Najdi forum

Splash Forum Koronavirus SEDAJ SE JE ZAČELO ZARES

SEDAJ SE JE ZAČELO ZARES

Ko je ta tip postal predsednik vlade sem takoj rekel, da bo Slovenija fejst nasrkala ko bo zašla v recesijo.

Nisem si pa v najhujših sanjah predstavljal da bo tako hudo. Pandemija + recesija.

Evo vam sedaj nove obraze. Nekateri ga bodo plačali z življenjem.

Ravno NIJZ ima vsa pooblastila za ravnanje ob takih izbruhih, za to so usposobljeni in tudi plačani.
Ravno oni z ministrom za zdravje so odgovorni, po zakonu, kazensko, za to, kar se dogaja.

To, da se je epidemija začela na Kitajskem, ni nobena olajševalna okoliščina za njihovo brezbrižno ravnanje in neprofesionalni in nestrokovni odnos do najprej samih zdravnikov, zatem do vse ostale populacije.
S prvim pojavom korone izven meja Kitajske je zadeva prerasla v svetovno pandemijo, ki bi jo pri nas še kako lahko pravi čas zajezili, z ukrepi, ki bi jih NIJZ in vlada v odstopu bili primorani storiti takoj.
Tako pa še danes ni ne osnovne zaščite niti za zdravstvene delavce, kaj šele za vso ostalo populacijo, niti še vedno ni vseh potrebnih uktepov, kateri bi morali biti v pripravljenosti že vse od 31.12.2019!
Sedaj pa je pred vrati že april.

Kje so maske FFP3 za vso slovensko javnost?
Kje ustrezna zaščitna očala? Rokavice? Dezinfekcijska sredstva?
Ostali nujni ukrepi, stanje pripravljenosti po vseh krajevnih skupnostih?

Smo zopet v letu 91? Ko ni bilo nič od nič.
Le poveljnikom Teritorialne obrambe in njihovemu pametnemu ravnanju se lahko zahvalimo, da smo brez! vsega, razoroženi, goli in bosi, zaradi nesposobnih odgovornih, namerno?, kot smo trenutno ponovno, zaradi lastne umirjenosti, še vedno tu, kjer smo.

Bo Janša popravil lastne napake iz tistih časov, ko je ukazoval napačne, neustrezne in škodljive ukaze za celotno državo, državljanke in državljane? Popravni izpit je nujen.

Ne, ni moj playground, ampak tudi tvoj ne bi smel biti! Jaz imam trenutno za paziti se, da se ne okužim, če se pa, pa moram paziti, da okužbe ne širim. Tako bi moralo veljati za vse. Tudi zate in ostale politične sralce!
[/quote]
Pa kaj je s tabo puncara !
Kaj je tu politicnega da nekoga komentiras da se smejcka z dvomom ko bi moral resno pristopit situaciji.!?!

Dej…… resno….. nehej komentirat. Ni tvoj forum zase se brigej. In ***** ze enkrat dosadna si u p*** mat***. Koga briga kaj mas ti.

Morda bo ta tale konca tebe spravila s sveta… nekaj dobrega bo pa le. Al pa mene, da mi ne bo več treba takih gnusov prenašat, kot si ti.

Morda bo ta tale konca tebe spravila s sveta… nekaj dobrega bo pa le. Al pa mene, da mi ne bo več treba takih gnusov prenašat, kot si ti.
[/quote]

koronca seveda, ne konca (koronca do konca)


Pa kaj je s tabo puncara !
Kaj je tu politicnega da nekoga komentiras da se smejcka z dvomom ko bi moral resno pristopit situaciji.!?!

Dej…… resno….. nehej komentirat. Ni tvoj forum zase se brigej. In ***** ze enkrat dosadna si u p*** mat***. Koga briga kaj mas ti.
[/quote]

Kaj pa nas sodelujoče na tem portalu briga politično sranje, ki ga ustvarja eden od trolov? Pa še kaj serje, non stop serje tukaj, golazen!

Kaj pa nas sodelujoče na tem portalu briga politično sranje, ki ga ustvarja eden od trolov? Pa še kaj serje, non stop serje tukaj, golazen!
[/quote]

Ti pa nic boljs.. ne znas ignorirat.. pred**avas se z vaskim o vsem..

