Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek sem sprejela, da je moje ljubezensko življenje zaključeno

sem sprejela, da je moje ljubezensko življenje zaključeno

Odgovor na objavo uporabnika
080Streznitev, 23.11.2021 ob 09:55

pri 56 sem se z muko podala v novo zvezo,ker sem bila oblegana,ker je težil…ker sploh nisem hotela.Preselila sem se k njemu tudi na nagovarjanje najboljše prijateljice.Ljudje so me opozarjali, da njegov odnos do otrok ni ok in kako zelo je pretepal mater svojih otrok.Začela sva super,čeprav je bil morda na začetku preveč osladen.nebi detajlov a s časom sem začela opažati kako pohotno gleda hčerke moje prijateljice.Prav slinil se je ko je pestval tiste punčke.začel se mi je vrteti film opozoril drugih ljudi….Obrnil se mi je želodec,našla sem najbolj neumen razlog,da se odselim.Sem v popolnem šoku.Kaj odslikavam,da nasedam takšnim tipom.Povsem dobro mi je sami,teg ane potrebujem a sem nasedla.Pojdi torej ko čutiš, a se prepričaj.Ljudje hitro izdajo svoj značaj,le opazovati jih je potrebno.

Nič slabega ne odslikavaš avtorica. Tudi ti poslušaj svoje srce. Preberi še 1x kaj si zapisla. Podala si se v novo zvezo ker si bila oblegana, ker je težil, preselila si se , ker so te prijateljice nagovorile. Delovala si proti svoji volji. Pri meni ni šans, da nekaj naredim, če se pri tem ne počutim dobro in me tudi tisoč nasprotnih mnenj ne bo prepričalo. Tudi jaz sem oblegana, ampak vljudno rečem ne, če to ne zaleže, pa uporabim tudi bolj grobo zavrnitev. Me ne zanima, če si človek ne da dopovedat na lep način, da ga nočem, pa mu bom na malo grši in pri tem se sploh ne počutim krivo. Jaz sem jaz in končno se mi ni potrebno nikomur prilagajat in hodit po prstih, da ga ne bom z neprimerno kretnjo užalila. Brez slabe vesti končno rečem odločen “NE” ko se gre zame in za moje dobro počutje. Nisem egoistična, vedno se trudim, da ne delam stvari, da bi drugim škodovala. Samo kolikor se poznam, ne verjamem, da bi še nekoga sprejela v svoje življenje, da mi lahko da toliko kot jaz njemu, da bo mi z njim boljše kot pa mi je sami s sabo.

Odgovor na objavo uporabnika
nemogoče, 22.11.2021 ob 00:14

Bližam se abrahamu. V življenju sem imela par dolgih vez. Vse so bile iz ljubezni. Nekatere platonske, nekaj zaljubljenosti, nekaj povprečnih in nazadnje tisto globoko- tapravo, vendar neizživeto. Vse predhodne sem realno ocenila in tudi to tazadnjo.To tapravo ima malo ljudi priložnost spoznati. Jaz verjamem, da sem jo spoznala in se mi zdi nemogoče, da dobim še 1x  priložnost, da jo ponovno občutim in tudi doživim. Zdaj, ko jo poznam, vem, da ne bom pristala več na manj, iste verjetno ne morem dobiti, boljša pa ne obstaja.

Sprejela sem, da je moje ljubezensko življenje zaključeno in da bom preostanek življenja preživela kot samska, zato glede ljubezni nič več ne pričakujem. Še kdo tako?

preveč si obsedena s temi pričakovanji. “prava ljubezen”, kaj točno je to? da si z nekom skupaj za večno in da je vse popolno?

mislim, da si že dovolj zrela, da nehaš sanjariti, in se spustiš na realna tla, in namesto da pričakuješ nek čudež, uživaš v življenju. otrok, razen če jih že imaš, verjetno ne boš imela. torej ena velika dilema odpade. če si na svojem in samostojna, tudi ne rabiš iskat nekoga da bi te podpiral, torej tudi to odpade.
vse kar torej rabiš je, da spoznaš nekoga s katerim skupaj uživaš, v čustvih in strasti in da drug drugemu nekaj pomenita. ampak takega moškega boš spoznala samo, če pustiš možnosti odprte in si boš tudi sama privlačna za spoznavanje – namesto teh pričakovanj in zahtev, ki te delajo zagrenjeno in pesimistično, razmišljaj o bolj preprostih stvareh v življenju, ki prav tako osrečujejo. in bolj kot boš zadovoljna sama s sabo, pozitivna, bolj boš tudi komunikativna, samozavestna, optimistična in posledično boljša družba za vse, s katerimi se družiš. vsi ljudje se želimo družiti s pozitivnimi ljudmi ki nas spravijo v dobro voljo in se pri njih počutimo cenjene, in ob njih tudi dolgo ostanemo (pri tem ženske delate veliko napako, ker poskušate moške “ujeti” k sebi, da bi zadovoljevali vaše želje/sanje/zahteve, namesto da bi se osredotočale na to, da ve poskušate osrečiti moškega – če je pravi (in takih je veliko), vam bo to 10x vračal. pravi užitek je namreč v dajanju ljubezni, ne prejemanju).

