Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Še malo pa se bo začelo fazaniranje. Za njih je to stresno!

Še malo pa se bo začelo fazaniranje. Za njih je to stresno!


Tudi ti ne delaš drugega, kot pa prikazuje drugo skrajnost. Seveda ne smemo nikogar zavijat v vato ampak prav tako pa ne smemo dopuščati izživljanja, ki se je razraslo v zadnjih letih. Ne vem, mogoče je ves ta nakopičen srd udaril ven ravno zaradi te zblojene vzgoje, ampak to še ne pomeni, da moramo to dopustiti. Nasilje je nasilje, ki ga v naši družbi vsaj za enkrat še ne bi smeli poveličevati. Nisem povličevala nasilja, obred ni nujno nasilen. Ampak danes se nikogar ne smeš niti dotakniti, ker bo takoj grozil z odvetnikom in policijo. Sem že videla nekaj res dobrih fazan-obredov, kjer so bile igre prav zanimive.
Še en komentar glede pretepov na ulici. Pri nas se nismo tepli. Sem samo čakala, kako dolgo bo trajalo, da pade ta stavek. Smo znali urediti zadeve tudi brez tega. Pa je tudi bilo vsakemu jasno kako in kje stoji. Ne vem no, se mi zdi, da ste se pretepale starejse generacije. Moja (sredi 70. let) se večinoma ni. Tudi v šoli nismo delali takšnega sr.anja kot generacije pred mano. So bile barabice, ampak bolj osamljeni primeri. Medtem ko mi sodelavka pripoveduje, da so se v srednji soli iz razredov dol metali jajca na folk. Kar tako, ker se jim je zdelo ful zabavno. Pa žvečilne metali na ulico in ciljali ljudi. Pa porisali (počečkali) celo steno na šoli. Pa iz štosa razbijali stikala. Res čudna je bila ta mladina, ki pa ni bila niti slučajno deležna permisivne vzgoje. Očitno ni bila nobene. Da bi bila zmožna kakšne empatije do drugih, je bila znanstvena fantastika. Kot je enim se vedno danes. Če bi tole fazaniranje bilo v nekih se normalnih mejah, bi se še ne zgražali. Saj o tem govorim. Tako pa je že davno prešlo vse meje. Ok, tisti, ki potrebujejo neko iniciacijo, naj jo imajo, ampak prosim lepo, čečkanje po drugih z alkoholcem ni nobena iniciacija. Gre za poniževanje. . Še huje pa je, da to celo nekateri starši (ki bi morali imeti vsaj malo več pameti od svojih zblojenih mulcev) zagovarjate? Pazi, nisem pisala, da zagovarjam pisanje s flomastri (sem pisala dovolj na splošno, da me ne boste obtoževali, kot ti to sedaj delaš. A bi tudi vi radi hodili naokoli z narisanim spolnim organom na čelu? Še manj sem pisala, da podpiram to. In tega tudi na nazorovanih obredih, ki sem jih kot odrasla opazovalka videla, ni bilo. Ne bi, a ne, vi bi ga samo risali in se drugim režali. Fej s takšnimi starši in njihovim se bolj zafuranim podmladkom. Zdaj me pa že hudo obtožuješ, čeprav nisem natančno napisala, kaj zagovarjam in česa ne, kljub temu da sem dala jasno vedeti z napisanim, da odobravam samo nadzorovane igre. Torej tudi ti nisi nič boljša, saj mi polagaš v usta besede in misli, ki jih nisem napisala.[/quote]

Medvrstniško nasilje vedno bo. Na strani staršev je, da ga ob primernem času razrešimo na pravilen način. Kar pa zavijanje v vato ni. Zaradi tega zavijanaj v vato, a prihaja do tega, da so najstnik ivedno manj samodisciplinirani, da bi vedeli do kod smejo. In prihaja do taknega nasilja, saj namesto normalnih najstnikov, dobivamo egoiste dveh taborov: preveč občutljive sinčke in hčerkice, ter nasilneže, katerih dejanja niso več mladostniške neumnosti in zafrkancija (to je vedno bilo, tudi sama pišeš o tem, in vedno bo); temveč ta dejanja novodobnih egositičnih nasilnežov mejijo na kriminal. O tem se s teboj tudi strinjam.

