Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Seboroični dermatitis in luščeča koža

Seboroični dermatitis in luščeča koža

Zdravo!
Jaz sem si za svoj seboroični dermatitis na Tajskem na počtitnicah kupil žveplovo milo. Mi je pomagalo zelo hitro, razen neprijetnega vonja, ki hitro izgine, ni noben drugih težav.
Ne vem če se ga da dobiti v Sloveniji, včasih ga kdo na Bolhi prodaja.
Lp


čez 1m grem na Tajsko, lahko pls zaupaš za katero milo gre. Če potrebuješ ga nabavim še zate:)

Jst sm to odpravila s pilingi s sodo b., mazala s kokosovim oljem in vcasih umila z razredcenim jabolcnim kisom. Mogoce kdaj b panten kremo in to je to. Sam to itak loh izbruhne pa magar cez par let. Stres pa zimski zrak sta drek.

Zdravo. Mogoce veste ali oronazol samponi z rekonazolom in ketokonazolom vsebujejo kortikosteroide ?

Najlepša hvala

Ketokonazol in rekonazol sta antimikotika (uničujeta glivice). Ne spadata med kortikosteroide. Ali poleg teh dveh učinkovin šampon vsebuje tudi kortikosteroide, pa vprašajte v lekarni. Tam boste dobili najbolj verodostojne informacije.

Jaz ti toplo priporocam, da zamenjas okolje in prostor.

Velja poskusiti ognjičevo mazilo, ampak domače, zgolj iz olivnega olja, prečiščenega čebeljega voska in ognjiča. Zagotovo lajša atopični dermatitis, morda tudi seboroični.
Čebelji vosek ima med drugim antisepticni učinek, olivno olje mehča kožo, ognjič pa zdravi vsakršna vnetja.

Za kožo in lasišče obstajajo kitajske krema in šampon, ki jih uporabniki pohvalijo. Jaz sem kremo uporabljala (težave sem imela predvsem okoli in po nosu), mi je pomagala, ampak sem potem kožo reševala še na 1001 način s 1001 stvarjo in je moja koža ok (na lasišu imam zelo blagi DS). Letos bom šla še vsaj na 2 kemična pilinga in potem upam, da bo koža ok.
To je krema, na tej strani se dobi tudi šampon:
http://www.demodexsolutions.com/zhongzhou-zinc-oxide-and-sublimed-sulfur-ointment-zz-cream.asp
Mislim, da kremo prodaja tudi D. Golenhofen, ki lahko preveri, če na koži obstaja ta pršica ali kaj je že to kar povroča SD.
Pa srečno!

Ja, poglejte na googlu pod DemoDerm. Na strai objavljajo tudi datume za brezplačna
testiranja kože v lekarni Dobra misel na Vrhniki.

Živjo vsem. Po naključju sem izvedela za odličen izdelek oziroma dva. Imam ekcem,ki je baje kombiniran z luskavico in še z nečim,kar sploh ne znam izgovoriti. Po 15 letih sem v 10 dneh stanje tako popravila,da so lise zelo svetlejše,ni pa še izginilo. VESELA SEM,da ne morem povedati koliko. Moj mail,če koga zanima: anka9863@ gmail.com


Daj ne bluzi. Po celem forumu si ze danes delas zastojn reklamo! Ne nasedajte.

Res sem vesela,da sem prišla do produkta,ki deluje. In to v 10 dneh. Moram nalozit slike. Upam,da bo takrat zadovoljen gospod.

Zdraviti je najbolje vzrok. Vino, alkohol in sladkor sta velikokrat vzrok. V prehrani dodajati omega 3 in pojesti ogromno rib. Vcasih je vzrok v alergiji na mleko ali pa sladoled.


Ne bo. Ti kar naloži fotoshopirane slike, bo takoj jasno.

Gospod/gospa, ne vem s kom komuniciramo. Ko boste prehodili takšno pot,kot sem jo jaz,vas nobena žaljivka ne bo več presenetila. Od tega,da so se ljudje presedali v čakalnici,ker so mislili,da sem kužna, do partnerjevih žaljivk. Vse sem že dala skozi,zato lahko napišete kar želite. Ne morete mi vzeti sreče,da se je obrnilo na bolje. In to bom tudi še večkrat napisala. Če ste v krizi,vam lahko pomagam. Znam poslušati in vem kako boli,ko nimaš nikogar,da bi te potolažil. Vendar mi je uspelo. Lep dan vam želim in nasvidenje.

