Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Selitve v okolico Lj

Selitve v okolico Lj

Pozdravljeni,

lovim se med nekaterimi kraji pa bi rabila vašo pomoč.

IG

Je tu kdo iz Iga, kako je živeti tam in če so bloki na Baniji mirni? Slišim govorice že leta, kako so ižanci grozni, pa ne vem, zakaj … kako je tam v blokih vse južno in šraufajo avte, nabijajo musko itd. Ali kdo tam živi in mi zna povedati iz prve roke, kakšni so odnosi, ali so prijazni ljudje? Kar nekaj ljudi pravi, da na Igu pa že ne bi živeli, pa so iz okoliških vasi. Meni je všeč, ker je blizu lj in je v naravi, se lahko umakneš v iški vintgar ali hodiš po barju.

VRHNIKA

Najbolj mi je všeč vrtnarija, a tam baje smrdi po smetišču. Pri lekarni so starejši bloki, pravijo, da je tam vse južno, pa me zanima, če je to potem neka kultura bolj glasna ali je mirno. Mestece mi je super, edina ovira mi je dnevni prevoz v lj, ker se vse zabaše in vlaka ni.

MEDVODE, GROSUPLJE, BOROVNICA

Te kraji mi niso tako blizu, mi je pa všeč vlak do lj, da otroci lahko hitro pridejo do šol, jaz pa v službo.

Bom zelo vesela, če kdo živi na teh lokacijah, sploh na Igu.

Hvala vam.

 

Ti nic ne zavidam.

za bloke na Igu imaš kar pravi opis. Se pa na Igu ogromno gradi, drugod je bolj mirno, tudi sicer je lokacija zelo fajn. Zjutraj je grozna gneča proti Ljubljani, ampak to je tudi iz drugih krajev, če greš z avtom. Vlak je najbrž dobra rešitev.

Odgovor na objavo uporabnika
blazno resno, 04.08.2021 ob 08:29

za bloke na Igu imaš kar pravi opis. Se pa na Igu ogromno gradi, drugod je bolj mirno, tudi sicer je lokacija zelo fajn. Zjutraj je grozna gneča proti Ljubljani, ampak to je tudi iz drugih krajev, če greš z avtom. Vlak je najbrž dobra rešitev.

Samo da Ig nima vlaka

Odgovor na objavo uporabnika
Se moram preselit, 04.08.2021 ob 08:04

Pozdravljeni,

lovim se med nekaterimi kraji pa bi rabila vašo pomoč.

IG

Je tu kdo iz Iga, kako je živeti tam in če so bloki na Baniji mirni? Slišim govorice že leta, kako so ižanci grozni, pa ne vem, zakaj … kako je tam v blokih vse južno in šraufajo avte, nabijajo musko itd. Ali kdo tam živi in mi zna povedati iz prve roke, kakšni so odnosi, ali so prijazni ljudje? Kar nekaj ljudi pravi, da na Igu pa že ne bi živeli, pa so iz okoliških vasi. Meni je všeč, ker je blizu lj in je v naravi, se lahko umakneš v iški vintgar ali hodiš po barju.

VRHNIKA

Najbolj mi je všeč vrtnarija, a tam baje smrdi po smetišču. Pri lekarni so starejši bloki, pravijo, da je tam vse južno, pa me zanima, če je to potem neka kultura bolj glasna ali je mirno. Mestece mi je super, edina ovira mi je dnevni prevoz v lj, ker se vse zabaše in vlaka ni.

MEDVODE, GROSUPLJE, BOROVNICA

Te kraji mi niso tako blizu, mi je pa všeč vlak do lj, da otroci lahko hitro pridejo do šol, jaz pa v službo.

Bom zelo vesela, če kdo živi na teh lokacijah, sploh na Igu.

Hvala vam.

 

Glede Vrhnike:

Nič ne smrdi na Vrhniki 😀

Bloki blizu lekarne so top.Mir je ,ni  nobenega vriskanja , dretja ponoči.(mogoče kakšen dan v letu Vrhniška noč ali kakšen festival)Je pa lokacija odlična. Zraven je lekarna ,pošta, policija , zdravstveni dom, urgenca po novem, avtobusne postaje, vrtcev je ogromno in šola na dotiku nog :D…Potem imaš pa še trgovine zraven.S kolesom se pripelješ kamorkoli. Lahko greš tudi peš…Če rada vrtnariš lahko najameš vrt ki je 15 min stran ,peš 😀 Ja zjutraj je pa težava glede promete proti Lj ampak se navadiš. Avtocesta je blizu, tudi to je en plus.

