Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj obuti v stanovanju?

Kaj obuti v stanovanju?

Kako zelo mi gre na živce folk, ki pride na obisk in gredo kar obuti v stanovanje, pri njih doma pa velja strogo sezuvanje. Pa da ne bo pomote, naše stanovanje je čisto, zelo! Zanalašč nastavim copate, a eni kot da jih ne vidijo. Ker smo doma v mestu, je zunaj res svinjarija, od pljunkov naprej. Jaz tega v stanovanju nočem, sploh, ker radi hodimo bosi. Še našemu kužku po vsakem sprehodu obrišemo tačke, pa ni važno kakšno je vreme. Kako imate vi to urejeno? Rečete naj se sezujejo, je to pri vas itak samoumevno?

Ko grem jaz na obisk se vedno sezujem, razen, če mi izrecno rečejo, da ne. Se mi zdi, da so copati del slovenske kulture. Tega marsikje po svetu nimajo. S sezuvanjem izkažem neko spoštovanje do gostitelja. Kaj pa vi, si obujete najboljše nogavice, da se vam ni nerodno sezuti? Si mislite saj sem prišel na obisk, valda se ne bom sezuval, bodo že pospravili. Ravno razmišljam, da bi se malo umetniško izživljala in naredila eno simpatično tablico, pri nas nosimo copate, ki jo gostje pri vstopu v stanovanje enostavno ne bi mogli spregledati.

Res me zanima kako vi ravnate z gosti in kako se obnašate, ko greste vi v goste, kar se copatov tiče, seveda?

 

 

Ma pri nas vsi v čevljih, razen če je res neka huda svinjarija vzunaj ne. Saj sesamo in pomivamo. Pa v resnici je sterilni dom nevaren, posebej za otroke, ker so bolj nagnjeni h alergijam.

Pri nas se vsi sezujejo, ko pridejo. Mi je pa potem vseeno ali želijo biti bosi ali v copatih. Ne vem, so vsi tako navajeni. Nimamo sterilno, a se mi zdi neumno pucat, če to ni potrebno. Tudi mi se povsod sezujemo, tudi če rečejo, da ni treba.

Mi smo doma vsi v copatih ali bosi (imamo parket), vendar pa gostov ne sezuvam, nasprotno, prav rečem jim, naj se ne sezuvajo. Saj itak ne hodijo po celi hiši, jedilnico in dnevno sobo pa že posesam ali po brišem za njimi. Se pa velikokrat zgodi, da se vseeno sami sezujejo, sploh če je zunaj dež. V tem primeru ponudim copate (nove oz. oprane).

Jaz pa se na obisku prilagodim, kot rečejo. Če pa hodim po hišah v okviru mojega dela, se seveda ne sezujem, niti ne vprašam. Poskrbim pa, da imam čiste čevlje, ne pridem glih v gojzarjih polnih blata ampak čevljih z gladko gumo.

Kakor kje. Tu okrog nas nihče ne ponuja gostom copatov. Tudi, ko kdo k nam pride, se ne sezuvajo.

DOma sama sem v copatih, ampak ko pa tako malo ven pa not skačem pa v čevljih.

Če pridem kam v goste pa odvisno kakor rečejo. Na podeželju se večinoma ne sezuvamo. V mestu pa ja, večina želi sezuvanje, torej se sezujem.

Na podežlju pa res ne boš vsakih pet minut se spreobuval. Si zunaj, skočiš noter, se ne sezuješ, greš spet ven in tako cel dan.

Če sem pa več ur notri, potem pa ja, copati.

 

Vedno se sezujem ko vstopim v tuje stanovanje/ hiso.

Odgovor na objavo uporabnika
Šnelca_783, 01.10.2021 ob 07:59

Vedno se sezujem ko vstopim v tuje stanovanje/ hiso.

Tud mi smo tk vajeni. Pč se sezuješ..

Ožji sorodniki se vsi preobujejo v copate.Ima vsak svoje z napisom.Sem jih nakupila malo več.

Drugi se tudi sezujejo.Prav veliko drugih obiskov pa niti nimamo.

