Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek selim se v blok

selim se v blok

Če bo stanovanje v prtljičju ali čisto na vrhu bo pozimi v stanovanju hladnejše….na vrhu pa poleti vroče 🙂 je pa na vrhu za tebe idealno, ker ti pol nihče ne bo ružil nad glavo…pa še to, če poleti rada spiš pri odprtem oknu naj ne bo spalnica v smeri ceste…

Odvisno kam se seliš in koliko je blok star ter iz kaksnih materialov je narejen… to je bolj pomembno kot sosedi. Moj je nov in tako dobro izoliran, da niti enkrat nisem slisala ne zgornjih, ne spodnjih sosedov. Pa imajo psa, zgornja soseda ima dva otroka… niti korakov nic. Edino v kopalnici se slisi pralni stroj sosede :). Tako da, ce imas kul blok, potem tudi ni vszno kaksni so sosedi.

Me veseli da dandanes zidajo tudi tako dobre in izolacijske bloke 🙂 Pri nas V Mbju jih ni, no za tiste čisto nove ob mečatkatorju ne vem ostalo pa kar je bilo grajeno po 90h je katastrofa….
Mi povestje v katerem kraju živete oz katero naselje to?

No no, a lahko potem prepovemo avtomobile, motorje in pirotehniko za novo leto? Vse troje me grozno moti, non stop neki izpuhi, pride tudi v višja nadstropja. Da o pirotehniki ne govorim.

Res me vznemirja vse to, poleti sploh okna ne morem imet odprtega.

Avtorica, če si občutljiva mimozica, kot pišeš, da si, potem se preseli na Rakitno, kjer so vsi sosedje vikendaši. Tako boš imela mir.

Za normalne ljudi pa je seveda stanovanje idealno. Pri nas imamo MIR. Soseda slišiš samo, ko se srečaš na hodniku. Še nikoli nisem ničesar slišala iz sosednjega stanovanja. Tudi moja hči se je preselila v luksuzna nova stanovanja. Odlična izolacija in zelo so zadovoljni.

Pa še to, ko so pri nas prodajali stanovanje, so ga prodali v enem tednu in to za tako ceno, da dol padeš. Pri tem, da niso dali oglasa, ampak samo povedali nam, sosedom in okoliškim sosedom.

prej sem vedno živela v hiši sedaj že nekaj let v bloki in res ni prijetno ker sosedi desno od mene kadijo zgornja soseda nonstop obiske žurke, perejo celo noč kopalnico imajo na sredi stanovanja tako da se meni sliši po celem stanovanju… pa mene hrup neki ne moti, tak da ti ne priporočam iti v blok ker res nikoli ni miru.
Lep pozdrav

Nekaj odgovorov nazaj si dobila dobre smernice, kaj gledati pri stanovanju. Vprašati se moraš, kaj je tebi pomembno. Jaz osebno sem raje v višjem nadstropju, da je sončno, da je lep razgled, da je fajn razporeditev. Da je blizu neka infrastruktura (trgovina, lekarna, avtobusna postaja), ki pa seveda ne moti miru. Da je istočasno dovolj zelenih površin in ni preveč betona. Ne preblizu obvoznice ali večje ceste ter nikakor ob hrupni železnici. Nujno dovolj veliko parkirišče ali lasten parkirni prostor – nekateri bloki jih imajo čisto premalo in najbrž ne želiš pol ure iskati parking ali se celo kregati s kom za to.

Glede same gradnje pa je zadeva malo težja. Nekateri bloki so super grajeni, nekateri grozno slabo izolirani. Ne gre samo za tiste, grajene pred 80, tudi tam so različni materiali. Dobro je, če je nova fasada z izolacijo, če je nova streha, če so določene stvari popravljene. Glej, da bo dobro izolirano, da ne bo kakšne vlage. Poizvedi tudi za stroške, kakšni so.

Kar se tiče hrupa, seveda se določene stvari slišijo. Ampak niso pa vsi sosedi topotajoče lokomotive.

Napiši si na list vse, kar te zanima. Povprašaj na ogledu, bodi sitna. Povprašaj upravnika in/ali hišnika, pozanimaj se pri sosedih. Ne vtikuj se v kakšne čenče ali probleme, takšne zadeve jemlji z rezervo. Če je treba, pripelji na ogled kakšnega strokovnjaka, da poda svoje mnenje glede gradnje in potrebne obnove.

Izkušnje so pa seveda različne. Na forumu boš težko našla nekoga, ki bo pohvalil, ker sem praviloma prihajamo s problemi ali vprašanji. Meni je bilo živeti v bloku super, včasih me je hrup motil. Zdaj sem v hiši, povsod so plusi in minusi, zato težko rečem, kje bi bilo kaj bolje. Bomo videli:)

Srečno!


Tole si preberi:
https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?t=7251930
Pa srečno!

New Report

Close