Kolko košta, da poslušaš?

SD imam že 35 let. Sprva mi je pomagalo le umivanje z žveplovim milom (se ga dobi tudi v Italiji). Sedaj pa je dovolj, da si vsak dan umijem obraz z naravnim glinenim milom in namažem s kremo Cera di Cupra (dobiš tudi v DM). Krema je zelo mastna, poleti jo uporabim približno na dva dni. Kar se tiče lastišča pa za lajšanje srbenja pomaga od Welede tonik iz rožmarina, umivam jih pa z domačim milom iz rožmarina (Nona Luisa).

Ni se treba norca delat. Vem, da je marsikdo šel čez podobne težave, kot jaz. Zato ga ni plačila, ki bi nadomestil vse trenutke, ko sem bila na tleh. Postala sem močnejša ravno zaradi tega. Mi še na misel ne pride, da bi komu računala pogovor z mano. WTF je ljudem? To pa ne pomeni, da bom sedaj kot navita lajna. Ne razumem vprašanja najbolje.

Priporočam, da za seboroični dermatitis poskusite milo 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Pyrithione Zinc – Zinc Therapy. S seboroičnim dermatitisom se borim že približno 6 let. Pred kratkim sem na internetu zasledil tole milo, se odločil poskusiti, ga naročil in moram reči, da pomaga. Na predelih kjer je seboroični dermatitis se z milom umiješ in po enem ali več umivanjih se koža očisti, luske izginejo. To milo vsebuje cink. Da se ga naročiti (sicer iz tujine) na dermaharmony.com ali preko amazona kjer odtipkate ime izdelka (napisano zgoraj). Meni pomaga in sem prepričan, da bi tudi vam.

Meni pomaga alepsko milo z visoko vsebnostjo lovorjevega olja (40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}). Izdelano v Turčiji. Najdetega na Amazonu. Ključne besede za iskanje: Sappone di Aleppo ali Savon d’Alep.
Lovorjevo olje deluje antiseptično. Po umivanju potrebujem še vlažilno kremo.

Jaz imam isti problem. Najbolj me je motila zelo suha koža na obrazu, pozimi je najhujše. Negujem jo z zelo mastno kremo večkrat na dan/vsakdan. Poglej malo, če slučajno uporabljaš kakšne izdelke, ki niso za tvoj tip kože?

Bom še mal nakladala, ker jaz sem iz tega seboreičnega dermatitisa skoraj diplomirala. In še vedno stojim za zapisanim. Ketokonazoli določenim pomagajo, določenim ne. Pomagajo tistim, ki imajo poleg kroničnega vnetja kože (kar v bistvu seboreični dermatitis pomeni) zraven prisotno še glivično obolenje in pogosto tudi je. Samo pozdravi pa nič ne, začasno zmanjša koncentracijo glivic in vnetje se delno zmanjša, nikakor pa ne izgine. Prej je tako, da če ti Oronazol zares in popolnoma pomaga, nimaš seboreičnega dermatitisa. Nikakor pa niso glivice povzročitelj ali sprožitelj te bolezni. In pred 30 leti se spomnim je bil Oronazol blazno in, so ga predpisovali po dolgem in počez za vsak malo bolj izrazit prhljaj (celo poimenovali so ga seboreični dermatitis, pa to ni bil), ampak ketokonazol je daleč od nekega blagega “zdravila”, da bi se ga kar tako uporabljalo namesto šampona. No, saj ko so ljudje začeli izgubljat lase, se je tudi predpisovanje umirilo. Aja, pa predpisovali so ga splošni zdravniki, ki so kao predpisali diagnozo, dermatologi, ki naj bi bili strokovnjaki in le ti so po mojem mnenju spoh kompetentni za postavljanje diagnoze kožnih bolezni, nikoli.

