Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Se vam zdi prav, da so 8-letni otroci "kot psi" sami na cesti?

Se vam zdi prav, da so 8-letni otroci "kot psi" sami na cesti?


Jaz sem odprl temo??? LAŽEŠ!
[/quote]
Kaj? Ali imam supermoči? Ali jaz držim tvoj računalnik v rokah, ali ti? Kaj pa klikaš in odpiraš?

Žal mi je, da ste imeli tako težko otroštvo. Želim vam srečno naprej.
[/quote]

Hvala, je uredu, sem se samo spomnila.
Je edini plus, ker potem boljše ravnaš in predvsem bolj nežno, ljubeče z otrokom. Svojim in tujimi :))

Tudi vam vse dobro.


Kaj? Ali imam supermoči? Ali jaz držim tvoj računalnik v rokah, ali ti? Kaj pa klikaš in odpiraš?
[/quote]
Nimaš super moči, celo butasto si, ker ne najdeš uvodnega posta!

Deloma se strinjam. Tudi včasih je bilo tako, a je bil morda v bloku tak otrok le en. Sedaj pa jih imaš že lep šopek. Uničujejo tujo lastnino, so nespoštljivi do stanovalcev, razgrajajo. Jasno da gredo na živce.


Nimaš super moči, celo butasto si, ker ne najdeš uvodnega posta!
[/quote]

Očitno resnica preveč boli. Srečno.

Očitno resnica preveč boli. Srečno.
[/quote]
Kajte boli? Nepismenost, ali kaj drugega?


Kajte boli? Nepismenost, ali kaj drugega?
[/quote]

?!

Vse (kontradiktornosti) si pljunila v isto skledo.
Otroci, ki non stop od tretjega leta dalje igrajo igrice in gledajo v tablice, se ne morejo klatit vse popoldneve zunaj.
In obratno.

Me pa zanima, kje so te velike grupe osemletnikov, ki se vse popoldneve klatijo zunaj in pohajkujejo sami naokrog?
Lahko kakšno fotko nalimaš gor?
Tega fenomena namreč nisem opazila že nekaj večkot 20let, ne na podeželju, ne v mestih pred bloki, ne v predmestnih hišnih soseskah.
Sem pa tja kakšen otrok se občasno še kje vidi in to je to.
Mogoče si mal zamešala z generacijo rojenih med 1960-1985?

Da bi se komu za hrbtom smejali, ker je prišel v šolo po prvošolčka, kar je btw z zakonom obvezno, da ga prideš iskat, tudi še nikoli videla, ne slišala.
Ravno obratno, desetletniku, ki gre sam s kolesom (z opravljenim kolesarskim izpitom) sam na športni krožek in se sam vrne domov, se marsikdo zgraža, kako ga lahko pustijo…?!?
Poznam tudi primere, kjer 12 letnika ne pustijo samega nikamor…(pametnega, sposobnega, popolnoma dovolj zrelega, za manjšo 2km samostojno odpravo in nazaj domov)..

Ogromno staršev tudi (in to nažalost!) ni doma že ob 15h!

Tako da, kvalitetna vzgoja ni ravno odvisna od tvojih spisanih kontradiktornih opažanj, ampak od doslednosti lastnih dejanj, vztrajnosti in discipline pri postavljanju zdravih meja, potrpljenja, komunikacije in veščine poslušanja, ter vse to zavito v topel debel plašč ljubezni, sočitja in empatije.

Nič kaj lahka domača naloga, ane?

Si upaš trditi, da obvladaš in jo zmoreš, z vsemi ovirami vsakodnevnice, 24/7 vsaj 18let? 🙂


Če sem čisto iskrena: ne da se mi brati tega napletanja od uvodnega posta in odgovorov.
Ja, zdi se mi prav, skrajni čas, do so 8-letni otroci sami na cesti. Žal mi je zanje, a zdi se mi prav zato, ker je zdaj skrajni čas za to, da lahko rešijo tiste za sabo. Skrajni čas, da neka generacija tako zelo skrajno zabluzi, da se lahko sledeča, naslednja, nečesa. koristnejšega, iz tega nauči.
Ali pa tudi ne, možnost imajo. We’ll see.

New Report

Close