Za družino je odlično mesto.Športni park je prenovljen, peš poti je veliko.itd.. Morje imaš bližje 😀

še to glede vlaka ,nekateri delajo tako da se iz Vrhnike zapeljejo v Borovnico in tam je vlak ,pustiš avto na parkingu in uzivaš do Lj..

So pa stanovanja zelo draga.. če cena ni ovira potem bi jaz izbral to lokacijo med izbranimi.

Pa Čale sale živi na Vrhniki.Imajo dobre gostilne , poceni malica ,kosila..če te še kaj zanima vprašaj ..Verjetno bojo drugi tudi kaj napisali glede VRhnike in ostala mesta…Upam da se pravilno odličiš.

 

srečno

A drži potem za ta bloke to? Tiste pri konjušnici? Mi lahko kaj več napišeš o tem, prosim? Zdaj sem bila dvakrat čez dan in je bilo mirno, razen vsi stari in mladi pred bloki. Sem pa kdaj slišala kje o zlatnih lancih, črnih bmwjih in glasni kulturi, ampak ne poznam nobenega, ki bi mi znal povedat kaj več kot to. Da ni samo kak mit in je čisto mirno.

Rada bi mirno življenje ob naravi in v redu sosede, za ig me ne moti, če ni vlaka, ker je čisto zraven rudnika. Ne bi pa rada prišla v neko glasno sotesko 😉

Če je vse mlado in staro zunaj že čez dan, potem miru sigurno ni.

Odgovor na objavo uporabnika
Vrt, 04.08.2021 ob 09:23

Glede Vrhnike:

Nič ne smrdi na Vrhniki 😀

Bloki blizu lekarne so top.Mir je ,ni  nobenega vriskanja , dretja ponoči.(mogoče kakšen dan v letu Vrhniška noč ali kakšen festival)Je pa lokacija odlična. Zraven je lekarna ,pošta, policija , zdravstveni dom, urgenca po novem, avtobusne postaje, vrtcev je ogromno in šola na dotiku nog :D…Potem imaš pa še trgovine zraven.S kolesom se pripelješ kamorkoli. Lahko greš tudi peš…Če rada vrtnariš lahko najameš vrt ki je 15 min stran ,peš 😀 Ja zjutraj je pa težava glede promete proti Lj ampak se navadiš. Avtocesta je blizu, tudi to je en plus.

Za družino je odlično mesto.Športni park je prenovljen, peš poti je veliko.itd.. Morje imaš bližje 😀

še to glede vlaka ,nekateri delajo tako da se iz Vrhnike zapeljejo v Borovnico in tam je vlak ,pustiš avto na parkingu in uzivaš do Lj..

So pa stanovanja zelo draga.. če cena ni ovira potem bi jaz izbral to lokacijo med izbranimi.

Pa Čale sale živi na Vrhniki.Imajo dobre gostilne , poceni malica ,kosila..če te še kaj zanima vprašaj ..Verjetno bojo drugi tudi kaj napisali glede VRhnike in ostala mesta…Upam da se pravilno odličiš.

 

srečno

No, pa še z nickom, da ne bom anonimna.

Hvala za podroben opis, tudi meni Vrhnika deluje lušten kraj, edino povezava do lj me mori, vem, kako je na brezovici…

Odgovor na objavo uporabnika
rgeftg, 04.08.2021 ob 15:19

Če je vse mlado in staro zunaj že čez dan, potem miru sigurno ni.

A kdo ve, kako je tam med vikendi in ponoči? A se tam skos dogaja?

Izancu so prfuknjeni, Vrhnika res smrdi, v Grosuplju je polno ciganov.  Kamor se preselis, se ti bo gotovo kolcalo po Ljubljani.

Iz Vrhnike po AC je vedno huda guzva, v casu sezone pa sploh. Vsakodnevni zastoji , nesrece.    Kolega se je tja preselil, mu je zal. Domov hodi samo se spat.

Stanovanja draga ?    Draga so v Ljubljani,; samo iz tega razloga se kdo preseli na Vrhniko, ker je tam veliko ceneje !

Ja, stanovanja v Lj so mi predraga.

Na kak način so Ižanci prfuknjeni?

Glede Vrhnika me zanima.

Imamo ogledano stanovanje na Vrtnariji.

Glede na cene v LJ in okolici je recimoc cena še sprejemljiva. Za določene stvari se seveda treba prilagoditi (voznja do Lj, guzve) smo pa večja druzina ter potrebujemo večje in se nam to zdi boljsa izbira.

Kako je potem glede zraka, smrdi določene mesece ali kako?

Stroški ogrevanja na plin, ima kdo informacijo iz prve roke?