Seboreja je kronična in neozdravljiva bolezen. Delat je treba na “sprožilcih”, lajšanje simptomov naj bo sekundarnega pomena.
[/quote]

Okej, tale je pa močna. Moja hčeri je ravno dermatologinja predpisala oranozol za prhljaj. Ob mojih pomislekih ob pogosti rabi je celo rekla, da ni nobenega razloga, da ga hči ne bi pogosto uporabljala, če pomaga. DERMATOLOGINJA.

Kako lahko kdorkoli tako grdo, napadalno in agresivno odgovori? A je po vase mozno, da bo ta gospa, ki predeluje mazilo, zdaj od prodanega enega obogatela. Ali pa storih, tisocih?

To kar si, je Bog ali resnica, ki ji pripadas in ta komentar je od duse hudica in zla.
Res, kot je rekel kolega pravnik A. Ceferin v nedavnem intervjuju, Slovenci so v vrhu agresivne besede.

Naj povem se svojo plat zgodbe. Pri vseh zavarovanjih, pa poznanih zdravnikih, googlu, yt, itd… sem kronicne tezave z zelodcem resila z gabezovo tinkturo; ki jo je tudi moral nekdo izdelati. Nikoli vec se mi bolezen ni ponovila.

Naj povem se to, da je upanje tisto, kar vodi cloveka in kdor isce, bo nasel. Edison je imel 7000+.poskusov, a prizgala se mu je na koncu luc, ki danes osvetljuje vsak dom.

Blaznes s komentarjem- splahni se. Da ste povrhu se zenska, ki jo odlikuje neznost in ljubecnost po naravi, pa toliko huje.

Gospa z boleznijo, upam da se pozdravite. Vprasajte zdravnika se za krvno plazmo, ta bi lahko bila v pomoc.

In zdaj bi blaznica se podatke od strank. Medtem ko se vi sami predstavljate za nickom. Fuj vas bodi! Fuj vas bodi. Zdaj pa hitro zivcnost ven na tipkovnico, saj je vendarle treba povedati, da kaaaj se kdo gre, saj imate prav! Taki agresivnezi ste namrec predvidljivi. Nam bolj, kot vi samim sebi.

Odgovor na objavo uporabnika
Bff, 24.05.2020 ob 11:32

Kako lahko kdorkoli tako grdo, napadalno in agresivno odgovori? A je po vase mozno, da bo ta gospa, ki predeluje mazilo, zdaj od prodanega enega obogatela. Ali pa storih, tisocih?

To kar si, je Bog ali resnica, ki ji pripadas in ta komentar je od duse hudica in zla.
Res, kot je rekel kolega pravnik A. Ceferin v nedavnem intervjuju, Slovenci so v vrhu agresivne besede.

Naj povem se svojo plat zgodbe. Pri vseh zavarovanjih, pa poznanih zdravnikih, googlu, yt, itd… sem kronicne tezave z zelodcem resila z gabezovo tinkturo; ki jo je tudi moral nekdo izdelati. Nikoli vec se mi bolezen ni ponovila.

Naj povem se to, da je upanje tisto, kar vodi cloveka in kdor isce, bo nasel. Edison je imel 7000+.poskusov, a prizgala se mu je na koncu luc, ki danes osvetljuje vsak dom.

Blaznes s komentarjem- splahni se. Da ste povrhu se zenska, ki jo odlikuje neznost in ljubecnost po naravi, pa toliko huje.

Gospa z boleznijo, upam da se pozdravite. Vprasajte zdravnika se za krvno plazmo, ta bi lahko bila v pomoc.

In zdaj bi blaznica se podatke od strank. Medtem ko se vi sami predstavljate za nickom. Fuj vas bodi! Fuj vas bodi. Zdaj pa hitro zivcnost ven na tipkovnico, saj je vendarle treba povedati, da kaaaj se kdo gre, saj imate prav! Taki agresivnezi ste namrec predvidljivi. Nam bolj, kot vi samim sebi.

Meni pomaga pasji šampon ZOLFO plus z koloidnim žveplom. Je sicer res za pse, vendar mi pomaga 100%. sem že probal vse šampone proti prhljaju in dermatitisu, vendar učinek je bil vedno le kratkotrajen.

New Report

Close