Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Še vedno več kot 10.000 borčevskih pokojnin in to leta 2018!

Še vedno več kot 10.000 borčevskih pokojnin in to leta 2018!


Borčevskih pokojnin je 10.438 ena tretjina od njih je borcev, dve tretjini so svojci borcev, vdove in otroci, najstarejši prejemnik borčevske pokojnine ima 103 leta najmlajši 80 let, za teh tvojih več kot 30.000 si dobil informacijo na Trstenjakovi?
[/quote]

Saj sem rekel. Rdečüharji so te ¨borčevske pokojnine¨ preimenovali v vsemogoče termine, samo da naslov “borčevska pokojnina” preveč v oči ne bode.
Vseeno je, ali se tistih 800€, ki jih rdečkar vsak mesec dobi, imenuje borčevska pokojnina, ali pa prispevek za zasluge v NOB. Vse gre iz našega žepa in z vsem tem denarjem se rdečoharji debelijo/te.

a je tudi 3 letni otrok zbiral material za partizane,kako je možno, da oseba, ki je v času vojne bila stara 3 leta, prejema borčevsko penzijo?????

Saj sem rekel. Rdečüharji so te ¨borčevske pokojnine¨ preimenovali v vsemogoče termine, samo da naslov “borčevska pokojnina” preveč v oči ne bode.
Vseeno je, ali se tistih 800€, ki jih rdečkar vsak mesec dobi, imenuje borčevska pokojnina, ali pa prispevek za zasluge v NOB. Vse gre iz našega žepa in z vsem tem denarjem se rdečoharji debelijo/te.
[/quote]
Kaj se sedaj delaš bedaka, napisal si, da je teh oseb preko 30.000, uradni podatek je 10.438 vseh, ki dobivajo karkoli okoli borčevkih penzij, dodatkov, prispevkov itd res ste SDSovci strokovnjaki za potvarjanje in pretiravanje.

Točno tako, so dobivali penzije, pa spomenice. Moja stara mati je isto povedala. Tisti, ki so se skrivali po kleteh celo vojno so potem dobivali, oni, ki so res bili v partizanih ali pomagali pa so se morali dokazovati in dokazovati. Ni pomagalo niti to, da so italijani pobili očeta in zažgali hišo materi 10-ti otrok.

Pusti barco, kamunajzarsko hči, ki se vedno kiti s tujim perjem in vikendom na morju, ki so ga v jugi lahko dobili le komunistični pomembneži in direktorji. Vemo kako je to šlo.
[/quote]

Glede na tvoj stil pisanja in obtoževanja si upam oceniti, da si zvest član neke čisto določene stranke – za razliko od mene (in tudi mojih staršev), ki nikoli nismo bili člani nobene stranke.

Saj sem rekel. Rdečüharji so te ¨borčevske pokojnine¨ preimenovali v vsemogoče termine, samo da naslov “borčevska pokojnina” preveč v oči ne bode.
Vseeno je, ali se tistih 800€, ki jih rdečkar vsak mesec dobi, imenuje borčevska pokojnina, ali pa prispevek za zasluge v NOB. Vse gre iz našega žepa in z vsem tem denarjem se rdečoharji debelijo/te.
[/quote]

Še malo, pa boš dobil nagrado za “politično” angažiranje v forintih! ;P


to so bili “majski” hrošči (1945)


to so bili “majski” hrošči (1945)
[/quote]
Sigurno je bilo kar nekaj takih “borcev” tako kot pri osamosvojitveni vojni, dve priči pa si postal veteran slovenske osamosvojitve.


Borčevskih pokojnin je 10.438 ena tretjina od njih je borcev, dve tretjini so svojci borcev, vdove in otroci, najstarejši prejemnik borčevske pokojnine ima 103 leta najmlajši 80 let, za teh tvojih več kot 30.000 si dobil informacijo na Trstenjakovi?
[/quote]

Ampak vi, ki v vsak komentar vpletete JJ, Trstenjakovo, SDS ali pa vse tri skupaj, ste resnicno mentalno bolni. Bolezni lahko recemo tudi paranoja, obsedenost, preganjavica… izrazov je vec. Kadarkoli nekdo pravi, da je proti kraji, lazi, hinavscini, nepostenosti…, ze padajo ti izrazi. A da mi pa kot posamezniku ni prav, da je cel kup ljudi v tej drzavi, ki stiska vecino populacije k tlem, da ne morejo dihat, pa ni zadosten razlog? Da 22 leten mulc prejema borcevsko pokojnino pa me ne more/sme motit, brez da mi je Jansa to rekel? Pojdite se zdravit, ljudje!!!

