Najdi forum

Splash Forum Avto.Over.Net Pomoč voznikom v prometu Se vozniško dovoljenje voznika začetnika avtomatsko podaljša?

Se vozniško dovoljenje voznika začetnika avtomatsko podaljša?

Sprašujem zaradi odloka o podaljšanju veljavnosti vozniških dovoljenj. Kolikor razumem piše, da se vsem, ki jim vozniško dovoljenje preteče pred 31. marcem 2021 ta podaljša do 31. decembra 2021.

Sicer sem izpit opravila slabi dve leti nazaj inmi vozniško dovoljenje poteče 20. marca. Zaradi določenih okoliščin še nisem uspela opraviti tečaja varne vožnje za voznika začetnika. Torej ta odlok velja tudi za take primere kot sem jaz? Da bo vozniško dovoljenje podaljšano do konce leta? Pa je treba za to slučajno na upravno enoto, da se “potrdi” podaljšanje do takrat ali je to narejeno avtomatsko?

Sprešujem zato, ker nisem prepričana če prav razumem zadeve. Pa še bolj bi mi ugajalo če bi lahko tečaj kasneje opravljala, pa še več možnosti je, da bo življenje takrat že bolj norlamno zaradi virusa.

Pozdravljeni, tako je kot razumete. Čas za opravljanje in podaljšanje v.d. imate do konca tega leta. Pri tem podaljšanje ni avtomatično, ko opravite tečaj varne vožnje ampak se morate fizično oglasiti na upravni enoti /UE) z potrdilom o opravljeni varni vožnji, plačati takso in mislim, da potrebujete tudi sliko in podaljšate v.d. Podaljšanje dokumetov je upravni postopek, ki ga vodi UE. Za podaljašnje v.d. pa potrebujete vse našteto. Predlagam vam, da čim prej opravite tečaj in podaljšate v.d. Lp

****************************************** Luka V. Rupnik, vodja šole vožnje AMTK Litostrojska cesta 40a, Ljubljana 040/310-140, 01/518 13 56 http://www.prvaavtosola.si, [email protected]

Najlepša hvala za odgovor.

Mogoče sem malce nerodno napisala. Mislila sem če moram do 31. 3. 2021 na upravno enoto da dobim kakšno potrdilo kot “dokaz”, da mi vozniško dovoljenje res traja do 31. 12. 2021?

Predvidevam, da bojo samo datum na vozniškem dovoljenju pogledali in rekli, da ga lahko podaljšam, ker je datum mojega dovoljenja bil še pred 31. 3. 2021?

Pozdravljeni, najbolje je, da se oglasite na UE in vam bodo točno povedali kako in kaj. Lp

****************************************** Luka V. Rupnik, vodja šole vožnje AMTK Litostrojska cesta 40a, Ljubljana 040/310-140, 01/518 13 56 http://www.prvaavtosola.si, [email protected]

Pozdravljeni!

Jaz imam podobno vprašanje zato ne bom odpiral novo temo.
Meni je vozniško dovoljenje poteklo 6.3.2021,ker sem zasledil odlok v katerem je bilo razbrano da se vsem voznikom začetnikom podaljša v.d do 31.12.2021,tako sem si rekel,da bom šel opravit program dodatnega usposabljanja za voznike začetnike(varna vožnja) kasnejši čas,v mišljenju da bodo kovid ukrepi se končali(PCR Testi),vendar je po novem nov odlok v katerem je navedeno da se vozniška dovoljenja katera so v času lockdowna potekla,podaljšana do 9 maja 2021.
Zdaj me pa zanima,ali so vsem voznikom začetnikom podaljšana v.d do 9 maja ali do 31 decembra 2021.

Hvala za odgovor

Pozdravljeni, za točne info se pozanimajte na upravni enoti. Informacij je toliko, da se težko sledi vse. Lp

****************************************** Luka V. Rupnik, vodja šole vožnje AMTK Litostrojska cesta 40a, Ljubljana 040/310-140, 01/518 13 56 http://www.prvaavtosola.si, [email protected]

New Report

Close