Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Še kosila ne zna skuhati

Še kosila ne zna skuhati

Odgovor na objavo uporabnika
Leeleenrpr, 15.09.2021 ob 10:41

Odgovor na objavo uporabnika
Je mogoče samohranilka?, 14.09.2021 ob 21:16

Odgovor na objavo uporabnika
Leeleenrpr, 14.09.2021 ob 21:14

A so bili njeni otroci lačni?

njuni otroci*

Hvala, ampak ni bila v tem poanta.

Avtorica piše, da sta bila njena otroka lačna in sitna, o svakinjinih ni besede. Torej sklepam, da je svakinja za svoje otroke ustrezno poskrbela in jih nafutrala.

Po kakšni sili razmer so bili cel dan tam, ne piše, ampak očitno ni šlo za neko planirano druženje, da bi jih svakinja povabila na kosilo.

 

Pa še tole bom rekla, odkar so se mi kuhinjski molji zaredili in sem morala zmetat stran za 50 evrov suhe hrane, tudi pri nas doma ni nekih silnih zalog. Imam en paket testenin, ko ga bomo pojedli, bom kupila novega. Tako da če se mi zdajle nenapovedano še ena familija nariše na kosilo, bomo imeli težavo. Seveda je ta problem rešljiv, ker je trgovina 200 m stran in gremo lahko kupit, kar nam srce poželi, ampak za nesramno svakinjo, ki bi mi stikala po omarah, se zgrazala nad mojim gospodinjenjem in namigovala, da me bo socialni prijavila, se ziher ne bi se tem ukvarjala. Naj nafutra svoje otroke, kakor ve in zna.

 

Prav ima, saj imajo dosti dnarja, da lahko hodijo ven jest, obiski nsj pa siti pridejo 😂 😂

Zase se brigaj, ce oni funkcionirajo tako, nic od nastetega ni tvoj problem!!

Odgovor na objavo uporabnika
Se dogaja, 16.09.2021 ob 19:05

Vse je popolna izguba cajta. Naredi ovinek okoli nje. Ne potrebuješ je. Edino otroci? Mogoče res socialni prijavit.

Prijavit….kaj tocno?

Da jejo zunaj in ne doma?

Nisem zasledila da so lacni, zejni, umazani, zanemarjeni pac pa da se celo pogovarjajo katere drage stvari si bodo privoscili…

Torej, prijavit kaj? Luksuzen nacin zivljenja 🤣🤣

nova
Uredništvo priporoča

In kaj ma veze doktorat z kuhinjo? Najbol beden odgovor!

Lahko maš ne vem kako izobrazbo, pa si še vedno neroden pri vseh ostalih opravilih.

ocitno lacen ni noben, njuna familija njuna stvar. Daj ti koza v 21.stoletju smo, poskrbi da njeni otroci jedo na drugacen nacin. Ti pa stoj za sporgetom, ocitno si bla res zato rojena. Sicer pa zakaj svojga bratca ne napizdis da ne kuha svojim mulcem, seksisticna, zaplankana plebejka.

kaj pa ste delali tam cel dan?

če ste bili na obisku ste bili zelo dolgo,če ste pa kaj pomagali delati pa bi se spodobilo,če ne kuha ,da bi naročila hrano

Odgovor na objavo uporabnika
Goveja župca, 15.09.2021 ob 11:42

Moji otroci so bili lačni ja – ker so navajeni dobro in oblino papcat vaskae 2 uri.

Njeni pa imajo že sprogramirane želodce tako, da po šolskem kosilu več ne čutijo lakote.

Kva te briga svakinja? Zakaj se ne brigas zase in za svoje? V bodoce se jih izogibaj, ne ocenjuj drugace mislecih. Bom se mislila, da tekmujes z njimi in si fous! Glej, da ne bo tebe kdo prijavil kam. Slovenci smo res nori…

Kolikor razumem, veliko mladih staršev otrokom doma ne ponuja kuhane hrane. Razlogi so različni – manjko časa, manjko interesa za kuhanje, preživljanje časa na drugačen način.

Mi smo se – in se še – po vrnitvi iz dela, vrtca, šole vedno skupaj usedli za mizo in pojedli topel obrok. Pogovorili smo se o dnevu, kaj razčistili, uredili.

Sprejemam drugačnost, res mi pa ni jasno, zakaj se ljudje, ki jim topel obrok “nič ne pomeni” čez vikende redno vabijo na kosila k sorodnikom.

Več ko je dnara večji smradi so.  Samo na cesti poglejte, najbol nestrpni in trubajoči so ravno ljudje v novih specjalnih avtih, mene če keri kaj vpraša si obadva zaslužita batine, in stari in stara, na minimalca za 5 let pa bi vido če bi se še posmehovali tak.

