Najdi forum

Splash Forum Style.Over.Net Nega, ličenje in style Se je kdo uspešno rešil glivic na nohtih?

Se je kdo uspešno rešil glivic na nohtih?

še ena naravna zadeva ki deluje: Noge umijete najprej z vodo in milom, potem pa z belim kisom. pustite da se posuši naravno. zdbobit stroke česna (cca.enega na prst) in na to nakapljate ol. olje..potem s tem debelo premazete noht in delce česna zatlačite pod noht (če je dvignjen).ovijete z kuhinjsko folijo, nataknete nogavice gor(da je topljeje) in pustite vsaj 12 ur ..idealno je 24 a se težko hodi..potem odstranite in s pilo odstranite “svinjarijo” okrog in pod nohtom…to ponavljate…prvi rezultat je ze po tednu dni..odvisno pač od prizadetosti nohta..

zdravo,

vidim, da nas je s problemom glivic na nohtih vednoveč. Sam imam te probleme že leta, ker se prekomerno potim in imam vedno mokre superge. Za zdravljenje glivic sem uporabil že vse mogoče variante od namakanja nog v hrastovo lubje, pa sode bikarbone, pa lamisil kreme in na koncu mi je uspelo s canespor kremo. Ta krema je v dveh delih. Prvi teden si mažeš nohte, da jih omehčaš in odstranih poškodovane nohte. Potem pa nohte redno vsak dan 3 tedne mažeš s kremo in prste čez noč oviješ s priloženim naprstniki. Napredka ne vidiš, ker po tej terapiji nimaš nohtov, novi ti pa še ne zrastejo, zato sem terapijo kar še enkrat ponovil. Poleg te terapije sem redno vsak dan uporabljal še protex blazince, Bistvo vsega je, da redno skrbiš za dezinfekcijo čevjev, ki jih obuvaš, če ne nisi naredil nič. Mislim da sem se končno pozdravil, da so mi zrasli novi nohti pa je bilo treba več kot pol leta. Pravijo, da si nikoli ne veš če si se glivic res rešil ampak naredil bom vse, da tega vraga ne dobim več. Protex še vedno redno uporabljam, pa tudi žena in oba otroka, ker mislim da je v tem cel štos. Vsi gledamo, da ne obuvamo mokrih čevljev in da jih vedno dezinficiramo. Glivice so v čevljih in tud če jih stakneš drugje jih vedno preneseš v čevlje. Protex dobiš na njihovi spletni strani ali pa v Tomasovih trgovinah.

Veli sreče
Mmarko
Z veseljem delim moje izkušnje,

Pozdravljeni,
pri glivicah je pomembno tudi, kako se prehranjujemo. PRedlagam, da se pozanimajte in ukrepate tudi na tem področju. lp, J.

Sem jih imela, nevem, 8 let? Najprej na kozi, potem po raznih neuporabnih kremah so se razsirile na noht, potem se preselile na sosednji noht, se miljon kremc, nailnerjev, use. Dvakrat mi je noht kar sam odpadel, vendar je zrastel nov, in je blo stanje isto. Potem sem sla enkrat k dermatologu na testiranje (je bilo negativno), me obvestil, da gre mogoce za poskodbo, ne okuzbo, in da v takem primeru ne more naredit nic.

Sem vseeno dobila tablete Lamisil za 6×14 dni ce se prav spomnim, pa napotnico za pogledat, koliko so mi unicile jetra. Po poteku tablet, NIC. Vendar jih je izgleda pobilo, po ca 6 mesecih se mi je zacel izrascat zdrav noht in jih od takrat nimam vec.

Lakiranje je pomojem bolj poslabsalo (vsaj estetsko, glede na moje nohte pac), pa tudi karkoli na osnovi alkohola.

Ce bi se mi to zgodilo ponovno, z veseljem sprejmem enako (skodljivo kolikor ce bit) zdravljenje. Vec let je trajalo, da sem intuitivno nehala skrivat noge, ce se bila v odprtih cevljih :.( Pa razne pripombe sosolk na to temo ipd (tudi od ljudi, ki niso vedeli da sem jih imela)… grozno. Ce bi imela partnerja s to tegobo, in ne bi maral tablet, bi mu Lamisil verjetno podtikala v hrano. V moji glavi pac ni vec hujsega kot to.

Mogoce bi bilo pa mogoce pri vas sploh za preverit, ce sploh gre za glivice. Razne druge stvari (pomanjkanja vitaminov ipd) se lahko tudi odrazajo na nohtih.

POZDRAVČEK, PRI SVOJIH STRANKAH, KI JIH VODIM SKOZI CELOSTNI PROGRAM

sem ugotovila, da se je vsem stanje glede gljivic na nogah in tudi vnetij ( ginekoloških) izboljšalo oziroma so se težave odpravile, čeprav so se ženske mojega programa udeležile zaradi hujšanja ali hormonskega neravnovesja ali problematične kože.

