Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sestra sili hčerko v nečloveško situacijo

Sestra sili hčerko v nečloveško situacijo

Nisem si mislila, da imam tako hladno sestro, ki ji ni mar za čustva drugih, sploh pa do hčerke. Moja nečakinja je stara 17 let in je 7 mesecev noseča, hodi v šolo in je kljub vsemu še vedno super uspešna. Fant jo je, ko je izvedel za nosečnost, pustil samo. S tem noče imeti nič, prav tako ne njegova družina. Nečakinja bo otroka donosila, saj je za nosečnost izvedela šele v petem mesecu nosečnosti. Če bi izvedela prej, bi se mogoče odločila drugače. Tukaj pa nastopi moja sestra. Ona noče o tem, da bi njena hči obdržala otroka, niti slišati. Rada bi jo prisilila, da odda otroka v posvojitev. Meni se zdi to nečloveško. Mislim, da se je pač zgodilo in potrebno je nositi posledice pa ne tako, da se otroka kar znebi. Nečakinja se zaveda situacije in je pripravljena nositi posledice. Po svoje razumem tudi sestro, ona je rodila pri 19ih in čeprav je imela fanta, ki je danes njen mož, so jo starši silili, da se preseli h sorodnikom v Kanado, samo zato ker je sramota za tako mlado punco imeti otroka. Meni se vse skupaj ne zdi nič tako zelo tragično. Nečakinji bi vsi pomagali., kar bi bila za otroka sigurno boljša opcija, kot posvojitev. Nečakinja me prosi za pomoč, naj vendar spametujem sestro, torej njeno mami, da naj ne pritiska nanjo in ji rajši stoji ob strani, v najbolj težkih življenjskih trenutkih. Sestra za enkrat ne pristaja na noben kompromis. Odločena je o svojem prav, mož pa jo potihem podpira. Žal mi je za mojo nečakinjo, ki je na robu obupa. Ima kdo tukaj podobno izkušnjo ali pa nasvet kako naj situacijo obrnemo nečakinji in njenemu nerojenemu otročku v prid?

Daj vprašaj na sociali ali pa kakšnega odvetnika. To ni hec! nečakinja in njen otrok lahko utrpita nepopravljivo škodo.

Ce bi bila to moja neckinja, bi jo vzela k sebi.

nova
Uredništvo priporoča

Odgovor na objavo uporabnika
vzemi jo k sebi, 20.12.2021 ob 01:28

Ce bi bila to moja neckinja, bi jo vzela k sebi.

tudi jaz… kaj takega da je sposobna ena zenska siliti otroka v nekaj tako groznega, ki razpara srce dvem osebam za vedno… to ni mama res ne…

je ze res da se punca ni polnoletna a vendar mislim, da je mama zato ne sme in niti nima pravice prisiliti v kaj takega… pozanimajte se…

naredite vse da dobi pomoc financno za otroka oa magari stran od take mame cimprej tudi sicer… ker  cetudi popusti recimo malo bitjece, ki bi ga babica oddala, ne bo zivelo v pravih in dobrih energijah pod njeno streho.

necakinji pomagaj kot teta  na vseh moznih vidikih… smili se mi v dno duse… mamo ima brez srca, ki niti lastne hcerke nima rada ocitno

Ce bi bila to moja neckinja, bi jo vzela k sebi.

enako.

Če sestra tebe ne posluša, se obrni na druge: naj z njo govorijo ginekologinja njene hčerke, njeni učitelji, če je kak razumen in topel, absolutno socialne delavke, šolski psiholog … skratka, kdorkoli, ki jo nekako lahko prepriča, naj hčerke ne sili v posvojitev. Obenem pa ja, če imaš možnost, vzemi nečakinjo k sebi. Ni prva, ne zadnja, ki bo tako mlada rodila, in če bo dobila dovolj podpore in pomoči vsaj od tebe, če že ne od lastnih staršev, situacija ni nobena tragika.

od doma naj gre.k tebi.pomagaj ji.prekini stike z sestro.