Ampak vi, ki v vsak komentar vpletete JJ, Trstenjakovo, SDS ali pa vse tri skupaj, ste resnicno mentalno bolni. Bolezni lahko recemo tudi paranoja, obsedenost, preganjavica… izrazov je vec. Kadarkoli nekdo pravi, da je proti kraji, lazi, hinavscini, nepostenosti…, ze padajo ti izrazi. A da mi pa kot posamezniku ni prav, da je cel kup ljudi v tej drzavi, ki stiska vecino populacije k tlem, da ne morejo dihat, pa ni zadosten razlog? Da 22 leten mulc prejema borcevsko pokojnino pa me ne more/sme motit, brez da mi je Jansa to rekel? Pojdite se zdravit, ljudje!!!
[/quote]

A 22 leten mulc / študent, ki mu je umrl oče, lahko dobiva družinsko pokojnino?


Če je bil krkovičev 12-letni sin za krinko – ko ga je oče prevažal okoli, in je zato postal vojni veteran, potem je 3-letni še toliko boljša krinka – torej prejema borčevsko penzijo še bolj upravičeno, če gledamo po istih merilih.


Sigurno je bilo kar nekaj takih “borcev” tako kot pri osamosvojitveni vojni, dve priči pa si postal veteran slovenske osamosvojitve.
[/quote]

Nekateri pravi udeleženci bojev iz leta 1991 iz razloga, da je kar vsak lahko dobil status veterana osamosvojitvene vojne, zavračajo ta status oziroma iz tega razloga za ta status niso nikoli dali vloge. Pa najbrž niti člani raznih veteranskih klubov za obdobje osamosvojitve nočejo biti. Ti klubi se pa množijo hitreje kot pa umirajo borci WWII.

A 22 leten mulc / študent, ki mu je umrl oče, lahko dobiva družinsko pokojnino?
[/quote]

Pa dajva malo poenostavit. Res ne poznam zakonov in povezav tako kot ti in se mi jih res ne da iskat. Ampak po moji preprosti logiki druzinsko pokojnino dobi otrok, ki je mladoleten in/ ali se sola, ker je Slovenija socialna drzava in predvsem, ker je stars vplaceval v pokojninski sklad- to je eden od pogojev. Kot ze zapisano zgoraj pa bi (spet po zdravi kmecki logiki) borcevska pokojnina morala biti namenjena izkljucno borcem, ki so izpostavljali svoje zivljenje, da so resili zivljenje in omogocili svobodo svojim sodrzavljanom v casu vojne. Zato mi na noben nacin ni jasno, kako lahko najdes kakrsno koli primerjavo med obema pokojninama in kako hudica lahko zagovarjas dejstvo, da mulc, ki je bil rojen 50 in vec let po koncu vojne prejema denar, ki je bil v drzavno malho vplacan s cisto drugacnimi nameni in za ljudi, ki ta denar dejansko potrebujejo in jim dejansko!!! pripada. Njemu pa niti priblizno ne!!! pripada.

Pa dajva malo poenostavit. Res ne poznam zakonov in povezav tako kot ti in se mi jih res ne da iskat. Ampak po moji preprosti logiki druzinsko pokojnino dobi otrok, ki je mladoleten in/ ali se sola, ker je Slovenija socialna drzava in predvsem, ker je stars vplaceval v pokojninski sklad- to je eden od pogojev. Kot ze zapisano zgoraj pa bi (spet po zdravi kmecki logiki) borcevska pokojnina morala biti namenjena izkljucno borcem, ki so izpostavljali svoje zivljenje, da so resili zivljenje in omogocili svobodo svojim sodrzavljanom v casu vojne. Zato mi na noben nacin ni jasno, kako lahko najdes kakrsno koli primerjavo med obema pokojninama in kako hudica lahko zagovarjas dejstvo, da mulc, ki je bil rojen 50 in vec let po koncu vojne prejema denar, ki je bil v drzavno malho vplacan s cisto drugacnimi nameni in za ljudi, ki ta denar dejansko potrebujejo in jim dejansko!!! pripada. Njemu pa niti priblizno ne!!! pripada.
[/quote]

Pod borčevske pokojnine štejejo tudi pokojnine, ki jih dobivajo otroci ali vdove/vdovci tistih, ki so prejemali borčevsko pokojnino.