Simone Godina – moderator
Cetificiran zdravstveni dietni trener za poblematično kožo in dolgoživost

Naročila na brezplačno konzultacijo, ki poteka na na daljavo po telefonu:

http.//www.simone-godina.healthcoach.integrativenutrition.com/kontakt

Imam zelo dobre izkušnje z lakom Loceryl, ki pa se ga v Sloveniji ne dobi več, imajo pa ga v avstrijskih lekarnah in menda tudi na Hrvaškem. Nazadnje sem plačala cca. 45 EUR. V kompletu so; pilice, razkuževalni robčki ter lak. Površino nohta nekoliko popilite, posušite z robčki ter na prizadeto mesto nanesete lak. Postopek ponovite vsak drugi dan. Širjenje glivic se zaustavi praktično takoj, noht ki raste spodaj je popolnoma zdrav. Pri sebi sem glivice odpravila 2x, tudi v moji širši družini so zadovoljni z njim. Vredno je poskusiti.

Moj mož je imel prav katastrofalno debele in odstopljene nohte na nogah in rokah.Ker je hodil k revmatologu zaradi revme je imel tudi močna zdravila.Probali smo z vsemi temi mazili pa nič,nato mu je osebni Dr. dal tablete-SPORANOX.To se pije 2×2 7 dni nato pavza 3 tedne in še 2x ponoviš.Že po 3 mesecih je videt da mu rasejo popolnoma zdravi .Tudi sama sem jih dobila sedaj sem popila 2 rundi in že vidim da kar je zraslo so zdravi nohti.DELUJE

Zdravo,

glivice na nohtih niso nič drugega kot z glivicami obremenjeno in zasičeno telo.
Najprej je potrebna uvedba hrane brez sladkorja, ki hrani glivice.

Nato pa lahko poskusite, da vsak dan zaspite z namočenimi nogavicami v sodo bikarbono, ali pa kar namočite noge v vodo s 5% raztopino sode bikarbone ( brez aluminija seveda ). Soda bo nevtralizirala kislino… lahko si jo tudi malo natresete v čevlje …vam ne bodo smrdeli 🙂

Seveda pa to terja čas…rezultati niso čez noč…noht raste skoraj pol leta

LP
Mateja

Opažam, da je ta tema vse pogosteje tudi oglaševana, vsaj na TV je zadnje čase več različnih vrst odprave glivičnih nohtov, nailer je en izmed njih, za drugega ali druge se ne spomnim.

Opazil sem tudi “novost za laike”, medtem ko naj bi bila metoda že nekaj časa na slovenskem trgu.
Tule: fotodinamična terapija za odpravo glivic[/url]

http://pedimed.si/glivice-na-nohtih

Pozdravljeni!
Tudi sama sem bika na žalost žrtev glivic in sicer na nohtu na nogi. Sprva nisem ukreoala ker sem mislila da je le kaka nepomembna lisa, ki se je kasneje vse vecala in obarvala rumeno. Zdravnica me je res diagnosticirala z glivicami in dala pršilo Lamisil, katerega mislim da dajo za glivice skoraj vsem s tem problemom. Meni je zdravnica rejla da bi se mi v roku dveh tednov stanje moralo izboljšati. Po mescu ni bilo razlike. Sama se nisem nic kaj čudila, saj je to bilo navsezadnje le pršilo, ki trdovratnim glivicam, ki se razvijaji v podnohtju, ne more do živega ; nikakor. V strašnem obupu in predvsem strahom pred širjenjem glivic sem na tv opazila reklamo za Canesten komplet za odstranjevanje glivic s kremo canespor, ki deluje protiglivicno. To je bila mona zadnja priložnost, da glivice odstranim in se jih dokončno znebim. In res sem komplet, ki stane okoli 25€ nabavila in pridno uporabljala kak mesec. Rezultati vidni takoj, deluje na princip odstranjevanja obolelih delov, kar je edino pravilno in nato uporabljanje protiglivične kreme še mesec. Noht mi je takoj zrasel nazaj, ceprav je slo le za tretjino ampak je zdrav in glivice se hvala bogu niso razširile.
In v izogib le tem, previdno iz izbirajte obutev, ki naj bo zračna se posebej v poletnih mesecih, pazljivo v termah in toplicah, kjer se glivice rojevajo in ne obuvajte tuje obutve!
Vse uspešno pri zdravljenju!

Se strinjam z Mmarko! Samo vprašanje je kdaj jih boš spet fasal. Jaz tudi z veseljem soročam, da smo se jih (za zdaj) REŠILI!!!!