Dejstvo je da si v sloveniji večina si nikakor ne zasluži plače kot jo imajo, ker dejansko delo opravljajo delavci na minimalcu in dejanske iskušnje majo prav tile ki delajo.

Otroka bosta postala kopija tega da noben ne kuha pa bosta imela lepe službe, al pa bota zabredla v totaln propad. Srednje meje za njiju v takih razmerih ni.

Socjalna nebo pomagala, če masta obadva lepe plače in lepo hišo ne bodo niti povohali tudi če bo v družini prisoten alkohol ali nasilje – govorim iz lastnih izkušenj.

še ena ista

Svakinja je zena tvojga brata…al kako…”ona lepa, moz lep”??? Noben v zlahti?

Odgovor na objavo uporabnika
Goveja župca, 14.09.2021 ob 20:00

Imam strašno lepo svakinjo, taka instagramobilna bi človek rekel. Lepa ona, lep mož, oba s super službama, popolna otroka, nova hiša, dva dobra avta, še pes je totalno redke pasme in nekaj posebnega, kot cela družina. Na ven so dobesedno popolni. Potem pa z njimi preživiš kakšno urico več, kot bi si želel in vidiš kako gnilo jedro imajo, vsak od njih in kot družina.

On in otroci ne govorijo drugega kot kaj bodo kupili in koliko stane, ona pa kam bodo šle s prijateljicami in na kakšen lepotni tretma se je potrebno še naročiti. Ker smo bili skoraj cel dan pri njih, po sili razmer, bi človek pričakoval, da da bodo tudi kaj na mizo dali.

Skozi debato sem izvedela, da svakinja ne kuha. Tega resnično nisem vedela. Kako ti pri dveh majhnih pade na pamet, da ne bi kuhal kosila. Sem bila tako začudena, da mi je kar sama začela razlagati, da se tudi pri njih doma ni prav pogosto kuhalo, da je to njen potrata časa. Da pač onedva jesta vzunaj, otroka pa v šoli in vrtcu, med vikendu pa se kam na kosilo povabijo ali pa tašča skuha. Mi pribije bejba z dvema otokoma, da ni bila rojena, da bo za šporgetom stala. Ok! Vsak po svoje si mislim.

Ker pa sta bila moja otroka res lačna in posledično temu primerno sitna, sem prosila, če lahko jaz nekaj za papico za vse nas pripravim. Pazi zdaj, razen zmrznjene goveje juhe, ki je taščino delo in dveh juh v vrečki ni imela doma nič. Nobene hrane. Ne mleka, testenin, krompirja, nič.

Sem na začetku mislila, da se heca, ampak o moj bog, ona to čisto resno. Zdaj pa vi meni povejte, bi bilo treba punco malo v roke vzeti in ji razložiti kako to v familiji deluje, jo prijaviti socialni, zašpecati tašči. Meni se otroka prav smilita.

 

“Goveja župca”,

avtorica js pa sem ravnokar nekaj gnilega odkril v tebi. A si ti mogoče šovinistka?

Zato ker resno te sprašujem, če ona ni za kuhanje in ne zna kuhati zakaj pa pol ne zna mož kuhati??? Zakaj stalno samo njo umenjaš? Kaj a to da ma vagino med nogami je povezano z kuhanjem? Začuden sem.

Lej ta ženska vsekakor ni prav nič feministična, je pač ena avša, ki cel dan razmišlja o lepotnih tretmajih. Ti pa si se izkazala kot nič boljša od nje. 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
kokoši, 18.09.2021 ob 19:09

“Goveja župca”,

avtorica js pa sem ravnokar nekaj gnilega odkril v tebi. A si ti mogoče šovinistka?

Zato ker resno te sprašujem, če ona ni za kuhanje in ne zna kuhati zakaj pa pol ne zna mož kuhati??? Zakaj stalno samo njo umenjaš? Kaj a to da ma vagino med nogami je povezano z kuhanjem? Začuden sem.

Lej ta ženska vsekakor ni prav nič feministična, je pač ena avša, ki cel dan razmišlja o lepotnih tretmajih. Ti pa si se izkazala kot nič boljša od nje. 🙂

Glede na to, da pa je ona žena od tvojga brata pa lahko rečem le; “isti ptiči skupaj letijo”.

    Daj no ne bluzi. Oba sta gnoja ja. Ampak vsej ženski emancipaciji navkljub bi jaz svojim otromam priskrbela določend zadeve ded pa naj se j**e. Ni to tak ce ti nic jaz nic. Prava mati čuti skrb do otrok neglede na dedca.

Kaj te ku** briga za druge!

Naj vsak živi kot želi, ljobosumna si in to je to 😉

Odgovor na objavo uporabnika
Ne poznaš ozadja, 14.09.2021 ob 21:15

Ok, zdaj si dol posrala mati teh otrok, da ne kuha. Zakaj pa potem oče ne kuha? On ne rabi jest?