Ti pa nic boljs.. ne znas ignorirat.. pred**avas se z vaskim o vsem..
[/quote]

Enkrat me najdeš v eni od takih tem in potem mi očitaš, da jih ne preskočim? Na desetine je tem, ki jih odpira in kjer serje po vseh, ki se lotevajo krize. Vidim naslov, pa niti ne odprem. Ali pa odprem, si mislim svoje in zaprem. Ampak p**** politikantska ne neha in ne neha. Vem, da je bolan v glavi, prizadet do konca. Ampak taki sodijo v določene ustanove, ne na internet!

Ko bi jih bilo 47!
Zamudila je vlada in NIJZ soboto, nedeljo počitnic drugega dela Slovenije in tisti prvi teden po počitnicah!!!! NAVODILA so bila, da vsi grejo v službo, ni važno od kod so prišli, če so na videz zdravi!!! Dr. Iz Metlike ni kriv. Upošteval je navodila. Naj bi ostal “zdrav” doma???? Dijaki so opravljali PUD še v tistih 2eh tednih februarja, še začetek marca. Italijani so pa vsi še danes dobrodošli pri nas, čeprav imajo s strani svoje države, zapovedano karanteno!
Pri nas pa..ah, bili ste v stiku z okuženim! Opazujte se in živite običajno življenje, če niste bili v tesnem stiku.
Maske? Ah, kje! Nepotrebne.
Seveda, nekdo kihne. Aersol gre 8, 10 m po zraky, ostane 30 min v zraku. Torej 20 min po tem, ko je v trgovini nekdo kihnil, pride oseba xy in se lahko okuži iz zraka!! Razkužilo na rokah in umivanje rok ne pomagata.
Razumem, da smo Slovenci kot počasni posnetek in gremo po polžje! Ampak čas je, da damo v prvo prestavo! In za transparentnost informacij!
Za prvega okuženega smo izvedeli pot gibanja! Kaj pa za naslednjih skoraj 60?????
Ah, ni pomembno!!!!

Začeti zdaj,vse ni da ni kot v Vuhanu,znotraj,zunaj,ljudi ki prihajajo v trgovino itd.

Pa p****, da morete toliko jebati folk v glavo! Res me razkuri, ko vidim, med kakšnimi gnoji živim!
[/quote]
Tara_S umiri se in takoj prenehaj s svojimi žaljivkami. Gospa je na začetku res imela ton in mimiko, ki nista bili primerni situaciji. Nekako tako kot so se z nevednim, pohlevnim folkom
včasih pogovarjali fajmoštri in dohtarija tja do prihoda spleta. Malo vzvišeno in malo dobrohotno. Tudi mene je razpizdevala, da o preostalih molčim. Mimogrede se mi je pa včeraj Lejkova skoraj zasmilila. Zmanjšana pod težo pandemije, ki je seveda pri nas ni, še epidemije ne! Đizus!!!!!!!! A res ni izgledala dobro.
Gospa o kateri je govora je svoj ton prilagodila situaciji, ima pa ženska smolo ali za mirnodobske čase srečo. Naravno navzgor zavihane kotičke ustnic. Zato deluje kot, da se kar naprej dobrohotno smehlja. Mislim, da se tudi ona že dolgo ne več.
Je pa čas za zamenjavo obraza. Nič nimam proti njej a v tej resni situaciji ni več kredibilna, če sploh kdaj bila.
Drugače pa razglasiti vojno stanje, ali vsaj stanje naravne nesreče in delovati v tej smeri s čim manj birokracije.
Vlado v odhajanju in tudi novo pa na smeti, kamor sodi. Če se ne bo kmalu umaknila sama jo bo folk. Razmere podobne severno italijanskim bodo kmalu tu in takrat se morda zgodi ulica samo tistih vsega presitih razvajenčkov, ki se najbolj usajajo o človeških svoboščinah in pravicah tam ne bo. So prevelike reve. Sicer je pa večina teh je tako ali tako že spizdila na južno poloblo. Če jim bo pa kaj pomagalo ….