Če bi izbirala , bi najmanj izbrala Vrhniko. Najbolj nerazvita od vseh občin pi Lj ( Domžale, Grosuplje, Vrhnika)… Tudi res je da smrdi iz smetišča . Meni so najbolj všeč Domžale , ki jih avtorica sploh nisi navedla. Najbolj razvita občina je.

 

Od nastetega bi se edino na Vrhniko selila, ampak samo v primeru, da bi imela tam tudi sluzbo. Popotovanja v Ljubljano, to pa ni govora.

Borovnica?

Bloki so v večini socialna stanovanja za mlade družine, zato je tam okrog malo morje otročajev, ki se derejo, igrajo, letajo po bližni in daljni okolici in miru ni nobenega, pa tudi odraslih, ki se sprehajajo po prav vsakem kotičku kotline , tako kvalitete življenja ni nobene..Pozimi je večino časa megla in smog, poleg tega je v bližini tovarna Fenolit. Borovnica se itak spreminja iz lepega vaškega kraja v prenaseljeno, natlačeno betonsko mesto priseljencev, kjer nimaš početi nič drugega kot se sprehajat. Aja, ceste do Borovnice in proti LJ so obupno ozke, razdrapane, prometa pa ogromno, tovornjakov, cisterne, šleparji, tako, da se vozila le s težavo srečujejo.

Odgovor na objavo uporabnika
Gjfd, 29.01.2024 ob 10:39

Če bi izbirala , bi najmanj izbrala Vrhniko. Najbolj nerazvita od vseh občin pi Lj ( Domžale, Grosuplje, Vrhnika)… Tudi res je da smrdi iz smetišča . Meni so najbolj všeč Domžale , ki jih avtorica sploh nisi navedla. Najbolj razvita občina je.

 

Domžale so pol bližje je Ljubljani kot Vrhnika in Grosuplje. Meni so Domžale  izredno lepo mesto. Nekaj let smo živeli tam in imam najlepše spomine .  Edino tiste bloke  SPB v centru na Ljubljanski cesti v strogem centru  se izogni. Sama siptarija, pa vse se oddaja, ker prodati ne morejo, ker vsak ki pozna, noče tam kupiti. To je Domžalski geto.tudi glede varnosti postaja poraz.

Glede Grosuplja , sestra živi par let tam, nimajo nobenih težav s cigani, kot ena zgoraj  omenja. Tam živi zelo malo ciganov, ni tako kot v Nm ali Kočevju, Krškem, Crnomlju. Težko jih sploh  vidiš. Edino kjer imajo težave z njimi je blokovsko naselje Brezje pri Grosupljem , kjer se pritožujejo nad dimom, saj kurijo plastiko. Sestra živi na drugi strani Grosuplja in jih niti vidi ne.  Za Grosuplje je minus, da je predrag. Nepremičnine so novogradnje in primerljive z Ljubljano. Noro visoke cene, trisobno po skoraj 300.000 EUR. Drugače pa je občina 7 najbolj razvita občina v Sloveniji. Vrhnika je daleč daleč spodaj po razvitosti. Najbolj razvite so Trzin, Komenda (industrijska cona)  nato Domžale. Grosuplje se tako hitro spreminja in razvija,  da sem vsakič , ko grem tja na obisk, presenečena. Pa srečno, kjerkoli že boste kupili

 

Če bi bil pred podobno dilemo kot avtorica, bi razmislil o četrti smeri: Litija. Odlična infrastruktura, vlaki do Ljubljane in odsotnost gneče na cesti. Ni šiptarije, zlatih lancev in črnih BMW-jev.

Lajhko pa še vedno ostaneš v ljubljanski občini, se izogneš večini negativnih stvari in iščeš nepremičnino v Sostrem. Če si želiš večjega miru pa naprej proti Lipoglavu, Javorju…

Selitev, ne to ni variante. Ljubljana je ena sama.

Na Vrhniki ful smrdi, Borovnica je vukojebina, tam ni nič,  sami ovinki, na Igu so zoprni Izanci, močvirje, komarji, kmetavzi…Ostani v Ljubljani, to je moje sporočilo.

 

 

 

 

 

Na vzhodu sta tudi občini Domžale in Dol pri lj. Obe sta tudi relativno dobro povezani z javnim prevozom …

Kaj pa Moravška dolina? Tam je fajn.

Moravška dolina bogu za hrbtom. Domžale pa niso poceni. So pa ok.

Odgovor na objavo uporabnika
Ahja370, 29.01.2024 ob 17:51

Moravška dolina bogu za hrbtom. Domžale pa niso poceni. So pa ok.

Pa ni tako hudo,Ko bo tropasovnica bo šlo hitro,

New Report

Close