Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sestra se je odselila, ampak sedaj skoz očita, kako je nama s sestro bolje

Sestra se je odselila, ampak sedaj skoz očita, kako je nama s sestro bolje


Po tem kar vidim okoli sebe, bodo žlahtniki samsko žensko brez otrok razumeli kot služkinjo in keš mašino za svoje potrebe. Nima svoje familije – seveda mora biti dosegljiva na poskok, če kdo kaj rabi.
Nima svojih otrok – seveda bo financirala nečake in zraven izražala večno hvaležnost, da jo sploh kdo povoha.

Avtorica, verjetno je tvoja sestra malce čudna. Poglej, nima otrok, nima družine. Že zato se čuti prikrajšano. Verjetno meni, da je vam lažje, da ste bolj vključeni, da vas imajo rajši. Tako obnašanje je značilno za tiste, ki se počutijo izoliranje, nesprejete.

Zakaj je tako? Verjetno je tak značaj in zameri čisto majhne stvari, je pikolovska, malenkostna. Že to, da je sama, da nima otrok, veliko pove o njej. Mogoče celo misli, da sta vidve proti njej. Skratka, čuti se ogroženo. Najbrž zelo trpi. Ampak si je sama izbrala.


Končno, končno en normalni odgovor. Vsi samo napadate avtorico, noben pa ne prebere, kako se ta sestra obnaša do družine. Da ni prišla očeta niti pogledati ko je bil bolan? Da ne mara nečakov, da domov ne hodi . Po drugi strani pa se spotika ob darila starih staršev vnukom.To jo pa moti. Ampak očitno je to na MONU, ki je polno sprenevedanja, normalno. Da bi jaz imela tako sestro, jo ne bi šmirglala 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Ker to ni nobena sestra, to je ena zmešana tepka, ki je polna kompleksov.


Po tem kar vidim okoli sebe, bodo žlahtniki samsko žensko brez otrok razumeli kot služkinjo in keš mašino za svoje potrebe. Nima svoje familije – seveda mora biti dosegljiva na poskok, če kdo kaj rabi.
Nima svojih otrok – seveda bo financirala nečake in zraven izražala večno hvaležnost, da jo sploh kdo povoha.[/quote]
Kaj naj jo izkoriščamo za varstvo ? Živi čisto v drugem koncu Slovenije. A sedaj se bo vozila 300 km za eno varstvo ?Eni ste pa res malo čudni.

če sem prav razumela, vi pa se vozakate k njej 300 km stran?


Večkrat, vsaj 50 x pogosteje kot ona nas.[/quote]

Torej se vidite vsak drug teden? Meni se to za odrasle sorojence, ki ne živijo več v isti hiši, zdi čisto normalno.
Drugače ima pa pravico živeti, kot se je odločila. Prav je, da so starši dali vsem trem enako, je pa pogosto tako, da ima kdo občutek prikrajšanosti, tudi če ni res. Pač enostavno nismo vsi enaki.

A potem na obiskih, ko pridete k njej, tudi samo jamra? In če tako pogledaš, če vi stalno visite pri njej, mogoče v glavi že računa, koliko jo to stane, ker vas verjetno mora vedno postreči pa to.[/quote]
Ne, oglasimo se do nje 1 x mesečno, usput ko gremo mimo. Ona pa pride 1 x letno domov – če pride, včasih pride 1 x na dve leti. Matematika malo šepa, a ne.