se običajno tam gasi, zraven pa se pazi, da se ne prenese na našo bajto. V našem primeru se je že pred dnevi preneslo na našo bajto. Gorelo je na par mestih po malo, naš vodja gasilcev pa je govoril, da je treba počakat, da bo bolj zagorelo, ker je brez veze zalaufat ta močno pumpo za majhen plamen. Očitno bo bajta jutri ali pojutrišnjem v plamenih do strehe. Mi bomo pa vodjo gasilcev zamenjali. Malce nenavadno je potem od novega vodje gasilcev pričakovati, da bo hiša po končani intervenciji nepoškodovana, če jo je prevzel celo v plamenih.
to namreč pričakuješ ti in tebi podobni in prepričan sem, da boste kaj kmalu začeli z zlivanjem gnojnice po novem gasilcu in bo po vašem kriv še za to, da je pri sosedih gorelo.
[/quote]
Prispodoba na mestu. Izkazal se je za nedoraslega poskrbeti za narod. Ne bo pozabljeno.

… namesto pred sodišče.

Eni so plačani, da pišejo za leve, ne le na tem forumu na vseh, drugi za desne in levi politiki so sumljivo tiho, ker so vpleteni, kot so organizirali migracije pod krinko antišovinizma. Zakaj so tiho?


Tara_S umiri se in takoj prenehaj s svojimi žaljivkami. Gospa je na začetku res imela ton in mimiko, ki nista bili primerni situaciji. Nekako tako kot so se z nevednim, pohlevnim folkom
včasih pogovarjali fajmoštri in dohtarija tja do prihoda spleta. Malo vzvišeno in malo dobrohotno. Tudi mene je razpizdevala, da o preostalih molčim. Mimogrede se mi je pa včeraj Lejkova skoraj zasmilila. Zmanjšana pod težo pandemije, ki je seveda pri nas ni, še epidemije ne! Đizus!!!!!!!! A res ni izgledala dobro.
Gospa o kateri je govora je svoj ton prilagodila situaciji, ima pa ženska smolo ali za mirnodobske čase srečo. Naravno navzgor zavihane kotičke ustnic. Zato deluje kot, da se kar naprej dobrohotno smehlja. Mislim, da se tudi ona že dolgo ne več.
Je pa čas za zamenjavo obraza. Nič nimam proti njej a v tej resni situaciji ni več kredibilna, če sploh kdaj bila.
Drugače pa razglasiti vojno stanje, ali vsaj stanje naravne nesreče in delovati v tej smeri s čim manj birokracije.
Vlado v odhajanju in tudi novo pa na smeti, kamor sodi. Če se ne bo kmalu umaknila sama jo bo folk. Razmere podobne severno italijanskim bodo kmalu tu in takrat se morda zgodi ulica samo tistih vsega presitih razvajenčkov, ki se najbolj usajajo o človeških svoboščinah in pravicah tam ne bo. So prevelike reve. Sicer je pa večina teh je tako ali tako že spizdila na južno poloblo. Če jim bo pa kaj pomagalo ….
[/quote]

Hm… Pravzaprav je celo zabavno, ko mi kdo očita žaljivke. Ostalo, kar si napisal, je pa celo okej (razen razglasitve izrednih razmer. Res ne vem, zakaj nekateri tako potrebujete izredne razmere. Zaradi tega, ker se v izrednih razmerah lahko dogaja marsikaj proti ljudem? Morda.)

Hm… Pravzaprav je celo zabavno, ko mi kdo očita žaljivke. Ostalo, kar si napisal, je pa celo okej (razen razglasitve izrednih razmer. Res ne vem, zakaj nekateri tako potrebujete izredne razmere. Zaradi tega, ker se v izrednih razmerah lahko dogaja marsikaj proti ljudem? Morda.)
[/quote]
Kaj misliš s tem, da se lahko dogaja marsikaj proti ljudem? Vojska, policija in civilna zaščita ne bi delali proti ljudem pač pa red. Naj bi! Barab, dobičkarjev in podkupljenih riti tudi med njihovimi vrstami ne manjka.
Vendar, če ostane tako kot je, se bodo omenjeni trije in še druga podobna nesnaga še veliko bolj razpasli tako, da morda sama korona ne bo najhujša. Saj vsi vidimo kaj se že dogaja.
Ravno tisti, ki bi morali biti za vzgled pri preprečevanju širjenja virusa (zdravniki, izvoljeni predstavniki ljudstva) so najhujši dripci.
Ko omenjam red ne mislim, na totalitarne (desne in leve) represije temveč na urejeno razdeljevanje hrane in zaščitne opreme – ki pa so jo že tako ali tako vso pokupili “vojni dobičkarji”.
Ko bo pandemija mimo misliš, da bodo komu sodili? Še ulica ne, ker bo presrečna, da je mimo – do naslednjič.


