Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sem pijanka?

Sem pijanka?

če čuti u
itek, relaksacijo, ki ji ga daje alkohol, je zasvojena z njim. Zato, ker vedno poseže ponovno. Ampak problem pri alkoholu je, da bo morala dozo stopnjevat, da bo dosegla to, kar sedaj doseže z 2x 0.3…. Ampak takrat bo že prepozno in težko, težje prenehat…..

Naj raje rešuje problem drugje, ki ga ima, ne pa da ga oddaljuje z že rednim pitjem alkohola.

Mah kaj boš pijanka. To ni nič.
Jaz vsak dan spijem 3 litre vina, pa 2 deci šnopca, pa nisem pijanec.
Star sem pa 83 let.

Če želiš slišati in prebrati resnico, si, ker se s tem pomirjaš in potrebuješ vsak dan. Zna biti, da boš čez čas potrebovala čezdalje večjo dozo, saj tudi do sedaj verjetno nisi začela kar z dvema ta kratikima. Veš, včasih je manj škodljivo, če ne iščeš, ne zmoreš poseči po rešitvi, tisti persen požreti. Križi in težave pa, vsakdo si naloži toliko težkega kot ga je sposoben nositi.

Če res ne najdeš nobene druge sprostitve kot alkohol, vsaj tekočino zamenjaj za npr. Melissana pripravek, ki ga po kapljicah razredčenega z vodo spiješ z vodo. Verjemi, da se boš pomirila in spala kot angelček.

Mo mojem merilu nii pijanka. Če spiješ samo 2x 0,3 dc še ne moreš biti pijanc. Je pa res, da se te količine lahko postopoma povišajo. Potem pa boš pijanka. Dej se vzemi v roke. Pošlihtaj ali skenslaj moža, za službo pa se ne obremenjuj preveč.

Nisi.
Spij pa raje glaž vina.

Noben čaj te ne bo sprostil, noben Persen. Sprosti te (za kratek čas) le alkohol, pomirjevalni tableti (na recept), žal za kaj drugega ne vem. S tem imam iste probleme, vendar še precej težje.
Ni težava v tem, koliko popiješ, temveč, tako kot je zgoraj že nekdo napisal, da piješ/m zaradi sprostitve. Sama še nisem našla poti do kakšne druge stvari, ki bi me res sprostila. Ne šport, ne te blesave duhovne čiračare, meditacija, avotgeni trening mogoče na daljši rok.
Tudi sama se še iščem.
Pozdravčki.

O, lepo! a pred nosom si že pogledala?

Na psiho testu si po merilih, ki jih moraš delati vsakih tri ali šest let v službi, že po eni merici na teden pijanec., hehe.
Ma avtorica, nisi pijanka, si pa že malo odvisna od te omame. Če izgubiš otroka je to za vsako živo bitje katastrofa in težko se je pobrat. Pazi pa, da ne bo šlo to pitje na rutinsko pitje vsak dan.

O, lepo! a pred nosom si že pogledala?[/quote]

Kaj je tvoj namen? Filozofirati in teoretizirati? Posploševati?
Ne rabim več tega. Niti psihologov in niti psihiatrov. Niti pametnjakovičev, polnih floskul, kot si ti. Vsega tega je bilo že dovolj in preveč.


Seveda je pijanka, in bo pijanka ostala, dokler ne bo tistij 0,3 žganega zamenjala za čaj.
Ampak ne bozamenjala, ker ne zmore in ji očino žganje bolj diši, kot neka prekuhana voda.[/quote]

Lahko ti rečem le to, da si…., kaj pa vem, sam si daj ime. Še zdaleč ni tako, kot me obsojaš ti. Zato pa je svet takšen kot je (tebi podobnih)![/quote]

Mogoče, ti je povedala na krut način, samo dejansko si s tem že alkoholik. Verjetno pa zdaj še lahko sama nehaš in sploh, s teboj nekaj ni v redu, če prenašaš takega moža. Že v osnovi, ko si ga spoznala – mislim, kaj si pa študirala? Samo enih stvari res ne vidimo, jaz tudi česa nisem, ti pa tega nisi opazila.