Končno, končno en normalni odgovor. Vsi samo napadate avtorico, noben pa ne prebere, kako se ta sestra obnaša do družine. Da ni prišla očeta niti pogledati ko je bil bolan? Da ne mara nečakov, da domov ne hodi . Po drugi strani pa se spotika ob darila starih staršev vnukom.To jo pa moti. Ampak očitno je to na MONU, ki je polno sprenevedanja, normalno. Da bi jaz imela tako sestro, jo ne bi šmirglala 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Ker to ni nobena sestra, to je ena zmešana tepka, ki je polna kompleksov.[/quote]

A starši pa ne morejo do nje in jo poklicat? Menim, da so sestro zapostavljali, se morda celo norčevali iz nje, da se je raje odstranila.
Avtorica in druga sestra pa sta bili sprejeti s strani staršev in to se odraža tudi v rednih stikih in korektnih odnosh.
To, da je dobila tudi ona pacelo pomeni samo to, da so jo starši na način materialne vrednosti utišali.
Sicer pa je pisati karkoli več brez veze, ker dejanskih vzrokov ne vemo.


Usput se ustavimo če gremo mimo. Ne vozimo se ekstra na obisk, ampak 1 x mesečno gremo ponavadi kaj mimo njenega kraja in se na hitro ustavimo. Še kaj ni jasno ?

Pusti jo naj živi tam kjer je. Čudna je, nekaj jo muči, ima občutek da je manj vredna od drugih, zato se tako obnaša.Polna travm, zakompleksanosti. Kakšna teta je, da ne mara nečakov. Moja sestra se ne more ločiti od moje hčere, ji je kot lastna hči.


Usput se ustavimo če gremo mimo. Ne vozimo se ekstra na obisk, ampak 1 x mesečno gremo ponavadi kaj mimo njenega kraja in se na hitro ustavimo. Še kaj ni jasno ?[/quote]

To, da si se oglasila sedaj, ko so starši očitno počasi že potrebni pomoči in uslug, vama s sestro pa to ravno ne diši. In ker je sestra neodzivna in se ne pusti motiti ter upravičeno verjame, da ste plačlilo za oskrbo prejeli že v naprej.

Pa pač nehajte k njej hodit, če samo jamra in vam gre to na živce. Jaz res ne zastopim, zakaj eni ljudje rinete en v drugega samo zato, ker ste v žlahti, pa čeprav se dejansko videt ne morete.

Pa ta neka stalna pričakovanja, kako bi se morale tete z nečaki ukvarjat. Sori, to ni samoumevno. Če odnosi med sestrama šepajo, je jasno, da teta tudi do nečakov nima kakšnega posebnega odnosa. Jaz imam recimo tri tete. Z dvema imam še danes zelo prisrčen odnos, ker se tudi starši krasno razumejo in ves čas skupaj tičijo. Tretja pa živi bolj daleč, obiski so bili že pred leti zreducirani na “obvezna” druženja ob praznikih in drugih posebnih priložnostih. Tako jo komaj poznam, ona pa mene tudi. Pa ni nikoli nihče v luft skakal, kako je to grozno, da se teta tako do nečakinje vede, vsaj ne, da bi jaz vedela.

Imaš še eno sestro, s katero imaš lep odnos, vsaj tako je za razbrat, glede na to, da o tem ne jamraš. Torej imajo tvoji otroci starše, stare starše in teto. Na to se osredotoči, ne pa na eno žensko, ki ne izpolnjuje tvojih pričakovanj.


Usput se ustavimo če gremo mimo. Ne vozimo se ekstra na obisk, ampak 1 x mesečno gremo ponavadi kaj mimo njenega kraja in se na hitro ustavimo. Še kaj ni jasno ?[/quote]

To, da si se oglasila sedaj, ko so starši očitno počasi že potrebni pomoči in uslug, vama s sestro pa to ravno ne diši. In ker je sestra neodzivna in se ne pusti motiti ter upravičeno verjame, da ste plačlilo za oskrbo prejeli že v naprej.[/quote]
Hallloooo? Pravim da se že 15 let vedno ko gremo mimo njenega bivališča, na hitro ustavimo (če je doma in po predhodnem dogovoru). O čem ti pišeš, starši so ful vitalni, hodita v gore, 1 x letno na Triglav, ti pa govoriš o onemoglih starših? Starša sta fit. Oče je bil pa v bolnici zaradi lažje kapi.