Odgovor na objavo uporabnika
CrazY FroG 🍀, 01.10.2021 ob 08:06

Tud mi smo tk vajeni. Pč se sezuješ..

Ne predstavljam si hodit po ulici oz zunaj( po vsej tej svinjariji in pljuncih), pa potem to “kugo” na cevljih komu v hiso znosit.

Kdor pride k meni v cevljih, itak ko gre stran vsa tla pomijem.

Mizarju, monterju omar ne bom rekla prosim dajte si copate gor.

Odgovor na objavo uporabnika
Šnelca_783, 01.10.2021 ob 08:09

Ne predstavljam si hodit po ulici oz zunaj( po vsej tej svinjariji in pljuncih), pa potem to “kugo” na cevljih komu v hiso znosit.

Kdor pride k meni v cevljih, itak ko gre stran vsa tla pomijem.

Mizarju, monterju omar ne bom rekla prosim dajte si copate gor.

Js sm enkrat vodovodarju kr karton potko nardila haha.

Seveda se. Ne pustim, da  mi kdo obut taca po stanovanju. Moj čas je dragocen in nimam namena po obiskih pucat po tleh, ker so mi svinjali po stanovanju. Enako spoštujem čas drugega in mu ne tacam po stanovanju!

Haloo, to je zaseben prostor, ne pa da se mi not pušča umazanija s cest. pa nima veze, da je sončno in 38 stopinj zunaj ali pa blato in dež.

Enako blesave so mi fore, ko gostu postrežejo v najlepšem servisu, medtem ko imajo za domače stare krožnike.

ma da maš gosta raje kot domačega je pa blentavo do kraja.

Odgovor na objavo uporabnika
Zartrose izven profila, 01.10.2021 ob 08:31

Seveda se. Ne pustim, da  mi kdo obut taca po stanovanju. Moj čas je dragocen in nimam namena po obiskih pucat po tleh, ker so mi svinjali po stanovanju. Enako spoštujem čas drugega in mu ne tacam po stanovanju!

Haloo, to je zaseben prostor, ne pa da se mi not pušča umazanija s cest. pa nima veze, da je sončno in 38 stopinj zunaj ali pa blato in dež.

Enako blesave so mi fore, ko gostu postrežejo v najlepšem servisu, medtem ko imajo za domače stare krožnike.

ma da maš gosta raje kot domačega je pa blentavo do kraja.

Sej to pa ne gre za ljubav, ampak statusno vn metanje…

Najboljš jih je pr vratih odslovit pa dt coffe to go poleg, haha

To sezuvanje je mestna navada. Mi hribovci tega ne prakticiramo.

Ko pa grem na obisk h komu v mestu pa se seveda sezujem. Pač, ker vem, da imajo tako. Pa itak v mestih, stanovanjih, vse neki v tepih.

Mi imamo pa vse tako, da komot pobrišeš, pometeš. Grem 100x na dan ven in not, se naj vsakič preoubuvam? Itak, da ne.

Odgovor na objavo uporabnika
to je mestna navada, 01.10.2021 ob 08:37

To sezuvanje je mestna navada. Mi hribovci tega ne prakticiramo.

Ko pa grem na obisk h komu v mestu pa se seveda sezujem. Pač, ker vem, da imajo tako. Pa itak v mestih, stanovanjih, vse neki v tepih.

Mi imamo pa vse tako, da komot pobrišeš, pometeš. Grem 100x na dan ven in not, se naj vsakič preoubuvam? Itak, da ne.

Ne zavajaj. Js nism iz mesta. Vsi se sezuvamo.

A jim jajca potežkaš ob prihodu? Malo šale, da ne bo hude krvi.

Odgovor na objavo uporabnika
iz druge teme, 01.10.2021 ob 09:00

A jim jajca potežkaš ob prihodu? Malo šale, da ne bo hude krvi.