Tist, ki se pa obregne ob Ruglja, naj pa bo kar tiho. On je bil strokovnjak. Me res zanima, koliko od teh, ki obsojate, je dejansko prebralo njegovo knjigo oziroma kakšno od njih? No, jaz sem jo. Marsikaj koristnega piše notri. Res je treba mogoče kako stvar z rezervo jemat, z vsem se ni treba strinjat, je pa 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} stvari čista resnica. Mi smo narod alkoholikov, ozrite se malo okoli sebe. Ker veselice so kar nekaj normalnega, zato je pa pol kar v redu, če se napiješ… Zato pa propadamo.

Res me zanima, koliko od takih ljudi, ki so zdaj rekli, da z avtorico ni nič narobe, se preživlja samih, brez pomoči staršev, da so si sami postavili hiše, šolali in vse sami financirali in da tudi če ne bi dobili nič od staršev, bodo enkrat sposobni preživet. Ne se zgovarjat na krizo v gospodarstvo, ker nardili smo si jo sami, s takim neodgovornim odnosom. Ker smo pač pustili. Mimogrede, imam očeta alkoholika (nisem z njim živela, ampak z mamo v družini nealkoholikov od cca 1,5 leta starosti, živeli smo drugače od večine Slovencev), od staršev nisem dobila nikoli nič, sama sem se šolala, prišla do nepremičnine, firme itd. Na pošten način – samo ne visim v gostilnah in tudi na kavah ne. Ampak je bilo treba delat.

Za avtorico pa – mislim da še nisi tako daleč, da bi ravno rabila pomoč, samo nehaj in reši težave z možem, pojdi stran ali se pa nauči postavit zase.

Kaj je tvoj namen? Filozofirati in teoretizirati? Posploševati?
Ne rabim več tega. Niti psihologov in niti psihiatrov. Niti pametnjakovičev, polnih floskul, kot si ti. Vsega tega je bilo že dovolj in preveč.[/quote]

Ja odgovor ane. To je to. Se pa zelo strinjam s teboj, ga ni boga ki bi človeku lahko pomagal če si sam noče. Zato sem tudi vprašala kar sem…;-))

Menim. Da si zlo zakopleksan (po možnosti debel ali debela) in tukaj zdravniški svoje komplekse. Ubog si.[/quote]

kompléks -a m (ẹ̑)

4. podzavestne predstave, čustva, ki vplivajo na človekovo duševnost in povzročajo motnje: ne pozna predsodkov in kompleksov; vidni sta dve potezi njegovih čustvenih kompleksov / ima kompleks pred boleznimi / manjvrednostni kompleks ali kompleks manjvrednosti pomanjkanje samozavesti zaradi resnične ali namišljene osebne pomanjkljivosti
♦ med. simptomni kompleks skupek simptomov, značilnih za določeno bolezen; sindrom; psih. Ojdipov kompleks podzavestna erotična želja sina po materi in njegovo sovraštvo do očeta

Torej če bi temu res tako bilo, ravno tako ne bi znala obnašanja razčleniti vzročno in posledično, kakor avtorica, ampak bi se ukvarjala s pred-sojenjem ali je že pijanka(zasvojena s pijačo) ali še ne, kar avtorica (trenutno) počne.

Torej zamenjava ene posledice z drugo ni smiselna, tudi če je slednja družbeno pozitivno konotirana,(šport, čaji, delo….), ker še vedno ne bo odpravljala vzroka, ampak se bo po enakem principu spraševala ali je z posledicami že zasvojena ali ni. Ali drugače: kolikšno škodo si je že naredila/ si dela z igranjem vloge žrtve.

Obnašanje takih ljudi je tako zakompleksano, da ne zaležejo ne notranja ne zunanja opozorila. To so ljudje, ki preprosto nočejo živeti svojega življenja, neglede na ceno, ki jo plačujejo oni sami in njihovi svojci. Oni hočejo biti žrtev in pika. To tako je, in kar sočlovek lahko naredi ob tem je le to, da se obrne vstran, da ne bo u-moril še njega. Žal njuna hči tega ni pravočasno spoznala, posledično z možem lahko u izi igro špilata naprej.

Tudi pri rastlinah poznamo tovrstna sobivanja, ovijalke ki s svojimi koreninami po vsej višini gostujočemu drevesu pijejo njegovo življenjsko energijo, dokler ga ne umorijo.

