Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Še nikoli nismo živeli bolje kot danes

Še nikoli nismo živeli bolje kot danes


Saj ti ne more bit noben normalen všeč, to je jasno kot beli dan.
[/quote]

viharni, bolj bo vzrdžalo kontra..ga ni normalnega da bi mu kaj v zevzi s taro blo všeč. berem njene poste, s popolnoma nevtralnimi očmi….ma ga ni pametnega posta od nje, da bi dal kako repliko pa mislim da bi bilo vse skup brez zveze, ker …no saj veš, mi ni treba posebej razlagati

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Ne bi rekla. Če že hočeš primerjati – koliko ljudi je imelo tv, avto, centralno kurjavo, pomivalne stroje, telefone, meso skoraj vsak dan, asvaltne ceste, polne omare oblek in čevljev, aparatov ?
Jaz se spomnim babice, ki je parala stare puloverje in jih na novo pletla, ki je razparala plašč in ga obrnila na neobledelo stran, da je izgledal novejši, stvari so se popravljale in nosile leta, pohištvo in gospodinjska oprema je šlo iz roda v rod, ni se metalo stran, tako kot zdaj.
Pozimi so otroci nosili Borovo gumijaste škornje obute na volnene nogavice in ne termo de lux in oh in sploh skibutk in cele vrste modernih škornjev.
Kar se revežev tiče – jih je bilo prej tudi veliko. Jaz se jih spomnim.
[/quote]

tega babice niso počele zato ker si ne bi mogli privoščiti novega, ampak ker so bile vajene šparat še iz časov pred vojno, ko pa res niso imeli. poleg tega tudi starost svoje prinese in marsikomu starejšemu je marsikaj škoda zavreč, potem pa se jim stvari nabirajo. tudi moji stari starši so bili isti niso si kupili novih stvari, če pa smo jim jih mi, so te obležale v omari, ker jih je bilo škoda, koristili so pa še naprej staro.

No, jaz imam fotografije naše vaške ceste iz začetka osemdesetih in je bil razdrapan makadam.
Zdaj je krasna asvaltna cesta, elektriko imajo vsi v vasi, optika se napeljuje, telefone imajo vsi, včasih se je menda hodilo telefonirat po redkih hišah, kjer so ta luksuz imeli.
Moja mama je za poročno darilo podedovala centrifugo (ne pralni stroj, ampak samo centrifuga) in je bila tega vesela. Ravno tako je podedovala Singerico v leseni omarici na nožni pogon, ki jo ima še zdaj.
[/quote]

ti poiščem slike cest izpred vojne in kakšne so potem bile v 60-tih in 70-tih?

ti poiščem slike cest izpred vojne in kakšne so potem bile v 60-tih in 70-tih?
[/quote]

Po mojem so med 60timi in 80timi bile najslabše sploh. Ampak v zadnjih 10tih letih pa moraš priznati, da se je naredilo veliko.

Po mojem so med 60timi in 80timi bile najslabše sploh. Ampak v zadnjih 10tih letih pa moraš priznati, da se je naredilo veliko.
[/quote]

marsikaj ni odvisnosamo od standarda, ampak tudi od razvitosti tehnologije in njene dostopnosti. zato so tudi marsikatere takšne primerjave neumne. ko primerjajo npr. današnji vozni park s fičoti, ja jebela, saj še sto let pred temi so si pa samo najbolj bogati lahko privoščili konjsko vprego.

marsikaj ni odvisnosamo od standarda, ampak tudi od razvitosti tehnologije in njene dostopnosti. zato so tudi marsikatere takšne primerjave neumne. ko primerjajo npr. današnji vozni park s fičoti, ja jebela, saj še sto let pred temi so si pa samo najbolj bogati lahko privoščili konjsko vprego.
[/quote]
In takrat kdor je imel fičota je bil lahko srečen, v bistvu je kar bil čeprav je, iz današnjega stališča fičo, plehnata škatla. Lahko je rekel, da živi bolje kot vsi do tedaj. Tudi makadam je boljši od navadnega kolovoza in kolovoz od vlake….

Kaj je boljše/slabše je relativen pojem, precej subjektivna zadeva, tako kot pojem sreče -kdor je imel fičota je bil srečen, danes nisi srečen z bistveno tehnično bolj naprednim prevoznim sredstvom.