Zavedati se pa moramo vsi starši, da vzgajamo. To je proces, ki traja, in kjer se zgodi tudi kaj slabega. In pred slabim otrok ne moremo obvarovati, naša naloga je, da jih naučimo se spopadati z življenjem. Kot sem pa v prvem postu napisala, malokdo bo to razumel. In tudi ti nisi dojel/a, kaj sem želela povedati.[/quote]

Pa ti, duša draga, sploh veš, kaj je zavijanje v vato? Osnovna človekova pravica, da se nihče ne znaša nad tabo, je zate zavijanje v vato? Zakaj pa odraslih takih oslarij ne počnemo? Če bi se tebe kdo dotaknil, bi pa že policijo klicala. Povej, kje imaš avto, pa ti ga pridem malo porisat. Da te vidim potem korenjakinjo.
Pri otrocih je pa vse dovoljeno al kako? Ker so pač otroci? In morajo potrpet?

P. S. Jaz se v življenju nisem z nikomer tepla, ne kot otrok ne kot odrasla. Pa sem bila zato mogoče zavita v vato? Kakšne imaš.

Sama nikoli nisem razumela fazaniranja. Res ne. V prvi letnik gimnazije sem vstopila 2004 in ze takrat je bilo veliki pompa okrog tega. Najprej so nas počečkali že prvi dan, nas zalili z vodo in moko, potem pa se je vodstvo šole nek petek sredi novembra odločilo, da bo organiziralo organizirano fazaniranje. Ko so višji letniki že skoraj pozabili na nas, fazane, jih je vodstvo znova spomnilo na to in znova so nas porisali, tokrat z ličili. V okviru organiziranega fazaniranaja so sicer imeli nek kvazi poligon, ampak je bilo vsem jasno, da smo bili klovni sredi dvorane, kjer smo zabavali učitelje in višje letnike. Hvala bogu se je to v mojem 3. letniku(zamenjava vodstva) prenehalo in popolnoma prepovedalo. “Fazane” so od takrat sprejemali na lep način, kakršen jim je prav zagotovo ostal v lepem spominu.

Jaz pa nasilja in primitivizma ne podpiram. Zabavat se da tudi kako drugače, tako, da je za vse vpletene primerno. Kar ti zagovarjaš, pa je v določenih primerih tudi nasilje (!) starejših / močnejših nad mlajšimi. Upam, da so na “naši” šoli bolj kulturni, a kdo bi vedel …

Itak.
Moderno je biti alergičen te dni….

Predlagam, da svoja nedotakljiva mimozna sonca sami šolate doma (hehe, to bi bilo nekaj), in jim boste mirno cele dneve ritko in noska brisali, pa bomo vsi srečni.[/quote]

Ko bo tvoje sonce imelo kakšno omejitev te sorte (je še kakšna druga, ki je lahko problem), ga boš pa za rokco v šolo peljal, tako da raje bodi tiho in ne zganjaj primitivizma in nasilja nad drugimi, ki TE in tvojega nasilja NE marajo.

Ampak resno…… takoj po rojstvu jih dajte do 18. leta v inkubator, ta svoja nežna sončeca. Ob polnoletnosti so že dovolj velika, da preživijo v manj sterilnem okolju, seveda še vedno priklopljena na mamino dojko do 28 leta, potem pa v mansardo z njimi….
Imam 2 ” bivša ” fazana, 2. in 4. letnik gimnazije, v Ljubljani.
Oba sta si za 1. dan oblekla staro majico, toliko da se ne uniči kaj vrednega. Oba, fant in dekle sta prišla domov popisana z kakšnimi 5-imi F-ji, hčeri sem že jaz zjutraj enega narisala! 🙂
Oba sta šla po pouku z novimi sošolci malo po mestu. Ja, na Čopovi se je dogajalo, ampak menda tisti, ki ne želi biti fazaniran, pač tja ne gre, toliko razsodnosti se že lahko pričakuje od 15-letnikov, ne?
Večina jih kar lepo rine tja in komaj čakajo, da so popisani, namočeni in pomokani.
Verjetno potem doma v svojo obrambo cvilijo in jokajo, ker so uničili ta najboljšo majico.
Moja sestra je ravnateljica ene bolj “opevane” gimnazije.
Pravi, da je morala na pobudo staršev prepovedati fazaniranje v šoli. Ne na željo dijakov, na željo staršev!!! Dijaki gredo potem sami takoj po pouku ven iz šole, ter se z velikim veseljem pustijo čečkati. Doma morajo očitno “travmirati”, da opravičijo skrb svoje kokodajsaste mame…..