Kot zanimivost povem še: ravno tovrstne rastline pri verovanjih simbolizirajo življenje, ker so zimzelene. (bršljanove butare) Simbolika je neverjetna, ampak ljudem preprosto ne potegne, kdo je žrtev in kdo rabelj, posledično v procesijah eni z butarami v rokah drugim sporočajo; glejte, mi smo rablji, mi smo tisti, ki drugim pijemo življenjsko energijo. Drugi verujoči pa pač to sporočajo z bolj očitnimi simboli; noži.
Ampak to samo kot zanimivost…[/quote]

Joj me joj, če bi bila res tako pametna kot se delaš, potem ne bi tukaj zabijala časa.
Pri kateri temi se pojaviš, ko je samo tvoje duvanje.

nisi pijanka -še, se pa lahko hitro navadiš.

kompléks -a m (ẹ̑)

4. podzavestne predstave, čustva, ki vplivajo na človekovo duševnost in povzročajo motnje: ne pozna predsodkov in kompleksov; vidni sta dve potezi njegovih čustvenih kompleksov / ima kompleks pred boleznimi / manjvrednostni kompleks ali kompleks manjvrednosti pomanjkanje samozavesti zaradi resnične ali namišljene osebne pomanjkljivosti
♦ med. simptomni kompleks skupek simptomov, značilnih za določeno bolezen; sindrom; psih. Ojdipov kompleks podzavestna erotična želja sina po materi in njegovo sovraštvo do očeta

Torej če bi temu res tako bilo, ravno tako ne bi znala obnašanja razčleniti vzročno in posledično, kakor avtorica, ampak bi se ukvarjala s pred-sojenjem ali je že pijanka(zasvojena s pijačo) ali še ne, kar avtorica (trenutno) počne.

Torej zamenjava ene posledice z drugo ni smiselna, tudi če je slednja družbeno pozitivno konotirana,(šport, čaji, delo….), ker še vedno ne bo odpravljala vzroka, ampak se bo po enakem principu spraševala ali je z posledicami že zasvojena ali ni. Ali drugače: kolikšno škodo si je že naredila/ si dela z igranjem vloge žrtve.

Obnašanje takih ljudi je tako zakompleksano, da ne zaležejo ne notranja ne zunanja opozorila. To so ljudje, ki preprosto nočejo živeti svojega življenja, neglede na ceno, ki jo plačujejo oni sami in njihovi svojci. Oni hočejo biti žrtev in pika. To tako je, in kar sočlovek lahko naredi ob tem je le to, da se obrne vstran, da ne bo u-moril še njega. Žal njuna hči tega ni pravočasno spoznala, posledično z možem lahko u izi igro špilata naprej.

Tudi pri rastlinah poznamo tovrstna sobivanja, ovijalke ki s svojimi koreninami po vsej višini gostujočemu drevesu pijejo njegovo življenjsko energijo, dokler ga ne umorijo.

Kot zanimivost povem še: ravno tovrstne rastline pri verovanjih simbolizirajo življenje, ker so zimzelene. (bršljanove butare) Simbolika je neverjetna, ampak ljudem preprosto ne potegne, kdo je žrtev in kdo rabelj, posledično v procesijah eni z butarami v rokah drugim sporočajo; glejte, mi smo rablji, mi smo tisti, ki drugim pijemo življenjsko energijo. Drugi verujoči pa pač to sporočajo z bolj očitnimi simboli; noži.
Ampak to samo kot zanimivost…[/quote]

Joj me joj, če bi bila res tako pametna kot se delaš, potem ne bi tukaj zabijala časa.
Pri kateri temi se pojaviš, ko je samo tvoje duvanje.[/quote]
Mogoče res zabija čas na brezveznem forumu, jaz ga tudi (iščem ideje za članke, mal je to tud izgovor, malo je res), samo to kar je napisala, je ful v redu napisano in tega nek neinteligenten človek ne zmore 🙂 Pa eni res nočete slišat resnice. Ker boli. Včasih je treba kako stvar bolj na krut način povedat.

