Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sestra je zbolela za HIV; kaj naj naredim?

Sestra je zbolela za HIV; kaj naj naredim?


Jap …. tud če te čez sončna očala pogleda zna bit precej rizično. Daljnogled je še edini spas.


Avtorica ni neumna pač pa zaskbljena, skrbi jo za sestro in za hčerko. Seveda je šokirana, pa saj ni ona živela rizično pač pa sestra.
Ne vem no tudi jaz bi bila šokirana če bi izvedela da imam moj braz HIV, bi se tudi želela čim bolje poučiti o bolezni pa pogovoriti z njim. Pač tako je sedaj ko ga pa nihče v bližini nima, vsaj da bi vedela ne, pa pač spremljan napredek v zdravljenju kot ga spremljam, sigurno pa nisem na posvetu vsako leto, pa ne berem novih raziskav.


Avtorica ni neumna pač pa zaskbljena, skrbi jo za sestro in za hčerko. Seveda je šokirana, pa saj ni ona živela rizično pač pa sestra.
Ne vem no tudi jaz bi bila šokirana če bi izvedela da imam moj braz HIV, bi se tudi želela čim bolje poučiti o bolezni pa pogovoriti z njim. Pač tako je sedaj ko ga pa nihče v bližini nima, vsaj da bi vedela ne, pa pač spremljan napredek v zdravljenju kot ga spremljam, sigurno pa nisem na posvetu vsako leto, pa ne berem novih raziskav.[/quote]
Pa kaj tveziš neumnosti.Aids se prenaša samo s krvjo in semensko tekočino.Nobeno pitje iz kozarcev in uporaba istega krožnika ne pomeni nevarnosti.Pa še to s krvjo in semensko tekočino se ne prenese vedno.Le v redkih primerih.Dej ne delajte panike ženski.In predvsem ne obsojajte sestre,ker vsi seksamo ali seksate enkrat prvič z nekom.in bi ga rad videl pametnjakoviča,ki bi pred seksom iskal od nove punce potrdilo pregleda,da ni okužena z aidsom,pa tud,če bi takšno potrdilo imela je velika možnost,da se je testirala dokler je virus še miroval.Namreč najmanj tri tedne po okužbi se šele lahko vidi okuženost.Ampak še enkrat povem,za nalesti ze z aidsom ni povsem enostavno.Mora bit kar oreng orgija.
Drugo je pa pri homoseksualcih.Tam je možnost velika ,ker seks v ritko je v glavnem vedno z prisotnostjo nevidne rane in tam se to hitreje zgodi.Veliko je pa tudi moških v zakonu,kjer žena ne ve,da njen dragi seksa z moškimi.To je potem druga zgodba.
Avtorica to okrog tvoje sestre bodi kar umirjena.Nikar ji pokazat nobene zaskrbljenosti,ker ni potrebno.Ne bo vas okužila nikoli.Posebej še ko ve za svojo bolezen,pa tudi ,če ne bi vedela je bore malo verjetnosti za tovrstno okužbo.


Vse si pomešala.In pitje iz kozarca in krožnik.S kje si pa ti.Kako boš pa preprečila,če mož kje dobi ,ko te vara?Ajde eni nimate pojma.Aids se ne dobi od enega seksa.Moraš seksat večkrat z okuženim pa še takrat je to redko.Edino preko krvi se lahko prenese takoj.Poljubi,pitje iz istega kozarca in podobno ,mislijo samo tisti ,ki nimajo pojma.[/quote]

Za drugi post: Tudi z enokratnim seksom se lahko okužiš. Okužiš se preko vseh sluznic in telesnih tekočin, ki vsebujejo žive celice (kri, seprma).
Za prvi post: Res je, načeloma se z uporabo istih kozarcev, brisač in hranjena z istega krožnika ne da okužiti (kar je čisto drugače pri hepatitisu). Vendar pa nikoli ne moreš vedet, če ima človek rane po telesu, kri v slini zaradi kravenja dlesni ipd. In če pride tvoja kri v stik s to krvjo (kjer virus še ni odmrl), se boš okužil/a.

Zato previdnost ni nikoli odveč. Paziti je potrebno na morebitne rane in možnostjo priti v stik s krvjo okuženega oz. drugimi telesnimi tekočinami. Zato naj ima vsak član družine svojo brisačo, hranjenja z istega krožnika ali uporabe istega kozarca/zobne ščetke ipd. pa niso nikoli priporočali kot higienično, zato se to niti ne dela. Veliko staršev niti ne ve, da ni pameto ljubčkat svojih otročkov na usta, ker s tem prenašajo svoje bakterije na mlajše, ki se jim imunski sistem šele razvija.
Brez skrbi pa lahko sestro objameš 🙂 In ji zaupaš otroka, če veš, da bo poskrbela za zgoraj opisano.

