Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Si je KDO pozdravil KRONIČNI GASTRITIS

Si je KDO pozdravil KRONIČNI GASTRITIS

Pozdravljeni,

pred kratkim mi je diagnosticiran kronični reaktivni gastritis!
Mi lahko kdo kaj pametnega svetuje…vnet imam želodec in dvanajstnik, HP je negativna, sem pa jo imela lansko leto…skratka obup!

Ne ustreza mi nobena hrana (tudi tista ne, ki je predpisana kot dieta za gastritis ala banane, jabolčna čežana, korenčkov sok, samo kuhano…itd). Alkohola nisem nikoli konzumirala, kadila nikoli, masno tudi nisem jedla, sladkarije da, kave ne…mlečnih izdelkov ne uživam, glutena tudi ne..

Sploh ne vem, kam se naj obrnem po kakšno naravno zdravilo, pripravek (dvomim, da bodo tablete pomagale), saj mi hrana ne ustreza!! Je imel (ima) kdo izmed vas takšen problem?!

Sem že dlje časa na hudi dieti ampak ni popolnoma NIČ bolje!

Se je kdo zdravil v tujini?!

Vsak nasvet je dobrodošel.

Hvala!

… tablete, ki jih je predpisal zdravnik.

Dokler sem se zdravila s tabletami, sem nihala, enkrat je bilo boljše, drugič slabše.
Potem sem na sejmu Narava zdravje naletela na konopljine probiotične kapsule. Prvih 14 dni jemanja je bilo tako hudo, da sem odnehala. Svetovali so mi cdb kapljice. Po treh ali štirih tednih rednega jemanja sem ugotovila, da me že nekaj časa ni vleklo skupaj od bolečin, čeprav ne izbiram več primerne hrane. Skratka, oddelala sem trimesečno kuro, se po tem odlično počutila in pridobila 4 kg. Tudi kapsule, ki so mi ostale, sem potem brez težav pojedla do konca.
Ampak … Zdaj je od tega že skoraj pol leta in težave se počasi vračajo.
Če si odprta za cbd izdelke (preverjeno te tistih 0,2 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} thc ne treskne), potem ti svetujem, da poskusiš, ker izgubiti ne moreš ničesar.
Tukaj sta strokovnjaka za konopljo dva uporabnika Pitra in Srečko, morda ti še onadva podrobneje razložita več o tem.

nova
Uredništvo priporoča

Jst sem si ga. Sladkor v vseh oblikah je najhujša stvar. Alkohol ni problem razen žganih pijač. Pa kave iz avtomata ne smeš pit pa res ne. Boš pa lahko ugotovila da. Nečesa ne smeš jest. Jst banane zdej lahko jem. Paradižnikove mezge neprepražene pa ne smem

Shujšati sem morala, ker me je to dodatno oviralo. Banane niso tako dobre za vse kot eni mislijo. Črtaj jih iz prehrane, prav tako vse citruse. Dejansko odstrani kar vse kar je surovo. Sadje je samo za zdrave ljudi, želodčarjem večinoma škodi.
Kuhano/pečeno tudi odpade: paradižnik, čebula, paprika, zelje. Za vsaj 3 mesece prenehaj s peko česarkoli. Mlečne izdelke odstrani. Maščobo pozabi. Sladkarije pozabi.
Naredi UZ trebuha in naj ti pregledajo žolčnik za žolčne kamne in jetra oz zamaščenost jeter.

Nekajmesečna dieta je najmanjši problem proti bolečinam.

Počasi začni nazaj uživati drugo hrano oz si širi jedilnik z eno hrano na dva -tri dni. Da vidiš ali je ok ali ne. Če po njej boli, črtaj to za stalno.

Z raznimi zdravili ne prekrivaj stanja ampak najdi vzroke in se jih izogibaj oz odpravi.

!!!

Kolk tebe plačajo, da vtakneš reklamo lih kamor pade?

hvala za odgovore…

Dejansko je tako, da prehrano obvladam v nulo (jem lahko samo 4 živila), ostalo mi ne ustreza…to je problem..glede diete mi je vse jasno

Potrebujem bolj smer- kakšnih alternativ, (ki NISO REKLAMA), pač pa si je dejansko kdo pozdravil kronični gastritis

Ne uživam, masno, ne sladkarij, ne mlečnega, ne surovega, ne kave, ..itd.