V vaservagi jih morjo met, da ni čudnih frekvenc pol…

Odgovor na objavo uporabnika
Gostiteljica Kati, 01.10.2021 ob 00:24

Kako zelo mi gre na živce folk, ki pride na obisk in gredo kar obuti v stanovanje, pri njih doma pa velja strogo sezuvanje. Pa da ne bo pomote, naše stanovanje je čisto, zelo! Zanalašč nastavim copate, a eni kot da jih ne vidijo. Ker smo doma v mestu, je zunaj res svinjarija, od pljunkov naprej. Jaz tega v stanovanju nočem, sploh, ker radi hodimo bosi. Še našemu kužku po vsakem sprehodu obrišemo tačke, pa ni važno kakšno je vreme. Kako imate vi to urejeno? Rečete naj se sezujejo, je to pri vas itak samoumevno?

Ko grem jaz na obisk se vedno sezujem, razen, če mi izrecno rečejo, da ne. Se mi zdi, da so copati del slovenske kulture. Tega marsikje po svetu nimajo. S sezuvanjem izkažem neko spoštovanje do gostitelja. Kaj pa vi, si obujete najboljše nogavice, da se vam ni nerodno sezuti? Si mislite saj sem prišel na obisk, valda se ne bom sezuval, bodo že pospravili. Ravno razmišljam, da bi se malo umetniško izživljala in naredila eno simpatično tablico, pri nas nosimo copate, ki jo gostje pri vstopu v stanovanje enostavno ne bi mogli spregledati.

Res me zanima kako vi ravnate z gosti in kako se obnašate, ko greste vi v goste, kar se copatov tiče, seveda?

 

 

Da bi se sezuval na obisku pri nekom, pri katerem pes hodi po stanovanju, mi niti na misel ne pride.

Niti mi ne pride na misel, da bi takega človeka sploh počastil s svojim visokim obiskom

 

Ponavadi je na gostitelju, da nakaže, kaj želi.  Ob vstopu recimo izrecno ponudi copate, ali pač reče, da se ne sezuvati.

Pri nas imamo celo spodnjo etažo v ploščicah , zato gostov ne sezuvamo, razen če sami želijo , pa razen, če je res kakšna sneg/blato brozga zunaj.

Da bi pa sezuvali goste, ker naj bi bila to naša “kultura” , nam pa na misel ne pride, saj nismo mošeja.

Odgovor na objavo uporabnika
replika neprijavljena, 01.10.2021 ob 09:19

Ponavadi je na gostitelju, da nakaže, kaj želi.  Ob vstopu recimo izrecno ponudi copate, ali pač reče, da se ne sezuvati.

Pri nas imamo celo spodnjo etažo v ploščicah , zato gostov ne sezuvamo, razen če sami želijo , pa razen, če je res kakšna sneg/blato brozga zunaj.

Da bi pa sezuvali goste, ker naj bi bila to naša “kultura” , nam pa na misel ne pride, saj nismo mošeja.

Ja, ja sej mislim, da je pr večini to v smislu: ne prisile. Ponavad je tk, da kamor pridem mi rečejo, ne rabite se sezut, pa se vseeno iz spoštovanja in obratno. Ne držimo na vratih napisa: mrš šuhe dol! Tud v bazen greš v kopalkah in se ne čudiš, da nis v striptiz klubu.. ni treba vssh začimb navržt in komplicirat.

Načeloma se vedno sezujem(o), razen če imajo ploščice in še rečejo, da ni treba. Saj mi je tudi udobnejše, če mi noge malo dihajo in niso zaprte v čevlju.

Ker se spomnim kaj razni kamenčki delajo na lesenih podih… mi ne pride na misel hoditi v čevljih po parketih.

Pri nas se tudi večina sezuje… sem ter tja kdo ne. Je pa vedno kup copatov na voljo. Za kakšne serviserje oz monterje pa poskrbimo s kartoni na tleh po njihovi poti – ali pa s časopisnim papirjem. Par plasti tega reši skoraj vsako težavo s svinjarijo.

Ha, ha, dobra ta. Mošeja :).

Replika ima napis Wd40 sleči se. 😁

Vedno se sezujemo. V bivalni del ne nosimo obutih škornjev iz hleva in tudi drugi gostje mi ne bodo uničili parketa, imamo dovolj copat.

Odgovor na objavo uporabnika
Skriti zajček, 01.10.2021 ob 09:43

Replika ima napis Wd40 sleči se. 😁

Pojma nimaš. WD pride že slečen.

New Report

Close