Z zelo težkim srcem to pišem: če tvoja nečakinja ne prekine vseh stikov s svojo materjo, je bolje za novorojenčka, da gre v posvojitev. To, da se izživlja nad samo, nosečo 17letno punco, ki ima dovolj stresa že samo s šolo, poleg COVID, poleg pubertete, poleg razhoda, nosečnosti in vsega ostalega – to sigurno ni prvič, samo ti si prvič opazila. Ne verjamem, da punca ni vedela, pomoje se laže iz grozljivega vseživljenjskega strahu, ali pa je psihično že tako pohabljena od vsega, da se bo še leta, desetletja ali pa do svoje smrti pobirala.

 

Postati mati je zelo velik zalogaj, tako kot biti samohranilka, med študijem, z OŠ izobrazbo, kot najstnica – ona ima vse našteto pa še kaj zraven.

 

Če ne prekine vseh stikov s svojima staršema, je bolje za novorojenčka, da gre na varno v posvojitev. Drugače pa ji pomagaj s CSD, emancipacijo in čustveno podporo.

 

Naj to ne bo “kazen, ki si jo zasluži”, ampak okoliščina v kateri se je znašla. Tudi okoli tega s fantom in njegovo družino – malo premisli, ali bi svetovala, da je oče v rojstnem listu neznan… Verjetno se še kdo spomni “koroških dečkov”.

 

Veliko sreče in prekinitve stikov s slabimi ljudmi.

a niste sicer vsi tako blazno navdušeni nad posvojitvami? Pa čisto mehke ratate, ko vidite kakšnega črnčka v Sloveniji? Ta črnček ima ponavadi tudi mamo živo tam v Afriki. Tema je sicer izmišljena do konca. Punca pri 17 pa je tudi dovolj stara, da se postavi na svoje noge. Ko bo rodila bo že polnoletna. Če vsem cigankam ob izdatni podpori države gre, bo šlo tudi njej. Lahko gre v materinski dom in bo dve leti preskrbljena.

Nič nisi napisala, kaj si želi nečakinja. Tudi ti ji vsiljuješ svoje prepričanje, da ” se je treba soočiti s posledicami in da se otroka ne sme kar znebiti.” Obe možnosti sta lahko pravilni, morda bo za otroka bolje, da odrašča kot zaželjen in ljubljen v urejeni družini, ne pa v takem toksičnem okolju, kjer je vsak sveto prepričan v svoj prav in so konstantni konflikti. Posvojitev ni nujno slabša možnost, sploh za 17-letnico, ki nima domače podpore. Ti si pa samo druga plat svoje sestre. Umiri se malo in pusti nečakinji, da se odloči sama.

Dokler se otrok ne rodi

Naj se necakinja dela da se strinja oz da bo razmislila dikler ne rodi.

Da si kupi malo casa. Potem ko bo babica videla otroka ga ne bo hotla dat stran.

Odgovor na objavo uporabnika
mijav mijav, 20.12.2021 ob 07:58

a niste sicer vsi tako blazno navdušeni nad posvojitvami? Pa čisto mehke ratate, ko vidite kakšnega črnčka v Sloveniji? Ta črnček ima ponavadi tudi mamo živo tam v Afriki. Tema je sicer izmišljena do konca. Punca pri 17 pa je tudi dovolj stara, da se postavi na svoje noge. Ko bo rodila bo že polnoletna. Če vsem cigankam ob izdatni podpori države gre, bo šlo tudi njej. Lahko gre v materinski dom in bo dve leti preskrbljena.

V posvojitev otroka se mora odločiti mama. Ne pa babica. Te kraje otrok mladoletnicam so že ene 50 let nezakonite. Res ne moreš kje drugje svoje primitivnosti zganjat kot na takih temah?