LP

namočena čez noč leča,proso,čičerika,riž in si nato skuhaš.Ne mislim vse to skupaj da namečeš in to zelo pomaga. Pa če ješ veliko čilija tud pomaga pri težavah z želodcem in dvanajstnikom,ker naredi čez prevleko in zaščito in se na ta način pozdravita oba organa. Jetra maš pa ok?Al tud niso glih v ravnovesju?Ker pri težavah z želodcem je največkrat v bistvu izvor v jetrih.

Hvala za posredovano! Bom probala!

Jetra, ledvice in vsi ostali izvidi BP

Lp

namočena čez noč leča,proso,čičerika,riž in si nato skuhaš.Ne mislim vse to skupaj da namečeš in to zelo pomaga. Pa če ješ veliko čilija tud pomaga pri težavah z želodcem in dvanajstnikom,ker naredi čez prevleko in zaščito in se na ta način pozdravita oba organa. Jetra maš pa ok?Al tud niso glih v ravnovesju?Ker pri težavah z želodcem je največkrat v bistvu izvor v jetrih.
[/quote]

Diagnozo, kronični gastritis, se da pozdraviti.
Zdravljenje je celostno. Če te zanima, me kontaktiraj na zs.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Nekako ne verjamem, da se res držiš tako stroge diete in imaš obenem probleme.

Jaz sem šla na vegetarijansko prehrano, mlečne izdelke uživam 1-2 x mesečno, prav tako kakšno jajce do dve na mesec.
Kave ne pijem, alkohola tudi ne. Sladkarije uživam zelo redko.
Od kar jem vegetarijansko nimam nobenih težav več.
Obdobje pred tem je pa bila grozljivka, bolečine non stop, kilogrami samo dol, da sem bila že kot presta, obraz bled, itd.

Probaj kapljice Iberogast, vstrajaj vsaj mesec ali dva. Meni so pomagale pri refluksu, kjer so bile tablete pogojno uspesne, samo za kratek cas.

Če sem si ga pozdravila, je pa po 5 letih veliko bolje. Tudi sama nisem prenesla nobene hrane. Jedla sem samo riž in ješprenj kuhan na vodi,ter prežganko brez maščobe in jajc. Je trajalo približno pol leta. Ko sem že mislila, da ne bo nikoli bolje, sem nekoč po kosilu ugotovila, da mi je tisti dan ješprenj neverjetno pasal tako, da sem si po nekaj dneh upala dodati korenček. Na dieti sem bila še približno 3 leta, ko sem postopoma uvajala ostalo hrano, najprej izključno samo kuhano potem tudi surovo. Danes uživam vse po malem, samo obroki so bolj pogosti in določene jedi jem samo par krat v letu. Zelo mi pomaga tudi gibanje, občasno pa za preventivo se vzamem tableto Nolpaza. Po mojem čudežnega zdravila ni, poslušaj svoje telo in uživaj tisto, kar ti ne povzroča težave, Menim da ti bo telo samo povedalo kdaj lahko pričneš z dodajanjem ostale hrane.

Hvala ti za tole!!! Sploh, ker tudi sama nisi prenesla nobene hrane….ja, za umret mi je dobesedno! Nenehno sem lačna, ustreza pa nič….očitno bo tole res še trajalooo :-(((


Jaz sem imel kronični gastritis 25 let.
Preprost in najboljši recept okoli prehranjevanja je, da ješ vse tisto kar ti paše. Ne poslušaj nobenih drugih nasvetov, ker tvoj želodec ti sam pove, kaj mu škodi in kaj ne. Meni je najbolj škodilo ravno tisto, kar so mi svetovali da naj jem.
Moja zgodba je taka, ko sem že čisto obupal, ker mi je vse škodilo sem popizdil in od samega besa in žalosti spil kozarec dobrega črnega vina. Ej, kot bi odsekal mi je v trenutku odleglo.
To ne pomeni, da se moraš zdaj nacejat z vinom, ampak receptorji v želodcu so zaznali vinsko kislino in zato želodec ni potreboval kisline proizvajati sam.
Ne boste verjeli, zelo dobro mi je deloval tudi limonin sok. Limono stisneš v žlico in to pogoltneš. Pazi, limonin sok, ne limonada. Ker limonin sok je koncentrirana kislina in prav tako da želodcu vedeti, da je kisline dovolj in zato se izločanje želodčne kisline ne sproži. Ko pogoltneš ta limonin sok te kar zapeče, potem pa odleže.
Dejstvo je, da moraš želodec prelisičiti. Meni je to uspelo in zdaj jem vse po vrsti.
Najpoglavitnejše pri vsej stvari pa je, da umiriš živce. Sekiranje je tisto, kar povzroča gastritis.
Vem, da je to lažje reči kot narediti, ampak to je najboljši recept.