Dajte se malo izobrazit.

Kaj če tvoj otrok slučajno zajame kaj z žlico s katero je prej sestra jedla in je ni utegnila oprati? Kozarec mogoče…otroci so otroci in ne pazijo niso kot odrasli.Meni je tudi žal tvoje sestre ampak ko bo prišlo do česa ne bo najdla pravih besed za opravičilo .Mislim da ni sebično če se z otrokom odseliš.Toliko pa spet ni vredno ,da bi še kdo v familiji kaj pobasal zaradi nje.Najboljše pa je da ji razložiš da si nemirna zaradi njene okužbe in da ne veš drugače.To ko drugi pravijo da nima kaj biti pa ne verjemi osebno ne verjamem da je to podroćje dovolj raziskano ,da se bi človek komot obnašal blizu takšnega človeka.

Se sploh ne čudim, da se HIV tako širi, če pa ljudje mislijo, da z enkratnim seksom ne morejo fasat ničesar. Mislim, da bi morali zdravstveni delavci iti bolj v preventivno ozaveščanje ljudi.

Meni se tudi tvoja sestra smili in ni se tako lahko okužit, samo te čisto razumem, kako se počutiš. Podzavestni strah se vcepi v človeka in potem ne zmore več mirno sobivat, sploh če je v igri še mali otrok, ker um stalno premleva, kaj pa če pridem v stik s krvjo sestre, ko se kaj ureže, pa še milijon variant se dobi.

jaz bi se odselila in ji dovolila obiske, naj pride na obisk, takrat si pač pozorna na stik s telesnimi tekočinami, ker ne bi bilo fer jo čisto odpisat, izolirat, to ne bi bilo človeško.

Se sploh ne čudim, da se HIV tako širi, če pa ljudje mislijo, da z enkratnim seksom ne morejo fasat ničesar. Mislim, da bi morali zdravstveni delavci iti bolj v preventivno ozaveščanje ljudi.[/quote]
Dej ti nam povej ,a si ti zahtevala od svojega fanta vsakič potrdilo o neokuženosti in ali si po tem potrdilu zahtevala po treh tednih še en pregled partnerja preden si razširila noge.Ali si pa vsevidna in veš kje lahko stakneš aids in kje ne?
Malo razmisli o svoji pameti.to je bolezen,ki rabi vsaj mesec dni karence preden je vidna.Nobeno potrdilo ti ne garantira nič.

Lepo te prosim!! Hiv se ne prenaša kar tako! Nič ti ne bo in se malo izobrazi. Sestri pa stoj ob strani, zdaj kar je, je! Vsi njeni spolni partnerji so lahko okuženi. Jaz celo poznam eno Italijanko, ki je bila HIV pozitivna, potem je zanosila, je rodila in otrok je bil zdrav. Brez virusa!

Se sploh ne čudim, da se HIV tako širi, če pa ljudje mislijo, da z enkratnim seksom ne morejo fasat ničesar. Mislim, da bi morali zdravstveni delavci iti bolj v preventivno ozaveščanje ljudi.[/quote]
Dej ti nam povej ,a si ti zahtevala od svojega fanta vsakič potrdilo o neokuženosti in ali si po tem potrdilu zahtevala po treh tednih še en pregled partnerja preden si razširila noge.Ali si pa vsevidna in veš kje lahko stakneš aids in kje ne?
Malo razmisli o svoji pameti.to je bolezen,ki rabi vsaj mesec dni karence preden je vidna.Nobeno potrdilo ti ne garantira nič.[/quote]

Hudo je, kadar ni zaupanja med odraslimi. Nikjer nisem trdila, da me moj ne bo nikdar prevaral in da ne bom zbolela zaradi tega. Še kako jasno mi je tudi to tveganje. Ampak trenutno mu še zaupam. In da, oba sva naredila teste, ki jih vsake toliko ponavljava. Ne samo za HIV, tudi za sifilis. Seveda pa to ne non-stop. Vsake dve tri leta.
Vendar pa govoriva o situaciji, kjer se za enega člana družine točno ve, da je okužen.