Odgovor avtorici. Jaz bi nečakinjo vzela k sebi. In naj se odloči sama. Kaj in kako. Njeno življenje. Omogoči ji mirno okolje, kjer bo lahko premislila in se odločila za naprej. Pa ne nabijajte ji slabe vesti za njene odločitve. In ne jokaj pred njo kako je posvojitev nekaj najhujšega. Naj se sama odloči. Samo prostor ji dajte. In povej ji da jo podpiraš v vsakem primeru. Punca rabi samo varen prostor, ki ga zelo očitno doma nima.

Odgovor na objavo uporabnika
bolan človek, 20.12.2021 ob 08:25

V posvojitev otroka se mora odločiti mama. Ne pa babica. Te kraje otrok mladoletnicam so že ene 50 let nezakonite. Res ne moreš kje drugje svoje primitivnosti zganjat kot na takih temah?

Odgovor avtorici. Jaz bi nečakinjo vzela k sebi. In naj se odloči sama. Kaj in kako. Njeno življenje. Omogoči ji mirno okolje, kjer bo lahko premislila in se odločila za naprej. Pa ne nabijajte ji slabe vesti za njene odločitve. In ne jokaj pred njo kako je posvojitev nekaj najhujšega. Naj se sama odloči. Samo prostor ji dajte. In povej ji da jo podpiraš v vsakem primeru. Punca rabi samo varen prostor, ki ga zelo očitno doma nima.

ja samo mama pričakuje, da ji bo babica otroka gor spravljala, če se ne motim.

 

Kako bo pa ta mlada mamica skrbela sama za otroka?

Službe nima in jo brez izobrazbe tudi v prihodnje ne bo imela ali pa samo nekaj za minimalca.

Sama je še tudi otrok.

Ja, pripada ji preživnina od fotra, ki pa očitno tudi nič nima. TOrej bo kak preživninski sklad. Pa otroški dodatki. Ampak je to dovolj, da bo preskrbela sebe in otroka?

Pa tisti, ki pametujete kako bi vzeli mamico in otroka k sebi: imate res toliko prostora in denarja, da financirate dvoje lačnih ust?

 

je pa še ena rešitev. Če je mama to punco rodila pri 19, potem je sedaj stara 36 let, torej komot še sama zanosi, pa bosta skupaj s hčerjo vozičkali po vasi.

Odgovor na objavo uporabnika
kako bo pa mamica, 20.12.2021 ob 08:39

Kako bo pa ta mlada mamica skrbela sama za otroka?

Službe nima in jo brez izobrazbe tudi v prihodnje ne bo imela ali pa samo nekaj za minimalca.

Sama je še tudi otrok.

Ja, pripada ji preživnina od fotra, ki pa očitno tudi nič nima. TOrej bo kak preživninski sklad. Pa otroški dodatki. Ampak je to dovolj, da bo preskrbela sebe in otroka?

Pa tisti, ki pametujete kako bi vzeli mamico in otroka k sebi: imate res toliko prostora in denarja, da financirate dvoje lačnih ust?

 

Ne samo to, verjetno je ta nečakinja tudi razmišljala, da bi šla študirat. Kako? Kdo bo med predavanji pazil otroka?

Saj je lepo razmišljati o lepi dišeči štručki, a kaj, ko življenje zahteva še kaj drugega.

 

Pa zanimivo: punca seksa brez zaščite, brez menstraucije 5 mesecev pane ugotovi, da nekaj ne štima? Šele po pet mesecih zve? Očitno ni ravno zrela za svoja leta. Nekako že v OŠ naj bi punce vedele kako je z menstruacijo, nezaščiteni spolnimi odnosi, nosečnostjo.

Ja, dosti punc seksa brez zaščite, tudi zelo, zelo mladih. Ampak, da 5 mesecev ne ugotovijo, da je nekaj narobe, če ni menstruacije?

 

Dojenčki so vse prej kot dišeče štručke, prej posrane, poscane, pokozlane.

Odgovor na objavo uporabnika
ne samo to, 20.12.2021 ob 09:00

Ne samo to, verjetno je ta nečakinja tudi razmišljala, da bi šla študirat. Kako? Kdo bo med predavanji pazil otroka?