Kaj si hčerina frendica, kot je to moderno? Ali se hočeš samo počutit, kot da si njenih let? Men je pa to totalno smešno.
Pa greš v totalno ene skrajnosti.
Eno je bit samostojen, drugo pa je bit ponižno tarča de.bilov. Ker to ni nič drugega kot primitivizem. Nekateri ti razsodni 15-letniki, o katerih pišeš, so bili na valeti tako pijani, da so komaj domov prilezli. So tudi ti take face, ker niso zaviti v vato?

Kaj si hčerina frendica, kot je to moderno? Ali se hočeš samo počutit, kot da si njenih let? Men je pa to totalno smešno.
Pa greš v totalno ene skrajnosti.
Eno je bit samostojen, drugo pa je bit ponižno tarča de.bilov. Ker to ni nič drugega kot primitivizem. Nekateri ti razsodni 15-letniki, o katerih pišeš, so bili na valeti tako pijani, da so komaj domov prilezli. So tudi ti take face, ker niso zaviti v vato?[/quote]

Nisem frendica, sem samo sproščena mama, ki svojima najstnikoma dovoli, da odraščata.
Zanimivo, da moja dva na valeti nista bila pijana, ” hora legalis” je bila ” do takrat, ko se bosta počutila fajn”, torej brez omejitev, pa sta oba za prevoz poklicala okrog 3- eh ponoči, tisti, katerih mame že od vrtca delajo paniko glede vsega, pa so celo pristali na spiranju želodca.
Še enkrat, pustite prosim svojim najstnikom, da odraščajo in odrastejo. Pa četudi si bodo morali z alkoholom zbrisati tisti F z lica in si sprati moko z las.

Kaj si hčerina frendica, kot je to moderno? Ali se hočeš samo počutit, kot da si njenih let? Men je pa to totalno smešno.
Pa greš v totalno ene skrajnosti.
Eno je bit samostojen, drugo pa je bit ponižno tarča de.bilov. Ker to ni nič drugega kot primitivizem. Nekateri ti razsodni 15-letniki, o katerih pišeš, so bili na valeti tako pijani, da so komaj domov prilezli. So tudi ti take face, ker niso zaviti v vato?[/quote]

Nisem frendica, sem samo sproščena mama, ki svojima najstnikoma dovoli, da odraščata.
Zanimivo, da moja dva na valeti nista bila pijana, ” hora legalis” je bila ” do takrat, ko se bosta počutila fajn”, torej brez omejitev, pa sta oba za prevoz poklicala okrog 3- eh ponoči, tisti, katerih mame že od vrtca delajo paniko glede vsega, pa so celo pristali na spiranju želodca.
Še enkrat, pustite prosim svojim najstnikom, da odraščajo in odrastejo. Pa četudi si bodo morali z alkoholom zbrisati tisti F z lica in si sprati moko z las.[/quote]
Ha ha sproščena mama, ker sama kraca F-je po obrazu hcerke? :-)))) Daj ne smeši se več. Si se že dovolj s tem.

Kaj si hčerina frendica, kot je to moderno? Ali se hočeš samo počutit, kot da si njenih let? Men je pa to totalno smešno.
Pa greš v totalno ene skrajnosti.
Eno je bit samostojen, drugo pa je bit ponižno tarča de.bilov. Ker to ni nič drugega kot primitivizem. Nekateri ti razsodni 15-letniki, o katerih pišeš, so bili na valeti tako pijani, da so komaj domov prilezli. So tudi ti take face, ker niso zaviti v vato?[/quote]

Nisem frendica, sem samo sproščena mama, ki svojima najstnikoma dovoli, da odraščata.
Zanimivo, da moja dva na valeti nista bila pijana, ” hora legalis” je bila ” do takrat, ko se bosta počutila fajn”, torej brez omejitev, pa sta oba za prevoz poklicala okrog 3- eh ponoči, tisti, katerih mame že od vrtca delajo paniko glede vsega, pa so celo pristali na spiranju želodca.
Še enkrat, pustite prosim svojim najstnikom, da odraščajo in odrastejo. Pa četudi si bodo morali z alkoholom zbrisati tisti F z lica in si sprati moko z las.[/quote]

Sicer ni tema, ampak meni 3 ponoči ni normalna ura za prihod domov (za 14- in 15-letnike; no, tudi za starejše ne, če sem iskrena). Če te prav razumem, pa se tebi zdi, da sta bila celo zgodnja?
Povsod mora bit ena zdrava mera.