Zgoraj sem prilepila link, koliko je tistih, ki so sami prejemniki borčevske pokojnine in koliko je vdov/vdovcev oz.otrok in VSE štejejo klot prejemnike borčevskih pokojnin.

In enako, kot bi moji otroci bili upravičeni prejemati pokojnino po meni, če bi jaz umrla, oni pa bi se še šolali, ima pravico tudi ta otrok.

Pod borčevske pokojnine štejejo tudi pokojnine, ki jih dobivajo otroci ali vdove/vdovci tistih, ki so prejemali borčevsko pokojnino.

Zgoraj sem prilepila link, koliko je tistih, ki so sami prejemniki borčevske pokojnine in koliko je vdov/vdovcev oz.otrok in VSE štejejo klot prejemnike borčevskih pokojnin.

In enako, kot bi moji otroci bili upravičeni prejemati pokojnino po meni, če bi jaz umrla, oni pa bi se še šolali, ima pravico tudi ta otrok.
[/quote]

Ponavljam in hrati zakljucujem s tabo, ker trmaris in vztrajas pri necem, kar nima nobenega smisla.
Pokojnina, ki jo prejema vsak posameznik oziroma otroci, ce gre za druzinsko pokojnino po smrti starsa, je DEJANSKO VPLACAN ZNESEK POSAMEZNIKA, je NJEGOVA LAST.
Borcevska pokojnina pa je DARILO ali NAGRADA za nekaj, kar je v preteklosti storil za narod, zato NE MORE in NE SME biti prenosljiva, ker so jo zanj vplacali drugi ZA NAGRADO; KER JE NOSIL GLAVO NAPRODAJ. ON in ne NJEGOVI SINOVI, VNUKI, SOSEDJE.

Dzizs si tezka.

Kaj pa naj bi pomenila borcevska pokojnina? Zame pomeni to, da se je clovek boril v vojni tako, da je branil svojo domovino pred agresorjem in svojim sodrzavljanom omogocil zivljenje v miru in bil za to nagrajen. Kaj pa zate? Lahko ugibam; tebi pomeni to, da si oseba, ki je na oblasti, prigrabi denar ljudstva in ga izplacuje vsem svojim najblizjim, med drugim tudi potomcem tistih, ki so se med vojno, ko je preprosto ljudstvo branilo, osvobajalo in umiralo za svobodo vseh, najbolj skrivali po kevdrih in podstresjih. Se enkrat kazes svojo nelepo stran karakterja, ko pravis, da je prav tako.
[/quote]
Nauči se kaj pomeni termin borčevska in kaj/koga vse zajema.
Nepoučeni bi bili radi najpametnejši!

Ponavljam in hrati zakljucujem s tabo, ker trmaris in vztrajas pri necem, kar nima nobenega smisla.
Pokojnina, ki jo prejema vsak posameznik oziroma otroci, ce gre za druzinsko pokojnino po smrti starsa, je DEJANSKO VPLACAN ZNESEK POSAMEZNIKA, je NJEGOVA LAST.
Borcevska pokojnina pa je DARILO ali NAGRADA za nekaj, kar je v preteklosti storil za narod, zato NE MORE in NE SME biti prenosljiva, ker so jo zanj vplacali drugi ZA NAGRADO; KER JE NOSIL GLAVO NAPRODAJ. ON in ne NJEGOVI SINOVI, VNUKI, SOSEDJE.

Dzizs si tezka.
[/quote]

Še enkrat pojasnjujem – borčevska pokojnina pomeni le to, da se je čas, ko prispevki niso bili plačani, vseeno všteval v pokojninsko dobo oz.so jim priznali dodatna leta brez plačanih prispevkov ali pa se je uporabil dodaten količnik za izračun osnove za pokojnino, ne pomeni pa tega, da je kar vsak, ki je npr.2 za dve leti dokazal, da je pomagal partizanom, dobil ogromno borčevsko pokojnino, če ni izpolnjeval še drugih pogojev.