Kaj misliš s tem, da se lahko dogaja marsikaj proti ljudem? Vojska, policija in civilna zaščita ne bi delali proti ljudem pač pa red. Naj bi! Barab, dobičkarjev in podkupljenih riti tudi med njihovimi vrstami ne manjka.
Vendar, če ostane tako kot je, se bodo omenjeni trije in še druga podobna nesnaga še veliko bolj razpasli tako, da morda sama korona ne bo najhujša. Saj vsi vidimo kaj se že dogaja.
Ravno tisti, ki bi morali biti za vzgled pri preprečevanju širjenja virusa (zdravniki, izvoljeni predstavniki ljudstva) so najhujši dripci.
Ko omenjam red ne mislim, na totalitarne (desne in leve) represije temveč na urejeno razdeljevanje hrane in zaščitne opreme – ki pa so jo že tako ali tako vso pokupili “vojni dobičkarji”.
Ko bo pandemija mimo misliš, da bodo komu sodili? Še ulica ne, ker bo presrečna, da je mimo – do naslednjič.
[/quote]

Saj pravim, da niti ne pišeš nekih groznih neumnosti. Ampak razglasitev izrednih razmer je za moje pojme nekaj, česar se je treba izogibati do poslednje druge možne rešilne bilke. Tudi sama imam rada red in disciplino (uh, kako se to hecno sliši), ampak po mojem mnenku ju je treba, če se le da in dokler se da, skušati zagotavljati z vsem drugim, ne pa nasiljem.

Saj pravim, da niti ne pišeš nekih groznih neumnosti. Ampak razglasitev izrednih razmer je za moje pojme nekaj, česar se je treba izogibati do poslednje druge možne rešilne bilke. Tudi sama imam rada red in disciplino (uh, kako se to hecno sliši), ampak po mojem mnenku ju je treba, če se le da in dokler se da, skušati zagotavljati z vsem drugim, ne pa nasiljem.
[/quote]
Uvedba varnostnih ukrepov v primerih naravnih nesreč, pandemij in vojn po mojem ni nasilje.
Ti si pač drugačnega mnenja. Zaenkrat je to še dovoljeno, do kdaj pa nihče ne ve. Ko mi zjutraj Worldometer ni delal, se je pa tudi meni zazdelo, da se je začelo zares. No, pa je povezava ponovno aktivna.
Drugače pa vem, da ne pišem nekih groznih neumnosti. Med “neposvečenimi” sodim med zgornjih 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tistih, ki samo občasno klatijo traparije.
Če se primerjam z avtorji tega foruma pa tudi mnogih drugih me oblije zona. Pa v kakšnem svetu to živim? Kaj so res premnogi še na stopnji trogloditov?
Ne, ne bi zdaj odpisat, da me bo mogoče korona odrešila tega sveta. Se bridko zavedam, da je še kako možno, brez smučanja v Italiji in podobnega.

kako poneumljanje ljudi..še kako so tudi mlajši od 50 ogroženi….berite in verjemite da tudi mlajši umirajo….virus je mutiral…srečno

https://www.facebook.com/upbudi/videos/1238007396589563/

Ena najvecjih tezav je, ko se avtoritete pavsalno spustijo v ocenjevanje, ne upostevaje vsehparametrov. Kolega, kot profesor matematike, bi moral biti vsaj toliko razgledan, da bi podal mnenje z zadrzkom. Trenutno je namrec vzorec preprosto premajhen na eni strani, niti ni upostevan zamik testov na drugi.

Ce ponazorim prakticno: “danes” umirajo v Italiji tisti, ki so bili okuzeni pred fatalnim izbruhom v Italiji. Enako v Sloveniji danes prihajajo rezultati tistih, ki so bili testirani v poedeljek ali torek (ne vem, koliko traja pri vas)…

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

New Report

Close