Nič nismo imeli, lačni smo bili, nič nismo delali…. potem so pa komunisti vse pokradli….wtf ???
Kako je to mogoče, da okradeš nekoga, ki nič nima in ni nič ustvaril, kako?

marsikaj ni odvisnosamo od standarda, ampak tudi od razvitosti tehnologije in njene dostopnosti. zato so tudi marsikatere takšne primerjave neumne. ko primerjajo npr. današnji vozni park s fičoti, ja jebela, saj še sto let pred temi so si pa samo najbolj bogati lahko privoščili konjsko vprego.
[/quote]

Ja, ampak primerjave so smiselne. Jaz se zelo dobro spomnim, kako smo vstali ob štirih zjutraj, otovorjeni z pohanim piščancem, kuhanimi jajci, žemljami s pariško, oče je vezal kufre na strešni prtljažnik “princa” in smo šli na neskončno potovanje po kačjih ridah v vroči koloni na morje.
Jasno, da lahko trdiš, da je avantura prinesla več zadovoljstva, ampak meni je možnost, da sem v udobnem, klimatsko hlajenem avtu v eni uri na cilju, kljub temu bolj všeč.
Fajn bi bilo, da ločimo standard in kvaliteto življenja. Za prvega jaz trdim, da je zdaj boljši, za drugo pa, da si jo vsak naredi sam, samo ljubiti se mu mora.

Večinoma je hvaljenje prejšnjih časov povezano z nostalgijo.

Recimo, naše popotovanje na morje v Dalmacijo, ko smo vlekli prikolo, je bilo včasih prava mora, se je zgodilo, da smo na Jadranski magistrali tudi po 3 gume zamenjali. Vmes smo se sicer okopali in šli na kosilo, ampak vseeno nam je pot vzela skoraj cel dan in ko smo prispeli na cilj, smo bili vsi sprti med sabo, midva z bratom sva se po poti na zadnjih sedežih obvezno stepla, starši so naju krotili…. jao.

V socializmu, ki so nam ga s podarjenimi milijardami dolarjev vzdrževali Američani, smo bili tako revni, smo s tistimi ničvrednimi dinarji hodili v Trst in Celovec kupovat zahodne potrošne dobrine, danes pa nam vse to pripeljejo domov in plačujemo s svetovno valuto.

Ja, ampak primerjave so smiselne. Jaz se zelo dobro spomnim, kako smo vstali ob štirih zjutraj, otovorjeni z pohanim piščancem, kuhanimi jajci, žemljami s pariško, oče je vezal kufre na strešni prtljažnik “princa” in smo šli na neskončno potovanje po kačjih ridah v vroči koloni na morje.
Jasno, da lahko trdiš, da je avantura prinesla več zadovoljstva, ampak meni je možnost, da sem v udobnem, klimatsko hlajenem avtu v eni uri na cilju, kljub temu bolj všeč.
Fajn bi bilo, da ločimo standard in kvaliteto življenja. Za prvega jaz trdim, da je zdaj boljši, za drugo pa, da si jo vsak naredi sam, samo ljubiti se mu mora.
[/quote]

torej je napačno vprašanje “kdaj nam je bilo bolje?”. bolj pravilno je “kdaj smo bili bolj razvajeni?”

torej je napačno vprašanje “kdaj nam je bilo bolje?”. bolj pravilno je “kdaj smo bili bolj razvajeni?”
[/quote]

Ma niti ne. Ker takrat izbire NI BILO, zdaj pa je. Zame je bolje, da lahko izbiraš, ali boš imel nekaj ali ne, ali boš živel na en način ali ne, ali si boš nekaj privoščil, ali ne.
Možnost izbire ni razvajenost, razvajenost je, kadar misliš, da ti stvari avtomatično pripadajo in niti ne pomisliš, da jih lahko ne bi bilo.

Ja, ampak primerjave so smiselne. Jaz se zelo dobro spomnim, kako smo vstali ob štirih zjutraj, otovorjeni z pohanim piščancem, kuhanimi jajci, žemljami s pariško, oče je vezal kufre na strešni prtljažnik “princa” in smo šli na neskončno potovanje po kačjih ridah v vroči koloni na morje.
Jasno, da lahko trdiš, da je avantura prinesla več zadovoljstva, ampak meni je možnost, da sem v udobnem, klimatsko hlajenem avtu v eni uri na cilju, kljub temu bolj všeč.
[/quote]

Ti vztrajno pozabljas na vsesplosen napredek tehnike in tehnologije, ki je v zadnjih desetletjih enormen.
Zelo tezko je delati primerjave kako se je potovalo vec deset let nazaj cez Planinske ride in Crni Kal, pa kako sta bila dva telefona v vasi s stvarmi, ki jih imamo danes.

Ti vztrajno pozabljas na vsesplosen napredek tehnike in tehnologije, ki je v zadnjih desetletjih enormen.
Zelo tezko je delati primerjave kako se je potovalo vec deset let nazaj cez Planinske ride in Crni Kal, pa kako sta bila dva telefona v vasi s stvarmi, ki jih imamo danes.
[/quote]

Prvi telefonski klic je bil opravljen leta 1892. Telefon kot naprava je bil popolnoma zadovoljivo razvit, tudi je bil naprodaj v trgovinah. Pa je bil vseeno deveto čudo še trideset let nazaj v nekaterih krajih pri nas. O tem govorim.