To, da si se oglasila sedaj, ko so starši očitno počasi že potrebni pomoči in uslug, vama s sestro pa to ravno ne diši. In ker je sestra neodzivna in se ne pusti motiti ter upravičeno verjame, da ste plačlilo za oskrbo prejeli že v naprej.[/quote]
Hallloooo? Pravim da se že 15 let vedno ko gremo mimo njenega bivališča, na hitro ustavimo (če je doma in po predhodnem dogovoru). O čem ti pišeš, starši so ful vitalni, hodita v gore, 1 x letno na Triglav, ti pa govoriš o onemoglih starših? Starša sta fit. Oče je bil pa v bolnici zaradi lažje kapi.[/quote]

kako pa to da vsak mesec hodite mimo njenega bivališča, ki je vsaj 150 km stran od vas?
Nakladaš, da sama sebi verjameš? Kaj je cilj vsega?

To, da si se oglasila sedaj, ko so starši očitno počasi že potrebni pomoči in uslug, vama s sestro pa to ravno ne diši. In ker je sestra neodzivna in se ne pusti motiti ter upravičeno verjame, da ste plačlilo za oskrbo prejeli že v naprej.[/quote]
Hallloooo? Pravim da se že 15 let vedno ko gremo mimo njenega bivališča, na hitro ustavimo (če je doma in po predhodnem dogovoru). O čem ti pišeš, starši so ful vitalni, hodita v gore, 1 x letno na Triglav, ti pa govoriš o onemoglih starših? Starša sta fit. Oče je bil pa v bolnici zaradi lažje kapi.[/quote]

Joj kura, sama se zapletaš v svoje zanke. Kap je samo samo začetek.
Da te ni sram se tako grdo spuščati v njeno samskost in dejstvo, da nima otrok!
Sestra ima prav, da se je odstranila od vaših manipulativnih odnosov. Verjetno točno ve, da bi ji naprtili starše za nič.

med mamo in teto. Ampak pazi to, po 10 letih tožarjenja za dediščino (teta je izpodbijala darilno pogodbo o preužitku), si je premislila (prišla je starost) in se nam pričela vsiljevati, smo jo vsi odpikali, kot ona nas! Če nas je 40 let prezirala, se norčevala, si naj tisto svoje stanovanje v Lj vtakne v rit, nas ne zanima!

se pravi tvoja mati je pobasala vse premoženje, sedaj pa se še dela žrtev??
mi daš kontakt od tete, bom lepo skrbela zanjo za stanovanje?

se pravi tvoja mati je pobasala vse premoženje, sedaj pa se še dela žrtev??
mi daš kontakt od tete, bom lepo skrbela zanjo za stanovanje?[/quote]

Ja pa res uboga tetka, najdeš pa jo v Lj, Na jami, priimek se začne na P!

se pravi tvoja mati je pobasala vse premoženje, sedaj pa se še dela žrtev??
mi daš kontakt od tete, bom lepo skrbela zanjo za stanovanje?[/quote]

Ja pa res uboga tetka, najdeš pa jo v Lj, Na jami, priimek se začne na P![/quote]

ja hvala no. Sicer se bojim, da jo bodo sedaj tudi monovski snubači začeli obletavat in vas bo na stara leta še na ohcet vabila. Pa da ne pridete brez daril.


Hallloooo? Pravim da se že 15 let vedno ko gremo mimo njenega bivališča, na hitro ustavimo (če je doma in po predhodnem dogovoru). O čem ti pišeš, starši so ful vitalni, hodita v gore, 1 x letno na Triglav, ti pa govoriš o onemoglih starših? Starša sta fit. Oče je bil pa v bolnici zaradi lažje kapi.[/quote]

Joj kura, sama se zapletaš v svoje zanke. Kap je samo samo začetek.
Da te ni sram se tako grdo spuščati v njeno samskost in dejstvo, da nima otrok!
Sestra ima prav, da se je odstranila od vaših manipulativnih odnosov. Verjetno točno ve, da bi ji naprtili starše za nič.[/quote]
Od kdaj pa je kap tako usodna? Koliko ljudi zadane kap in normalno živijo naprej ?