Ljubezen je ena čudna stvar.. Sem 5 let v vezi in sem res zaljubljena, ampak me zadnje čase vedno bolj najeda, če sem se prav odločila. Partner je skoraj idealen, je postaven, lep in me neskončno ljubi. Seks je božanski. Nobena težava mu ni kaj postoriti pri in okoli hiše, saj se uspešno vsega loti. Moti me edino njegov odnos do službe in s tem odnos do prihodkov. Sicer ne zasluži zelo slabo, saj prinese vsak mesec nekje 1800 evrov. Pred kratkim je imel življenjsko priliko,  da bi v službi napredoval, ampak bi moral na delo v Nemčijo. To se je gospodu zdelo nesprejemljivo, saj bi domov prihajal le za vikende, on pa hoče več časa preživeti z mano in otrokoma. To, kaj vse bi si lahko več privoščili z več kot enkrat več denarja, se mu ne zdi pomembno, saj trdi, da je hiša in avto dovolj iz materialnega vidika. Zaenkrat sem mu še zvesta, ampak razmišljam, da bi ljubezen zaključila… Že nekaj mesecev, se mi namreč ponuja precej premožen privatnik, ampak me moti njegov izgled, saj je manjše postave in nekoliko debelušen. Ne vem, če sem res preveč izbirčna, saj sem pri prejšnjih partnerjih vedno našla nekaj, kar me je motilo.

nova
Uredništvo priporoča

Odgovor na objavo uporabnika
slovenc79734, 23.11.2021 ob 12:24

preveč si obsedena s temi pričakovanji. “prava ljubezen”, kaj točno je to? da si z nekom skupaj za večno in da je vse popolno?

mislim, da si že dovolj zrela, da nehaš sanjariti, in se spustiš na realna tla, in namesto da pričakuješ nek čudež, uživaš v življenju. otrok, razen če jih že imaš, verjetno ne boš imela. torej ena velika dilema odpade. če si na svojem in samostojna, tudi ne rabiš iskat nekoga da bi te podpiral, torej tudi to odpade.
vse kar torej rabiš je, da spoznaš nekoga s katerim skupaj uživaš, v čustvih in strasti in da drug drugemu nekaj pomenita. ampak takega moškega boš spoznala samo, če pustiš možnosti odprte in si boš tudi sama privlačna za spoznavanje – namesto teh pričakovanj in zahtev, ki te delajo zagrenjeno in pesimistično, razmišljaj o bolj preprostih stvareh v življenju, ki prav tako osrečujejo. in bolj kot boš zadovoljna sama s sabo, pozitivna, bolj boš tudi komunikativna, samozavestna, optimistična in posledično boljša družba za vse, s katerimi se družiš. vsi ljudje se želimo družiti s pozitivnimi ljudmi ki nas spravijo v dobro voljo in se pri njih počutimo cenjene, in ob njih tudi dolgo ostanemo (pri tem ženske delate veliko napako, ker poskušate moške “ujeti” k sebi, da bi zadovoljevali vaše želje/sanje/zahteve, namesto da bi se osredotočale na to, da ve poskušate osrečiti moškega – če je pravi (in takih je veliko), vam bo to 10x vračal. pravi užitek je namreč v dajanju ljubezni, ne prejemanju).

Avtor zgleda, da še nisi imel opravka s tapravo ljubeznijo, zato te razumem, da ne moreš vedet o čem govorim.