Pri nas smo jih pa usšeno rešili s powerseptom proti glivicam. Zdelo se mi je zanimivoo, da je kao en izdelek za vse, tudi za dezinfekcijo čevljev.

Res smo neumni, če mislimo da bomo samo neki nanoht dajal pa bo bolje- pol pa vtikamo v iste (ponavadi neprimerne) čevlje al pa copate.

Mož je imel dolga leta težave, sprobal VSE, sam še prsta si ni odrezal 🙂 Tudi noge so mu smredele, obupno Pa je za zdaj rešen. Smo pa zamenjali obutev in samo 100% bombažne nogavice.

Sin pa košarko igra in je imel seveda potne noge, pa patike in je pa dobil izpuščaje po nogah – smo tudi pozdravili z tem powerseptom. Vem, da ga je vse peklo in srbelo. Bil je že kar malo depresiven zarad tega, najstniki.

Sem pa preprala vse nogavice na 60, ene pa kr na 90 stopin, prešrpicali smo vso obutev.

Zdaj kadar gremo na na bazen al pa v toplice – OBVEZNO damo gor plastične natikače in se kar vnaprej pošpricamo, za preventivo.

Težko pa sem može prepričala v drugačno prehrano, ker v to ne verjameta. Tudi sama mislim, da je to stvar telesa samega. Eni majo herpese eni ne, pa lahko glih iz vsakega kozarca pijejo.

Se strinjam z Mmarko! Samo vprašanje je kdaj jih boš spet fasal. Jaz tudi z veseljem soročam, da smo se jih (za zdaj) REŠILI!!!!

Pri nas smo jih pa usšeno rešili s powerseptom proti glivicam. Zdelo se mi je zanimivoo, da je kao en izdelek za vse, tudi za dezinfekcijo čevljev.

Res smo neumni, če mislimo da bomo samo neki nanoht dajal pa bo bolje- pol pa vtikamo v iste (ponavadi neprimerne) čevlje al pa copate.

Mož je imel dolga leta težave, sprobal VSE, sam še prsta si ni odrezal 🙂 Tudi noge so mu smredele, obupno Pa je za zdaj rešen. Smo pa zamenjali obutev in samo 100% bombažne nogavice.

Sin pa košarko igra in je imel seveda potne noge, pa patike in je pa dobil izpuščaje po nogah – smo tudi pozdravili z tem powerseptom. Vem, da ga je vse peklo in srbelo. Bil je že kar malo depresiven zarad tega, najstniki.

Sem pa preprala vse nogavice na 60, ene pa kr na 90 stopin, prešrpicali smo vso obutev.

Zdaj kadar gremo na na bazen al pa v toplice – OBVEZNO damo gor plastične natikače in se kar vnaprej pošpricamo, za preventivo.

Težko pa sem može prepričala v drugačno prehrano, ker v to ne verjameta. Tudi sama mislim, da je to stvar telesa samega. Eni majo herpese eni ne, pa lahko glih iz vsakega kozarca pijejo.

Pozdrav vsem,
jaz uporabljam SVR Xerial 40 ongles Krema za nohte. Priporočila mi ga je gospa v lekarni. Dejansko deluje. Počasi sicer, ampak deluje.
Sem zelo zadovoljna.

Stvar je dokaj preprosta in zelo uspešna neboleča traja pa do 1 mesec.V lekarni kupite CANES-NAIL .Kar se tiče uporabe vse piše v škatli pa veselo na delo

Navedeno
alenka00
Navedeno
gliviceee
Mož ima že 3 leta glivice na nohtu palca na nogi. Ima zelo zadebeljen noht in je že malo dvignjen in rumen. Poskusil je že vse sorte, zdaj si že eno leto in pol daje gor vsak dan kapljice tee tree, a ni nobene spremembe. Povsod piše, da je treba dolgo vztrajati, a po letu in pol bi morala biti kaka sprememba. Lepo prosim za kak nasvet – močnih tablet, ki škodujejo jetrom, bi se rad izognil. Povejte, prosim, če je že komu uspelo kako drugače kot s tableti pri taki stopnji glivic. Mislim, da jih imam tudi jaz – oba palca imam namreč rumenkasta, podobno kot pri kakem kadilcu. Že parkrat sem zadevo pokazala svoji zdravnici, pa vedno reče, ah, to ni nič. Moja nohta sta sicer razen obarvanosti povsem normalna. Si ju pa zato, ker sta rumenkasta, stalno lakiram.
Mož ima tudi zelo razpokane pete, take, da ima ob straneh prav majhne zareze. Kako se rešiti te tegobe? Vsak nasvet bo dobrodošel.

evo tudi jaz ima oba palca rumenkasta in mi odstopata. Sem šla k zdravnici pa je reklad a to niso glivice ampak mi nohta odstopata zaradi športa in ker imam oba palca prifrčakana se z nohtom nabijam v superge in prede do poškodbe. Sicer imam ta nail repair ampak kakšnega učinka ni..

