Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Se vam zdi spodobno, da ženska doji v javnosti?

Se vam zdi spodobno, da ženska doji v javnosti?


Preprosto. Mamica v golem jošku vidi hrano za dojenčka, stric za sosednjo mizo pa seks. Zakaj bi bil njegov popolnoma naravni, evolucijsko upravičeni pogled na joške nekaj sramotnega, njen enako biološko upravičeni odnos pa v redu? Če se greste biologijo v javnosti, dobite nazaj biologijo: vzburjenje pri (nekaterih) moških in nelagodje pri njihovih partnerkah, ali pri ženskah nasploh, če niso ravno sfokusirane na dojenčke. Kaj se čudite?


Preprosto. Mamica v golem jošku vidi hrano za dojenčka, stric za sosednjo mizo pa seks. Zakaj bi bil njegov popolnoma naravni, evolucijsko upravičeni pogled na joške nekaj sramotnega, njen enako biološko upravičeni odnos pa v redu? Če se greste biologijo v javnosti, dobite nazaj biologijo: vzburjenje pri (nekaterih) moških in nelagodje pri njihovih partnerkah, ali pri ženskah nasploh, če niso ravno sfokusirane na dojenčke. Kaj se čudite?
[/quote]

O jaz se pa prav nič ne čudim.
Meni je to popolnoma normalno sprejemljiva zadeva.
Po svetu, kadar gost plemenskim združenjem, kjer je mati, ki doji zgoraj gola, spoštovana in velja pravilo, da tvoje oči ne zahajajo v njen osebni prostor.
Takšno pravilo, kar ti imenuješ “biologija v javnosti, bi se morali vsi, kateri vas moti naučiti spoštovati…ne posegajte z očmi v njen osebni prostor. 🙂

Meni se zdi spodobno. Kdor v tem vidi seks, si naj spuca podstrešje. Dojenčkove potrebe so pred vsemi, še posebej pred pohotnimi dedci in zategnjenimi ženskami.
Nespodobno je, da moški hodijo zgoraj brez ali pa v spodnji majici okrog, pa se to tudi dogaja in sploh ne redko. Pa nikogar ne hranijo.

Nič takega, nekaj povsem naravnega. Kako lahko koga to moti.

Pri prvem sem lovila in iskala kotičke kje bi ga nahranila. Bilo lepo čudovito vreme tako,da smo znali bit tudi po cel dan zunaj. Ne pa za urco dve.
Ja tudi v garderobah trgovin sem se skrivala in v avtih….brezveze vam povem .
Pri drugem sem bila že manj obremenjena s tem.
Sem znala poiskati bolj mirno zavetje nekje, da nisem ravno na frekventni tocki. Se je pa zgodilo ja,da sem za mizo tudi dojila. Tetra plenicko čez in akcija.
Če je koga TO motilo je njegov problem.

Vsi vi, ki pišete, da je to normalno, saj sex je tudi normalen, zakaj za vraga ne sexate sredi restavracije?

Normalni ljudje ločimo med seksom, hranjenjem in odvajanjem.
Nekateri imate očitno glede teh zadev kar precej zamešane pojme.

Normalni ljudje ločimo med seksom, hranjenjem in odvajanjem.
Nekateri imate očitno glede teh zadev kar precej zamešane pojme.
[/quote]

Zakaj bi ločili, če je pa naravno?? Saj moški svoje odvajanje, kot ga ti imenuješ, brez sramu opravljajo v javnosti, torej?
Normalni ljudje ločimo med hranjenjem in dojenjem. Dojenje za normalne ljudi pač ne spada v javnost.
Ja, nekateri imate res zamešane pojme. Ali pa se ene rade razkazujete, ker ni vrag, da lahko kjerkoli najdeš skrit kotiček, kjer drugim ne boš na očeh. Ampak očitno tebi to paše…. to je pa potem že druga zgodba 🙂

Dojim,ze drugic.Dojenje v javnosti podpiram!Zakaj naj bi bilo to vprasanje cesarkoli,dokler vi v javnosti lahko jeste karkoli?Tudi za dojencke je to hrana in ne znajo pocakati,kot vi.
Sem vesela vsakic,ko vidim dojenje v javnosti.Se vec dojenja,da se odprejo misli tistih,ki tega naravnega hranjenja ne razumejo.