Gola resnica ali še dodano kruta, nas brca v predele, kjer najbolj boli. Ni zabavno, ni v toku z množico, je edino to kar je – resnica, ki si je ne upamo pogledati v oči. Priznam, tudi sama ne bi bila rada na tapeti. Takoj nastopijo obrambni mehanizmi, ko ti nekdo predoči resnico, ki si jo prikrivaš. Ampak pot v boljše je lahko sprva trnova, težka in zato je zlahka vzdrževati status quo. pa čeprav tičiš že do grla v blatu.

Problem pri alkoholu je ta, da sicer pomaga pri lajšanju psihičnih bolečin,
vendar na daljši rok DODA NOV PROBLEM poleg kupa težav, ki ga že nosiš.
Zame je bil alkohol priročen anestetik ob najhujšem šoku ali stresnih
dogodkih, vendar samo za nekaj dni, po teh nekaj dneh se je treba vzeti
skupaj in bolečino premagovati drugače – saj alkohol zasužnji, doda k
občutku brezizhodnosti (ker je težka odvisnost, ki se je je težko rešiti). Da
ne govorimo o telesnih in psihičnih spremebah (škodi) , ki obvezno sledijo.
Vse, čisto vse je boljše od alkohola. Delo, gibanje, obsedenost z zdravo hrano,
dobrodelnost, potovanja, tek, ročna dela, vrtnarjenje – to je nekaj zadev, ki
pomagajo. Alkohol pa “pomaga” samo navidezno, v resnici pa uničuje.


Ful v redu napisano. Dejansko naj bi bilo menda tako,da se odvisnosti ne moreš rešit nikol v življenju. Samo zamenjašjo z drugo, bolj zdravo obliko. Saj smo vsi od česa odvisni.

Sori, ampak spiti 2x po 3 deci (!!!) žgane pijače, je OGROMNO! Kako še sploh lahko stojiš pokonci?

Pa še res je, zato pa je toliko Slovencev alkoholikov, pol k ne more več brez.

Kriva je itak država, ker ne zna drugače zdraviti anksioznosti, ki je itak normalna za Slovence (če izvzamem nekaj izjem…). Južnjaki so že bolj mešani z drugimi geni, pa tudi drugačno kulturo, zato tega ne poznajo. Anksiozna je točno določena populacija ljudi ampak ker živimo v primatski državi nihče nič ne bo naredil.

Eden od njih, je tudi brcanje drugih na forumu. Se mi zdi pa prav, da tisti ki je do grla v blatu, vsaj druge opozori, da ne bojo še sami v njega padli. Ali se bo tak sam rešil, pa je samo od njega odvisno. Tenutno čakam neko sodbo, potem pa čauči…

Tudi jaz se strinjam s “feministko”, saj je zadela žebljico na glavico.
Največkrat se v procesu zdravljenja odvisnosti enostavno zamenja škodljiva odvisnost z bolj zdravo in koristno, na čemer je gradil tudi Rugelj. A obstaja še druga pot, pot razgradnje vzorcev, ki so v odvisnost pripeljali. Gre za psihološko predelavo nagnjenj in posledično spremembo energijske strukture notranjega sveta, kot bi izpulil zel s korenino vred. Pri zamenjavi ene odvisnosti z drugo pa zeli ne spulimo, samo rast ji onemogočimo s striženjem stebla.

Tudi jaz se strinjam s “feministko”, saj je zadela žebljico na glavico.
Največkrat se v procesu zdravljenja odvisnosti enostavno zamenja škodljiva odvisnost z bolj zdravo in koristno, na čemer je gradil tudi Rugelj. A obstaja še druga pot, pot razgradnje vzorcev, ki so v odvisnost pripeljali. Gre za psihološko predelavo nagnjenj in posledično spremembo energijske strukture notranjega sveta, kot bi izpulil zel s korenino vred. Pri zamenjavi ene odvisnosti z drugo pa zeli ne spulimo, samo rast ji onemogočimo s striženjem stebla.[/quote]

Katera je ta pot?

pa saj podčrtano je eno in isto 🙂 LOL.
Pijanec in odvisnež od alkohola, enačaj…

Kaj res ne veš kaj je 0,3? Si že kdaj bil kdaj v gostilni in naročil 0,3 ali en šilček. Verjetno nisi dobil 3 dcl!!!!

New Report

Close