Saj je lepo razmišljati o lepi dišeči štručki, a kaj, ko življenje zahteva še kaj drugega.

 

Glede na to, da punca 5 mesecev ne pogrunta, da odsotnost menstruacije in nezaščiteni spolni odnosi, pomenijo nosečnost, verjetno ni ravno material za študij.

Dejstvo je, če bi punca obdržala otroka in dejansko zanj skrbela, si je uničila življenje. Ona in otrok bosta živela v rešvčini.

Razen seveda, če ga obdrži pa za otroka nekdo drug skrbi. Samo babica ni dolžna skrbeti za vnuke.

Itak pa je tole izmišljeno.

Odgovor na objavo uporabnika
Obupana teta, 20.12.2021 ob 00:38

Nisem si mislila, da imam tako hladno sestro, ki ji ni mar za čustva drugih, sploh pa do hčerke. Moja nečakinja je stara 17 let in je 7 mesecev noseča, hodi v šolo in je kljub vsemu še vedno super uspešna. Fant jo je, ko je izvedel za nosečnost, pustil samo. S tem noče imeti nič, prav tako ne njegova družina. Nečakinja bo otroka donosila, saj je za nosečnost izvedela šele v petem mesecu nosečnosti. Če bi izvedela prej, bi se mogoče odločila drugače. Tukaj pa nastopi moja sestra. Ona noče o tem, da bi njena hči obdržala otroka, niti slišati. Rada bi jo prisilila, da odda otroka v posvojitev. Meni se zdi to nečloveško. Mislim, da se je pač zgodilo in potrebno je nositi posledice pa ne tako, da se otroka kar znebi. Nečakinja se zaveda situacije in je pripravljena nositi posledice. Po svoje razumem tudi sestro, ona je rodila pri 19ih in čeprav je imela fanta, ki je danes njen mož, so jo starši silili, da se preseli h sorodnikom v Kanado, samo zato ker je sramota za tako mlado punco imeti otroka. Meni se vse skupaj ne zdi nič tako zelo tragično. Nečakinji bi vsi pomagali., kar bi bila za otroka sigurno boljša opcija, kot posvojitev. Nečakinja me prosi za pomoč, naj vendar spametujem sestro, torej njeno mami, da naj ne pritiska nanjo in ji rajši stoji ob strani, v najbolj težkih življenjskih trenutkih. Sestra za enkrat ne pristaja na noben kompromis. Odločena je o svojem prav, mož pa jo potihem podpira. Žal mi je za mojo nečakinjo, ki je na robu obupa. Ima kdo tukaj podobno izkušnjo ali pa nasvet kako naj situacijo obrnemo nečakinji in njenemu nerojenemu otročku v prid?

 

Pa ti posvoji ozroka in ga vzgajaj, če imaš tako rada otroke.

posvojitev je kraja otrok

večina žensk, ki je prisiljena v oddajo otroka v posvojitev, tega nikoli ne bi naredile, če bi imele pogoje, da otroke same vzgajajo. kar povzroči travmo tako biološkim staršem, kot posvojenim otrokom

pa da ne boste mislili, kako je posvojenim otrokom lepo. večina jih odrašča z bremenom, da bi morali biti blazno hvaležni svojim posvojiteljem, da so jim kao omogočili boljše življenje. kar je itak bulšit. in večina jih pade v družino, kjer so starši stravmirani, ker niso bili sposobni imeti lastnih otrok. in svoje travme prenašajo na posvojence.

 

poleg tega se morata s posvojitvijo strinjat oba biološka starša, torej tudi oče.

če se tebi cela zadeva ne zdi tako tragična, pa ponudi nečakinji dom in pomoč pri skrbi za otroka. sošolka je rodila pri 16, dokončala gimnazijo, faks, otroka ji je pomagala vzgajati mama in danes je tisti razredni dojenček prava krasna mlada dama.

na faksu sem imela cimro, ki je rodila konec prvega letnika, v študentu je bila dva dni na teden, da je naredila obvezne vaje in bila pri par predavanjih, tiste tri dni je za dojenčico skrbela njena mati.

