Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek še ena sramota za zdravstvo

še ena sramota za zdravstvo

Ce imas povprecno bruto placo cca 1300 eurov mesecno, placas mesecno za zdravstveno zavarovanje skupaj z dodatnim zavarovanje priblizno 106 eurov, letno je to 1280 eurov in v svojem zivljenju priblizno 50000 evrov (ce pridno delas 40 let s to isto placo). Povprecno gre za zdravje cloveka v njegovem celem zivljenju (podatek sem na hitro nasel le za ZDA) cez 300000$, vecino tega se zapravi v zadnjih letih zivljenja. Stevilke v Evropi kot vem niso niti toliko nizje. Meni se zdi dokaj jasno, da vsega zavarovanje ne more kriti.

Darko 12

lovorik zdravstva si pač ne morem pripisati,lahko pa bi se reklo,da v svoji veji znanja ,o zdravstvu zelo veliko vem

ne morem pa razumeti,da je že nekajkrat napisano,da govorimo o konkretnem belem receptu,ki ti ponuja ugodnost po sklenitvi dodatne premije samo za zdravila z oznako O 05

to nima nobene veze s tvojo razlago o dOdatnem in pogojenem zavarovanju glede na predhodno sklenjeno pogodbo PROSTOVOLJNEGA ZAVAROVANJA,kamor so vključene čakalne dobe…..

srečno Bodi, kar si, ostalih je tako že preveč!

pardon ,sem pozabila dodati še to

moj nadstandard je vezan izključno in samo na zdravila,ki so izdana na bel recept in so po zakonu o…….., oziroma se krije razlika iz naslova moje pogodbe

samo o tem je govorila tudi morski konjiček,le ,da ga nekateri nočejo ali ne znajo razumeti

vse novejše pogodbe med posamezniki in različnimi zavarovalnicami pa ponujajo različne pakete, med katerimi lahko zaslediš tudi svojo razlago

srečno Bodi, kar si, ostalih je tako že preveč!

Aha, zdaj je sramota za zdravstvo, da so določena cepljenja plačljiva, kot v vseh razvitih državah. Po drugi strani pa jamrate, kako cepljenja proti otroškim boleznim ne bi smela biti obvezna in bi jih veliko med vami uvrstili kar med prostovoljna. Jasno je, da bo tisto, kar je prostovoljno, slej ko prej postalo plačljivo. No, in potem ko bomo imeli vsa cepljenja za otroke prostovoljna in plačljiva, boste pa jamrale in jokale, da je to nesramnost in boste vse divjale cepit. Prve tiste, ki ste sedaj proti cepljenju.

Tudi jaz imam to zavarovanje in sem prepričana, da Lekadola in Coldrexa ne dobiš zastonja na bel recept, mogoče dobiš aspirin, ker ga zdravniki predpisujejo za redčenje krvi. Lahko prosim poveš v kateri lekarni ti dajo Coldrex na bel recept s tem zavarovanjem zastonj?

bravo morski konjiček, bravo tiffany!

Kakšen nesporazum, pa vse je čitljivo napisano!

Občudujem vajino vztrajnost pri takih bučah! Jaz jih še k metlam ne bi spustila………..?

kva si ne dajo dopovedat!

A ni to to?

“Zavarovanje krije stroške zdravil, predpisanih na samoplačniški recept.”

In zakaj bi moralo biti cepljenje zastonj?

Ce imas povprecno bruto placo cca 1300 eurov mesecno, placas mesecno za zdravstveno zavarovanje skupaj z dodatnim zavarovanje priblizno 106 eurov, letno je to 1280 eurov in v svojem zivljenju priblizno 50000 evrov (ce pridno delas 40 let s to isto placo). Povprecno gre za zdravje cloveka v njegovem celem zivljenju (podatek sem na hitro nasel le za ZDA) cez 300000$, vecino tega se zapravi v zadnjih letih zivljenja. Stevilke v Evropi kot vem niso niti toliko nizje. Meni se zdi dokaj jasno, da vsega zavarovanje ne more kriti.[/quote]

Že samo navaden MRI s kontrastom stane prek 500€, mesečno zdravila za MS prek 1000€, kje pa je še kak obisk zdravnika ali bolnica:(

Kje pa so zdravljenja kake levkemije, raka ali pa recimo po prometni nesreči?

Hvala državi za tako zdravstvo! Brez njega bi bil žal marsikdo obsojen na životarjenje ali pa smrt, tako pa lahko relativno normalno živi.

Mislim sicer, da stane okrog 100 evrov manj, se pa v ostalem strinjam s tabo.

Resnično me zanima, po kaj nepotrebnega hodijo dohtarji. Ker če je zdravilo potrebno in je tisti, ki ga je napisal kompetenten za to, da ga predpiše, potem ni tu nikakršnega skubljenja zdravstvene blagajne. Je pa prav vseeno če dohtar napiše za svojega otroka AB na svoj recept, ali pa gre dalat nepotrebno gužvo k pediatru.

Mislim sicer, da stane okrog 100 evrov manj, se pa v ostalem strinjam s tabo.[/quote]

Res je, samo slikanje je malo manj (odvisno, kam greš).
Posebej pa se zaračuna pregled in mnenje radiologa, pa še posebej, če mora delati primerjave s starimi slikami:((
Ali pa dobiš napotnico:))

Skratka – meni aspirina, fenistila, tudi primoluta (za moje udobje)… ni noben problem plačati.
Denar naj gre za zdravljenja in zdravila, ki se jih res potrebuje!

Resnično me zanima, po kaj nepotrebnega hodijo dohtarji. Ker če je zdravilo potrebno in je tisti, ki ga je napisal kompetenten za to, da ga predpiše, potem ni tu nikakršnega skubljenja zdravstvene blagajne. Je pa prav vseeno če dohtar napiše za svojega otroka AB na svoj recept, ali pa gre dalat nepotrebno gužvo k pediatru.[/quote]

Razne zadeve za hujšanje, recimo …

Razne zadeve za hujšanje so na bel samoplačniški recept in se že vsaj desetletje ne da kar tako skompenzirati s kakšnim drugim zdravilom na recept. Če pa to kje delajo, potem dela napako lekarna.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Se pravi, če ima nekdo nadstandard in mu zdravnik napiše recept, plača v tem primeru zavarovalnica?

če ima nadstandard za samoplačniška zdravila, do določenega zneska letno, da (na bel recept).

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

a si zdaj dojel?????????

New Report

Close