Kopiram iz pojasnila http://predlagam.vladi.si/webroot/idea/view/9071
Z vidika pokojninskega in invalidskega zavarovanja uvodoma podajamo pojasnilo o sami pravici do pokojnine borcev NOB. Pridobitev pravice do pokojnine borcev NOB je nazadnje urejal Zakon o temeljnih pravicah iz pokojninskega in invalidskega zavarovanja (Uradni list RS, št. 23/82, s premembami), ki je veljal v obdobju od 1. 7. 1983 do 31. 3. 1992. Za borce NOB so se štele osebe, katerim se je ves čas vstopa od vstopa v narodnoosvobodilni boj oziroma od začetka aktivnega in organiziranega dela za narodnoosvobodilni boj pa do 15. maja 1945, nepretrgoma štel v pokojninsko dobo v dvojnem trajanju. Pravico do starostne pokojnine so pridobili, ko so izpolnili predpisano starost in dopolnili potrebno dolžino pokojninske dobe. Če so v NOB vstopili pred 9. 9. 1943 oziroma t. i. primorski borci pred 13. 10. 1943, so pravico do starostne pokojnine pridobili pod ugodnejšimi pogoji, kot so sicer veljali za t. i. splošne zavarovance, vključene v obvezno pokojninsko in invalidsko zavarovanje (pet let krajša pokojninska doba oziroma pet let nižja starost). Slednji so imeli tudi ugodnejšo lestvico za odmero pokojnine, in sicer na podlagi petletnega namesto desetletnega povprečja plač. Borci NOB, ki so vstopili po 9. 9.1943 pa so pridobili pravico do starostne pokojnine pod enakimi pogoji kot ostali zavarovanci, s tem da so imeli pravico do povečanja pokojnine, če je njihova pokojnina glede na dopolnjeno pokojninsko dobo znašala manj kot 85 odstotkov pokojninske osnove. Povečanje je bilo odvisno od leta vstopa v NOB (borcu NOB od 9. 9. 1943 za 60 odstotkov, borcu NOB od leta 1944 za 30 odstotkov, borcu NOB od leta 1945 za 10 odstotkov), povečala pa se je največ do 85 odstotkov pokojninske osnove. Borci NOB, ki so bili nosilci partizanske spomenice 1941, so imeli pravico do pokojninskega dodatka, ki je enak razliki med pokojnino in njegovim 100-odstotnim povprečnim mesečnim dohodkom v zadnjih 12 mesecih pred upokojitvijo.


Nauči se kaj pomeni termin borčevska in kaj/koga vse zajema.
Nepoučeni bi bili radi najpametnejši!
[/quote]

Nisem ne nepoucena ne najpametnejsa, samo tiho placujem. Da pa zajema veliko (nezasluznih) ljudi, pa cutim vsak mesec v svojem zepu.

Ampak vi, ki v vsak komentar vpletete JJ, Trstenjakovo, SDS ali pa vse tri skupaj, ste resnicno mentalno bolni. Bolezni lahko recemo tudi paranoja, obsedenost, preganjavica… izrazov je vec. Kadarkoli nekdo pravi, da je proti kraji, lazi, hinavscini, nepostenosti…, ze padajo ti izrazi. A da mi pa kot posamezniku ni prav, da je cel kup ljudi v tej drzavi, ki stiska vecino populacije k tlem, da ne morejo dihat, pa ni zadosten razlog? Da 22 leten mulc prejema borcevsko pokojnino pa me ne more/sme motit, brez da mi je Jansa to rekel? Pojdite se zdravit, ljudje!!!
[/quote]
Enako.

Nisem ne nepoucena ne najpametnejsa, samo tiho placujem. Da pa zajema veliko (nezasluznih) ljudi, pa cutim vsak mesec v svojem zepu.
[/quote]
Pogooglaj med zakoni, pa boš poučena, ne kar na pamet svinjat po vsem!

Pod borčevske pokojnine štejejo tudi pokojnine, ki jih dobivajo otroci ali vdove/vdovci tistih, ki so prejemali borčevsko pokojnino.

Zgoraj sem prilepila link, koliko je tistih, ki so sami prejemniki borčevske pokojnine in koliko je vdov/vdovcev oz.otrok in VSE štejejo klot prejemnike borčevskih pokojnin.