Nisem pesimistična in zagrenjena. Mi čisto nič ne manjka. Sem družabna, vesela, pozitivna, zadovoljna,…počutim se dobro v svoji koži. Sem materialno preskrbljena in umirjena v duši. Sem rada v moški družbi in tudi oni v moji, vendar je to tudi vse. V življenju sem dala veliko skozi tako kot vsak posameznik. Tako kot moški npr.gradi hišo in ko je končana, si reče zadovoljno, da je zaključil z deli in bo zdaj počival in dejansko sprejme to, da je delo končano pri hiši (pustimo to, da je potrebno vedno potem še nekaj vzdrževat), tako sem jaz sprejela odločitev na ljubezenskem področju. V ljubezni sem doživela najlepše stvari pa tudi najbolj boleče in zakaj si ne bi enkrat rekla, da je dovolj, da ne želim več tega, da želim počitek, da mi je tako kot sem zdaj dobro oz. celo najboljše do zdaj. Pa saj so tudi duhovniki, pa nune samski, pa niso videt zagrenjeni, pesimistični, žalostni ali negativni.

Odgovor na objavo uporabnika
jana179, 23.11.2021 ob 12:39

Ljubezen je ena čudna stvar.. Sem 5 let v vezi in sem res zaljubljena, ampak me zadnje čase vedno bolj najeda, če sem se prav odločila. Partner je skoraj idealen, je postaven, lep in me neskončno ljubi. Seks je božanski. Nobena težava mu ni kaj postoriti pri in okoli hiše, saj se uspešno vsega loti. Moti me edino njegov odnos do službe in s tem odnos do prihodkov. Sicer ne zasluži zelo slabo, saj prinese vsak mesec nekje 1800 evrov. Pred kratkim je imel življenjsko priliko,  da bi v službi napredoval, ampak bi moral na delo v Nemčijo. To se je gospodu zdelo nesprejemljivo, saj bi domov prihajal le za vikende, on pa hoče več časa preživeti z mano in otrokoma. To, kaj vse bi si lahko več privoščili z več kot enkrat več denarja, se mu ne zdi pomembno, saj trdi, da je hiša in avto dovolj iz materialnega vidika. Zaenkrat sem mu še zvesta, ampak razmišljam, da bi ljubezen zaključila… Že nekaj mesecev, se mi namreč ponuja precej premožen privatnik, ampak me moti njegov izgled, saj je manjše postave in nekoliko debelušen. Ne vem, če sem res preveč izbirčna, saj sem pri prejšnjih partnerjih vedno našla nekaj, kar me je motilo.

Reci, da je provokacija, ker če ni, mi je žal za tvojega moža in otroka. On je družinski človek – se zaveda vrednosti družine, ti pa navadna materialistka brez vesti in moralnih vrednot.

Se zavedam, da je družinski človek in da  je v vseh pogledih tak, da si ga marsikatera želi…ne strinjam pa se, da sem materialistka, saj je denar nujno potreben za vsako družino in s tem, ko bi več zaslužil, bi lahko vsi živeli bolje in on bi lahko še naprej bil družinski človek, kar zdaj, zaradi svoje nespametne in sebične odločitve morda več ne bo. Sem mu hotela razložit na razumljiv način, pa se o tem sploh noče pogovarjat, ker se je kao odločil, kaj so prioritete…njegove seveda.

Avtorica, ko tole pišeš, o poteh, ki se končajo…je tvoj partner umrl? Ali je samo poročen?

Jana, vidiš, moj pa cele dneve v službi, plača v redu, ampak me ne gane. Jaz bi njega in njegov čas!

Al jamraš in jokcaš do konca življenja ali pa nehaš s surlo in tretiraš ljudi, kot ljudi in ne neke demone iz tvojih otroških travm.

Odgovor na objavo uporabnika
jana179, 23.11.2021 ob 13:25

Se zavedam, da je družinski človek in da  je v vseh pogledih tak, da si ga marsikatera želi…ne strinjam pa se, da sem materialistka, saj je denar nujno potreben za vsako družino in s tem, ko bi več zaslužil, bi lahko vsi živeli bolje in on bi lahko še naprej bil družinski človek, kar zdaj, zaradi svoje nespametne in sebične odločitve morda več ne bo. Sem mu hotela razložit na razumljiv način, pa se o tem sploh noče pogovarjat, ker se je kao odločil, kaj so prioritete…njegove seveda.

ja pa začni ti malo več služiti. Kakšno plačo pa imaš?

Odgovor na objavo uporabnika
mijav mijav, 23.11.2021 ob 13:44

ja pa začni ti malo več služiti. Kakšno plačo pa imaš?

Ja, zdaj pa dajte kar mene napadit…če vas pa zanima, ne dobim službe moji izobrazbi primerne.

