moj kuža., 25.03.2024 ob 14:16

Avtorica tega članka ja no to je stvar domene. Jaz sem že blizu 70 h let pa mi je bolj primerno ,če me tika kdo kot pa vika. In to čisto iz preprostega razloga pri vikanju se počutim star kot nevem kaj. Zato ne dajem veliko pozornosti ma to ,če me tikajo. No ,če pa je kdo malo presran bo pa takoj zganjal nek svoj prav kajne. Vsak sam lahko odloča kako ga ogovorijo. Najbolje pa je z imenom seveda ,če svojemu sogovorniku poveš ime.

olika veleva, da se vika. Če pa vi sogovornika potem prosite, da vas tika, se pa nadalje tikata.

Mene me pa zanima, kako to vidiš, da je človek kakšno leto mlajši ali starejši od tebe? Če mi hočeš povedat.

Mene tudi moti, če me tikajo. S tem ne mislim prijateljev. Nikogar ne tikam, če mi sam tega ne predlaga, pa neglede na njegova leta. Pa tudi visoko izobrazbo imam in nikakršnega kompleksa, kot se je enemu od komentatorjev zapisalo. Vikanje je stvar olike, ki je je v naši družbi, žal, vedno manj.

mlada gamat je brez kulture in vzgoje mislijo, da jim je vse dovoljeno..

Eeeee,mnogo serjes da znas

Da te nekdo vika še ni nujno da te spoštuje. Prav tako ne moreš za vsakega ocenit če je nad 18 ali ne. Odvisno kak nekdo nekoga presodi.

Ona misli da je nekaj več. Vikanje si moreš zaslužiti.

Jaz pa ravno vikam samo in izključno samo tiste, ki jih NE spoštujem

Spoštovanje se, za moje pojme, ne izraža z vikanjem. Poznam ljudi, ki tikajo in obenem premorejo dosti več spoštovanja kot pa nekdo, ki vika in je prikrit hinavec.

Mene osebno ne moti, ko me tikajo pri mojih 46-ih

Odgovor na objavo uporabnika
dada73, 25.03.2024 ob 19:59

Mene pa ful moti, da me vikajo! Pa sem stara 51 in me to moti. Delam v Avstriji in tam tega sploh ne poznajo, ko začneš z vikanjem, te gledajo ful čudno in takoj popravijo du-ti in to celo nadrejeni,  šefi, direktorji.

Sicer sama, kjer nanese tud vikam, ampak če mi nekdo reče, da naj tikam, bom tikala

Mi je pa to totalno mimo, ker spoštovanje se lahko izkaže tud s spoštljivim izražanjem tikanja. To je pač moje mnenje

Da v Avstriji tikajo vse povprek prvič slišim. Vsaj pred leti,ko sem bila v Avstriji in Nemčiji so nas v restavracijah,hotelih,trgovinah… vikali. A je to v današnjih časih sedaj tako?

Sama vikam vse nepoznane, neglede na izobrazbo. Če pa kdo povabi k tikanju,potem je to seveda druga stvar.

 

Pa se nekam si zapisite, da na netu se pa tikamo in je to znak, da smo si enakovredni, nihce ni nekaj vec na netu. To net vikanje je tko mimo, kar pikce dobim, sploh ko je se nepravilno vikanje, jao devica Marija, pomagaj nam.

Hja ne vem, če …

ker če se je začelo s tikanjem, verjemite, da se bo tudi odnos hitro spremenil.

Meni se zdi prav, da se odrasli vikamo, dokler se ne dogovorimo drugače.

Pri mojih strankah tikam le šolarje – vikam že študente, pa ostale odrasle.

New Report

Close