Najdi forum

Splash Forum Style.Over.Net Nega, ličenje in style Se je kdo uspešno rešil glivic na nohtih?

Se je kdo uspešno rešil glivic na nohtih?

Jaz bom povedala samo to, da ne kupujte komercialnih proizvodov, ker boste drago plačali za nični učinek. Ja, 3% vodikov peroksid res pomaga, poizkusite najprej s tem. Slabost tega je, da precej stanjša nohte, zato postanejo precej občutljivi. Skrajni ukrep in na lastni koži preizkušen je 80% ocetna kislina (vsebuje jo recimo pisalo Excilor) , ki se dobi v čebelarskih trgovinah. 1 liter stane ca. 6 €. Glivice dobesedno zradira. Sploh tiste površinske. Pri globinskih glivicah, kjer je noht že odebeljen, siv ali rumen … pa traja malo dlje. A ne veliko. Slabost je, ker jo težko nanest na noht, ne da bi malo zadeli kožo, kar pomeni pekoč občutek. Ocetno kislino nanašamo previdno, najbolje z vatirano palčko ali pa aplikatorjem, kot je pri lahkih za nohte. Če boste zadeli kožo, probajte sprati in namažite z ognjičevo kremo, koksovim oljem … ipd. Ker so glivice tudi na koži med prsti, svetujem dodatno terapijo z zgoraj omenjim vodikovim peroksim, ki ga nanašate z vato. Pa ne pozabit na razkuževanje čevljev. V DM se dobi sprej za tekstil in čevlje, ki uničuje glivice, bakterije … S tem lahko pošpricate še nogavice. Terapija je zaključena, ko opazite, da izrašča zdrav noht. Seveda lahko nadaljujete s preventivo. Pa srečno!

Vodikov peroksid kupiš v lekarni? Dvakrat na teden si namažeš – in nič več?
Je kdo mogoče probal z nohtno protetiko? To deluje? Koliko časa traja in koliko stane?

Tako je, v lekarni.

Ne le dvakrat na teden, temveč vsak dan. Lahko večkrat.

Kako poteka postopek – je treba olje čajevca razredčiti; menda se lahko kombinira s sodo? V kakšnem razmerju oz. je treba dodati še vodo? Se to z vatirano palčko nanese na nohte?

Hvala za odgovor in lep pozdrav

Jaz sem šla raje kot vsa poizkusnaja doma, k profesionalnemu pedikerju, ki je specializiran za omenjeno. Okužen nohtek odrežejo, kajti spodaj je celo leglo glivic, pobrusijo … In dajo gel za mazanje. Hkrati ne pozabite na rakuzitev čevljev in pranje nogavica na 60. Če si samo nožek matere ne bo nič pomagalo, če imate glivice se drugje. Jaz res priporočamo omenjeno pedikerko na Pericevi v Ljubljani. Po vseh njenih nasvetih je stanje po 1 mesecu skoraj popolnoma brez in nohtek lepo raste.

Te glivice na nohtih so res trdovratne. Par let nazaj sem jim dobil in sprva uporabljal navadni vinski kis, da bi šlo stran. Niti glivice niti vonj po kisu ni šel zlahka vstran, vstran je šel malo po malem samo noht na palcu.

Potem se probal vse urgote pa nailere pa warnerje in je pomagalo, mal je bilo boljše, ampak tisto je res treba en čas uporabljat, recimo vsaj 1 mesec da se kaj vidi. Še najbolj je bil Powersept , ker sem si lahko mazal tisti del pod nohtom pa šprical vse zokne, ki sem jih tist čas nosil
Vse skupaj je potem trajalo še kr ene 3 mesce, da je šlo zares vstran, in to kar neki stane, ena taka tubica teh sprejev za glivice na nohtih stane tut po 30€ v lekarni – https://www.lekarnar.com/izdelki/powersept-prsilo-proti-glivicam

Je pa res, da je noht na palcu se ozdravel in zrastel nazaj. Od zdaj naprej vedno grem z natikači na javne bazene, ker sem ziher, da sem to tam staknil. Pa bog ne daj komu posodit nogavic ali čevljev, če je prej bla notr noga z glivicami, to je prelahko prenese in pretežko/predolg traja ves ta postopek mazanja, da se znebiš.

Upam da komu pomaga.

Zelo slabe izkušnje s Pedimed -om, en obisk (10 minut dela) 35eur, vsi izdelki dvojna cena, veliko obljubljanja z njihovo lučko, zapravil preko 300eur in nobenega rezultata, nobene izboljšave. En obisk obsevanja z lučko traja 10minut kar je 30eur. Vse delam kot so naročili, pa je isto kot je bilo prej. Glivica na enem nohtu. Skratka, če ima kdo preveč denarja, naj jim ga kar na kasi pusti brez sanacije nog. Skratka nikar ne nasedajte in denar raje porabite za kaj bolj koristnega.