Da, zaradi športa – stalne vlage zaradi potenja – se glivice še hitreje razmnožujejo. Bi rekla, da so vseeno glivice, ne vem pa, zakaj se zdravniki tako branijo zdravit take zadeve.

glivice ?

2x na teden v limonin sok !

učinkuje 80 % .

Uporabljam smrekovu kremu … Javim rezultate 😀

Tudi jaz sem bila v mikološkem laboratoriju in so mi rekli,da to niso glivice temveč psorjaza.Dermatologinja mi je dala mazilo Daviobet,vendar po 6 mesečnem zdravljenju ni nobenih rezultatov,še poslabšalo se je.Res ne vem kako naj rešim ta problem.Ne pomaga nailer repair,niti olje čajevca,popolnoma nič.Poskusola sem že z vsemi mazili, ki se jih dobi na tržišču učinka pa ni.POMAGAJTE

Tudi jaz sem imela glivice na nogah, z rednim mazanjem se ni izboljšalo
Moja kozmetičarka mi je svetovala naj si odebeljen rumen del nohta odstrizem, nato mi je cel prst dobro razkužila, namazala s kremo in mi na tretjino nohta naredila umeten noht. Vse čevlje sem razkužila in počasi mi je zrasel nov zdrav noht. Prej pa sem se mučila s kremami in tudi tabletami pa ni nič pomagalo

imela sem glivice na enem prstu in pomagalo mi je prehransko dopolnilo skinetrin, prej sem uporabljala kaksen lak za nohte ampak ko sem nehala uporabljat, spet so se vrnile. Zdaj od uporabe skinetrin minilo je kakšne pol leta in nimam nobenih glivic, tako da osebno proporočam.

Kupil sem v lekarni Canes-Nail, po uporabi približno en mesec je šel noht dol. Po šestih mesecih mi je zrasel nov neokužen noht. Po dveh letih se mi glivice še niso ponovile.
Ni bilo nobenih bolečin.

Tudi jaz imam problem z glivicam na nohtih. Na nogah imam celo zatečene prste in to zelo boli. Poslusila sem vse živo od domačih pripravkov do atifan tablet in mazila. Slednjega sem uporabljala tri mesece, ampak stanje se ni izboljšalo. Obiskala sem dve dermatologinje in njuno mnenje je bilo luskavica nohtov. Glede na to, da sem jima samo pokazala nohte, sem bila skeptična glede luskavice. V moji družini nima nihče luskavice ne takšne ali drugačne, tudi kožo oz sklepe in lasišče imam lepo. Pa sem šla na pregled še k enemu doktorju in dobila novo diagnozo. To so glivice, na nogah, na katerih imam pa prste zelo zatečene in boleče to je pa hudo glivično vnetje. Predpisal mi je lamisil tablete. Te tablete moram jemati najmanj eno leto in učinek bo zagotovljen. Rekel mi je, da noht na roki potrebuje pol leta da zraste lep in zdrav, na nogah pa traja eno leto.
Sedaj pridno jem tablete in čakam da mine to eno leto.

Kot pedikerka predlagam nakup tinkture od gehwolla. Pomaga ampak je potrebno Vztrajanje. Glede na to, da nohti na nogah rastejo bolj počasi je potrebno najmanj pol leta da zraste ponovno lep noht. Pomembno je tudi redna nega nohtov. Kar pomeni redno umivanje, fino je imeti tudi kakšno razkužilo, redno menjanje nogavic, če ne noge močno potijo priporočam kakšen dezodorant za noge ali pa baby puder ki vpija vlago, na bazenih je dobro nositi natikače. Dober bi bil tudi obiski kozmetičarke, da vam dobro očisti tudi ob nohtne kanale.

Pozdravljeni.
Vec kot dve leti sem se trudila znebit glivic na nohtih(rumene konice nohta) z vsemi možnimi pripomočki (limona,olje cajavca,soda bikerbona,tableti za čišcenje protez,lekarniska mazila).A nič od tega ni izboljšalo stanje. Potem sem pa youtubu zasledila neki prispevek o glivicah in peroksidu.In sem si kupila peroksid 3% in s tem mazala dvakrat na dan in v roku dveh tednov je noht postal normalen (brez rumenih konic) od tega je ze 1 mesec in noht je se vedno lep in brez glivic.
Link kako si znebis glivic na nogi z belilom https://youtu.be/N-whb0X2C2E

Tudi pri meni se je Skinetrin dobro obnesel, boljš kot lak za nohte. Pa že dolgo se težave niso vrnile.

New Report

Close