Prvi telefonski klic je bil opravljen leta 1892. Telefon kot naprava je bil popolnoma zadovoljivo razvit, tudi je bil naprodaj v trgovinah. Pa je bil vseeno deveto čudo še trideset let nazaj v nekaterih krajih pri nas. O tem govorim.
[/quote]

Meni se taksne primerjave zdijo nesmisel, jbg.

Meni se taksne primerjave zdijo nesmisel, jbg.
[/quote]

Pač odvisno, kaj primerjaš, a ne.

Meni se taksne primerjave zdijo nesmisel, jbg.
[/quote]

Gospa Replika, ti bi se danes vozila v avtu s klimo po avtocesti in imela mobitel, tudi če bi tukaj bila še Juga. Ker je tehnologija napredovala in se pocenila in se je zato razširila skoraj povsod. Zato lahko vidiš tipa v audiju z mobijem na ušesu tudi v takem naselju, kjer še kopalnic nimajo. Ker je to postalo splošno dostopno. 30 let nazaj pa tudi marsikje po evropi ni bilo telefonije, ker enostavno ni bilo omrežja, ker se je za tiste telefone, ki jih ti omenjaš, morala najprej potegniti žica.
To ti želijo nekateri dopovedati.

Gospa Replika, ti bi se danes vozila v avtu s klimo po avtocesti in imela mobitel, tudi če bi tukaj bila še Juga. Ker je tehnologija napredovala in se pocenila in se je zato razširila skoraj povsod. Zato lahko vidiš tipa v audiju z mobijem na ušesu tudi v takem naselju, kjer še kopalnic nimajo. Ker je to postalo splošno dostopno. 30 let nazaj pa tudi marsikje po evropi ni bilo telefonije, ker enostavno ni bilo omrežja, ker se je za tiste telefone, ki jih ti omenjaš, morala najprej potegniti žica.
To ti želijo nekateri dopovedati.
[/quote]

Marsikatero novotarijo izdeluje poceni delovna sila, zato je tudi večini dostopna.


Če tako jemlješ potem hodiš danes kupovat v domačo trgovino z izposojenim denarjem, ker se je Sloveniji uspelo v nekaj letih bolj zadolžit, kot prej Jugoslaviji, pa nas je 2 miljona, prej nas je bilo pa 22. Največ imate za povedat zarukanci, ki niste doživeli tega, to je danes obvezno, vse ste “doživeli tudi med drugo svetovno vojno in po njej. Se se vsega spomnite”.

Gospa Replika, ti bi se danes vozila v avtu s klimo po avtocesti in imela mobitel, tudi če bi tukaj bila še Juga. Ker je tehnologija napredovala in se pocenila in se je zato razširila skoraj povsod. Zato lahko vidiš tipa v audiju z mobijem na ušesu tudi v takem naselju, kjer še kopalnic nimajo. Ker je to postalo splošno dostopno. 30 let nazaj pa tudi marsikje po evropi ni bilo telefonije, ker enostavno ni bilo omrežja, ker se je za tiste telefone, ki jih ti omenjaš, morala najprej potegniti žica.
To ti želijo nekateri dopovedati.
[/quote]
To je prezahtevno za drhal, da bi zastopli…..

Predsednik drzave B. Pahor pa pravi, da se ne more preziveti z 3 000 € na mesec. Kdo zdaj tukaj nateguje narod.

Jaz živim bolje kot pred 15 leti. Takrat sem bila v slabi službi ali celo brezposelna, majhni otroci, drag vrtec, stroški enormni, gradili smo hišo, skoz brez denarja. Sedaj sem že desetletje lastnica podjetja, ki sem ga odprla potem, ko sem bila brezposelna, zaposleni smo 3, zadnja leta je začela firma lepo stabilno poslovati, ni več živcarije, ali bo za plače, ali bomo nad vodo… Lepo poslujemo. Z možem tudi kupujeva nepremičnine in jih oddajava in cilj nama je, da bova čez 10 let od tega živela in počasi podjetje pustila otrokom. Ja, živimo lepo, samo vse to, kar smo ustvarili, smo ustvarili z trdim delom, iz nič. Nismo nič podedovali, nič nam ni bilo poklonjeno.Če rad delaš, si podjeten, vidiš vsepovsod priložnosti, se posledično tudi pokažejo rezultati

Nekateri res, reveži iz prejšnjega sistema pa so v 99 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ostali reveži.

Nekdo se je okoristil s certifikati, nekdo s pozicijo v politični stranki in službo, ki je del omrežja poslov in provizij, …

Če rad delaš, potem ti ni cilj v življenju nagrabit si čimprej čimveč nepremičnin in živeti od rente. In kdor je res podjeten in vidi povsod priložnost, ta ne izgublja časa v slabih službah in brezposelnosti. To je tipično napihovanje novodobnih instant privatnikov, ko jim slučajno rata. Ko bo enkrat zaškripalo, potem bo pa spet jamranje in vsega države kriva.

New Report

Close