S Powersept -om in Urgotom izjemno slabe izkušnje. Powersepta smo nabavili kar nekaj flašk, tudi izboljšano verzijo in po uporabi nekaj mesecev absolutno nobene razlike. Ne mečite denarja za meglo.

poklici na 040868839 l.p

imel sem probleme 12 let vse probal zdaj po 2 mesecih koncno resen poklici na 040868839

pozdravljeni . zelim pomagati vsem .po 12 letih nadloge in probal sem vse ni pomagalo nic nato mi je v pogovoru gospa ponudila spray .po 3 tednih je bil ze viden rezultat danes pa normalni nohti kot pri 20 letih .inf.040868839

Da še jaz delim svojo izkušnjo,pojavile so se mi glivice, pa sem jih zdravila na vse možne načine. Še kar dobro se je obnesel lak Onytec ampak je zelo drag, potem ko sem za kakšen teden pozabla kje lak, sem nekahala mazat in zopet je bilo slabše. Redno noht tanjšam in čistim. Sedaj je noht tanek ampak mi ga pol manjka. Da bi nehala zdravit, bi nazaj zrastel glivičen. Letos poleti so mi glivice napredovale, na stopalih sem imela suho kožo, luščila se je in rdeči fleki so bili. Ker imamo domač kis sem namočila noge v kis z malo vode. Noge so me srbele, da bi si jih najraje kar stran potrgala. Takrat sem ugotovila, da če je takšna reakcija more pomagat. Glivic na stopalih sem se znebila, na nohtu pa še ne. Sicer je bolje. Sedaj pa en teden polivam noht s kisom večkrat na dan, nogavice operem in dam v zmrzovalnik za par dni, dokler jih ne potrebujem. Nisem mogla verjet v tak učinek kisa. Se mi zdi, da se mi noht kar suši. Res pa je, da imamo zelo močen vinski kis. Po tuširanju pa redno nohte posušim s fenom. Zaradi glivic se mi noht tudi vrašča, to pa zelo boli.

Ja jaz sem se jih rešil.
Moj problem je bil odtiščan noht na palcu, od superg, ker veliko planinarim in tudi noge se mi precej potijo, nisem bil preveč pozoren na higieno, pa sm potem dobil ščasoma glivice na palec desne noge. Sem bil 4x v razmaku 3 mesece, ne vem točno kako se reče postopku, kokr pedikura in še pač z neko napravo mi je posvetila na noht. Priporocam vsem ki imate tezave z glivicami.
lep dan Ata

Powersept je KATASTROFA, ne kupujte tega izdelka, ker je nič od nič, kupite vodikov peroksid 3% in vestno nanašajte. Imajo veliko tržno oglaševane izdelke ampak žal učinka ni. Pri nakupu bilo katere stvari je pomembno kaj vam oz. nam pomaga ne pa kaj je dobro oglaševano. Zahvaljujem se za vse informacije, ki prihajajo iz vaših lastnih izkušenj. LP bojevnik z glivicam

Evo, da delim svojo izkušnjo. Jaz sem se po cca. 6 letih rešila glivic. Imela sem jih na palcu na nogi, uničenega malo več kot polovico nohta. Štiri leta sem v upanju na ozdravitev mazala noht z raznimi laki iz lekarn (en ki ga ni več v prodaji in Onytec), zapravila ogromno denarja (sigurno več kot 200€), ampak ni bilo rezultatov. Te laki niso nič pomagali, če že, so mogoče upočasnjevali napredovanje. Poskusila sem tudi s tea tree oljem. Sem že skoraj obupala in se sprijaznila da bom pač imela tak noht.
Nato pa sem nekje zasledila, da pomaga tudi 80% ocetna kislina, spomnila pa sem se tudi, da smo se na faksu učili, da glivice ne marajo kislega okolja. Naročila sem 1L 80% ocetne kisline prek spleta v neki čebelarski spletni trgovini (in odštela v primerjavi z laki zelo zelo malo denarja, cca 7€). To kislino sem vsak večer (na umite in obrisane noge) nanašala na noht s palčko za ušesa. Prvi rezultati so se začeli kazati že po mesecu ali dveh doslednega nanašanja. Glivic sem se znebila v malo manj kot 1 letu, nato pa sem preventivno še pol leta mazala, da sem se “za ziher” znebila vsake sleherne klice. Moram pa opozoriti, da bodite pri nanašanju natančni, da nanašate res samo na noht in ne tudi na okolnjo kožo, saj je kislina jedka in se koža lahko vname in peče. Noht sem samo redno strigla in mazala ter s konico pilice odstranjevala odmrle delce izpod nohta, ni potrebnega nobenega tanjšanja in brušenja nohta, saj kislina dobro pronica skozi noht in ustvari za glivice neugodno okolje.
Upam, da sem komu pomagala in prihranila veliko živcev in denarja. Srečno!

Pozdravljeni,
tudi sam se borim z glivicami na obeh palcih na nogah. Od februarja vsak večer mažem z lakom Onytech … pa imam občutek, da ni neke velike spremembe. Vem, da je potrebno biti vztrajen, vendar bi rad učinek tudi na nohtih in ne samo v denarnici 🙁
Na netu sem našel naslednjo zadevo: Ruck tinktura – AntiMYX in Ruck tinktura – Antimyx – SPREJ. Ima morda kdo kaj izkušenj s temi izdelki?
Prosim za pomoč. Hvala

Pozdravljeni,
Sam sem se boril s temi glivicami mislim, da 3 leta. Kupoval vse kar je možno na netu in v lekarnah. Čist sem že obupal nad vsem kar sem sprobal. Ker veliko kupujem na internetu, sem zasledil na strani Aliexpress, tekočino proti glivicam na nohtih. Ker mi je bilo smešno za kakšno ceno se prodaja, sem pomislil kako naj bo to pomagalo, če je tako poceni. In seveda sem še sprobal to kupit. Pravijo malo denarja, malo muzike, ampak pri tem ni veljalo. Vam povem, da mi je to edino pomagalo do sedaj.
Reče se mu: Mei Yan Qiong (fungal nail treatment) 30ml
In stane 3€ 🙂 smešna cena

Bodite zdravi in lp,

New Report

Close