Pa tudi ti očitno nisi najbolj med pametnimi (zase ne bom trdila, da vse vem). Bolezen je AIDS, okuženost z HIVom, pa še samo po sebi ni bolezensko stanje. Za več informacij pa poggolgaj ali vprašaj svojega os. zdravnika.

In na žalsot je tako, okužiš se lahko pri enem nezaščitenem spolnem odnosu, če je druga oseba okužena.

V enem od komentarjev piše, da je okužena ženska rodila zdravega otroka – naj ta mamica tudi pove, kako so zdravniki med nosečnostjo in predvsem med porodom morali paziti na njo, da se otrok ne bi okužil, kajti možno je.


Dej ti nam povej ,a si ti zahtevala od svojega fanta vsakič potrdilo o neokuženosti in ali si po tem potrdilu zahtevala po treh tednih še en pregled partnerja preden si razširila noge.Ali si pa vsevidna in veš kje lahko stakneš aids in kje ne?
Malo razmisli o svoji pameti.to je bolezen,ki rabi vsaj mesec dni karence preden je vidna.Nobeno potrdilo ti ne garantira nič.[/quote]

Hudo je, kadar ni zaupanja med odraslimi. Nikjer nisem trdila, da me moj ne bo nikdar prevaral in da ne bom zbolela zaradi tega. Še kako jasno mi je tudi to tveganje. Ampak trenutno mu še zaupam. In da, oba sva naredila teste, ki jih vsake toliko ponavljava. Ne samo za HIV, tudi za sifilis. Seveda pa to ne non-stop. Vsake dve tri leta.
Vendar pa govoriva o situaciji, kjer se za enega člana družine točno ve, da je okužen.

Pa tudi ti očitno nisi najbolj med pametnimi (zase ne bom trdila, da vse vem). Bolezen je AIDS, okuženost z HIVom, pa še samo po sebi ni bolezensko stanje. Za več informacij pa poggolgaj ali vprašaj svojega os. zdravnika.

In na žalsot je tako, okužiš se lahko pri enem nezaščitenem spolnem odnosu, če je druga oseba okužena.

V enem od komentarjev piše, da je okužena ženska rodila zdravega otroka – naj ta mamica tudi pove, kako so zdravniki med nosečnostjo in predvsem med porodom morali paziti na njo, da se otrok ne bi okužil, kajti možno je.[/quote]
Ti priporočaš vsem,da ne smejo seksati z nikomer.Kako si pa ti spoznala svojega?To je vprašanje,a si zahtevala potrdilo pred prvim seksom?Jaz sem seksal prvič svojo ženo brez kondoma in je nisem vprašal za potrdilo.Vedel sem pa,da nisem lih edini,ki jo je.

Hudo je, kadar ni zaupanja med odraslimi. Nikjer nisem trdila, da me moj ne bo nikdar prevaral in da ne bom zbolela zaradi tega. Še kako jasno mi je tudi to tveganje. Ampak trenutno mu še zaupam. In da, oba sva naredila teste, ki jih vsake toliko ponavljava. Ne samo za HIV, tudi za sifilis. Seveda pa to ne non-stop. Vsake dve tri leta.
Vendar pa govoriva o situaciji, kjer se za enega člana družine točno ve, da je okužen.

Pa tudi ti očitno nisi najbolj med pametnimi (zase ne bom trdila, da vse vem). Bolezen je AIDS, okuženost z HIVom, pa še samo po sebi ni bolezensko stanje. Za več informacij pa poggolgaj ali vprašaj svojega os. zdravnika.

In na žalsot je tako, okužiš se lahko pri enem nezaščitenem spolnem odnosu, če je druga oseba okužena.

V enem od komentarjev piše, da je okužena ženska rodila zdravega otroka – naj ta mamica tudi pove, kako so zdravniki med nosečnostjo in predvsem med porodom morali paziti na njo, da se otrok ne bi okužil, kajti možno je.[/quote]
Ti priporočaš vsem,da ne smejo seksati z nikomer.Kako si pa ti spoznala svojega?To je vprašanje,a si zahtevala potrdilo pred prvim seksom?Jaz sem seksal prvič svojo ženo brez kondoma in je nisem vprašal za potrdilo.Vedel sem pa,da nisem lih edini,ki jo je.[/quote]
Saj ne vem, ali ti naj odgovorim ali se ne splača. Toliko da boš vedel. Pisala sem o nezaščitenih spolnih odnosih. Potem lahko sklepaš, da verjetno sama nisem imela spolnih odnosov brez primerne zaščite, dokler veze niso bile jasne. Ampak kaj, ko so te teme popularne samo 2.12.