Odgovor na objavo uporabnika
jana179, 23.11.2021 ob 14:00

Ja, zdaj pa dajte kar mene napadit…če vas pa zanima, ne dobim službe moji izobrazbi primerne.

saj ne rabiš primerne, samo tako, da boš dovolj zaslužila.

Denar je nujno potreben za golo preživetje. Vi imate streho nad glavo, avto, hrano in ti bi rada, da se tvoj mož odreče družinskemu življenju zaradi denarja, da zamudi najlepša in najbolj pomembna leta z otroki, da bi si lahko več privoščili. Zgleda, da bi si samo ti rada več privoščila, tvoj mož je čisto zadovoljen s tem koliko razumem. Lubica draga, če bi si rada več privoščila, pa tudi ti kaj prispevaj v to vajino malho, zakaj bi se pa samo on moral žrtvovat za tvoj luksuz. Pa ne mi, da si kao zaljubljena v moža. Ženska, ki je resnićno zaljubljena v svojega moškega, ne opazi drugih moških v smislu pecanja, ti pa razmišljaš o premožnem privatniku.  Škoda tvojega moža, da razdaja ljubezen ženski, ki si je ne zasluži.

Kar tebe napadit? Ajej, slabo si se lotila reševanja “problema”.

Samo vprašana si bila, ker veš, kako pomemben je tebi denar. Pa je čudno, da ne doprineseš še sama k temu, da bi ga imeli več. Saj greš lahko čistit drugim, če pač ne dobiš svoji izobrazbi primerne službe. Tako bo imela družina zagotovo več denarja, kot ga ima doslej.

A ne trudi se z odgovori. Ve se, kaj je provokacija.

Moški itak skupaj potegnete, kot vedno…in sedaj je vse skupaj izpadlo, kot, da sem neka materialistka.  Realnost, ki vam pa gotovo ne bo všeč pa je, da zelo dobro izgledam in lahko izbiram med moškimi kolikor hočem.

Odgovor na objavo uporabnika
jana179, 23.11.2021 ob 15:54

Moški itak skupaj potegnete, kot vedno…in sedaj je vse skupaj izpadlo, kot, da sem neka materialistka.  Realnost, ki vam pa gotovo ne bo všeč pa je, da zelo dobro izgledam in lahko izbiram med moškimi kolikor hočem.

Jana, jaz pa sočustvujem s tabo. Res si zaslužiš boljšega. Čimprej se odloči za premožnega bajsa, bo tvoj vsaj končno spoznal, v koga je bil zaljubljen. Pa raje nič več ne piši tu gori…

 

Da vidimo, čew res tako dobro izgledaš.   Me prav zanima.

Odgovor na objavo uporabnika
Jebač, 24.11.2021 ob 11:17

Da vidimo, čew res tako dobro izgledaš.   Me prav zanima.

Citirano za Jano, pa ni preneslo njenegaposta. No, Jana

hehe…, provokativno močno zaljubljen/a. Adonisa bi menjal/a za sančota pančota… Bejba za dobrim geštelom, ki so jo jebali postavni možakarji se bo težko ulegla v posteljo z debelim možakarjem, če ji to ni posel.

Ah to pa res ni dokončna odločitev:):):) Nikoli ne reci nikoli;)

Če jutri pride mimo tvoj “the one”, mu boš rekla ne? Verjetno ne, kajne? Upam, da ne! 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
msolivija, 24.11.2021 ob 15:10

Ah to pa res ni dokončna odločitev:):):) Nikoli ne reci nikoli;)

Če jutri pride mimo tvoj “the one”, mu boš rekla ne? Verjetno ne, kajne? Upam, da ne! 🙂

Odvisno kaj bi privlekel  zraven 🙂

Itak, da ne. 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
če mene vprašaš, 25.11.2021 ob 10:44

Itak, da ne. 🙂

Eh, tole sem odgovorila msoliviji…

Odgovor na objavo uporabnika
nemogoče, 25.11.2021 ob 00:15

Odvisno kaj bi privlekel  zraven 🙂

Ma pusti prtljago, saj najprej njega spoznaš. Prtljaga je lahko občutno lažja kot na začetku izgleda:)

Za nemogoče

Odgovor na objavo uporabnika
če mene vprašaš, 25.11.2021 ob 10:44

Eh, tole sem odgovorila msoliviji…

No evo, še ena 🙂 Seveda ne, je preluštno:)

New Report

Close