Nisem frendica, sem samo sproščena mama, ki svojima najstnikoma dovoli, da odraščata.
Zanimivo, da moja dva na valeti nista bila pijana, ” hora legalis” je bila ” do takrat, ko se bosta počutila fajn”, torej brez omejitev, pa sta oba za prevoz poklicala okrog 3- eh ponoči, tisti, katerih mame že od vrtca delajo paniko glede vsega, pa so celo pristali na spiranju želodca.
Še enkrat, pustite prosim svojim najstnikom, da odraščajo in odrastejo. Pa četudi si bodo morali z alkoholom zbrisati tisti F z lica in si sprati moko z las.[/quote]

Sicer ni tema, ampak meni 3 ponoči ni normalna ura za prihod domov (za 14- in 15-letnike; no, tudi za starejše ne, če sem iskrena). Če te prav razumem, pa se tebi zdi, da sta bila celo zgodnja?
Povsod mora bit ena zdrava mera.[/quote]

Tako je pač, če imajo nenormalno sproščeno mamo.

Sicer ni tema, ampak meni 3 ponoči ni normalna ura za prihod domov (za 14- in 15-letnike; no, tudi za starejše ne, če sem iskrena). Če te prav razumem, pa se tebi zdi, da sta bila celo zgodnja?
Povsod mora bit ena zdrava mera.[/quote]

Tako je pač, če imajo nenormalno sproščeno mamo.[/quote] Najbrž je tako sproščena, da ob opazovanju hčera sprošča svoje fantazije, da bi njej kdo na čelo narisal moški spolni ud, (kot eden prej opisuje), se je dotaknil vsaj s flomastrom, pa nobeden noče.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Predvsem niso višji letniki izvajali nobenega nasilja nad nami. Če nisi hotel sodelovati v fazaniranju, pač nisi. Sem zelo odprt človek in sem imela pozornosti več kot dovolj in ni bil point fazaniranja pozornost, ampak sproščeno druženje z višjimi letniki, ki so si pač izmislili naloge za fazančke.

Starši, ki paničarite zaradi fazaniranja, bodite raje pozorni na skrite oblike nasilja, ki veliko bolj prizadanejo otroke. Verjetno je huje kot fazaniranje, če otroka vsak dan maltratirjo in si tega ne upa doma povedati.

Imaš prav. Vendar pa pobudo in potuho za nadaljnje maltretiranje dajete prav s tem debilnim čečkanjem po učencih. Ker še bolj debilni ravnatelji tega ne znajo ali pa nočejo prepovedati, ker sami uživajo v tem.
Me prav zanima kateri ravnatelj se je pustil počečkati, ko je prvič prišel na svoje delovno mesto.
Pa bi se mu učenci smejali in uživali.
Primitivno do kraja.
Vodstva šol… zamislite se!!!

Fazaniranje je debilizem kjer se dopušča večji grupi ljudi, da se spravi na manjšo šibkejšo. Torej proti njihovi volji se jih posipa z moko, koruzo pa bogve s kakšnim sranjem še. Nekatere tudi na silo žigosajo z markerji.

Če nekateri tu ne vidijo instant recepta za nasilje (kjer se bo zavestna oseba uprla temu), potem ne vem od kod vam življenske “izkušnje”.

Samo če gre za nasilje… A potem so bili vsi fazani pod vplivom kakšnih težkih drog, da so, kot vidimo na fotografijah, celi nasmejani in veseli?

Ja naprimer jez sm se stepu zaradi tega.

Zakaj bi se pustil zajebavati s strani otročarskih debilov, ki jim je smešno doživljati neko “nadvlado”, ko pa ne sodeluješ ratajo pa nasilni.
Šola drugače tega ni dovoljevala, ampak kaj bodo oni omejevali, če so debili kot ti tako za celotno stvar.

Saj ti ne bi bilo treba tako javno priznati, da si JALOVA :-PPP[/quote]

Sploh ne razumem tega tvojega prispevka – odkod ta domneva, kaj se tebi dogaja v glavi, da si tako omejena?

Za crknit, kar določiš nekaj, daj si raje službo najdi in začni delat….[/quote]

Pa čeprav po enem letu, ne morem kaj, da ti ne povem, da si ena navadna primitivka.

New Report

Close