Hallloooo? Pravim da se že 15 let vedno ko gremo mimo njenega bivališča, na hitro ustavimo (če je doma in po predhodnem dogovoru). O čem ti pišeš, starši so ful vitalni, hodita v gore, 1 x letno na Triglav, ti pa govoriš o onemoglih starših? Starša sta fit. Oče je bil pa v bolnici zaradi lažje kapi.[/quote]

kako pa to da vsak mesec hodite mimo njenega bivališča, ki je vsaj 150 km stran od vas?
Nakladaš, da sama sebi verjameš? Kaj je cilj vsega?[/quote]
Sestra živi na poti proti morju, ko gremo tja na izlet ali ko gremo v Italijo, gremo mimo njenega kraja in če je pri volji in smo mi pri volji, se na hitro lahko ustavimo. A bo sedaj ali spet nakladam. Drugače pa bom nehala komentirati, preveč negativne energije je tukaj.

Ja pa res uboga tetka, najdeš pa jo v Lj, Na jami, priimek se začne na P![/quote]

ja hvala no. Sicer se bojim, da jo bodo sedaj tudi monovski snubači začeli obletavat in vas bo na stara leta še na ohcet vabila. Pa da ne pridete brez daril.[/quote]

Brez skrbi, nihče nima nobene želje jo videti, niti mama, je povzročila preveč solz in trpljenja!

kako pa to da vsak mesec hodite mimo njenega bivališča, ki je vsaj 150 km stran od vas?
Nakladaš, da sama sebi verjameš? Kaj je cilj vsega?[/quote]
Sestra živi na poti proti morju, ko gremo tja na izlet ali ko gremo v Italijo, gremo mimo njenega kraja in če je pri volji in smo mi pri volji, se na hitro lahko ustavimo. A bo sedaj ali spet nakladam. Drugače pa bom nehala komentirati, preveč negativne energije je tukaj.[/quote]

V bistvu gre po mojem za eno osebo, ki je v podobni situaciji, kot tvoja sestra, sama zagrenjena, nesrečna!
Ljudje žanjejo kar sejejo, če nič ne posejejo ni žetve, in ko pride gospa starost in jih kruto potrka po rami, postanejo nekateri še bolj žleht.
PS
Kot je moj oče rekel moji teti, pa naj zdaj psi skrbijo zate, saj si vedno govorila, da ti pomenijo več kot sestra in najini deca!

Verjetno je bila od samega začetka malo drugačna, čisto možno bolj senzibilna od vseh ostalih članov družine in s tem na nek, vam neviden način izločena iz vaše klike. Od nekdaj se verjetno počuti nesprejeto in vam, ostalim članom družine niti ne more razložiti, ker ji ne bi dali veljave – njej in njenim besedam. Zanimivo bi bilo slišati tudi njeno zgodbo.
Branit se pa tukaj na forumu ni treba, ker je vsaj meni vaš način precej odbijajoč.


Točno to. Počuti se nesprejeto, čeprav se v bistvu sama ne sprejme in se sama sebi gnusi.To mislim da je point vsega. Je drugačna (podrobnosti ne bom govorila), in se sama ne sprejme, laže najprej sebi, potem ostalim. Moji starši so jo sprejeli in jo o tem ne sprašujemo, tudi sestre vanjo ne vrtamo.

Seveda seveda, in uboga uboga nesprejeta, zapostavljena in ne vem kaj še vse! Da ne govorim o tem, da govorimo o odrasli osebi, ki očita nekaj kar je bilo dano tudi njej!
In normalno je da seo tisti, ki živijo bolj skupaj tudi bolj povezani, ona pa na lastno željo noče ne povezanosti, ne družine, pač pa, kot razumem, keš!
Le kdo je bolj podel?

New Report

Close