Zakaj bi ločili, če je pa naravno?? Saj moški svoje odvajanje, kot ga ti imenuješ, brez sramu opravljajo v javnosti, torej?
Normalni ljudje ločimo med hranjenjem in dojenjem. Dojenje za normalne ljudi pač ne spada v javnost.
Ja, nekateri imate res zamešane pojme. Ali pa se ene rade razkazujete, ker ni vrag, da lahko kjerkoli najdeš skrit kotiček, kjer drugim ne boš na očeh. Ampak očitno tebi to paše…. to je pa potem že druga zgodba 🙂
[/quote]

Kaj pa je dojenje, če ni hranjenje?
Kaj se ti med dojenjem razkazuje?

Od kdaj pa je moško razkazovanje enako kot hranjenje?

Celo katoliska cerkev priznava dojenje kot nekaj najbolj normalnega, obstaja in virgo lactans je pogosto uporabljen motiv v katoliski ikonografiji https://en.m.wikipedia.org/wiki/Nursing_Madonna. Torej so taksne slike visele tudi po cerkvah – verjetno ne zato, da bi vzburjale moske?

Pa tudi sam papez Francisek je dojece mame veckrat pozval k dojenju v javnosti, med drugim tudi v Sikstinski kapeli https://www.theguardian.com/world/2017/jan/08/pope-francis-encourages-mothers-breastfeed-sistine-chapel.

Morda bi se tisti, ki to primerjate s seksom v javnosti vseeno malo zamislili nad svojim nezdravim odnosom do zenskega telesa in njegove funkcije?

Btw nisem verna ampak, da je pa nekdo se bolj zahojen od ustanove, ki prepoveduje kontracepcijo, splave, istospolne zveze itd, se mi zdi pa pravi absurd, sploh pa se kadar gre pri tem za druge zenske.

In ja dojila sem ze v veliko restavracijah sirom Evrope (sicer se prekrijem s tetra plenico ali svilenim salom) in nikoli nisem imela slabih izkusenj.

O jaz se pa prav nič ne čudim.
Meni je to popolnoma normalno sprejemljiva zadeva.
Po svetu, kadar gost plemenskim združenjem, kjer je mati, ki doji zgoraj gola, spoštovana in velja pravilo, da tvoje oči ne zahajajo v njen osebni prostor.
Takšno pravilo, kar ti imenuješ “biologija v javnosti, bi se morali vsi, kateri vas moti naučiti spoštovati…ne posegajte z očmi v njen osebni prostor. 🙂
[/quote]
Do nedavnega je veljalo pravilo: ne razkazuj se v javnosti. Zdaj to očitno ne velja več. Nihče pa ni obvestil javnosti o kakšnih dodatnih novih pravilih, zato zdaj pač vsak reagira po svoje. Pa da se razumemo: nimam popolnoma nič proti dojenju v javnosti, komur ustreza, me pa pogreje to zgražanje nad možnostjo, da golo žensko oprsje nekoga zrajca.

je leta 2018 to res predmet debate?
nisem še videla razgalnjene doječe mamice, ponavadi se lepo diskretno obrnejo in pokrijejo, še vsaki sem se nasmehnila, ni lepšega kot videt samozavestno mamico, ki hrani otročka. Od kje vam res bizarne ideje, ki jih pišete tukaj, ob pogledu na otroka, ki se hrani … upam da kakšno frišno mamico prebrano tukaj ne odvrne od dojenja, ko otroka zgrabi lakota …

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Kaj pa je dojenje, če ni hranjenje?
Kaj se ti med dojenjem razkazuje?

