Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Še kakšna ženska tukaj, ki nikoli ni bila na kt?

Še kakšna ženska tukaj, ki nikoli ni bila na kt?

Ne tablet ne kondomov nisva imela,samo predčasen umik. 3 načrtovani otroci, nič splavov.

Zelo plodna, tisti mesec, ko sva se odločila za otroka, sem tudi zanosila. Samo moški mora biti toliko zdržljiv in discipliniran, da se zna pravočasno umaknit.

Sem tudi v 20ih in še nikoli na tabletkah.
Je pa velik problem:
– kondom: ga ne more uporabljat, saj mu kmalu po tem, ko si ga da gor, ne stoji več. Tako je že vedno, tudi v prejšnjih zvezah. Meni ni všeč, ker se pri kondomu tisti fokus, ko sem vzburjena, nato prestavi v “delo s kondomom”
– tabletke: jaz proti, on isto
– metoda umika: tukaj bi še nekako bila za, a je bil on proti, čeprav res vedno ve, kdaj mu bo prišlo

Tako sva se odločila za pregradno kontracepcijo, ki zaenkrat še ni zatajila. Moram potrkat:)

Očitno je večina slovenskih moških še vedno na komot, kondomov ne bi imeli, ženske pa kot ovce po KT….

pa mi sicer ZDA skoraj v ničemer niso za zgled, ampak 30 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tam moških gre na vazektomijo….

ampak moški pri nas so tako neizobraženi o tem in imajo toliko predsodkov, da pač ne gredo na enostaven poseg, po katerem gredo lahko po dveh urah domov….
ha ha se npr. bojijo, da jim ne bo več “špricalo” kot je eden zadnjič povedal…

ampak semenčice predstavljajo 1 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} v semenski tekočini in po posegu pač tega 1 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ni več, vse osatlo je pa enako kot prej….

stara sem 43, dva otroka. Nikoli nisem imela KT in hvala lepa zanje. Nikoli v življenju nisem imela nobenih težav, vnetij, srbečič, hormnoskih motenj ali karkoli drugega, kar lahko povzročajo KT. Čudna nisi, le zakaj, čudne so one, da v tej dobi ne najdejo bolj zdrave K zase.
Srečno.

Nikoli jemala tabletk. Nosečnosti vse načrtovane, planirane, vedno zanosila v prvem mesecu;)

Zelo plodna, tisti mesec, ko sva se odločila za otroka, sem tudi zanosila. Samo moški mora biti toliko zdržljiv in discipliniran, da se zna pravočasno umaknit.[/quote]

Z dolžnim spoštovanjem ampak to je pa meni hm… Pismo ženske, a biologijo ste prespale??? Predsemenska tekočina nima spermijev???? O še koliko jih je, pa samo eden je dovolj. Zahvali se izključno lastni sreči, da nisi nenačrtovano zanosila. To nima nobene veze ne z disciplino, ne z vzdržljivostjo ampak samo s srečo.

Lep pozdrav,
Tea

Saam sem jih jemala, ker sem imela težave s ciklusom 2x po 3 mesece. Stara sem 37 let. Ostalo NND ali kondom.

Ne vem, na srečo samo iz pripovedovanj slišim, da moški nočejo kondomov.

Jaz sem bila do hormonske terapije tudi skeptična, in še preden sem to povedala fantu, je že na začetku zveze ogorčeno vzkliknil: “Pa saj se ne boš s tem zastrupljala!!” in predlagal uporabo kondomov še naprej.

In povrhu vsega ne smem uporabljati kondomov s spermicidom, ker po uporabi le-teh obvezno dobim vnetje mehurja, ob uporabi takih brez (ki jih je kar težko dobit) pa je vse super.

dobre ste, da jih niste oz jih ne jemljete. jaz sploh nevem kaj bi brez njih.

Raje kt kot nezaželena nosečnost.

raje vazektomja kot neželena nosečnost

Od kje ti prepričanje, da boš takoj zanosila, če ne boš na kt. A kondomi pa niso zaščita ali kaj. No nekja podobnega si mislijo moje kolegice: če nisem na kt bom ziher zanosila.

Spolne odnose že imam več kot 10 let, menstrucija vedno redna, sem bila že na ginekološkem ultrazvoku in moja ginekologinja pravi, da so moja rodila popolnoma normalna, tako da tudi neplodna nisem. Pa nisem še nikoli “po nesreči” zanosila, čeprav za zaščito uporabljam samo kondome.

50+.
Skozi brez kontracepcije, dva otroka.Svoje telo poznam u nulo in točno sem vedela, kdaj je ovulacija oz. kdaj se pripravlja. Tiste tri dni pač nisem imela odnosov.

Sem kamot in sem jih dolga leta jemala, občasno tudi prestavljala krvavitve.
Ni se mi spremenila teža, niso vplivale na kožo, ne na libido..le krvavitev je bila malo šibkejša.

Prenehala sem jih jemati, ker sem morala na pregled kompletne hormonske slike, ker so mi zaradi nekih drugih problemov na MR glave ugotovili zmanjšano hipofizo.
Menstruacijo po prenehanju jemanja sem dobila 27.dan, od tistega dne naprej redna, normalna, hormonska slika po 3 mesecih po nehanju jemanja (takrat so me testirali) taka za v učbenike, kako mora biti 🙂

Se ena taka – tudi jaz nisem nikoli jemala KT. Z dedci ni bil nikoli problem, ker sem vedno na zacetku povedala, da jih ne jemljem in da bova uporabljala kondom. Nihce se nikoli ni posebej pritozeval.

Jaz enako :-)).

Ti pa res nisi nek primer. Kolikor vem, si brez otrok.

Ti pa res nisi nek primer. Kolikor vem, si brez otrok.[/quote]

Pa si res prepričana, da o otrocih ne pišem zato, ker ne želim razkrivati mojega zasebnega življenja? Ali pa da imam mogoče za teme z otroki drugačen nick?


nesposobnica si očitno

micka

Ni šans, da bi jedla KT – tudi jaz.
Učim se spoznavati svoje telo preko simptotermalne metode, za dneve ki so rizični pa kondom. Dobro lavfa 🙂

do rojstva druge hčerke jih nisem želela jemati (ziher je ziher, če bi blo kaj narobe, da ne bi mogla zanosit, bi se vedno spraševala ali so tabletke krive), zdaj mi jih je gin odsvetovala. Pa jih itak nisem imela namena jemat. Moje hormonsko ravnovesje sedaj mi je čisto všeč.

Sem na istem. Pri 45 nikoli nisem vzela niti ene tablete /en otrok/

3 načrtovani otroki,pred leti kt eno leto,vendar sem spoznala,da niso zdravi,sem jih prenehala jemati.Letos mi je ginekologinja poskušala uvaliti hormoski vložek,ker je rekla več kot 20 let brez kt,pa sem ji rekla.Jok brate,tega pa jaz ne bom imela in tudi hormonskih tablet ne.Je bila kar šokirana,da sem se ji uprla.Ginekologi preveč silijo z kt se mi zdi.Kater jih ne jemljemo smo za njih prave čudakinje.Raje em čudakinja kot da zbolim.

New Report

Close