Zmotil me je tudi ta stavek: “bi bilo treba punco malo v roke vzeti in ji razložiti kako to v familiji deluje, jo prijaviti socialni, zašpecati tašči. Meni se otroka prav smilita.” 

Je prehranjenost, higijena … otrok le mamina vloga? Ker ti si zgrožena, (iz tvojega teksta izhajam) le nad tam kako mama ne gospodinji? Zoper očeta nobene nisi rekla, tudi le njo bi prijavila?

Si mogoče pomislila, da ker oče ni želel sodelovati pri svoji polovici gospodarskih opravil, je ona dvignila roke in rekla, ” najina otroka sta, ne le moja, najina skrb sta, ne la moja, midva morava to in tisto … nuditi, če pa ne misliš ti nič, pa tudi jaz ne bom nič. Kuhinja ni moja, ampak najina, pralni stroj, likalnik, sesalec … najin in ne le moj. Danes ti. Jutri jaz. Ti nič, jaz nič.” In je to vzrok za današnje stanje. On ne pomaga, ona pa je rekla, da mu ne bo stregla.

 

Dan obeh ima le 24 ur. Oba delata 8h, spita 8h. Odbij 4h za transport, opravke, umivanje itd. Ostane 4h. Če on nič ne pomaga mu ostane 4h prostega časa, njej pa, da vse postori in uredi, verjetno 0h. Če si delita je to 2h prostega časa za oba. Ne pomagat partnerju pomeni nespoštovat njegov prosti čas. In če se ni hotel malo prilagodit je ona verjetno dvignila roke in rekla, da mame mu pa ne bo igrala, služkinja mu ni, kregat in tečnarit vedno znova in znova pa tudi noče. Pa pač gresta vn pojest. Se vsedeš, naješ in greš. In ti ostane prosti čas. Manj denarja ali čas pa.

Pa kaj je z vami vsi ko imajo druzine so verjetno tudi obs zaposlena vsaj pri mojih hcerah je tako in pridejo domov eni ob 3 drugi ob pol4 in v vsaki od teh druzin se vsaki dan kuha razen ce je ostalo od prejsnega dne kak golaz,ricet ali kaj druga na zlico da se samo pogreje pa tudi otroci jedo v soli in vrtcu samo ne pozabite da je tam kosilo ob 12-12.30 in da so otroci do 4 ze lacni….pa jim se tudi ostane cas za druzenje in igranje z otroci ne mi bucnice prodajat

Verjetno imajo počasno presnovo in porabijo malo hrane.

O BUH VAM POMAGI, kake teme imate vi tu na MON-U?!?! Pa saj se bo že naučila kuhat, kot se bo morala! JOJ mi greste vsi že na KOZLANJE!!!!!!!!!!

 

Saj ne bo dolgo njegova žena. Takih nevrednic se moški hitro znebijo. Počakaj par let. Potem se bo reva hitro naučila kaj skuhat, da ga zadrži.

Tema je iz 14.9.2021. Brezveze se zdaj še enkrat kregat na to temo.

brigaj se zase.

čeprav ne zna kuhat, si ji fauš vsega ostalega, sicer tega sploh opazila ne bi!.

slovenci smrdljivci, nevoščljivi, neiskreni glumci.

za na zunaj vse, reala pa gnila v osnovi.

tudi jaz ne kuham, ker je to za hlapce, dekle!!!!

Odgovor na objavo uporabnika
kokoši, 18.09.2021 ob 19:14

Glede na to, da pa je ona žena od tvojga brata pa lahko rečem le; “isti ptiči skupaj letijo”.

Tako je, če ona ne zna kuhat, bohve kakšen gnoj si ti, da si poročila njenega brata! Isti!

samo pri zacementiranih kmečkih družinah in terciarkah je še pomembno, če znaš kuhat, drugje nikjer več., ker moški kuhajo!

Odgovor na objavo uporabnika
Marta815, 14.09.2021 ob 22:50

čakaj, čakaj, razlika je če ženska ne kuha zaradi različnih dejavnikov, druga pa je, da ženska ne zna kuhati, se ti ne zdi? Kakšna, ženska, žena, mama pa je to, da za svoje družine ne zna nahraniti.

To sem tudi jst razmišljal. Vsaka odrasla oseba bi morala zmati poskrbeti zase tudi tako, da si zna kaj zdravega skuhat. Če imaš otroke pa tudi za njih.

Te razumem kaj hočeš povedati. Komaj sem se takšne znebil, ker mi je šla na k na fulare. Bogi tisti kateri imajo takšne ženske zraven sebe. Pa jih ni malo žal…

New Report

Close