Od kdaj pa je moško razkazovanje enako kot hranjenje?
[/quote]

A si ti zdaj vse skupaj mičkeno pomešala? Sama sebi mečeš pesek v oči, ker ti pa že nisi taka, da se rada razkazuješ, ti samo svojega otročička hraniš, ha ha ha, japajade….
Moško razkazovanje ni čisto nič drugačno kot tvoje razkazovanje. Oba razkazujeta svoje spolne organe.
Moški z izgovorom, da pač odvaja (ha ha ha), ti z izgovorom, da otročička hraniš (ha ha ha)
Oba pa zdravita svoj manjvrednostni kompleks in se dokazujeta na tako primitiven način.
Pač….potrebujeta pozornost, ker je drugače ne dobita ali pa vsaj ne dovolj, jo iščeta pa tako.
Žalostno a resnično.
Pravzaprav mene osebno ne motijo ne eni ne drugi, če na koga naletim, samo pomislim: eh, spet en revež 🙂

poklon 🙂

Boli me… Dol mi visite… jaz bom svojega otroka nahranila kjerkoli mi bo udobno, ko bo lačen. Jaz težav nimam, če jih imate vi, se obrnite stran. Pa nikoli se nisem razkazovala, če vas pa vzbri če 5 cm2 kože, ki se jo vidi okoli otročkovih ustec, potem pa niste daleč od tega, da boste zahtevali, da se mora ženska zakrit. A moje zapestje vas tudi rajca? Trapci zaplankani.

poklon 🙂
[/quote]

Bila sem v eni kavarni, ko sem videla mamico, ki je podojila dojenčka, večjega otroka, ter kako je partner/mož imel bele brke od mleka.
Se mi je zaustavil apetit za par dni 🙁

Še natakarica, ki je pobirala kozarce z mize in gledala to početje je vse na pladnju prevrnila in razbila. Malo je manjkalo, bi dobila steklo po glavi in očeh…

dojenje je nekaj naravnega in lepega,
vendar ga jaz osebno ne bi v javnosti.

A ti malo trollas? Ker tezko verjamem, da kdo dejansko tako primitivno razmislja. Sicer pa preberi moj zgornji post in mi potem prosim razlozi, kako prides do zakljucka tako drugacnega od Vatikana.


Umiri se malo. Nikjer ne pišem, da se moraš skrivat. Nihče se nima pravice zgražati nad tvojim dojenjem, če mene vprašaš. Ampak ti pa nimaš nobene pravice laziti v glavo opazovalcev in določati, kaj smejo občutiti ob tem in česa ne.

poklon 🙂
[/quote]

res težko verjamem kaj včasih tukaj preberem … in to od žensk!
me prav razjezi, namest da bi si podporo dajale, pa take neumnosti pišejo … 🙂

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

oz. če mali pupa v javnosti, se pač ne vidi golota. 🙂
moje mnenje je pač, da si gol pred svojim partnerjem, meni je to intimno. 🙂

A si ti zdaj vse skupaj mičkeno pomešala? Sama sebi mečeš pesek v oči, ker ti pa že nisi taka, da se rada razkazuješ, ti samo svojega otročička hraniš, ha ha ha, japajade….
Moško razkazovanje ni čisto nič drugačno kot tvoje razkazovanje. Oba razkazujeta svoje spolne organe.
Moški z izgovorom, da pač odvaja (ha ha ha), ti z izgovorom, da otročička hraniš (ha ha ha)
Oba pa zdravita svoj manjvrednostni kompleks in se dokazujeta na tako primitiven način.
Pač….potrebujeta pozornost, ker je drugače ne dobita ali pa vsaj ne dovolj, jo iščeta pa tako.
Žalostno a resnično.
Pravzaprav mene osebno ne motijo ne eni ne drugi, če na koga naletim, samo pomislim: eh, spet en revež 🙂
[/quote]

Pardon citat je nekam izginil, moj zgornji odgovor se seveda nanasa na to nebulozo.

res težko verjamem kaj včasih tukaj preberem … in to od žensk!
me prav razjezi, namest da bi si podporo dajale, pa take neumnosti pišejo … 🙂
[/quote]

po moje ste nova tuki…:))))
Čas bo potreben, čas….hihihi….
Tud jas sem šla skoz ta krst :))))

samo katoliške hinavke ste tako prepričane v nespodobnost dojenja … na kaj vas le to spominja?
[/quote]

Preberi se enkrat. Na vabilu je bilo eksplicitno napisano brez otrok. Je to tako tezko razumeti in upostevati?

Sem za to, da se otroka doji na javnih prostorih, a ce imas slovesnost in gostitelj izrecno napise brez otrok, bos to uposteval/a, pa bodi ateistka, katoliska hinavka ali ne/vere, ki je se niso odkrili.

New Report

Close