Vnetje, kar gastritis je in kar potrjuje tudi “moja izkušnja” se pozdravi s CBD, dejansko preverjeno, hitro in učinkovito.

!!!

Ne samo kronični gastritis, imela sem tudi rane tako na želodcu kto dvanajstniku. Prvo kar je – tablete je treba jemat REDNO, ne samo ko se spomniš. Drugo: stres, sekirancija, psihične obremenitve škodijo neprimerno bolj kto še taka hrana. Ko sem sama rešila svoje probleme in se odselila od doma, se je tudi želodec zacelil, prej se pa 3 leta pri vseh ultopih, controlocih, acipanih etc ni.

Banan jaz videti nisem smela, pa so bile v vseh dietah notri. Še danes mi ne pašejo. Enako mi je pasala limona, kislo zelje (surovo!!!) in še kak požirek zeljnice (brez kemičnih dodatkov, seveda!), kisla repa – vse tisto, kar piše, da ne smeš! Crkavala sem pa po rižu, kuhanem krompirju – kot bi me z britvijo rezal. Tako da – dieto si stuhtaj sama in ne beri tistih priporočil. Moja babica recimo, je živela od koruze, čeprav naj bi bila strogo prepovedana, njej pa edino polenta in mleko nista škodila. JAz je pogledat nisem smela!

Najbolj mi je pomagal nasvet enega starega možakarja: za ščep arnikinih cvetov si 10 dni zapored popari in odcedi v šalčko za espreso. 0,3 dcl, max 0,5 – ne več! Ne vret, ne kuhat, poparit. Pustit stat 5 min in popit na TEŠČE. 10 dni piješ, 10 dni ne. spet 10 dni piješ. nato 10 dni ne. Mislim, da sem naredil 3 ali 4 kure. Po 2. kuri sem imela hudo reakcijo kaka 2 dneva, nato je šlo samo še navzgor. Je pa res, da sem se takrat tudi odselila na svoje in se je nehala živčna vojna. Kaj je zaleglo bolj, ne vem. Ampak od takrat nisem pojedla nobenega rupuruta več, ker ni potrebe. Od tega je zdaj 25 let. Poskusi, izgubiti nimaš kaj.

!!!
[/quote]
Zakaj bi zavajala, CBD zdravi tudi Chronovo, pa še marsikaj

Da se.
Tudi jaz sem imel, pa tudi razjede, itd. In zdaj se skoraj ne pojavi več.

A žal stvar ni taka, da bi jo lahko rešila s tabletko ali dieto. Ustrezna hrana in zdravila sicer pomagajo določen čas (dokler jemlješ), a imajo stranske učinke.

Tako ti je že napisalo par ljudi – a gre samo s spremembo sebe oz. svojega odnosa do sveta. Ko boš izgubila notranje nezadovoljstvo, ko te ne bo več “grizlo”, karkoli te muči – bodo te težave izzvenele.
Bolj smiselno se je lotiti teh težav, kot zdraviti samo posledice z dietami in ostalim. SO pa to ponavadi “velike” stvari – nezaupanje v partnerja ali celo nepravi partner, strah pred prihodnostjo (služba, denar, otroci, …) itd.


Zakaj bi zavajala, CBD zdravi tudi Chronovo, pa še marsikaj
[/quote]

!!!

Nobelova nagrada za ta odkritja ti prav gotovo ne uide, dohtarji so pravi vajenci za tebe:-)

Kolk tebe plačajo, da vtakneš reklamo lih kamor pade?
[/quote]
Te popolnoma razumem, ker sem tudi sama še ne tako dolgo nazaj enako razmišljala. Niti ne vem, kaj je pretehtalo, da sem sploh poskusila ta cbd. Verjetno to, da “ko nič več ne pomaga, poskusiš vse”.
Zato pravim, da je to moja izkušnja.
Reklame pa ne morem delati za nikogar, ker oba tukaj pišoča na to temo poznam samo virtualno.

Meni so zelo pomagali caji iz svezih in posusenih zelisc (majaron, bazilika, rozmarin) ter iz ingverja. Ker v fazi vnetja skodi vsaka hrana, pijaca… Ne vem, ce sem pozdravila dokoncno, je pa veliiiko boljse

New Report

Close