Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek še enkrat o odpadkih

še enkrat o odpadkih

Berem,berem in nikjer podatka.
Kam recimo vržem kosti od piščanca,svinjine?Ali vržem v biološke,ali v mešane odpadke?
Papirnati robčki tudi spadajo pod biološke odpadke?
Hvala za odgovore,pojasnila.

kosti ne sodijo med biološke, ampak med preostale (navadne) odpadke.

Kosti ne spadajo med biološke odpadke, ker lahko, da se ne bodo nikoli razgradile… Paleontologi so našli že ostanke okostij izpred 570 mio let…

nova
Uredništvo priporoča


haha
genialno
kosti se ravno tako razgradijo.
v biološke odpadke ne smeš metat ne ostankov mesa in ne kosti.

Kam daš pa recimo ostanke od kosila?

Glede na spodnji zapis bi rekla, da kosti ne, papirnati robčki ja. meso je pa najbrž “netekoč ostanek hrane”…?

Kaj odlagamo v rjave posode?
kuhinjske odpadke
zelenjavne odpadke (čebulne in krompirjeve olupki, odpadke vseh vrst zelenjave, denimo solate, zelja …)
olupke in ostanke sadja
kavno usedlino
kavne filtre in čajne vrečke
netekoče ostanke hrane
jajčne lupine
pokvarjene prehrambene izdelke
papirnate vrečke in robčke ter
vrtne odpadke


poješ jih.

a ni logično, če jih ne moreš uturit ne pod steklo, ne pod plastiko, ne pod biološke…. jih najbrž ne boš metal med papir, ampak v črno kanto med ostale odpadke.

v biološke namreč ne sme nič mastnega.

lahko pa vržeš not prah iz sesalnika (vendar brez vrečke)

Netekoči ostanki hrane gredo v bio

Za kosti je povsod napisano, da sodijo v preostanek odpadkov. Papirnati robci in pap brisače sodijo v biološke, je tudi jasno napisano.

Za ostanke surovega mesa v manjših količinah (ko obrežemo zrezke) sem poslala vprašanje na Snago po e-pošti in mi je ena prijazna gospa odgovorila, da če gre res za manjše količine, da jih tudi lahko vržemo med biološke odpadke.

Dobro je moj reku-spet bo udri po sirotinji! Manj izobraženi bodo plačevali kazni!

Hvala vam za prijazne odgovore.
Samo nekaj me še zanima.
Kam vi dajete odpadno kuhinjsko olje od cvrtja,pohanja?

Olje itn v wc školjko


Ah, daj ne provociraj!

New Report

Close