če ima družina vsaj malo sredstev in razumevanja za mlade starše, gre zadeva skozi, pod pogojem, da so se tudi mladi starši pripravljeni maksimalno angažirat in razumejo, da so vsaj naslednjih 10 let že odgovorni odrasli in ne najstniki, ki ga žurajo okoli.

 

Odgovor na objavo uporabnika
kako bo pa mamica, 20.12.2021 ob 09:02

Pa zanimivo: punca seksa brez zaščite, brez menstraucije 5 mesecev pane ugotovi, da nekaj ne štima? Šele po pet mesecih zve? Očitno ni ravno zrela za svoja leta. Nekako že v OŠ naj bi punce vedele kako je z menstruacijo, nezaščiteni spolnimi odnosi, nosečnostjo.

Ja, dosti punc seksa brez zaščite, tudi zelo, zelo mladih. Ampak, da 5 mesecev ne ugotovijo, da je nekaj narobe, če ni menstruacije?

Moja sodelavka je imela med menstruacijo do 7ega meseca redno menstruacijo. Sestra pa ima celo življenje neredno in se dejansko ni zavedala da je noseča do 4. meseca. Potem se je toliko zredila, da se ji je zdelo sumljivo.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 6364, 20.12.2021 ob 09:54

Moja sodelavka je imela med menstruacijo do 7ega meseca redno menstruacijo. Sestra pa ima celo življenje neredno in se dejansko ni zavedala da je noseča do 4. meseca. Potem se je toliko zredila, da se ji je zdelo sumljivo.

kako pa res to gre z redno menstruacijo in nosečnostjo hkrati? Je imela dve maternici ali kako?

Razumem sicer, da se lahko tudi med nosečnostjo pojavijo krvavitve, ampak da bi se vsak mesec oluščila maternica, hkrati pa bi ta maternica tudi zagotavljala normalen razvoj ploda, to mi pa ni čisto jasno.

Grozljiva mama.

Jaz vem, kaj bi naredila, če bi moja 17. letna hči zanosila in ostala v taki situaciji. Cela družina bi skrbela za tega otroka, v glavnem pa seveda jaz. Hči bi delala šolo, študirala. To je projekt cele družine, saj punca pri 17 nima ne zaslužka, niti ne more ostati brez izobrazbe.

Kaj bi pa naredila, če bi bila to moja nečakinja? Ne vem, pomagala bi z denarjem, to seveda. Ne vem pa, če bi jo vzela k sebi. Ne vem, če sem sposobna te žrtve.

Vsekakor pa izredno obsojam mamo. Otroka se ne da v posvojitev, če je vsaj ena mala možnost, da družina pomaga.

Odgovor na objavo uporabnika
mijav mijav, 20.12.2021 ob 10:02

kako pa res to gre z redno menstruacijo in nosečnostjo hkrati? Je imela dve maternici ali kako?

Razumem sicer, da se lahko tudi med nosečnostjo pojavijo krvavitve, ampak da bi se vsak mesec oluščila maternica, hkrati pa bi ta maternica tudi zagotavljala normalen razvoj ploda, to mi pa ni čisto jasno.

vse je možno

v naši družini je bila punca na kontracepcijskih tabletah, imela redne odtegnitvene krvavitve, pa so naključno ugotovili, da je 6 mesecev noseča. ne verjameš, če ne vidiš. s tem, da je punca drobižek, niti zredila se ni praktično nič. hvala bogu je z otrokom vse ok, tudi rojen je bil predčasno v 8. mesecu

pa menda je bilo že pri njeni materi isto.

 

krvavitve so tudi v nosečnosti lahko prav pogoste. jih pač zamenjaš za menstruacijo. ne obsojaj, če nisi v isti koži

New Report

Close