Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Šef me je prosil, naj snamem poročni prstan

Šef me je prosil, naj snamem poročni prstan

S slabo plačane službe sem si priborila novo zaposlitev v lokalu. Delam v manjšem mestu z nekaj stalnimi strankami in šef me je na samem prosil, naj si snamem poročni prstan, češ da je pri poročenih kelnarcah manj prometa od stalnih strank in da bom imela zato manj ali nič tringelta … Poročena sem pol leta in partner se zaradi bližine službe večkrat oglasi na kavi, toda če bo videl, da sem snela prstan bo ogenj v strehi, po drugi strani pa sem negotova, da ne bi mojega mesta dobila kaka druga, ki s snetim prstanom ne bi imela težav V vsakem primeru bom potegnila kratko in nočem izgubiti službe, ker jo nujno potrebujem, prav tako pa ne partnerjevega zaupanja, ki bi ga s snetim prstanom zagotovo izgubila … Nasveti?

Odgovor na objavo uporabnika
dilema667, 19.09.2024 ob 12:01

S slabo plačane službe sem si priborila novo zaposlitev v lokalu. Delam v manjšem mestu z nekaj stalnimi strankami in šef me je na samem prosil, naj si snamem poročni prstan, češ da je pri poročenih kelnarcah manj prometa od stalnih strank in da bom imela zato manj ali nič tringelta … Poročena sem pol leta in partner se zaradi bližine službe večkrat oglasi na kavi, toda če bo videl, da sem snela prstan bo ogenj v strehi, po drugi strani pa sem negotova, da ne bi mojega mesta dobila kaka druga, ki s snetim prstanom ne bi imela težav V vsakem primeru bom potegnila kratko in nočem izgubiti službe, ker jo nujno potrebujem, prav tako pa ne partnerjevega zaupanja, ki bi ga s snetim prstanom zagotovo izgubila … Nasveti?

Išči drugo zaposlitev.

Jst pecam samo poročene. S tistimi, ki niso, je nekaj narobe.

Ja razloži možu a ne. Pa čimprej zanost, rizična nosečnost, pogoji dela in hopsa na bolniško, porodniško pol pa…

Fak kok je folk neumen, da take piše.

Natisni si in nosi majico: Sem poročena, pa mi vseeno dišijo tuji gobani…

Šef bo prezadovoljen, promet bo krat tri, napitnine pa krat dva…

Garant!

Kelnerca mora bit zabavna, odprta, nasmejana, duhovita, da se vec pije, prstan s tem nima veze.

pa kak se vam da izmišljevat take bedarije….

kot da v manjšem mestu ne vejo za vsakega, s kom seksa in s kom živi skupaj.

Pri tolikem stiku z vodo in čistili, kot so ga deležne roke za šankom, bi jaz že iz tega razloga na job hodila brez prstanov. Ali ga nameravaš non-stop snemati in dajati nazaj gor, da si boš lahko (normalno) prala roke, brisala mize, splakovala kozarce in skodelice?

Se strinjam s “starim decom”. Zdaj pa v akcijo in upoštevaj nasvet!

Reci, da pomivaš posodo in te ovira. Razloži partnerju, da so zadaj glivice, ali svinjarija ali karkoli. Zatakne se. Ga daš recimo na verižico pod majico, ko pride mož, ga potegneš nad majico. Da se ga vidi.

Za mano je cca 10 let dela v lokalih. Skoz sem nosila prstan na ‘porocnem’ prstu (tudi izgled ima zelo porocni, so letela vprasanja na to temo 🙈), se kako je prisel prav, ceprav vseh slinovcev tudi ni odgnal. Promet sem imela vedno dober, je pa res, da se je treba z gosti posaliti, nekaterim prisluhniti ipd. Nisi samo tocajka, moras biti tudi psiholog 🙃

Porocena sicer nisem, sem pa v vezi. Bila ze takrat, to so vedeli, pa zato ni bilo manj prometa.

Tako da punca, pamet v glavo, v lokalih se vedno isce kader, kvaliteten odnos/zakon je pa v teh casih postal ze prej izjema kot pravilo, tako da….

Jaz na tvojem mestu nebi snemala prstana, bi pa morda malo ‘vohljala’ v katerem drugem lokalu se iscejo kader, ce ga v svoji branzi trenutno ne najdes.

Srecno 🍀

Morate biti pa res plehka v glavo,da si dovolite,da vam sef narekuje,če lahko nosite poročni prstan.Ocitno vam delo za tem sankom pomeni več, kot pa zakon in mož. Mislim,da tu ni kaj za razmišljati. Zamenjajte službo, res ni problem,v gostinstvu že tako manjka kadra.Ta vas sef naj pa se štango namontira sredi lokala pa naj mu še plešejo zraven,potem bo sigurno imel dovolj prometa. In ne čakajte predolgo,ne dovolite,da drugi posegajo v vaše življenje.

Pa kdo si take kozlarije izmišlja?

Povej vse partnerju itak! Ne stekam kaj cakas.

In poisci novo sluzbo ki ne bo v strezbi.

Tvoj šef rabi k…. in ne kelnarce.

Šef ji je dal nasvet, tako glede prometa, kar je najbrž pogoj, da obdrži službo, kot tudi glede napitnine. Kakšen lokal je, ga pa ne bo spremenila niti z niti brez prstana. Ljudje, pa vi sploh preberete, razumete napisano, sporočilo, vprašanje za nasvet ali po nacelu: sto se babi snilo, to se babi storilo.

Tvoj šef je totalni idiot, čisti podn. 

New Report

Close