Ti priporočaš vsem,da ne smejo seksati z nikomer.Kako si pa ti spoznala svojega?To je vprašanje,a si zahtevala potrdilo pred prvim seksom?Jaz sem seksal prvič svojo ženo brez kondoma in je nisem vprašal za potrdilo.Vedel sem pa,da nisem lih edini,ki jo je.[/quote]
Saj ne vem, ali ti naj odgovorim ali se ne splača. Toliko da boš vedel. Pisala sem o nezaščitenih spolnih odnosih. Potem lahko sklepaš, da verjetno sama nisem imela spolnih odnosov brez primerne zaščite, dokler veze niso bile jasne. Ampak kaj, ko so te teme popularne samo 2.12.[/quote]
Se pravi ti si šla v spolni odnos s tipom,ki mu ne zaupaš.Jaz se nikoli ne bi poročil z žensko za katero moram uporabljsđat kondom.Pa tud,če uporabiš parkrat kondom in potem več ne,kdo ti garantirada ne dobiš aids.Veliko let je potrebno,da pridejo simtomi te bolezni.Se pravi spet smo tam,a pošlješ bodočega moža na testiranje,ker brez testiranja niti sam ne ve ,če nima aidsa.
Aids je neviden vsaj 10 let,virus pri odvzemu krvi se pa vidi po treh tednih.
jaz ti predlagam,da pošlješ svojega na testiranje,nikoli se ne ve kaj ima.


Saj ne vem, ali ti naj odgovorim ali se ne splača. Toliko da boš vedel. Pisala sem o nezaščitenih spolnih odnosih. Potem lahko sklepaš, da verjetno sama nisem imela spolnih odnosov brez primerne zaščite, dokler veze niso bile jasne. Ampak kaj, ko so te teme popularne samo 2.12.[/quote]
Se pravi ti si šla v spolni odnos s tipom,ki mu ne zaupaš.Jaz se nikoli ne bi poročil z žensko za katero moram uporabljsđat kondom.Pa tud,če uporabiš parkrat kondom in potem več ne,kdo ti garantirada ne dobiš aids.Veliko let je potrebno,da pridejo simtomi te bolezni.Se pravi spet smo tam,a pošlješ bodočega moža na testiranje,ker brez testiranja niti sam ne ve ,če nima aidsa.
Aids je neviden vsaj 10 let,virus pri odvzemu krvi se pa vidi po treh tednih.
jaz ti predlagam,da pošlješ svojega na testiranje,nikoli se ne ve kaj ima.[/quote]

Če misliš, da je uporaba kondoma edini izraz zaupanja v partnerstvu – se mi pa hudo smiliš. Vse ostalo pa: beri moje poste v tej temi. Pa boš videl, da si sedaj s tem odgovorom v temo brcnil. In ne, ne uporabljava več kondoma. Ki ni bil namenjen samo preprečevanju enega virusa.


Saj ne vem, ali ti naj odgovorim ali se ne splača. Toliko da boš vedel. Pisala sem o nezaščitenih spolnih odnosih. Potem lahko sklepaš, da verjetno sama nisem imela spolnih odnosov brez primerne zaščite, dokler veze niso bile jasne. Ampak kaj, ko so te teme popularne samo 2.12.[/quote]
Se pravi ti si šla v spolni odnos s tipom,ki mu ne zaupaš.Jaz se nikoli ne bi poročil z žensko za katero moram uporabljsđat kondom.Pa tud,če uporabiš parkrat kondom in potem več ne,kdo ti garantirada ne dobiš aids.Veliko let je potrebno,da pridejo simtomi te bolezni.Se pravi spet smo tam,a pošlješ bodočega moža na testiranje,ker brez testiranja niti sam ne ve ,če nima aidsa.
Aids je neviden vsaj 10 let,virus pri odvzemu krvi se pa vidi po treh tednih.
jaz ti predlagam,da pošlješ svojega na testiranje,nikoli se ne ve kaj ima.[/quote]

Če misliš, da je uporaba kondoma edini izraz zaupanja v partnerstvu – se mi pa hudo smiliš. Vse ostalo pa: beri moje poste v tej temi. Pa boš videl, da si sedaj s tem odgovorom v temo brcnil. In ne, ne uporabljava več kondoma. Ki ni bil namenjen samo preprečevanju enega virusa.

New Report

Close