Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Se zaklepate, ko ste doma?

Se zaklepate, ko ste doma?

Otroci so že prerasli najstništvo, torej nisem ravno mladenka, pa nam še nikoli niso kaj odnesli.
Pri sosedih, ki ravno tako ne zaklepajo, pa smo že pomagali gospe, ki je padla in sama ni mogla več vstati.
[/quote]

Si še vseeno mlada, imaš še vsaj 30 let življenja pred seboj verjetno 🙂

Priznam, da dostikrat ne zaklenemo čez noč.
Smo na samem, dovozna cesta gre samo do nas in je precej dolga, tako da “izgubiti” se nihče ne more, poleg tega pes laja, še ko je kdo 1km od hiše :))
Ko gremo od doma, zaklenemo, tudi ponoči PONAVADI, vedno pa ne. Tudi ko skačemo po parceli ali kaj delamo čez dan, ni zaklenjeno.
Dela pa “vaška straža”, sosedje poročajo za vsak “čuden” avto, ki je zavil k nam, ko nas ni bilo doma.

Bi bilo zanimivo vedet, koliko takih, ki imate tako na fraj in izvolite po urbanih naseljih sploh ne prijavite kraj, ker veste, da je neupravičeno, ker ste pustili odklenjeno in na izvoli postrezi si ? 🙂

A se taki iz izkušenj kaj naučite, ali še vedno imate potem odklenjeno?

V hiši je toliko možnosti, da kdo pride noter, da je res vseeno, ali so vhodna vrata zaklenjena.
V bloku bi se najbrž zaklepali, ker so samo ena vrata.

Res je tako. Četudi se zaklene vrata, so pa odprta kletna okna, čez katere pride tat – videno pri sosedih. Drugim sosedom so ‘vlomili v avto – seveda odklenjen in jim ukradli avtoradio in sončna očala, ker drugega itak vredneg av njem ni bilo.

Nimas kaj druga za pocet.

Vedno zaklenjeno: tako hiša kot ograjeno dvorišče. Če se slučajno zgodi, da so dvoriščna vrata odprta, se nekaterim xy osebkom zdi normalno vstopiti na parcelo, kljub temu da sta zvonec in kamera nameščena pri vhodnih dvoriščnih vratih. Tudi tablo s psom gladko ignorirajo.
Eni ne razumejo, da odprta vrata ne pomenijo “vstopi nepovabljen in se gibaj kjer želiš po privat parceli”.

Vedno zaklepam, avtomatsko..sta pa problem otroka, ki ju opozarjam ,da se za sabo zaklepa.. včasih ostane potem odklenjeno dokler jaz ne grem spat in preverim.

Enostavno na vhod date skrito kamero, ki vsakega, ki vstopi v hišo ali stanovanje posname. Če opazite sumljivo osebo, ki brska po stanovanju, pokličete policijo, da imate vlomilca v hiši. Policija pride in vlomilec sploh ne ve, da je bil prijavljen, hkrati imate še dokaz na kameri. Vse je pod kontrolo!

No ja, če smo že pri tem – saj verjetno veš, da tak “dober sistem” stane, da mora bit profi naštiman. In nekdo, ki ima odprta vrata na izvoli, zagotovo nima namena poinvestirat napirmer 500-1000 eur niti v tako “kamero”. Ker mora bit tudi taka, da ima vgrajen mikrofon, da se poveže z wifijem preko Bluetootha napirmer, da ti posname samodejno, da ti javi, pošlje sliko na tvoj telefon, ko se pojavi moteče dejanje, pa ti potem preko glasovne funkcije preko telefona na daljavo lahko opozorila daješ potencialnemu vlomilcu, ipd… skratka – plašilka varianta iz kitajskega skladišča ni ravno “kamera, kot se šika”. Pa tudi vlomilci si to pridejo prej ogledat, predno štravsnejo, brez skrbi. Našpricajo tudi s purpeno na kamero, pa ne boš nič videla :)))))

Kot mi je znano, če je parcela/hiša/stanovanje/blok/pisarna/trgovina… pod video nadzorom, moraš imeti to vidno označeno, preden se vstopi na tak prostor.

Kot mi je znano, če je parcela/hiša/stanovanje/blok/pisarna/trgovina… pod video nadzorom, moraš imeti to vidno označeno, preden se vstopi na tak prostor.
[/quote]

Imaš prav. Če imaš kamero mora biti na vidnem mestu opozorilo, da je območje pod videonadzorom.

In ja.. zaklepamo. Vedno.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Opozorilo se zahteva v/na javnih prostorih, ne pa na zasebnih zemljiščih ali celo zasebnih nepremičninah.

Preveri. Boš presenečen/a.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Se zaklepam. Rad poslušam muziko bolj naglas, zvonec sem zaradi požrešnosti odklopil, ko grem pod tuš tudi ne slišim, če mi kdo trka na vrata…tako da ja, preventivno se zaklepam, čez noč vedno, čez dan pa tudi kar pogosto.

Prekajen meso dl cajt gvera;)


Pitbull niso čuvaji in človeka ne napadajo. Se tam, kjer imajo game pse jih čuvajo kanglai, Alabai, borbe…, da jih kdo ne ukrade.
[/quote]

Kaj sem omenila,da morda imam pitbula zato,ker sta čuvaja? V 20 letih odkar imam te pse doma, sem se naučila ogromno o njih, med drugim tudi, da niso čuvaji,da niso teritorialni in da imajo ljudi preveč radi. Naša dva sta prijatelja tudi z lokalnim poštarjem, medtem ko bi ga vsi drugi psi v vasi najraje pojedli…

Psa sem omenila zgolj zato, ker nevedni ljudje, ko vidijo/slišijo za pasmo avtomatsko ne vstopajo, sploh ne kaki cigani, romuni. Ko nas ni, sta itak v hiši, ko pa smo sta z nami…in z mahanjem z repkoma opozorita,da je nekdo prišel 🙂

Cigani se ne bojijo psov. Romuni se manj.

Seveda da ne, saj predstavljajo za njih surovino za hrano.

Živimo na periferiji, v ulici, ki je na koncu slepa. Vsi se poznamo, če kdo zaide v ulico, ga nekaj starejših, ki prevladujejo v ulici verjetno prečekira 5 x, ne samo 1x. Sploh ena je opasna, po moje si vsako registrsko od avtomobila, ki pride v ulico zapiše. Čez vroče poletje, čez dan, ko smo tako sami kot tudi sosedi zunaj in hodimo sem in tja, vrat ne zaklepamo. Drugače pa je, ko pride malo hladneje in se vsi držimo bolj notri.

V mladosti, sem bil na vasi ampak smo imeli tudi trgovino v hiši, tako da se mi ni bilo teško navaditi zaklepati. V Ljubljani pa itak nikoli ne veš kdo bo priromal mimo. Tako da kar vestno zaklepamo vhodna vrata pa čeprav smo malce bolj umaknjeni.

New Report

Close