In enako, kot bi moji otroci bili upravičeni prejemati pokojnino po meni, če bi jaz umrla, oni pa bi se še šolali, ima pravico tudi ta otrok.
[/quote]

Pa ti veš, da je bila vojna končana 1945? In, da so borci iz tiste vojne že hudo, hudo v letih. In nekako ni ravno logično, da imajo sedaj tisti borci 22letne otroke.
Menda jih niso pri 70+, 80+ delali?
Če je bil recimo leta 45 star 15 let. In ima zdaj 22 let starega otroka, pomeni, da je otroka naredil, ko je korakal proti 70temu rojstnemu dnevu.

Pa ti veš, da je bila vojna končana 1945? In, da so borci iz tiste vojne že hudo, hudo v letih. In nekako ni ravno logično, da imajo sedaj tisti borci 22letne otroke.
Menda jih niso pri 70+, 80+ delali?
Če je bil recimo leta 45 star 15 let. In ima zdaj 22 let starega otroka, pomeni, da je otroka naredil, ko je korakal proti 70temu rojstnemu dnevu.
[/quote]

Kopiram moj, par mesecev star komentar (v popolnoma enaki temi!).
Bil npr.star 3 leta, ko se je koncala vojna, rojen v izgnanstvu ali pa celo v taboriscu, pri dobrih 50.letih dobil otroka in ta otrok je zdaj star 22 let in dobiva pokojnino po pokojnem ocetu (kot vsi otroci, ki jim stars umre).
Ja, tudi prisilno izseljenim in taoriscnikom se je cas priznaval -zgoraj nekje ali pa ze kako stran nazaj je nekdo prilepil link na zakon, komu in pod kakimi pogoji se je ta cas vsteval in vsi taki dobivajo oz.so dobivali borcevske pokojnine.

Kopiram moj, par mesecev star komentar (v popolnoma enaki temi!).
Bil npr.star 3 leta, ko se je koncala vojna, rojen v izgnanstvu ali pa celo v taboriscu, pri dobrih 50.letih dobil otroka in ta otrok je zdaj star 22 let in dobiva pokojnino po pokojnem ocetu (kot vsi otroci, ki jim stars umre).
Ja, tudi prisilno izseljenim in taoriscnikom se je cas priznaval -zgoraj nekje ali pa ze kako stran nazaj je nekdo prilepil link na zakon, komu in pod kakimi pogoji se je ta cas vsteval in vsi taki dobivajo oz.so dobivali borcevske pokojnine.

[/quote]

Ti taboriščniki pa so bili potem izredno poskočni, če imajo 73 let po končani vojni še tako mlade otroke.

Veš verjamem, da je marsikater borec in taborišnik več kot zaslužil penzijo.
Ampak, sem poslušala te stare borce. Sosed konkretno je bil partizran in je res zaslužil penzijo. Nekaj ostalih pa daleč od tega. Pa sam je razlagal, da je šel več ljudem za pričo, češ da so pomagali partizanom, da so dobili penzijo. Tudi marsikatera ženska je priznala, da je na tak način dobila penzijo. So pač rekli, da je kot mlada pastirica, mlekarica skrivala v obleki pošto za partizane. In je dobila penzijo. Res pa je, da je velika večina teh že dolgo mrtvih. Oz. osebno niti ne poznam nobenega več živega, da ima borčevsko penzijo.


Jah to so korenine, jebat ga…

Da se razumemo. Jaz nisem proti penzijam, ki jih dobijo borci ali pa taboriščniki ali pa tisti, ki so jim starše pobili, ko so bili še mali. ALi kaj podobnega.
Samo žal pa vem, da je bilo vmes oz. so še, cel kup takih, ki niso bili prav nič od tega.

Očitno nihče ne razume kaj sploh pomeni borčevska pokojnina, to ni polna pokojnina zato ker si sodeloval v WWII temveč se čas udejstvovanja v vojni šteje dvojno in prišteje delovni dobi, ki jo je oseba imela ob odhodu v penzijo, za bolj neuke, če si bil od 41 do 45 leta borec se ti ta 4 leta štejejo za 8 let ob odhodu v pokoj za kar pa moraš imeti še delovno dobo pred ali po vojni, v današnjem primeru bi to pomenilo, da se lahko upokojiš z 32 let delovne dobe + 8 let in imaš polno del dobo, zanimivo v tem času od 1945 do danes je na desettisoče zaposlenih, ki so imeli in še imajo bonificiran staž upokojilo zelo mladih, ker se jim je leto dela štelo za 16 celo 18 mesecev pa se nihče ne razburja.

New Report

Close